Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mamoka4
6. jan 2011

@janette77 Nie neoplatí sa Ti to, ja som to riešila tak, že som všetko manželovi pripravila a on mi odsávačku, cumlíky...vysterilizoval. 😉

zuuuzana7
6. jan 2011

@janette77 moji chlapci spinkali oni maju uz ako keby svojsky rezim, ale babetko co mam na izbe a mamicka namiesto kojenia to skusala s cumlikom, ja ju aj tak celkom nechapem ma malo mliecka ale prikrmovat ho nechce dat, sestricka uz v noci nahnevane povedala ci nechape, ze ma hlad. no mozno pochopim ked nase pusinky tu budu.
je ty si sikulka 🙂 a s tym podrepovanim to mame rovnake az mi brusko napne ked vstavam, a ako naschval vsetko pada z ruk, sestricka mi povedala, ze to svalstvo aj v rukach je vplyvom hormonov oslabene to preto si ako nesika pridem. 🙂
a co sa tyka pocitov je to take divne zmiesane, najradsej by som ich uz mala pri sebe ako sme minule pisali, na druhej strane mam ale aj take zmiesane pocity co sa tyka porodu, babetiek ako to budem zvladat, ale najdolezitejsie je ze to vsetci zvladneme v zdravi. ani ja neviem ci prirodzene ci sekciou, co lekar to iny nazor no tak aby som si vybrala, ale ak mam byt uprimna ja by som sa k sekcii priklanala kedze moj osetrujuci lekar povedal, ze je to pre babetka lepsie ale zase pre mna horsie.
janetta tak prijemneho poobedneho slofika idem si aj ja zdriemnut 🙂

janette77
6. jan 2011

@mamoka4 ok, takze zapriahnem manzela.🙂

zuuuzana7
6. jan 2011

baby inac ked sa o flaskach rozpravate, kolko ich mate nakupene? ja mam dva tie startovacie baliky od avent myslite ze to staci?

janette77
6. jan 2011

@zuuuzana7 aha, sorry, som Ta nepochopila na prvykrat s tym babanom...🙂 No tak s pocitmi si tiez mozeme ruky podat, niekedy citim uz poriadnu vnutornu nervozitu z toho, ale pracujem na sebe, aby si babatka neodskakali moj nepokoj. Stale si nahovaram, ze sa nesmiem brat tak vazne - odrodili ine, odrodim aj ja.🙂
Este neslofikujem, lebo vyvolavam (aj manzel z roboty) do porodnice, aky postup mam zvolit, ked chcem u nich rodit. Zial, neberu mi to na ziadnom cisle, len to vyzvana. Toto ma vzdy pri vybavovackach odradi. Len by som nerada zazila, ze sa tam dokotulame, odsedime (vraj pol dna) v cakarni a ked pridem na rad, vypoklonkuju ma, ze nemam ani vymenny listok, ani nie som objednana. Asi by som tam od zlosti priamo porodila.🙂)
Juuuuuj, zdravotnictvo nase krasne slovenske usluzneeeeee...☹(((((((((((((

janette77
6. jan 2011

@zuuuzana7 avent su vraj dobre flasky, aj my by sme ich potrebovali, lebo sa daju sterilizovat aj v mikrovlnke. My sme sa s kupou flasiek unahlili, kupili sme akysi NUK a tie nesmu ist do mikrovlnky, no sterilizator mame AVENT mikrovlnkovy.☹( Kupovali sme ho az neskoro po flaskach, aj to len preto, lebo bol pribaleny ako darcek k odsavacke.
Inak mame nakupene styri velke, styri male flasky...prax ukaze, ci vela, ci malo.🙂 Snad sa ozvu maminy a usmernia nas.

mamoka4
6. jan 2011

@janette77 Dnes je štátny sviatok, tak predpokladám, že aj nemocnica ide na min. režim, ale ty si spomínala, že budeš rodiť na Kramároch a ja som volala priamo na linku vrchnej sestry, vždysa mi tam niekto ozval...pani bola ochotná a povedala, čo a ako... 😉 to číslo bolo +421-(0)2-59 542 699 - vedúca sestra 😉

lusinkaj
6. jan 2011

@janette77
@zuuuzana7
baby uplne vam stacia na zaciatok 2flase,neskor uvidite ci budete davat cajik kupite este 2male...uplne staci,neprehanajte 😀

