Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

deinad
9. dec 2010

@janette77 dakujem pekne, si zlata, ano chcem verit, ze to vyjde, ale dnes na to mysliet nebudem, som smutna a nestastna, ale ty chapes ake to je, ja chodim do MT nie do BA 🙂 a tam sme spokojni a nieviem, ako by sme mraziacikov prenasali inde 😉 spolahnem sa na nich, su tam velmi mili...takze tak, obcas sa sem ukazem, aby som vedela, co je tu nove, tak este raz dakujem.

janette77
9. dec 2010

@deinad aha, sorry, som mala nejaky chaos potom s tym centrom. A ... viem, deinad, niekedy slova nestacia, poznam to. Vyrovnaj sa s tym a odstartuj novu energiu v dusicke.

bombula
9. dec 2010

@tulina77 hauck ok ale je kratky, nam postacil tak do 10 mesiacov

bombula
9. dec 2010

@tulina77 ja svoj budem urcite (tmavomodry) predavat za nejaku zaujimavu nizku cenu, mam tasky nanozniky autosedacky k tomu. ak by si chcela viac info a foto mozem to sem hodit ( alebo do IP).

adra22
9. dec 2010

@janette77 ahoj no dnes ma vytrápili pichali mi vasokanu na infuzku tri sestričky sedem krát aj tak nepichli tak potom zavolali sestričku z ara ale som myslela že aj porodím čo bolelo ruky mám samá modrina ☹ osadenstvo sa meni cca tak raz za 4 až 5 dní takže je tu stále niekto nový. Zajtra sa drž a daj vedieť ako si dopadla a hlavne sa neboj všetko bude ok 🙂

janette77
9. dec 2010

@adra22 chuda moje ☹ Ty budes mat fakt zasluzene deturence. Ja sa zajtra navecer ozvem, ako sme dopadli my. Aj tak som nepokojna, ze idu sviatky a keby sa nieco zomlelo, nebudem mat svojho dokyho k mani, ale budem musiet riesit cez pohotovost. Ta neistota mi nerobi dobre. Ber ako vyhodu, ze si pod odbornym dohladom nepretrzite. Vianoc a spolocnych rodinnych chvil si este uzijes neurekom a na toto vsetko rychlo zabudnes, ked dostanes pampusky do narucia.🙂) Si bojovnicka a ja som na Teba pysna!

juliagregor
9. dec 2010

@adra22 jáááááj veru tie žily sa ležaním začínajú trhať, len treba veľa piť, aby viac vydržali, aj mne chodili pichať sestričky z operačky, aj do nohy chceli dávať kanylu, to som už odmietla 😒

tulina77
9. dec 2010

@bombula dakujem, ale som rozhodnuta pre novy kocik... preto som si aj vybrala Hauck, lebo ma zaujimavu cenu a zda sa mi chic 🙂

juliagregor
9. dec 2010

@tulina77 kamoška má tento KEES http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...
má kvalitnejší materiál ako Hauck...hauck majú moje dve kamošky, osobne som nad ním rozmýšľaľa ale až ako šporťákom, chcela som vidieť na deti, preto som nechcela tento typ od narodenia, pre mna je to veľmi otvorené a hlavne na zimu...

tulina77
9. dec 2010

@juliagregor ved to, ta moznost vyberu je matuca, kazdy kocik je v niecom dobry a az pouzivanim zistim co a ako... ako sa hovori, az ked postavis dom tak zistis ze to vsetko co si sa pocas stavby domu naucil, si mal vediet na zaciatku 😀

