Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
25. jan 2011

@slivocka a aby som aj trošku odpovedala, záleží či sú jednovaječné, alebo dvojvaječné, akú majú polohu, kolko má maminka rokov, či je prvorodička, alebo druhorodička a HLAVNE čo si myslí jej lekár

janette77
25. jan 2011

@mamoka4 Tak tieto riadky sa mi citali uplne suprovo!!! Normalne som si ten uspech z poradne zazila spolu s Tebou.🙂))) Zo srdca gratulujem a prajem Ti ten pokoj na dusi, ktory po takychto slovach lekara isto mas. 🙂)))

janette77
25. jan 2011

@slivocka Ahojko, uprimne gratulujem k dvom slnieckam v brusku. 🙂 Porodom sa este netrap, aj tak je to indi-vindi a priebezne Ta bude lekar informovat. Zalezi od Tvojho zdravotneho stavu, polohy babatiek... Teraz si hlavne uzivaj radostnu spravicku.🙂

slivocka
25. jan 2011

@juliagregor @janette77 dakujem pekne 🙂

matelko1
25. jan 2011

@slivocka ahoj a vitaj 🙂 akosi sa to tu rozrasta dvojtehulkami 🙂 ,super a blahozelam...
tak vychadzka super,chlapci pospinkali 1,5 hodky 🙂 ale kosa bola riadna,poobede uz ani slnko nesvietilo...

janette77
25. jan 2011

@tulina77 drzim palceky na zajtrajsiu poradnu, daj vediet ako si dopadla. 🙂

janette77
25. jan 2011

@matelko1 kosno, ale zdravo, urcite to prospelo drobcom aj mamine🙂

tulina77
25. jan 2011

@janette77 diky, uz sa pripravujem na zajtra, nohy vylozene a odolavam chuti na kapustnicu (coby fest slane jedlo) co som si dnes chcela uvarit... ale aj tak budem mat nohy asi trochu opuchnute lebo mi staci ked sedim na stolicke pred ordinaciou a nohy mam polozene klasicky na zemi a uz opuchaju 😒

janette77
25. jan 2011

@tulina77 ☹ mne ani vykladanie nepomaha, stale ich mam ako slonik. Ja mam poradnu vo stvrtok, nakydalo snehu, tak ja si zase lamem hlavu, co na nohy... Mam fakt vazny problem. A to je len jeden zo stresov z poradne, samozrejme.🙂

tulina77
25. jan 2011

@janette77 a nemas nejake take klasicke tenisky ako do fitka? tie by si si mohla dat a nezaviazat snurky

janette77
25. jan 2011

Baby, ja mam teda uzasne povzbudenie od okolia, ked sa na mna ludia pozru, neveria, ze vydrzim do terminu (aj ked je zatial len vseobecny "buducotyzdnovy"). Este si to vsugerujem a spusti sa to naozaj skor. Brat mi vola kazdy den, ze kompoty nachystane, kedy moze prist na Kramare... 😀 😀 😀

janette77
25. jan 2011

@tulina77 praveze ja v beznom zivote nie som moc teniskova a teraz sa mi to vypomstilo, lebo to som uz viackrat dostala ako dobry tip na moj problem. Jedny mam, ale take ku psom na prechadzky a za ne by som sa uhanbila kdekolvek v civilizacii.🙂))

mamoka4
25. jan 2011

@janette77 Dakujem. 🙂 Som oveľa spokojnejšia....a ešte to dotiahnuť do 22.2. a potom v 36 týž. dostanem termín na sekciu. Baby užsa to blííííži... 😵

mamoka4
25. jan 2011

@slivocka Ahoj, vítame ťa v klube!!! 🙂 čo sa týka dvojičiek ak majú dobrú polohu - teda obe idú hlavičkami....a si prvorodička nebude dôvod neskúsiť prirodzený pôrod....ja som v 32 týž. a obe baby mám dolu hlavičkou a vraj prirodzene nejde rodiť len preto, lebo mam za sebou uz 2 cisárske. 🙂 Ale moj vek 29 r., otehotnenie prirodzenou cestou, zdravé dvojičkové tehu, baby dole hlavičkami...ukazuju že keby nebolo predošlých cisárskych určite idem normálne. 😨

janette77
25. jan 2011

@mamoka4 som rada, ze si pokojna, sama poznam ten stav po poradni a neda sa s nicim porovnat, ked je zena v ocakavani, vsak? 🙂 Veru, uz sa to blizi Tebe aj mne. Ja som sa predchvilou az zlakla...uz akosi neviem rozoznat kopanceky spodneho babatka s moznymi "poslickami"...ale celkom mi zmrzol usmev na tvari. Totalna burka v brusku a najhorsie je, ze som sama doma. Ale moze byt aj to, ze babatka su uz poriadne velke a kazdy pohyb uz citim takto "vo velkom".
Tak drzim palceky, aby si to vydrzala do predstav lekara a aby Ti vsetko dobre dopadlo.🙂 A pekne sa drzis aj Ty, pri dvoch detoch - klobuk dolu.