@janette77 kludne mozes sterilizovat teraz,nic nepokazis....potom ak prides domov nebudes vediet co skor 😉
@zuuuzana7 zuzi,prve 3m.boli strasneeeeee den aj noc ☹ teraz sa to lepsi...aj ked su aj vynimky su zle,nechcu spa 😠

lucia.kl
6. jan 2011

@janette77 ja som mala len dve malé avent flaše a stačilo mi, zakaždým som umyla, potom som dokúpila dve velké, keď sme už pili viac ako bol objem malých fliaš, takže mám 4 flaše dohromady...

lucia.kl
6. jan 2011

@zuuuzana7 neviem, aké flaše obsahuje štartovací balík od aventu ale určite stačí, už som písala aj janette77 že kolko som mala fliaš a aj lucinkaj vám už napísala...

lucia.kl
6. jan 2011

@xxxjanetaxxx neboj, ešte stále sa môže otočiť, ja som ešte na poradni v pondelok mala jednu nohami a v sobotu keď sa mi spustil pôrod mi urobili utz a obe dole hlavou a dokonca ma ako prvorodičku nechali rodiť prirodzene 🙂 tak to pekne ešte vidržte 3v1 aspoň 2tt

janette77
6. jan 2011

@mamoka4 Jej, Ty si poklad, dakujem za kontakt, idem skusit (aj ked asi je uz vela hodin). Az neskor mi napadlo, ze dnes je statny sviatok. tym, ze mam manzela v robote mi to nedoslo.🙂)))))))

janette77
6. jan 2011

@lusinkaj no vidis, aka som neskusena?? 🙂)) Uz chcem byt aj ja maminou a viac v obraze. Ale aspon som Ta pobavila.🙂 Ved deturence chceme styri, zasoba flasiek sa zide. Ci mam sa k poctu chcenych deti vyjadrovat az po tom, co sa vytrapim s dvojkami? 🙂)))))))))))

janette77
6. jan 2011

@lucia.kl diky, diky, mile maminy...Asi by bolo lepsie, prv sa zaujimat a potom kupovat.🙂

janette77
6. jan 2011

...som sa isla mrknut na tu nasu extra zasobu flias, lebo som ostala v pomykove, ci sme ozaj 8 kusov nakupili, tak nie, opravujem sa - je ich tam len 6 - 3 velke, 3 male. Viem, ze je ich aj tak dost, ale uz to znie menej "choro" ako tych 8. 😀

juliagregor
6. jan 2011

kočky ja mám len sklenené fľašky, mala som 4 ks, dve som rozbila 😝 ,
pozrite si BPA vo fľaškách, Avent je free...iné neviem...mne z umelej piť ani nechceli
google vám vyhodí o tom viac 😉

a len na začiatok, aj ked budete mať doma pomoc, nedovoľte, aby pestovali babky deti, ked plačkajú je to iné, ale dať papať, odrgnúť a položiť...oceníte neskôr 😉
na mna sa babky hnevali, ale nepopustila som ...

juliagregor
6. jan 2011

@lucia.kl gratulujem kamarátke k narodeniu detičiek, hlavne, aby boli zdravé...

@janette77 nevadí, bud použiješ alebo daruješ 😎

janette77
6. jan 2011

@juliagregor ved aj ja by som najradsej sklenene, ale nevedeli sme nikde zohnat. Mne sa tie umelinky tiez akosi neracia. To BPA sme si overili, neobsahuju to nase flasky, ani cumliky...

juliagregor
6. jan 2011

@janette77 v DM a v lekárni, mávajú bežne...Maťko má jednu fľašku už 4 roky 😎

janette77
6. jan 2011

@juliagregor fuha, tak to ma mrzi, ze som na ne nenadabila. Ale diky, aspon viem, kde hladat...

lucia.kl
6. jan 2011

@janette77 ja som sa so sklenenými stretla aj v tescu

juliagregor
6. jan 2011

neviem, či ste niektorá čítala knižku od Rulíkovej o dvojčatách...je tam pekná veta..."Dvojčatá sa narodia len tomu, kto sa o ne dokáže postarať." ...tak žiadne strachy 😉 a určite to krásne zvládnete a potom tu tiež budete písať tehuľkám, aby sa nebáli a užívali si detičky, lebo tak strašne rýchlo rastú 🙂 😉

ten citát je trošku preformulovaný, lebo knižku nemám, len si to pamätám, ked som ju čítala ako tehotná ...

