Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
8. feb 2011

Ahojte baby moje! Velmi pekne vam dakujem za mile pismenka, ktore som si tu narychlo ponachadzala. Viac nemam cas citat, ale ja vas urcite dobehnem. Sme od vcera doma, babatka su milunke, poslusne (zatial🙂), vidiet, ze som bola pokojna a spokojna tehulka. V nemocke som bola za "hviezdu" kvoli porodnym vaham babatiek a ich zdravotnemu stavu a...pariku.🙂 Vraj take nieco tam uz davno nemali. Dobre sa to pocuvalo cerstvej a stastnej mamine.🙂
Inak som v nemocke nechala cistych 15 kil, takze baby, nebojte sa toho pribytku vahy, fakt ju porod odbremeni.
Takze babatka su zdravucke, krasne...zavesim aj fotecky, len nestiham. Jednu erarnu hodim, aby ste mali predstavu, len sa nesmejte na tych kulichoch, co im sestricky dali na hlavku.🙂))) Pofotime aj sukromne a mozete kuk.
Ja som vsak mala dost velke problemy - sialena migrena, vysoky krvny tlak (150 vrchny), v hlave som pocula stereo, aj ked som rozpravala ja, aj okolie som tak pocula, anemia, velka strata krvi (museli mi transferovat krv...), takze sa musim dat dokopy uz sukromne u svojho internistu. No ja mam pocit, ze sa dostavam do formy uz len vdaka domackemu prostrediu. Inak, baby, hroznu spolubyvajucu som mala na nadstandarde, ale fakt ze hroznu... to lepsie mi bolo na klasickej izbe, kde som bola 2 noci pred porodom - partia 4 bab a bolo skvelo! Na nadstandarde som az na posledny den dostala prijemnu osobku a tak bola aspon naplastou na moj tamojsi pobyt. Takze nadstandard super, ale len ak mate stastie na spolubyvajucu...
Ale fuj, ze ohovaram!! Hanba mi! 🙂
Baby, ostatne neskor...
Este - rodila som v spinali, na porod mam peknu spomienku, bol to pre mna zazitok. Uz menej to, co sa s mojim telom dialo potom, ale prekonali sme, je to zo dna na den lepsie.🙂
Mliecko sa mi zacalo tvorit na 5 den, uz som ani nedufala, ale akosi nam zlyhava technika prisatia a odsavacka mi odsaje len minimum (vlastne dokopy nic), pritom prsniky su naliate a tazke. Takze chcem kontaktovat laktacnu poradkynu, aby prisla k nam domov a naslapla ma. V nemocke boli laktacke poradkyne, aj velmi mile a ochotne, ale len oni mi vedeli nacucnut babatka, ja toho schopna nie som a som z toho dost smutna.
Mam v hlave vela myslienok, spomienok, zazitkov, ale postupne...musim k babatkam, k mojej vytuzenej rodinke.
Na zaver chcem pozdravit deinad a velmi sa tesim z kolajniciek (dufam teda, ze sa to uz potvrdilo, nestiham citat vsetko), naozaj som pri PC zaplesala, ked moje oci nabehli na riadocky o Tvojom uspechu...
Pozdravujem aj moju patronku Julinku 🙂) aj vsetky vas, co ste na mna mysleli.
Matelkove fotecky popozeram tiez a poprecitavam si vas priebezne, len co sa adaptujeme.
Pa zatial a drzte sa.
Este otazocka...babatka maju 7 dni, vonku je krasne pocasie, mozem s nimi ist uz von? Tak na 20 minut...

mamoka4
8. feb 2011

@janette77 Ahoj, stále som na Teba myslela, si fakt hrdinka!! A váhy...veď ty si mala 2 mono detičky 🙂 . S mliečkom treba veľa trpezlivosti...a pôjde to. Čo sa týka chodenia von s deťmi, do 48 h. po návratu z pôrodky by Vás mala navštíviť detská doktorka a ona ti povie čo a ako....je veľmi veľa chrípok...tak pozor...Ja som mala syna narodeného v juli a ked mal 7 dni sme ho dávali len na 30-40 min. k otvorenému oknu o 2 dni viac as 10 dnovým som bola na krátkej prechádzke. S dcérkou, ktorá sa narodila v oktobri som bola vonku na 13 deň. A to bol pekný jesenný deň...tak zváž.
Inak super rýchlo Vás pustili domov! Vlastne na 5 deň. 😉

