Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
10. jan 2011

@mamoka4 dakujem 🙂 ale mudrejsia budem az v piatok. Dnes som si volala na Kramare a objednali ma na piatok 10:30. Staci vraj len tehu knizka a ranny moc. Som rada, ze o mne vedia, planovali sme tam ist zajtra len tak namatkovo... Takze potom dam vediet. Prave s matelkom rozoberame tu preventivnu hospitalku, ale nech je uz ako chce, tasky su zbalene.🙂)

mamoka4
10. jan 2011

@janette77 Takže aj Teba čaká preventívna hospitalizácia?? Ja nie som z toho veľmi nadšená...ale čo už, dokonca mi do knižky napísal prev. hospitalizácia medzi 32-34 týž. tak ak bude všetko OK, chcem ho poprsoiť až v tom 34 týž. 😉

janette77
10. jan 2011

@mamoka4 nie, mne este nikto nic take nepovedal. To len na zaklade Teba a aj matelko spominala, ze si ju tiez nechali v nemocke, hoci neboli aktualne ziadne problemy. A Ty si myslim z BA a hrozia Ti Kramare - dobre si pamatam???

janette77
10. jan 2011

@mamoka4 ...a radsej neprehovaraj dokyho, urob tak, ako Ti nariadi, aby si si nahodou nieco nevycitala. Vezmi to tak, ze pre nase bubaky vsetko na svete. Ja sa uz tiez psychicky chystam a tiez mi to nie je po voli.☹

mamoka4
10. jan 2011

@janette77 Áno, aj mňa čakajú Kramáre....termín nástupu dostanem toho 25. januára....možno sa tam aj stretneme... 😉
A Matelko kolko bola v nemocnici?? A v ktorom týždni ju zobrali?

janette77
10. jan 2011

@mamoka4 🙂) mozno ano, potesila by som sa.🙂 Neviem, v kolkom tyzdni hospitalizovali Matelko (hodim jej otazku), ale napisala toto: "mna v piatok hospitalizovali.sla som ku primarovi na kontrolu a uz ma nepustil domov,prave preto,ze siel vikend,ze tam budem aspon pod kontrolou.nemusel ma ale hospit.krcok som mala uzavrety,ale preistotu a ja som bola rada,ze som tam ostala,uz som sa bala a v utorok mi odtiekla plodova voda rano o 2:30".

janette77
10. jan 2011

@matelko1 ...a v kolkom tyzdni Ta hospitalizovali, matelko?

matatara
10. jan 2011

@mamoka4
@janette77 baby nebráňte sa preventívnej hospitalizácii mi sme tak vydržali 38tt+3ležala som od 34 týždňa 😉 ale s malými potom len 6 dní 🙂 😉 😉

janette77
10. jan 2011

@matatara 🙂 nebranime sa, len stresujeme.🙂)

matatara
10. jan 2011

@janette77 nestresujte kým je všetko ok treba to brať tak ako to prichádza držím palce nech je všetko v poriadku a nech ste zdraví.. 🙂

janette77
10. jan 2011

@matatara 🙂) ale ja prvorodicka trosku smiem stresovat...🙂 Dakujeme za palceky, zidu sa. Aj Tebe vela zdaru s deturencami.

matatara
10. jan 2011

@janette77 jasné že smieš ale len trošku 😉 ,ináč krásny týždeň na slobode 😎

mamoka4
10. jan 2011

@matatara Presne ako napísala janette77len trošku máme strach...a stres. 😉 Inak mi nič nie je, Dr. ma veľmi chváli...aj dvojičky krásne rástú...klop,klop..dúfam, že niečo nezakríknem.... 🤐
@janette77 Super, si to napísala....len stesujeme 🙂 😒

mamoka4
10. jan 2011

@matatara Ešte otázočka...čo všetko s tebou robili na tej prev. hospitalizácii pocas tých 4 týž.? Aký režim je v nemocnici pri takom dlhom pobyte??

matatara
10. jan 2011

@mamoka4
@janette77 baby aj ja som nastupovala so slzami 😀 ale nakoniec všetko dobre dopadlo a stálo to za to kúštik tam poležať tiež som bola ok len kvôli tomu že boli dvaja špunti...

matatara
10. jan 2011

@mamoka4 takže meranie teploty to mi liezlo na nervy riadne 3 krát denne,poradne 2 krát do týždňa,sono 1 týždenne a tokograf najprv raz týždenne posledný týždeň 3 krát denne a išlo ma poraziť nevedela som ako si ľahnúť a oni na mňa navešali tie popruhy 😉

janette77
10. jan 2011

@matatara Ano, to si aj ja velmi vazim, aj doky ma pochvalil, ze v tomto tyzdni bez hospitalky a bez problemov, vraj pri mne vsetci "bohovia stoja". 🙂 Ale aby som nemachrovala, cca v 26 tt mi este hrozil serklazou, len som ostala na jeho naliehanie PN a situacia sa ukludnila. Teda to sitie malo byt skor preventivne, ale predsa...
Inak sa aj skvelo citim (klop, klop).🙂

janette77
10. jan 2011

@mamoka4 🙂 🙂 🙂

janette77
10. jan 2011

@matatara no dost toho bolo a tie popruhy, to su tie pasy na meranie kontrakcii? To si ja raz neviem v praxi predstavit. A je naozaj pravda, ze musis lezat polhodku na chrbte pocas toho? Lebo mne teda sakra taha brusko v tejto polohe a neviem si predstavit 5 minut vcelku, nieto dlhsie.