juliagregor
9. dec 2010

@tulina77 určite ano, Hauck je taký umelý kočárik (tento novší typ) má veľmi nekvalitný poťah, je to veľmi tenký materiál...skus sa ísť naň pozrieť....Hauck má polohovanie nôh, dobre ide a je tam nevýhoda, že ukončenie noh je kovový výstupok, čiže potom ich to tlačí na nohách...
ja som nechcela takýto kočík, lebo som nevidela na deti a boli odo mna otočené a to som nechcela, preto som volila klasickú trojkombináciu, chcela som otočnú rúčku, lebo sme šli do zimy a chcela som deti brániť pred vetrom, a potom zvlášť športový kočík...
neexistuje super kočík pre jedno dieťa a už vôbec nie pre dvojičky ...jeden je skoro perfektný, ale momentálne sa nedá kupiť 😝

vanilka1802
9. dec 2010

@janette77 @matelko1 @lucia.kl prepate ze sa vam sem miesam do debaty, len vam chcem napisat ze ja som dokazom ze KET vychadza. Dokonca po ET sme mali len jedneho drobceka a po KET rovno dvojky. A neviem co budeme robit este s 9 mrazacikmi.

vanilka1802
9. dec 2010

@lucia.kl to sa daju darovat uz oplodnene embrija? Ja som myslela ze sa daju darovat len vajicka a spermie kazde zvlast.

janette77
9. dec 2010

@vanilka1802 🙂 gratulujem! uz sa Ti to krati, prajem vela, vela stastia.🙂

dusika11
9. dec 2010

@mamoka4 ahoj dnes mi neslo pripojit az teraz...dnes sme boli na prietoky...takze vsetko je ok...rastieme vaha je zatial kazdy chalan ma 2500 g...su rovnako velkí predpoklad cez 3 kila ak vydrzim do terminu...ja osobne uz by som chcela mat po tom..ale musim vydrzat aj ked ma pali zaha nemozem jest daktory mi sedi na zaludku...dakujem za mena...jedno meno vybral buduci tatko a jedno ja..chceli sme take co sa nepodobaju,,hovori sa ze pri jednovajecnych treba troska budovat samostatnu osobnost.......som ako velryba..pribrala som 22 kil a uz vyse mesiaca nepriberam...tak neviem ci je to vela alebo malo..............dufam ze sa mas dobre.......

lucia.kl
9. dec 2010

@vanilka1802 nám prišiel po roku list z centra, že či chcem mraziť dalej alebo zlikvidovať alebo darovať, tak som sa rozhodla, že darujem, darovať sa dá všetko, aj len vajíčka - pre páry, kde partnerk a nemá vajíčka, spermie - kde je problém u partnera a embrijá ked to nejde inak.
potpisovali sme všelijaké papiere o vzdaní sa rodičovstva a podobné, že nebudeme po detoch pátrať a že prímatelia budú anonimný....
tak radšej takto pomôžem než by ich mali zlikvidovať... aj tak nikto nevie, či z nich niekedy niečo bude... nemusí sa KET podariť...

lucia.kl
9. dec 2010

@vanilka1802 tak tebe tie detičky pekne vychádzajú, ja som povedala, že keby sa mi narodilo len jedno, tak by sme sa o druhé už snažili prirodzene, lebo je tam pravdepodobnosť, ale dve mi teraz stačia, takže si musím dávať pozor ,lebo zákon schválnosti...

lucia.kl
9. dec 2010

@dusika11 my sme si tak s manželom vyberali mená pre deti, dokonca sme ich pomenovali ešte v brušku a potom som sa pýtala pri pôrode, že ktorá to išla von aby som ich nepoplietla 😀
ty už máš chalanov takých velkých ako ked som ja rodila, baby mali 2360 a 2580g v 39tt teraz su to už baby večšie ako niektoré mono deti 😀

mamoka4
9. dec 2010

@dusika11 A´hoj, ved to už máte úúúúúžasné váhy. 😉 My sme boli v utorok na ultrazvuku a naše baby mali jedna 745 g a druhá 737 g. Takže úplne rovnaké. Ja som zatial pribrala 8,5 kg 😕 a mam obvod brucha 103 cm... pripada mi to uz teraz dost...to chcem vydržať do marca! Budeš mať plánovaný cisársky? Ja som tiež za 2 samostatné mená, nech sú to dvaja samostatní jedinci. Držím palce, a daj info ked sa chlapci narodia. 😉

