Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mami2
13. feb 2011

@mamoka4 ahojky a v ktorom si tyzdni?ja so rodila v 38 a chlapci mali 2700 a 2550!a po 5 dnoch nas pustili domov

juliagregor
13. feb 2011

kočky od zajtra bude v Ldli akcia na detské veci, ale chcem upozorniť na detsku knihu o strave pre dojčatá a druhá recepty pre deti, cena je do 2 Eur, mám tu pre dojčatá a sú tam aj príkrmy, zavádzanie a hlavne je tam veľa receptov na domáce kaše a iné dobrotky...je super 😉

mami2
13. feb 2011

uz UM ale chlapci maju 4mesiace

juliagregor
13. feb 2011

@mami2 ked sú neni veľmi hladoví, tak kludne počkaj do konca 5 mesiaca...
osobne som začala s mrkvou (lepšia je parená, než varená) a prepasírovala som cez sitko...ked ti zvládnu len rozmačkanú vidličkou, tak super, moji odmietali, mixovala som veľmi dlho a potom prešli normálne už na kusy..(zuby mali až v roku)
treba pridávať dalšie zložky postupne, 2_3 dni mrkva, potom zemiak, cukyna, brokolica a zakaždým pridať len po jednej zložke, aby si videla reakciu
ovocie som dala až ked papali zelenini a kaše až potom, všetko papali lyžičkou, do flaše som nedávala nič...
v stánkch maju aj špeciál os tarve a výžive, ktorú vydal časopis Mama a ja, teiž odporúčam počítaj...
teraz sa lepok zavádza skôr, než sme my dávali, tak o tom písať nebudem...
zelenina by sa nemala pripravovať dlhšie ako 20 minút, aby nestratila vitamíny...
v tomto období je lepšia mrazená zelenina (napr. BABYKAROTKA, alebo domáca), kupovaná je dosť často bez chuti a naviac rýchlo šlachtená ....

mamoka4
13. feb 2011

@dixie_chick Postielku budeme mat jednu amonitory si poziciavame cez www.chrapanie.sk
Uz som sa tam informovala a povedali mi, že nie je technický problém, aby som mala jeden monitor na jednej strane postielky a druhý na druhej strane...vraj sa vobec nerušia....uvidime aká bude realita...mozno sa budu rušiť a hned zavedieme druhu postielku. 🙂Naša postielka je dost velka, tak verím žesa budu na začiatku znášať. Monitory sú podľa mna dobrá vec...spánku bude málo...nieto ešte vstávať a sledovať nonstop či dýchaju bábätká.

mamoka4
13. feb 2011

@mami2 Zajtra začíname 35 týž. 😉

mami2
13. feb 2011

ja skusala mrkvu a na druhy den som skusila aj so zemiakom ale musela som rozmixovat a krasne papkali ale som dala im len trosku ale dufam ze to som neurobila zle ale reakciu nemali ziadnu

juliagregor
13. feb 2011

@mami2 a dr. ti už kázala prikrmovať?

mami2
13. feb 2011

@mamoka4 fiha tak sa len drzte a drzim palce a ako su ulozeny?

juliagregor
13. feb 2011

@mami2 ono deti nemusia mať reakciu, skôr ide o to, že je to veľká záťaž na ladviny, nie je sa kam ponáhlať
a kakali pekne?
moj starší mal trochu problémy, ked sme dali príkrm, z MM na mrkvu a plakal, ked kakal, kým si riťka zvykla

mami2
13. feb 2011

@juliagregor nie ona o tom nevie!

juliagregor
13. feb 2011

@mamoka4 pekne ti to ubieha, super sa držíš 😉 🙂

juliagregor
13. feb 2011

@mami2 tak ešte chvíľku počkaj...

mami2
13. feb 2011

@mami2 nie oni kakaju pekne a vobec nemali s tym problem.

dixie_chick
13. feb 2011

@mamoka4 My tiez vyskusame a uvidime, ja som si skor myslela, ze budu snimat chybne, ak budu babatka v jednej postielke... ved uvidime realitu potom 🙂 . My mame tiez vacsiu postielku, 140x70.

teddynko
13. feb 2011

@mamoka4 Nuž veru, neviem si predstaviť, aké to je, nosiť dve deti naraz, ja mám dosť aj s ´jedným, v noci sa musím dať na štyri, keď sa chcem prevaliť na druhý bok a tie kopančeky cítim až niekde v bokoch.. som veeeeeľmi zvedavá, ako bude vyzerať naše dieťa.. naposledy som mala takýto zážitok pred viac, ako 13 rokmi...

