Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

noe
14. okt 2011

@dibik joj Dani..... tie tvoje babiky dostanu po ritkach, ked sa stretneme. Takto trapit mamicku. 😒 😒 😒 A Dr. tiez nechapem??? Moc drzime palce, nech to uz dopadne a hlavne nech ste vsetky tri vporiadku 😉
Este mi vies doporucit, za ten cas co tam si, ktory Dr. je najlepsi, lebo sa rozhodujem ci budem rodit v MT alebo v BB a chceme si zaplatiti Dr. Tak ak mas nejaky typ, tak sup sem 🙂 dakujem 😉

noe
14. okt 2011

@akvetinka
@usjak tvar mam vyhadzanu od zaciatku tehu, ako keby som cakala 4 dievcatka a pritom bude parik 😀 Ale uz to neriesim, hlavne ze su drobcekovia vporiadku, ale bez make-up ani na krok 😀.
A budeme mat vanicky, nie fusakotasky, ale mame fusaciky http://www.babymarket.sk/sk/2883/1853/wallaboo-..., ktore niesu extremne hrubanske. Mame overaly velmi teple a dalsie dva mackove overaly, ktore su trosku tensie. A zavinovacky, ktore sa daju pouzit aj ako deka a este samozrejme asi 3 deky pre kazdeho. Tak snad mackom zimka nebude. Kamaratka, od ktorej mam telucke overaly, hovorila, ze to im uplne stacilo, ked ich dali este v nich aj do fusaku, tak sa potili. Tak uvidime podla pocasia 😉

dibik
14. okt 2011

@parvitas
@juliagregor
@zuzika30 ja ale neviem, aky by mohol byt iny postup, ked sa to prirodzene nerozbieha... a cisarsky sa mi teda vobec nepozdava, kedze je vsetko v poriadku. ked tu vidim tie baby po cisarskom, tak som urcite za prirodzeny porod. len ma zarazilo, ze najprv hovoria, ze je vyvolavacka riskantna a teraz, ked su deti zase vacsie, tak uz to musia skusit, lebo nie je ina moznost.... fakt je to uz na porazenie. takto musim doverovat doktorom, ze vedia, co robia. ja som snad jedina dvojickovska mamina, ktorej budu musiet porod vyvolavat.... :(

dibik
14. okt 2011

@noe no ak si chces zazmluvnit nejakeho doktora v BB, tak urcite molitorisa, ten je odbornik na dvojicky a mam taky pocit, ze ma aj iny pristup k babam, ktore ho mali zazmluvneneho... aspon to je moj nazor.

usjak
14. okt 2011

@noe @dibik hej ja uz chodim k nemu do nemocky a dnes sa mi postazoval ze ma teraz vela dvojiciek a ze mu uz zacinaju vadit, nieco v tom zmysle, ale podla vsetkeho to bola snaha o humor, aspon dufam 🙂 a to som mala na jazyku ze onedlho tu bude mat dalsie 🙂 ale radsej som bola ticho..kamoska ho mala zaplateneho s jednym babom a ona si pochvalovala..
par stran dozadu spominala @zuzika30 ze rodila v MT

mamoka4
14. okt 2011

@dibik Ahoj, ja mám za sebou 3 cisárske a neboj nuie je to také strašné. Prvé 2 pôrody som mala nepostupujúce a dvojičkový porôd ani nepomysleli na prirodzený, totiž maternica je po dvojičkách extrémne natiahnutá a može hroziť prasknutie, tak preto nie je uplne najvhodnejsie prirodzené rodenie. A akú váhu odhaduju tvojim malickým? Ja na tvojom mieste by som si vyziadala osobný rozhovor s veducim lekárom prip. primarom a otvorene sa porozprávala o svojich obavách a ako ta oni plánuju riešit. Budes mat lepši pocit....a budes vedieť ako si na tom.... lebo podla mna nie je standartné nechat dvojičkovu maminu dlhsie tehu ako je 38 tt. Viem boli tu baby aj do 40 tt. ale dvojičkové tehotenstvo sa hodnotí uplne inak a dvojička sa za donosené považuju od 36 tt. Držim palce! 😉

zuzika30
14. okt 2011

@noe rodila som v Martine a odporucam Kornana, odrodil ma a zachranoval mi zivot celu noc takze odbornik je dobry ked som este medzi zivimi 🙂 , za tych 8 dni co som tam bola rodil dalsie 2 dvojickove maminy a aj jazvu mam peknu 😉

noe
14. okt 2011

@dibik
@usjak dakujem za typ 😉 Veronika, snad to nemysliel vazne a bol to len pokus o humor 🙂 No radsej mu nic nehovor, ze sme na zimu dalsie dve a ja mu mozno spestrim priamo Vianoce 😀
@zuzika30 dakujem, v piatok idem na exkurziu do MT porodnice a mam dohodnute aj stretnutie s primarom, tak uvidime ci MT alebo BB 🙂

parvitas
14. okt 2011

@usjak no to je perfektne... vsak to ked mu tam nabehnem po vas, baby, aj ja, tak ma rovno posle niekam? 🙂 ci?

