Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janula18
21. mar 2011

@alama diky, a po snehu nebol problém?
A cez zimu mali dosť miesta, ked sedia vedľa seba. Lebo čo som pozerala tak je tam menší priestor len okolo 30cm pre jedného.
Preto sme zvažovali aj zasebou že možno bude viac miesta, ale ja chcem vedľa seba. Len neviem ako cez zimu fusak, deka ...

lucia.kl
21. mar 2011

@janula18 ja mám kočík s prednými otočnými a teraz som mala len na cestu domov taký, čo sa neotáčali žiadne - to som ho niesla prázdny a teda tažko sa manévrovalo, ale bol to kočík, ktorému sa prehadzovala rúčka aby mohli byť deti v smere aj proti smeru jazdy - nedali sa sedačky prehodiť...
takže určite odporúčam otáčavé predné kolieska
my máme šírku 30cm sedadlo a v zime boli len vo fusaku a na tom nánožník a stále majú dosť miesta. no do snehu je lepšie mať veľké a nafukovacie kolesá, s tými našimi pogumovanými sa ťažko chodilo v neodhrabanom snehu, inak v pohode...

lucia.kl
21. mar 2011

@slivocka baby spali asi prvý mesiac v jednej postielke, potom došli horúčavy a už spávali bez periniek tak sa búchali ručičkami a zavadzali si ako sa točili v postielke, tak som ich dala od seba - bez problémov, boli spokojné

janette77
21. mar 2011

@simonessa Ahojko, my uz pred porodom, ale nemali sme ho na ociach, bol odlozeny, aby sme si nezakrikli stastie.🙂 Keby sme cakali jedno babo, viem si predstavit aj to, ze ideme vybrat kocik aj po porode uz spolu s babatkom, ale kedze dvojickovska ponuka je obmedzena a malokedy maju vsetky modely priamo na predajni (casto su zdlhave dodacie lehoty), tak sme sa poistili...

janette77
21. mar 2011

@simonessa krasny kocik ste si vybrali, velmi sa mi paci

simonessa
21. mar 2011

@janette77 no vidis pre toto som sa pytala ze kto mal kedy kocik aby sa nieco nezakriklo pravdupovediac nemam tieto reci rada ale ked clovek sa boji :D ale nehovorme o tom :D

janette77
21. mar 2011

@simonessa neboj, su to len hlupe povery 🙂) Pekne si kocicek pories, aby si bola na babanka pripravena a nestresovala sa po porode, hm? 🙂

mamoka4
21. mar 2011

Ahojte baby,
v sobotu ráno som bola u lekára, lebo som mala ist na injekciu a nakolko na ultrazvuku nasiel opat v maternici krv 😒 zobrali ma hned na operacku a dilatovali mi krcok maternice...opat bez narkozy ☹ a to som bola este v nemocke aj sama s autom, ved muz bol so 4 detmi doma! A po výkone som predýchala, napila sa vody....a hybaj domov. 😉
Dnes mi uz Dr. povedal, po injekcii,ak sa mi nevyluci krv z maternice do 3 tyz. do konca sestonedelia tak budem celkovo uspata apojdem na kyretaz. 😒 😖 Tak sa modlim a verim, že k tomu nedôjde....boli by to 2 dni v nemocke.
Inak beriem kazdych 8 h. antibiotika, aby nedoslo k zapalu.

Inak doma pohoda, baby krásne priberaju Stella ma uz 2,90 kg a Laura 2,75 kg, dnes máme 17 dní a každá pribrala za 10 dní doma 200 g takže som nadšená. 😵 😵 Dnes som bola so všetkými 4 detmi vonku, starší na kolobežkách a ja s kočíkom..inak uz mi lezu na nervy ludia co ma zastavia a BOZE , vy mate 4 deti!!!!! Uz som na tieto otazky zla ako cert....ale mi to zvládame v pohode. 😉

@simonessa nic sa neboj, sú to povery, ja som mala kočík od novembra a baby sa mi narodili v marci 😎

lucia.kl
22. mar 2011

@mamoka4 moja, ty si toho teda užiješ ☹ ☹ držím palce aby sa to už nezopakovalo...
no a na reakcie ludí treba reagovať totálnym úsmevom, poprípade na nich hodiť nejakú hlášku čo ich odzbrojí, prípadne si ich vôbec nevšímať - to si časom zvykneš.

simonessa
22. mar 2011

@janette77 😉

simonessa
22. mar 2011

@mamoka4 😉

simonessa
22. mar 2011

@mamoka4 jemine to ti drzim palce aby si bola v pohode a nemusela byt v nemocke...coze ta zle vycistili po porode? kam sa ponahlali ... ach jaj drzim palce aby injekcie pomohli... a to sa tesim ze ti tak krasne priberaju to je nadhera ja uz sa neviem dockat svojich deticiek 🙂

lucia.kl
22. mar 2011

@simonessa ešte tak mesiac, mesiac a pol a máš ich pri sebe, skôr nech to neskúšajú 😀 😀 😀 😉

simonessa
22. mar 2011

@lucia.kl no :D veru ale ked si poviem ze este mesiac tak to je este dost :D ale vydrzime jasnacka 😵 ako sa mame dnes?ja idem zubarovi 😢 ja tam teraz chodim kazdy tyzden skoro :(