matatara
10. jan 2011

@janette77 presne to nemusíš ležať len na bruchu ak majú polohovacie lôžko mali by ti umožniť v poloľahu polosede na tom merať kontracie 😉 a ležala som zhruba 10-15 minút

janette77
10. jan 2011

@matatara uvidime, v akej vybave ma privitaju... 🙂

mamoka4
10. jan 2011

@matatara Ďakujem 😉 už sa teším...a musíme byť v pyžamách, alebo aj v domácom oblečení..tepláky a tričko... 😨 viem ,čo treba zobrať do nemocnice...ale oni to skôr myslia do pôrodnice....ale čo by si odporúčala nezabudnúť na túto prevetívnu hospitalizáciu??

matatara
10. jan 2011

@mamoka4 normálka domáci úbor jasné počas vizity sme boli poslušne v pyžame ale potom šup tepláky a nezabudnite si kopec časopisov a karty 😉 😉 😉

tulina77
11. jan 2011

@matatara ahoj, mna by tiez zaujimalo niekolko veci
- nelezala si nahodou na Kramaroch?
- na ake oddelenie prijimaju tehotne hospitalizovane dlhsie pred porodom? dalo by sa poziadat aj o nadstandard alebo ten je urceny iba pre mamicky, ktore uz porodili?
- isla si cisarskym alebo prirodzene? ak cisarskym, bolo to dlhsie planovane alebo sa ta niektory lekar snazil nutit do prirodzeneho porodu?
- ak si rodila v 38t3d, ake mali babatka porodnu vahu?

matatara
11. jan 2011

@tulina77 Ahoj.Kramáre sú pre mňa príliš ďaleko rodila som v prešovskej pôrodnici,prijímali ma normálne na gynekologicko pôrodnícke oddelenie a na izbe sa to striedalo najprv sme boli len matky čakateľky a potom už aj rodičky.Vprešove o nadštandard žiadali len matky ktoré už porodili,mne mamičky na izbe nevadili aspoň to rýchlejšie ubiehalo a zišli sme sa taká partia že dodnes sa stretávame 😉 Rodila som cisárskym kvôli zle uloženému bábu bol plánovaný od 34 tt keď sa špunt jeden zosunul kam sa nemal a tým znemožnil prirodzený pôrod ale nik ma do prirodzeného pôrodu nenútil z hľadiska toho že boli dvaja a mali váhy Vratko 3300g 50 cm a Jakub 3000g 52 cm 😉 😉

tulina77
11. jan 2011

@matatara Dakujem za odpoved. Tvoji mali mali kraaasne vahy. Ja zrejme pojdem planovanou sekciou v 37tt, takze stale meditujem nad tym kolko gramov budu mat moji chalani. Co som si nastudovali, odhady vahy z utz sa oproti skutocnosti mozu lisit aj o 400 gramov...

matatara
11. jan 2011

@tulina77 naši podľa ultrazvuku mali jeden 2800 a druhy 2600 dva dni pred sekciou stačí že sa trošku pohne a je po presnosti 😉

lucia.kl
11. jan 2011

@janette77 ahoj. ja som si s pásmi užila svoje, prvýkrát som na nich bola až keď ma prijali v noci na pohotovosti - odtiekla mi plodová, no a prišli sme dve v tom istom čase ale nikto z dola nenahlásil, že ja čakám dvojčatá a baba ktorá prišla ko prvá išla na pásy, kde sa môžu sledovať dve bábatká naraz a ja na také staré, kde sa dá len jedno ☹ najprv som si odležala 20min - to už som prosila sestričku, či si nemôžem na chvílu aspoň sadnuť kým mi bude nameriavať druhé, bolo mi strašne zle, nakoniec dovolila, no a potom som si odtrpela druhé, dovolila mi trošku sa dať nabok, čo bola aspoň nejaká úlava, keď som už bola na pásoch na pôrodnom stole, tam už to bolo íné, polohovatelné ležanie, mäkké, nič ma nebolelo ...
uvidíš na čo natrafíš, tak snáď to budeš mať lepšie...

lucia.kl
11. jan 2011

@tulina77 moje mali váhy pri pôrode ako pri ultrazvuku, len nejakými gramami sa to líšilo...

matelko1
11. jan 2011

@janette77 mna hospit.bola som v 37 tt a rodila som 37+4.nepapala som diazepany,ktore mi tam davali,chceli to dlhsie potiahnut,ale ja som nechcela byt otrtulena a ani deti som nechcela mat otrtulene,tak som ich vyhadzovala 🙂