mamoka4
13. feb 2011

@mami2 Obe dievčatká mám dole hlavičkou... 🙂

@juliagregor Ďakujem!! 🙂 som doma, tento týždeň chceeeem veľmi oddychovať...nech sa prehupnem do 36 týž. a potom už budem kľudná 🙂
@teddynko Aj ja si predstavujem ako tam v brušku môžu byť dve naskladané...aké bud/, či sa budú podobať, či budem kojiť....aj keď veeeeľmi chcem, inak mám toľko nezodpovedaných otázok pre pôrodom ako prvorodička a to mi doma už behajú 2 staršie detičky. 😀 Ale dvojičky sú dvojičky.....neviem baby, či aj vy to tak vnímate....ale ako to bol na začiatku pre mňa šok....teraz som na seba hrdá, že sme tak vydržali...a že nosím dve dietky. ...a čo bude ked sa narodia... 😵

lucia.kl
14. feb 2011

@dixie_chick celé tehotenstvo som mala bezproblémové, doma som bola cca 5tt od KET takže som bola v nejakom 7tt alebo tak podla MS. no a tomu že by som mala rodiť nenasvedčovalo vôbec nič, kludne by som ich ešte týždeň nosila, ale si myslim, že to malá ako sa pretočila, tak voda odtiekla...

a my sme monitory nemali a poviem vám, že ani som v noci nechodila ich kontrolovať či dýchajú, bola som taká unavená, že som sa zobudila len na krmenie, skontrolovať som bola možno 2x a to mi vtedy začali prespávať celú noc,

lucia.kl
14. feb 2011

@mami2 ja som začínala s mrkvou keď mali 5m, od narodenia sme na UM, ja som vždy po týždni pridala novú surovinu, tak kázal doktor a varila som to ako polievočky - to sme pili cez flašu, keď už jedli všetku zeleninu, tak som pridala kaše na noc, kupujem tie HAMI dobrú noc, a ešte sme pridali ovocie - dávam jablko s piškótom - mám pre deti od ukončeného 6 mesiaca, jablko varím a mixujem, čiže to majú ako výživu,, banán musia si samé kúsať, rozmačkaný ich napína a ešte zjedia hrušku, iné ovocie dať nemôžem, krupica je tuším od ukončeného 7 mesiaca
@juliagregor dobre poradila tú mama a ja, ja vychádzam čo sa pridávania surovín týka od tial a som spokojná...

luciaf13
14. feb 2011

Dobre ranko, citam ze riesite vyzivu tak tu sa da objednat este mama special o vyzive, kto ho este nema http://forum.mamaaja.sk/vyziva/

a my sme od narodenia na UM a prikrmy sme zacali tak od 4,5mesiaca - mrkvu...postupne sme pridavali..zweleninku ovocie, masko a tak

matelko1
14. feb 2011

ahojte.prajem pekny valentinsky den 🙂

mami2
14. feb 2011

@mamoka4 tak to je super takze budes mat normalny porod?aj ja som mala normalny mne o pol5 rano odtiekla voda a hned smeutekali do nemocnice a o 5 mi zacali bolesti a rodila som jeden9.10 a druhy 9.12ale strasne rychlo mi to zbehlo

janette77
14. feb 2011

@luciaf13 Ahojko, tiez si teda na UM od narodenia? My takmer tiez, az na par vynimiek, ale len v malilinkatom mnozstve, ktore mi (babatkam) bolo dopriate... Prajem pekny dnik.🙂

janette77
14. feb 2011

@mamoka4 Fiha, tak to gratulujem, ze sa Ti deticky tam pekne napolohovali. Takze mozno pojdes prirodzene. To by bolo fajn, aj co sa nasledovneho zotavovania tyka. Drzim Ti palceky.🙂

bombula
14. feb 2011

@janette77 no ani prirodzeny porod nemusi byt brnkacka, skusila som, dakujem, nikdy viac.
ano, dost tazko po cisarskom (mala som komplikacie), ale aj tak by som si uz prir. porod nechcela skusit.
ale ano, ak uz mamka nie je prvorodicka, moze to ist aj prirodzene a ak je stastie na jej strane aj rychlo...

mamoka4
14. feb 2011

@mami2 @janette77 Nie baby, ja nemôžem mať prirodzený pôrod, lebo už som po 2sekciách - vždy nepostupujúci pôrod 😒 a úprimne neviem si predstaviť, že by som mala rodiť dvojičky prirodzene... Janette prosím Ta detičky ti kedy prvý krát priložili a nosili ti ich aj na ARO po cisárskom? Ja mám nasjbližšiu poradnu 22.2. a tam my majú dat termín na nastup do nemocky + termín sekcie. 😒 😨 🙂 😉 Mám z toho zmiešané poicty, že už som v 35 týž. a nejakoto rýchlo ubehlo!