janette77
6. jan 2011

@juliagregor knihu som necitala, v kazdom pripade su to povzbudive slova, tak autorkine ako aj Tvoje.🙂

zbinka
6. jan 2011

@juliagregor dakujem za info,,,cize mne tam bude treba tiez ist, ked dvojicky budu mat 20.mesiacov,,,super , ze viem,,,lebo ja to behanie po uradoch z duse nenavidim,,a tie tety za okienkom,,,no hruzaaaaaaa
ako tak citam,,,tak fakt vas vsetko obislo,,,tie zakony su nejake divne,,,no co uz,,,tak ako pises, najlepsie je , ze mame zdrave deti,,,peniaze boli aj budu,,,a aj uskromnit sa da,,,zdravie je na prvom mieste
sem tam tu nakuknem a citam co mas s chalanmi nove,,,no poviem ti, klobuk dole,,,si sikulka a pre nas ostatne vzorom,,,vzdy sa mi ulavi, ked uz neviem co skor,,a citam ta ako to ty v pohode vsetko zvladas, skola, deti a este aj net,,,juj, ja niekdey neviem ani ako sa volam,,,,no lubim svoje pokladiky najviac na svete,,,,no byt mamou dvojiciek,,,to je niekedy riadna skusk nervov,,,no dvojite starosti,,,ale hlavne dvojite radosti,,,,,,,,,hihihi

juliagregor
6. jan 2011

@zbinka dakujem ti za milé slová 🙂 , ozaj potešili, ja sa nejako udržujem pri zdravom rozume 😀 , ja už pojdem za chvíľku do práce, tak sa ešte trošku koníkujem 😀
s tými peniazmi je to ťažké, pohybujem sa trošku v kruhu aj chorých detí, moja kamoška má syna s DS, tak mám tam veľa známych a ja vravím, že mali pridať len maminám s chorými deťmi (to je jedno, či jedno, či dve), lebo oni najviac potrebujú pomoc....a na ne sa najviac zabúda.... ☹

lusinkaj
6. jan 2011

@janette77 kolko 4 deti????nehroziiiiiiiiiiiiiii..ja uz cakam kedy moje vyrastu a dost... 😒
ja som kupila 2fl.znacky MAM su dobre,som spokojna...potom mi mame kupila sklenene 2velke a 2male na caj...uz som 2rozbila 😀 ale teraz pijeme z MAM.... 🙂

lusinkaj
6. jan 2011

@juliagregor tak toto je krasna veta 🙂 😀 ☹

janette77
6. jan 2011

@lusinkaj 🙂) mame take plany - tuzime po plnom domceku, ale zatial je to len teoria, uvidime, ako zvladneme tieto nase 2 drobce. Inak sme uz aj v poradovniku na adopciu, takze kdesi v kute duse snivame o adopciatku. Uz sme si akosi zvykli na tu myslienku a ratame s tym cloviecikom.

zuuuzana7
6. jan 2011

@lucia.kl @juliagregor @lusinkaj dakujeme za nazory, tak ja mam 4 male a 4 velke som to asi prehnala v nakupovani.

@juliagregor tvoje slova su fakt povzbudive 🙂 pekny citat s tej knizky. no a ja ze ako budu babky varovat, ale to mas asi pravdu deticky si zvyknu a potom ked budem sama tak si asi ani na wcko neskocim 🙂

@janette77 4 deticky teda klobuk dole, nasi susedia maju tiez tolko v kratkom vekovom odstupe a perfidzne to zvladaju, proste niektory ludia su na to stvoreny. 🙂 a adopciatko je to krasne tak aby vam to vyslo.

zuuuzana7
6. jan 2011

@lusinkaj a si na babiky sama ci ti chodi niekto pomahat? u nas je taka super sluzba caritas pre dvojickove maminky poslu ti kocku vyskolenu pre male deticky dva krat do tyzdna a stoji to 60 eur. a domacu pani mam tiez tak sa aspon ukludnujem, ze sa nemusim o domacnost starat, a len fakt detickam venovat. no uvidime ako to budeme zvladat.
ale ako julia pise asi si treba kazdy den je dar vsak ani sa nenazdame a oni sa nam pozenia a povydavaju a uz ostanu len tie nenahraditelne spomienky.
ale dnes som sa so sestrickou debatila, ze mam strach s porodu a ona mi vravi, ze porod sam o sebe je nic ale vychvat tie deturence a spravne vychovat to je fuska.