dusika11
9. dec 2010

@lucia.kl no ja sa tiez bojim ze ich stale budem pliest......
@mamoka4 dakujem ledva sa gulam no planovany cisarak nie..lebo moja doktorka ma cez vianoce a medzisviatkAMI Vvolno...Vychadza mi akurat dovolenkove obdobie...takze ked ma to chyti skor tak...idem na blint tam kde som lezala, uz tam mam kartu...ak vydrzim do 2 januara tak ma odrodi moja lekarka mozno plANOVANE.........proste sviatky

dusika11
9. dec 2010

@lucia.kl trocha su prekvapení v nemocnici lebo by mali byt na dvojicky mensie...a chalani rastu tak ako mono dieta...kedze mam len 160 vysku a vahu predtym som mala 52 som tak trocha drobna..tak ich ledva drzim..........

lucia.kl
9. dec 2010

@dusika11 to sa môj muž bál že ich nebude vedieť rozoznať, ale ja mám dvojvaječné a každá je úplne iná, takže mýlenie nehrozí, len pri pôrode som ešte nevedela že ktorá je ktorá, ved som ich videla len na utz 🙂
ale už sa ti to kráti, aspoň do vianoc vidržať a potom už môžeš rodiť 🙂
@mamoka4 ja som za celé tehu pribrala 19kg ale vôbec som neriešila kolko priberám, jedla som ked som bola hladná a hlavne aby boli deti zdravé, pri tých dvoch okladoch sa ešte nabeháš 🙂 drž sa čo najdlhšie ešte 3v1

dusika11
9. dec 2010

@lucia.kl no budem sa musiet drzat..velmi mi pomaha aj tu si obcas nieco precitat.....

lucia.kl
9. dec 2010

@dusika11 jedna baba od tialto s koníka tintin rodila tak baby cez 3kg obe, tuším v 39tt bola tiež, ja som išla domov z pôrodnice a ona porodila, sme sa tam stretli 🙂
no a ku koncu som si už brucho nosila na rukách, čo som nevládala

lucia.kl
9. dec 2010

idem ja spať, tak dobrú noc tu všetkým prajem..

vanilka1802
9. dec 2010

@lucia.kl no mne ked niekto povie ze do tretice by to bolo dievca, tak sa mu len zasmejem do tvare, ze ja to nejdem riskovat, co ked skoncime s trojickami a zas chalani. Mne budu bohato stacit 3 synovia a manzel, U nas sanca na prirodzene otehu bola minimalna takpovediac ziadna. Tak preto sme sa tak skoro rozhodli pre KET, lebo sme neverili ze budeme mat to stastie a podari sa hned prvy pokus(keby maju podla mna robit statistiku CAR tak maju 100% uspesnost)

@dusika11 to maju chlani super vahy, kludne uz mozes ist aj rodit. Ale plnovanu sekciu mozes mat aj medzi sviatkami, akurat ze ta nebude rodit tvoj doki. Ja ked som lezala pri synovi v nemocke tak jedna pani tam mala planovany cisarsky 29.12.

dusika11
9. dec 2010

@vanilka1802 mozno budeme rodit spolu

vanilka1802
9. dec 2010

@dusika11 mna asi nepockas, mne doki povedala hned na zaciatku ze to bude planovany cisarsky, a bude tyzden pred terminom, cize 10.1. teda ak dovtedy vydrzim. Snad zajtra v poradni sa dozviem viac. Uz by sme sa mohli aj trochu viac na tom dohodnut.

dusika11
9. dec 2010

@vanilka1802 to ta asi fakt nepockam

tulina77
10. dec 2010

baby, ktore tak ako ja riesite ze este iba budete davat ziadost o poskytnutie materskeho na socialnu poistovnu, tak vcera mi dali telefonicky info ze povodny termin 30 dni na posudenie ziadosti sa predlzil na 60 dni...