margaretka11
14. okt 2011

Ahojte, ja sem medzi vás ešte občas nakukujem, že ako svoje bábätká nosíte a rodíte a tak som na chvíľu prišla aj teraz. Bystričanky, ale aj tie, ktoré by ste chceli prísť do BB rodiť, Molitorisa odporúčam všetkými desiatimi. A nenechajte sa odradiť jeho svojským, dalo by sa povedať až hrubým správaním. Mňa pri našom prvom stretnutí rozplakal, čo vám budem hovoriť 😝 . Lenže ma poriadne aj s deťmi na sone preklepol a krásne sa o nás staral po celý čas, nemôžem na neho povedať jediné krivé slovo. Je pravda, že toho má asi dosť, je odborník na rizikové a viacplodové tehotenstvá, čo sa medzi nami ženami rozchýri rýchlo, že? Ak k nemu pôjdete, tak jeho zvláštne reči berte jedným uchom dnu, druhým von, vyselektujte len to dôležité, ale budete v dobrých rukách 🙂

Krišpín, ja som ako jeho agitátorka 😀

dibik
14. okt 2011

@usjak
@noe
@parvitas
@margaretka11 no jeho reci naozaj netreba brat velmi vazne... zo mna uz ma sou, lebo mu vzdy daku volovinu zabijem.... a s tymi dvojickami sa mu ani nedivim, ze ich ma plne zuby. sa tu vsetci divia, ze sa s nimi teraz v oktobri vrece roztrhlo.... tu sme tri cakatelky, vedla na oddeleni su tri maminy s cerstvymi dvojickami, na JIRS su jedny dvojicky, jedny sli domov tesne potom ako som prisla, no fakt je to strasne vela. a este hovori, ze mu dake tri cakaju na prijem.

margaretka11
14. okt 2011

je teraz veľa dvojičiek, to je fakt. Molitoris to nemá ľahké 😀

dibik
14. okt 2011

@mamoka4 s primarom sa chystam porozpravat zajtra na vizite, tak uvidim, co mi povie. v utorok mali baby odhadovane vahy 2800 a 3000 g.

dibik
14. okt 2011

@margaretka11 a nelutuj ho... 😀.

margaretka11
14. okt 2011

@dibik a máš pravdu, chcel kafrať do gynekológie tak nech sa teraz nesťažuje. Môže byť rád, že má stály prísun práce 😀

noe
14. okt 2011

@margaretka11 dakujem za pozitivne hodnotenie. No kazdy sme nejaky, ale ked ide o zivot babatiek, tak asi treba blbe reci brat jednym uchom dnu, druhym von. Aj ked tehotna zena, plna homrov a strachu o babatka to asi nezvlada tak s prehladom 🙂 uvidime ako na mna zaposobi, pri osobnom stretnuti 😉

@dibik Dani ty brdo, o sest rokov, ked pojdu drobci do skoly, tak mozu zriadit jednu triedu cisto dvojickovsku 😀 V BB nieco lieta vo vzduchu 😀 😀 😀
Babiky su uz krasne velike, to nebudu ziadny drobcekovia 😉

mamoka4
14. okt 2011

@dibik Držim palce, daj vedieť ako si dopadla! 🙂 😉 Uvidíš, všetko dobre dopadne, a babatká budú teda poriadne veľké..
@noe Inak aj my tu v mojom okoli sme 4 dvojičkové čo máme detičky vo veku od 6 mes.-1 r. tak sa smejeme aké to bude v škole a v školke. 😀

margaretka11
14. okt 2011

@noe, no práve preto ma Molitoris rozplakal, ja som bola klbko hormónov a on je taký rázny, častokrát úplne úsečný a aj humornú vec podá tak vážne, jednoducho nevieš, ako to myslí. Ale ako vravím, je to veľký odborník a preto ho naozaj môžem iba odporúčať 🙂

usjak
14. okt 2011

@noe @dibik urcite je to odbornik a co poznam baby co pri nom rodili tak si ho chvalili ako pise @margaretka11 ma formu komunikacie, na ktoru si treba zvyknut, mozem potvrdit ze niekedy nevies ako to mysli, dnes tiez nieco povedal sestricke (v tom zmysle ze podla neho je spisovne dvojcata nie dvojicky ked pride kontrola z jazykoveho uradu) a ja som zareagovala ci aj take kontroly maju a sestricka ci mu este verim a on ze ho este nepoznam.. ale uplne s kamennou tvarou, ziadny usmev.. @parvitas urcite ta neposle nikam, to by poslal uz dnes mna 🙂 a to ma chce vidiet uz o tyzden zas..