juliagregor
8. feb 2011

@janette77 ahoj a presne ako píše mamoka, treba aklimatizovať...pomaličky von 😉

simonessa
8. feb 2011

@janette77 ahoj no ty sa mas uz to mas za sebou 🙂 a ty mas parik?ja tiez cakam chlapceka a dievcatko 🙂 a gratulujem !!! chod sa im teda venovat 🙂 a ak sa mozem spytat kolko si vlastne pribrala za cele tehu ja zatial 9 kg a mam pred sebou este 3 mes ahoj 🙂

janette77
8. feb 2011

@mamoka4
@juliagregor ok, aj sme si tak s manzelom povedali, ze radsej zacneme postupne. Naobliekame ich a dame k oknu na par minutiek. Zajtra ideme prvykrat k pediatricke, tak uz potom sa budeme riadit jej pokynmi.

mamoka4
8. feb 2011

@janette77 Ešte sa ťa chcem opýtať, kedy Ti dali maličkých k sebe na izbu a bola si po sekcii ajna JIS? Po koľkých hodinách sisa mohla postaviť? Dik za odpoved. 😉

matelko1
8. feb 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@deinad 🙂 tichucko gratulujem.prajem ti to z celeho srdca 🙂 a doki bude mat pre teba len dobre spravy 🙂

matelko1
8. feb 2011

@janette77 ahoj,myslelasom na vas,ze ako sa mate,ale julka nas vzdy informovala.som stastna,ze ste stastni,ze mate babatka pri sebe a dokonca parik vam vysiel.super 🙂 tak si to pekne uzivajte,leti to rychlo....
je to krasne ked mi chlapci stale opakuju mama,mama,ja som fakt ta najstastnejsia 🙂

mamoka4
8. feb 2011

@simonessa Ja som v 34 týž. - teda do 3 týž. mám nariadený cisársky rez a pribrala som +14 kg. Pri dvojičkách je optimum mať na konci tehu 15-18 kg, tosapíše v knižkách. 🙂 Ale dôležité je, že bábätká súmerne a rovnako priberajú,nemáš opuchy a vysoký tlak.
A od 32 týž. sa priberá tak 0,5-1 kg za týždeň.Ja som 3mes. pred termínom vážila tiež presne 9 kg, práve som to pozrela v tehot. knižke. 🙂

matelko1
8. feb 2011

@janette77 najprv ich daj k oknu na 15-20min aby si zvykli a potom uz postupne mozes zvysovat pobyt na vzduchu.ja viem,nevies sa dockat kedy sa pojdes opoparadit s detickami,ze 🙂

matelko1
8. feb 2011

@janette77 a ak budes mat cas,tak si oprav pas.

zuzuliatko12
8. feb 2011

ahojte dievčatá, stále si Vás čítam a napĺňam sa informáciami o dvojičkách 🙂 Ale chcela by som sa spýtať či keď ste boli tehotné Vás boleli slabiny, pretože ja už nemôžem ani zodvihnúť nohy a strašne sa bojím či je všetko v poriadku.
@janette77 Gratulujem k dvojíčkam super si to zvládla, dúfam že ťa budem nasledovať 🙂 Ja keď sa mi narodil syn v novembri, tak sme asi už po 7 dňoch išli von ale len tak na pol hodinu a riadne sme ho zababušili. On strašne rád bol vonku alebo niekde pri okne v tom momente spinkal 🙂

matelko1
8. feb 2011

@zuzuliatko12 neboj vsetko je urcite v poriadku.to je normalne,ze ta to boli.

zuzuliatko12
8. feb 2011

@matelko1 ďakujem za radu, trošku ma to ukľudnilo 😉 Ak sa smiem spýtať, teraz mám také divné obdobie, že sa bojím ako to zvládnem s dvoma detičkami, dalo sa to? Ja budem na ne sama, manžel chodí na kamióne, takže zostane max. 2 mesiace doma a potom pôjde do práce a z toho mám najväčšiu obavu ☹ Ale na druhej strane sa nane hrozne teším 🙂

matelko1
8. feb 2011

@zuzuliatko12 neboj sa zvladnes to,najdes si system a pojde to.ja som tiez sama,mm je v praci,chodi domov o 18-tej.