juliagregor
25. jan 2011
https://www.youtube.com/watch?v=laxyoaHOP1c


to nie sú moji, ale natočte si ich aj takto 😎

janette77
25. jan 2011

@deinad Zajtra pravou nohou!!! 🙂))))

deinad
25. jan 2011

@janette77 dakujem ze na mna myslis...ano ano, rano o pol osmej volame, ako sa drobci rozmrazili a ci je vsetko OK. som zvedava, na kolku hodinu nas "povolaju", zajtra budem len oddychovat, ohlasim sa vo stvrtok 🙂

janette77
25. jan 2011

@deinad budem na Teba mysliet a k pc sa velmi nehrn, aspon ja som mala taku averziu voci ziareniu z techniky kratko po zakroku. Ja si na Teba pockam, hlavne, aby sa tobolky zadarili a nasledne uhniezdili. Velmi Ti to prajem.

deinad
25. jan 2011

@janette77 dakujem moja, ano aj my s mm si to zelame najviac na svete, urcite potom podam spravicky.. 😉

mamoka4
25. jan 2011

@janette7ˇ7 Ďakujem 😉 ja so silných poslíčkov mala vždy silnú bolesť od krížov smerom do brucha. pred pôrodom sú vždy pocity akoby si mala dosť menzes... ale tvoj 37 týž. je bomba!!! Fakt mám dnes super pocit, ako by som niečo vyhrala 😀 aj moje detičky boli nadšené, že nejdem do nemocky..len sa držať...a chcem oddychovať ešte viac. 😉

janette77
25. jan 2011

@mamoka4 🙂 Ty si ako ja, cim viac ma lekar chvalil, tym viac som mala potrebu odpocivat, aby som si ten stav "nepokazila"🙂 Naozaj sa viem vzit, ako sa po dnesku citis, je to uzasne - take povzbudenie. Aj Ty sa rychlo skotulas do vysscih tyzdnov, ku koncu to uz tak nejako letiiiii...🙂)))

juliagregor
25. jan 2011

kočky asi poznáte tuto stránku http://dojcenie.wordpress.com/2010/10/22/nepres... teraz/
ak nie tak počítajte, su tam krásne články a nájdete vela odpovedí...
často rozoberáme s maminami otázku, kedy budú moje deti spať a je to velmi individuálne,
ja som odporca všetkých vyplakacích metod 😎

janette77
25. jan 2011

@juliagregor dakujeme pekne, Ty nasa mamina🙂) Co by sme si bez Teba pocali, Tvoje linky si ukladam a priebezne citam. A vies, ze sa prave "trapim" nad rezimom, ze ako si to asi zariadim? Kolko nechat na "skusani babatiek" a za kolkym si stat...

juliagregor
25. jan 2011

@janette77 bábätká neskúšajú...teraz som už "mudra" 😀, ale ked som mala prvého syna, často som volala kamoške, mala už dve deti, čo mám robiť, lebo on prvý mesaic nariekal, bol napapaný, prebalený, bruško ho nebolelo, len plakal...som nevedela čo už s ním a ona mi povedala, "Ved jemu bolo v brušku tak dobre, papal kedy chcel, hral sa kedy chcel, cikal kedy chcel a teraz nemá pokoj." ....tak som to prestala riešiť a on sa tiež upokojil...

janette77
25. jan 2011

@juliagregor no ved presne toho sa bojim, ze budu drobce prebalene, napapane a krik velky...mamina mi vravi, ze to hned rozoznam, kedy brat na ruky a kedy nechat vyplakat...no, bude to skuska ohnom. 🙂

juliagregor
25. jan 2011

@janette77 lahni si na postel, vyhrn si tričko a polož si ich na holé telo, uvidíš ako stíchnu

minule mi kamarátka písala, že niekde vyčítala, že deťom do roka sa maju splniť všetky priania...

vieš, že si dvojky viac poplačú ako jedno dieťa, jednoducho sa nedá, máš len dve ruky, ale oni si rýchlo zvyknú, že majú chvíľku počkať

janette77
25. jan 2011

@juliagregor nasavam, nasavam...🙂

juliagregor
25. jan 2011

@janette77 a ešte som ťa chcela pochváliť ako sa krásne držíš 😉

deti nemajú radi veľku pozornosť na začiatok, su z toho unavené a nariekaju a naviac maju jednu imunitku rozdelenú napoly, tak trošku treba obmedziť a umravniť návštevy 😎

janette77
25. jan 2011

@juliagregor 🙂 dakujem, uvidime, dokedy vydrzim. Uz sa neviem dockat stvrtku, kedy konecne padne termin.
Je pre mna ako sen, ked si predstavim, ze buduci tyzden rodim... Niekedy sa mam chut ustipnut, ci je to realita.🙂