lucia.kl
22. mar 2011

@simonessa tak zubára nezávidím, ja som tam bola pred mesiacom a na rok stačilo 😀
my sa chystáme von za chvílu - je tam krásne a baby pekne pospia dúfam, aspoň tak ako včera - nicol spala do jedenástej 🙂

simonessa
22. mar 2011

@lucia.kl no mna strasne bolievaju zuby ako nikdy predtym a furt tam chodim ...chudak zubar uz nevie co so mnou :D asi mi beru vela vapnika deticky 🙂 ale ved nech si zoberu :D a je veru krasne tak bezte von nech pobuvaju 😵

lucia.kl
22. mar 2011

@simonessa sranda je, že mňa vždy bolievali zuby aj teraz ale počas tehu som ani nevedela že ich mám v ústach 😀

smejko
22. mar 2011

@simonessa inak tie zuby, to je hnusobstvo ... poznam zo svojho okolia este jednu tehulku, co ma tiez take problemy so zubami ako nikdy predtym. Mne zubar pocas tehotenstva uz 2x zaplomboval a musel znovu otvorit jeden a ten isty zub, a okrem toho este jeden za nim, bo sme nevedeli prist na to, co ma to vlastne boli ☹ ale smial sa, ze aspon si mali zvyknu na zvuk vrtacky a potom sa jej nebudu bat 😀

smejko
22. mar 2011

Kočky, čo všetko potrebujem z lekárne : chystám sa na veľký nákup do zdravotníckych potrieb, tak nech sa tam nemusím trieskať 2x ... doplňte ak vám niečo napadne ...

pre seba :
popôrodné vložky (už mám doma 2 tesco ružové balenia, ale pre istotu, koľko ich vlastne treba ?)
jednorazovky gaťky (nevadí to po cisárskom ?)
jednorazové podložky
vložky do podrpsenky
pre drobcov :
lieh na pupček
gázové štvorčeky
krém na riťku pre malých
teplomer (aký je najlepší ?)
manikúrové nožničky

napadá vám ešte niečo ?

andysok
22. mar 2011

@smejko kde sa chystas rodit? toto by aj mna zaujimalo....a mozno by sme sa aj v nemocke stretli 😉

smejko
22. mar 2011

@andysok Ja byvam v Petrzalke, takze by som rada rodila na Antolskej. Ty ?

andysok
22. mar 2011

@smejko no ja siom si uz tyzden polezala v Ruzinove, mam tam aj dr.tak viac menej som rozhodnuta :-/

smejko
22. mar 2011

@andysok to ma mrzí, že si si už musela okuknúť nemocničné prostredie ... Ja sa zatiaľ držím, akurát posledné 2 dni mi je nejak čudne - mám motáky a pritom tlak mám v pohode, 117/65. A puchnú mi nohy ... ale držím statočne 😉 čo by som pre mojich dvoch chlapov neurobila 🙂

zuzana_bm
22. mar 2011

Ahojte dievcata,
rada by som sa aj ja k vam pridala. Uz asi dva - tri tyzdne citam vase prispevky a som rada ze som nasla takuto diskusiu kde sa clovek vela dozvie. Ja uz to budem mat cochvila za sebou, mam naplanovany cisarsky na piatok 25. marca, tak sa uz aj tesim lebo uz to nie je jednoduche aj ked cele tehotenstvo som sa citila skvele a aj teraz mi je fajn, len to brucho uz je dost velke 🙂
Prajem vam vsetkym pekny den a tehulkam pohodove tehotenstvo a aby ste to co najdlhsie vydrzali 🙂

zuzika30
22. mar 2011

@smejko ja mam na svojom zozname este postolkove nohavicky vel.1 - ak budes davat ,ja urcite 3-4tyz. preventivne
olivovy olej
masticku na bradavky
spulky do usi pre deti
kefka na vlasky
1bal. dojceneckeho mlieka ak by som nemala ja mlieko- to staci aj neskor
ale ja asi prehanam , lebo som dala manzelovi zoznam na schvalenie a len sa chytil za hlavu 🙂 , ja mam zvlast lekaren, drogeriu ,tesco a spodne pradlo, strasne ,ked som zacala vyradovat vyradila som len infracerveny teplomer, vsak staci aj digitalny, termoobal na flase , este vaham ci kupovat zvlast kos na plienky na balkon 😀 uz mi s toho sibe , ked chcem byt nachystana ,aby som sa potom nemusela hned hnat do mesta.

zuzika30
22. mar 2011

@zuzana_bm Waw 39tt -super krasne sa drzis, tak vela stastia na piatok 🙂

zuzika30
22. mar 2011

Neviete mi poradit ci hned kupovat odsavacku na hlieny tu na vysavac ,lebo sa mi zda ze to babo ma malilinkate dierocky v nosteku na taku odsavacku ?

lucia.kl
22. mar 2011

@zuzika30 ja som tú odsávačku kúpila ale ešte som ani raz nepoužila, noštek zatial utieram len tými vatovými tyčinkami do uší, neboli sme ešte soplavé (ťuk, ťuk, ťuk)
a to balenie mlieka by som si určite pripravila, my sme ho potrebovali 🙂

lucia.kl
22. mar 2011

@andysok v ružinove nepotrebuješ ani popôrosné vložky ani podložky, všetko majú a dávajú aj krém pre bábo na ritku dajú

lucia.kl
22. mar 2011

@zuzika30 a teplomer ja mám ten infračervený - ale bol aj drahý, merá aj teplotu prostredia a mlieka, ale aspoň im nemusím pchať teplomer do riťky 🙂