janette77
8. feb 2011

@mamoka4 Ahojko, ako sa citis? Ano, bola som na JIS-ke jeden cely den a na druhy ma cca o druhej prelozili na izbu. Drobceky mi doniesli uz na JIS-ku a prilozili (na sale este nie). Mala som ich pri sebe cca 10 minut. No nebudem sa hrat na hrdinku, osobne som si myslela, ze stav po sekcii bude pre mna brnkacka, ale zial, dost zle som to znasala. Uplny horor bol postavit sa prvykrat (aj slzy boli) potom to tiez bolo tazke, rana tahala, palila, ale Ty to nemusis mat take zle, lebo ja som aj vela krvi stratila, aj pospinalnu migrenu som schytala, zvysil sa mi krvny tlak a silno som krvacala. Normalne cez 3 vlozky som si nie raz vyrobila trapas rovno na chodbe (nohavicky, aj tie porodnicke nam zakazali nosit). Takze bolo veselo...ale sestricky mile, chapave...nerobili z toho vedu (myslim z tej galiby...). Ale vravim, ja som extremny pripad, lebo ja som aj menstruacie mala hororove, s velkou stratou krvi, necudo, ze som sa takto tazko zotavovala aj po sekcii. Kazdym dnom je to vsak lepsie, napriklad vyborne sa citim od vcera. Cize mne to trvalo 5 dni...Drzim palceky a samotny porod/sekcia je nahodou krasny zazitok, aspon pre mna bol pri tom uzasnom time, ktory lekarovi asistoval....

janette77
8. feb 2011

@matelko1 🙂) ano, presne, nevieme sa s manzelom dockat, ale uz sme sa schladili. Zacneme tak, ako pises - pri okne. Diky za mile riadky. Naozaj sme stastni rodicia, neda sa ten pocit opisat. 🙂

janette77
8. feb 2011

@matelko1 som si chcela, ale ked uz mam "po" , tak ake udaje zadat? Ked tam su moznosti, ktore sa ma uz netykaju a vymazat kolonky mi nejde...Poradis, prosim?

bombula
8. feb 2011

@simonessa s vahou neviem ci volaco narobis, ja osobne som mala aj prisnu dietu koli gestacnemu diabetu a aj tak to v posl. 2 mesiacoch neuveritelne stupalo. ja som ale dost lezala koli krcku tak mozno to bolo aj tym ze som mala tak normalne obmedzeny pohyb... nelamala by som si s tym hlavu na tvojom mieste, neboj budes podavat fyzicke vykony pri prenasani , kocikovani a pojde to dolu.... ja osobne nepoznam dvojkovu mamku co zostala "gulata" po tom co mala deticky.. teda brusko moze zostat vydute ale do roka by si mala byt uplne v poho a ked budes na sebe fyzicky trosku nieco robit tak aj ovela skor... slovom, vypust tuto temu z hlavy🙂

bombula
8. feb 2011

@zuzuliatko12 boleli ma slabiny neskutocne, ale az v tretom trimestri to zacalo...

mamoka4
8. feb 2011

@janette77 Vuiem cisársky nie je prechádzka ružovou záhradou, mám za sebou dva..toto bude už moj tretí... 😕 a posledný ale stojí to za to! Cítim sa nejako ospato,začnem aj čítať, ale o chíľu zaspím...ako dôchodkyňa 😨 a pri chôdzi ma všetko pichá zo spodu 😖 . Som v 34 týž. zajtra mam poradnu u doc. Planka tak uvidíme....
Čo sa týka kil po pôrode, mne Dr. vždy hovoril, že telo sa vráti do svojej podoby cca 6-9 mes. po pôrode...a to po všetkých stránkach. Ved 9 mes. sa v nás rdil nie nový život, ale dokoca dva. 🙂 Ja som pri starších deťom extrémne schudla pri kojeni a pri tom všetko zhone....a po roku a pol kojenia syna,som musela ho odstavit...lebo som mala 46 kg....a vyzerala som velmi zle. 😒 teraz sa len vytešuj z maličkých .... inak pozerala som ich v albumčeku sú krááásny! Dnes mali na Kramároch cisárske tulina77 a zusika 😉 oni su marcové tak ako ja...tak fakt som zvedava na zajtrajsiu poradnu!