nattalia
15. okt 2011

@dibik Jeeezis, pekne ti to davaju vyžrať!☹ Co si neposluchala?? 😀 Obcas nechapem, preco to ti doktori az takto natahuju!!!!☹ Ja som to, nastastie, nejak nezazila, ja mam 151 cm, takze u mna bol od zaciatku cisarak viacmenej isty! Inak nemusis sa ho bat, da sa to prezit, Baby co rodia prirodzene "trpia" predtym, my po cisaraku potom!🙂 Aby si aj ty vedela, ze si rodila 🙂 Ale fakt sa neboj, rychlo sa to po tom cisaraku zlepsuje! Moc drzim palce, nech uz ta odrodia, aby si sa nemusela takto trapit! Inak baby ti tu podla mna dobre radia, porozpravaj sa s doktormi, so mnou bola v nemocnici jedna holka, ktora len vyckavala a nam sa stazovala, a potom sme ju ukecali, nech narobi trochu "bordel" a postazuje sa na spravnych miestach, a hned sa veci zacali hybat...

dibik
15. okt 2011

@nattalia ja sa s doktormi rozpravam, pomaly najviac zo vsetkych 😀. dnes som sa rozpravala aj s primarom, ale dozvedela som sa to, co od doktorov predtym. skusia vyvolavacku a ked nezaberie, alebo nastanu komplikacie, tak cisarsky. tak som sa ho pytala, ci to nebude riskantne a ci teda rovno nemozu urobit cisarsky a on nato, ze no pri dvojickach treba s vyvolavanim opatrne a na cisarsky budem tak ci tak pripravena.... tak som z toho velmi nezmudrela. ved uz dako buduci tyzden bude, teraz cez vikend sa tu so mnou nikto velmi zabavat nebude 🙂.

juliagregor
15. okt 2011

@dibik daj si doniesť potajme tonik...moja stara gynekologička vravela, že po nom porodia všetky 😀

cavik
15. okt 2011

@amelia17 ...ja mám hodnotu 100, ostatné neviem. Mne teraz dala ešte gyn. magnézium, že "preventívne", ale ako premýšľam, tak premýšľam, neviem si zladiť užívanie železa a mag. obe 2x denne...jedno ani druhé sa nesmie s mliekom a mliečnymi výrobkami, železo ani s kávou a ani spolu sa nesmú užívať 😲 , všade musí byť rozostup aspoň 2 hodiny

ešte by som sa rada opýtala skúsenejších...ako ste obliekali "zimné" detváky ? Boli deti v perinkách a vo fusaku ? Alebo mali nejaké teplé overaliky a boli vo fusaku alebo aj pod dekou ? A keďže my dosť cestujeme, mali ste fusak do autosedačky alebo je to zbytočnosť, lebo potom je v tom deťom horúco ?

A ešte 😎 : Dnes nám v obchode odporúčali kočiarik X-lander...aký máte na neho názor ? Mne známa odporučila Bumbleride, ktorý sa mne aj viac páči....tak neviem 🙄

juliagregor
15. okt 2011

@cavik Bumbleride 😉

cavik
15. okt 2011

@juliagregor ...dankešún 😉 😉

juliagregor
15. okt 2011

@cavik ked vela cestuješ kup si overalky z nohami...v aute stačí aj deka...alebo overalík a tieto zavinovačky z emitexu... http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...
ja som mala deti v kombinezach a vo fusakoch...v taškách som ich len prenášala
ja som mala rada kombinezky, lebo stačilo pod to len overalík, čiapka, šup kombineza a do fusaku do kočíka...
http://www.mimibazar.sk/rodinne_foto.php?id=394065 takýto boli fešáci 🙂

juliagregor
15. okt 2011

tu je nový web http://www.bumbleride-shop.com/twin.html
a na youtube je už kolekcia na rok 2012,,,

cavik
15. okt 2011

@juliagregor ....veruže fešáci 🙂 🙂 .....ďakujem za odpoveď.
Tiež som premýšľala nad takými kombinézkami a fusakom, veď to bude treba hádam až do apríla 😒

cavik
15. okt 2011

A aká je dodacia lehota týchto kočiarikov ? A ešte, ak môžem, ako je to, ak sa kočiarik pokazí ? Alebo je nekazivý ? 🙂

juliagregor
15. okt 2011

@cavik hm...ťažká otázka 😎 kazia sa aj mercedesy...napr. prenasedeti.sk ponukaju službu nahradného kočíka, alebo je dobre mať kamošky, kt. kočík požičaju 😎
toto je nový model, kt. sa nepredával viac než rok, nedal sa kupiť, prerabali testy a nestíhali v USA vyrabať, nedovážal sa do Europy...staršie modely mali svoje mušky ...ale asi ako všetky....
dodaciu lehotu netuším, napíš do tej firmy...pani Vašekova je výhradna distrubuterka pre SR, ČR a tiež má sama dvojčatá a jeelmi milá 😉