janette77
14. feb 2011

Ahojte, babulky, zelam vam pekny den. Uz som skoro fit a robi ma to stastnou. Konecne mam dostatok energie pre nase pupatka. Miska zacina s nami cvicit, rada by sa nosila na rukach. Manzel sa hned ulutosti, ale mamina je niekedy nekompromisna, inak by si ani zuby nestihla umyt.🙂
Samozrejme, rozoznavam, kedy je to uz vaaaazne.🙂
Tatik nam siel po rodne listy do BA, uz telefonoval, ze ich ma. Vraj nejake pekne A4-ky sa teraz davaju.🙂 Som zvedava. O 14:00 mame klbikovu poradnu, tak nas mozno caka aj nova verzia balenia.
Uz sa vsetci styria coraz viac adaptujeme. Okolie sa stale pyta mojej maminy, preco nie je u nas a nepomaha a ona ze sme "nedovolili", ze chceme byt teraz sami a vraj sa vsetci cuduju, ze odmietame pomoc. Kedy to ti ludia pochopia, ze predovsetkym je zodpovednost na nasich pleciach, ze v prvom rade my si musime urobit system, spoznat vsetky vrtochy, praktizovat veci zo dna na den lepsie, aby to bolo vyhovujuce babatkam, aj nam...
Zatial nam to velmi pekne ide, este ma caka obdobie, ked manzel nastupi do prace (od buduceho pondelka), ale nemyslim si, ze si neporadim. Velmi mi vsak pomohlo, ze bol mm so mnou doma, uz len to, ze navaril, umyval riad, ale najma, popral detom, aj dospelacke veci, ktore sa nahromadili po prichode z nemocnice. Aj vdaka nemu tu mame poriadok a mamina je tak spokojna a pokojna.🙂
A zatial sa da aj pri drobcekoch kadeco postihat, len si treba povedat, co chcem robit, kym buvaju. Vcera som pocas ich siesty stihla umyt vc, halu, pozehlit detske vecicky, spratat kuchynu...naozaj vsetko ide. A ked som unavena, detsky spanok vyuzijem aj tak, ze si pospim spolu s nimi.
Som sa nejako rozpisala.🙂 Ale nech su tieto pismenka povzbudenim pre vsetky tehulky, ktore si pokladiky nosia este v brusku a mozno sa uz usilovne zaoberaju tym, ake to vsetko bude, ked pridu na svet.🙂
Pozdravujem a podobne ako matelko, zelam aj ja vsetkym tu, prijemny valentinsky pondelok.🙂

janette77
14. feb 2011

@bombula viem, lezala som na "vzdycharni" pred sekciou spolu s 2 maminkami, co sli prirodzene. Videla som na vlastne oci ako sa trapia, ale aj sme stihli posrandovat. Jednu som hladila po pleci, druhu upokojovala slovne...Trpela som s nimi. Zaroven som vsak videla maminy den-dva po prirodzenom porode a behali ako srnky s usmevom na tvari, postavicky ako lusk, takmer bez bruska...
Ta sekcia mne osobne fakt dala zabrat. Dlho som sa zotavovala (a stale sa...) a nastastie som netusila, do coho idem... No tiez je to indi-vindi a zalezi, ci je rodicka v spinali, alebo v celkovej narkoze. Na Kramaroch davaju na vyber, mohla som sa rozhodnut. No ja som chcela pocut prichod babatiek a urobila som dobre. Najma, ked som nevedela, co v brusku mam a na sale som to tak aj zahlasila, aj predtym som sestricke diktovala 3 verzie mien...tak cela sala plesala spolu so mnou, ked zo mna "vydolovali" parik. Bol to prekrasny okamih a ja som bola stastna, ze som sa nedala do celkovej narkozy, lebo takato chvila je neopakovatelna. Vsetky tie trampoty a bolesti mi stali za to.
Teraz to uz viem. 🙂

janette77
14. feb 2011

@mamoka4 Na JIS mi ich doniesli len raz. Rodila som o 9:05, :06 a prilozili mi ich tak okolo obeda, alebo kratko po poludni... len raz. Myslim, ze na JIS Ti ich donesu iba raz. Potom uz, ked budes na izbe tak podla Tvojho zdravotneho stavu a schopnosti sa o deticky postarat. To uz Ti ich nechaju, kolko si povies a ci jedno, ci dve - sa dohodnete.
Kym budes slabsia, tak zvyknu nosit po jednom babatku na striedacku na 3 hodinky...ale vravim, je to o dohode medzi Tebou a sestrickami z novorodeneckeho.

zuzika30
14. feb 2011

@janette77 no je to veru povzbudenim ,ked pocut od cerstvej maminky, ze sa to da zvladnut 🙂 a este zvlast ked si po chorobe, ked mm prilozi ruku k dielu tak sa to da 🙂
prajem aj nadalej vela uspechov v starostlivosti o .........vsetko 🙂