janette77
8. feb 2011

@mamoka4 Fakt tulina to ma uz za sebou?? Som jej prave chcela pisat, tak super! Dufam, ze je vsetko o.k. Dik za spravicky. Doc. Plank je uzasny, este som sa mu ani nepodakovala za pekny porod a prikladnu starostlivost pred aj po. Ale sme na Kramare objednani na ockovanie babatiek, tak to poriesim dodatocne.
Z malinkych sa teda vytesujeme, velmi sa radujeme z pariku.🙂 A tie kila, fakt sila, ze som 15-ku nechala v nemocke. Aj sa dobre citim, taka "svoja".🙂 Uz len brusko mam ako v 3. mesiaci, ale aj na tom popracujem, predsalen - bol to riadny klokani vak a vsimla som si, ze aj baby po mono porode si este nosili celkom slusne bruska na sebe.
Prave periem veci z nemocky, mam tu hrozny bordel, tak postupne vsetko rieism. Manzel bol tyzden doma a tak to tu aj vyzera.☹( Vrrrr. No nejdem sa stresovat, chcem byt v pohode a kludna a vyrovnana mamina. Nic nie je take dolezite, ako to, ze si Miska a Misko pokojne odfukuju v postielke. Zatial su v jednej.🙂
Zajtra idem na vyber stichov + k pediatricke s drobcekmi.
Tebe drzim palceky zajtra v poradni! 🙂

zuzika30
8. feb 2011

@andysok som rada ze je to lepsie,ked je dobra doktorka nie je co riesit ,treba sa len na nich spolahnut, ja som bola na kontrole a cukor mam ok ,co som mala obavu, mam troska menej hemoglobinu, dala mi zelezo, ale inak som v pohode a krpcekovia su priecne uz robia take premety 😀 manzel to chcel natocit ,ale akoby to vedeli a prestali 🙂 ,ale vsak ked budu mat menej miesta tak sa sice nebudu tak moc metat ,ale bude to lepsie vidiet ,tak potocime 🙂

zuzika30
8. feb 2011

@janette77 aj ja sa pripajam ku gratulacii, krasne riadky si napisala ,az mi slzy padli z vasho stastia , velmi vam to prajem, malicky su krasnucky ,tak len vela mliecka a vela vela stastnych chvil 🙂

simonessa
8. feb 2011

@mamoka4 vies co mne sa uz teraz zda ze priberam kazdy tyzden kilo teda neviem no zatial som neni tucna mam iba brusko ..samozrejme ze sa mi zmenila postava ale este sa to da tak uvidim...ale nevadi mi to hlavne nech su deticky zdrave a poriadne 🙂 a chcem sa spytat ci si sa s gynekologom ty dohadovala o porode alebo ti to aj sam od seba povedal...neviem ci sa ho to mam uz pytat idem tam za 2 tyzdne to budem v 28 tt

simonessa
8. feb 2011

@bombula ale jasne ze ma to az tak netrapi iba nechcem nabrat nejako vela ale ja viem ze to neovplyvnim a hovorim ze len aby boli deticky zdrave... sak hadam to potom nejako zhodim 🙂 a ja tiez nemam moc pohybu doktor mi kazal byt v klude takze som iba doma a vobec nechodim von kazdy den iba obcas lebo ledva prejdem hned dychcim a tak... akurat ze doma robim nejake upratovacky aj ked take jemne alebo len peciem a varim 🙂)) takze aj dost jem lebo mi velmi teraz chuti 🙂

simonessa
8. feb 2011

ahojte maminky .myslite si ze je dobre mat autosedacky zadkom proti smeru jazdy? http://kojenecke-obleceni.eu/zbozi/autosedacky-... potom na nich neuvidim to by som musela sediet s nimi v zadu a nemohla by som soferovat ... ake mate skusenosti? dakujem

andysok
8. feb 2011

@simonessa zo zakona to tak musi do jedneho roka byt , alebo do urcite vahy......aj aj som na to myslelal, existuje specilane zrcko .... 😉

lucia.kl
8. feb 2011

@simonessa s tými autosedačkami je to nepríjemné, hlavne keď na nich nvidíš, ale ako npísala andysom, tak odporúčam ti ezrkadlá, to sa namontujje na opierky a ty si v spetnom zrkadielku vidíš na deti...

simonessa
8. feb 2011

@lucia.kl aha o tom som nevedela dakujem za radu 🙂