Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

wera
7. aug 2011

@chrobulka 🙂 🙂 🙂

juliagregor
7. aug 2011

@wera ste slávne 😎 , @lucia.kl tebe by už aj mohli platiť 😀 😀 😀

wera
7. aug 2011

@lucia.kl Luci koľko dvojmaminiek asi príde na stretko? už sa moc teším 🙂

bbtina
7. aug 2011

Kocky,stalo sa vam niektorej ze ste na zaciatku8.mesiaca zakrvacali? Teda neni to ani krvacanie,ale vcera ma bolelo podbrusko a dnes po obede som mala taky vytok s krvou ale iba raz. Rano pojdem ku svojmu lekarovi,ale dost ma to vystresovalo. Na pohotovost ku nam nechcem ist,lebo ako ich poznam uz by ma do porodu domov nepustili a to ja psychicky nezvladnem.neni som ani po vysetreni,nemali sme ani styk,pohyby krasne citim

juliagregor
7. aug 2011

@bbtina určite k lekárovi, možno ti odišla zátka...nohy hore, žiadne behanie

wera
7. aug 2011

@bbtina ja som bola v tomto taká opatrná a ak som mala čo i len trochu krvi alebo špinenie tak som chodila na pohotovosť... určite choď čo najskôr k lekárovi 🙂

bbtina
7. aug 2011

@juliagregor fu...myslis,ze to tak skoro,jejda len nech chalani este nevymyslaju,rano hned letim

bbtina
7. aug 2011

@wera a stalo sa ti to aj v poslednom trimestri? Dufam,ze do rana sa nic neprihodi,lebo teda bolo to take jednorazove okolo 14.00,od vtedy idem na wc so strachom

nattalia
7. aug 2011

@bbtina ahoj, mne sa to nestalo, ale mojej sestre, ale ona krvacala skoro polovicu tehotenstva. Isla k lekarovi, a vtedy povedali, ze je to ok, ze to sa len vycistil ten zvysok, co jej este zostal po krvacani, ze ak to nie je cerstva krv, je to ok. Kazdopadne chod k lekarovi, ale ak to nie je cerstva krv a ziadne bolesti, mozno to nebude nic vazne. Hlavu hore, nohy spojit 🙂 a sup k lekarovi... ja by som mozno ani necakala, a aj na pohotovost zbehla.. my sme tam so segrou boli pravidelne... Drzte sa a daj vediet!

margaretka3
7. aug 2011

Ahojte, no tu toho pribudlo...len dajako času je málo, aby som to všetko čítala....deň mi zbehne, ani neviem ako, ale to asi nám všetkým...dnes sme mali krstiny...najnovšie dievčatá večer zle zaspávajú, takže ich treba pestovať, no dúfam, že to prejde, cez deň sú v pohode, pospia, tak 2-3 hod., len škoda, že nie vždy naraz 🙂)...chcem sa opýtať baby, ktoré dojčíte, nebolia vás kĺby? Normálne mňa tak bolia kolená, že už nevládzem chodiť po schodoch, tak neviem, či to bude tým dojčením, lebo 14x je asi dosť, či? a kríže ani nehovorím, myslíte, že to môže byť ešte rozšírená panva od tehu?... ďakujem vám

ika00
7. aug 2011

@wera @lucia.kl vynalozim vsetko usilie, aby sme sa zucastnili 🙂
Nakojim, nakrmim .... nalozim do auta, cca 45-60 min cesta, vylozime sa a mozem opat kojit a krmit ... bude veselo 😀
Kocky, ktore mate aj starsie deturence, pridete aj s nimi, vsak ?

wera
7. aug 2011

@bbtina v poslednom trimestri som už nekrvácala, ja som v prvom a v druhom...
a bola tá krv červená alebo hnedá?

nattalia
7. aug 2011

@margaretka3 ja som sice kojila iba kratko, a klby ma neboleli, ale krize ako cert... mne bolo povedane, ze je to tym tehu, ze v tehu bolo ine drzanie tela koli brusku, a to sa teraz naprava... uz je to lepsie, ale natieram sa konskou mastou obcas, co ma boli az cely chrbat...mala by som aj na masaze chodit, ale keeeeedy si najdem cas, to netusim 😀

Inak kočky, uz sme po ockovani do noziciek, tak celkom fajn to prezili, obaja sice mali teplotu iba v piatok, takze dostali cipok, a boli uplne pokojni, zato vcera uz zostali taki nervni, ze mi az vlasy vstavali!!! ☹ Myslite, ze je to tym? Cez den ani tak nie, ale to vecerne zaspavanie, no hruuuza... Matuska som musela na rukach tišit, aby zaspal...☹ No snad sa to napravi...
A inak nam dovolila dr. zacat pomaly s prikrmovanim, zatial kasickami, a potom pridavat... tak dnes sme vyskusali kasicku od beby, co je od 4. mes. tak uvidime, chutit im chutila, tak uvidime, ako zasyti🙂

juliagregor
7. aug 2011

@margaretka3 kolená ma tak boleli, že som ani po schodoch nevladala, nasad si tehu vitamíny, vela mliečnych výrobkov a kludne aj vápnik v tabletách

nattalia
7. aug 2011

@vanilka1802 dooobre vediet!🙂 my sice mame veciciek teraz dost, ale ked budem obmienat garderobu za vacsiu, uvidim, co tam mam a potom by som sa ti ozvala!🙂

vanilka1802
7. aug 2011

@nattalia neviem ako velky su tvoji chlapci, ale pokial im budu velkosti sediet rada posuniem dalej. Teraz mam vecicky hlavne tak 0-6 mesiacov. Aj perinky a take zimnejsie veci.
Takze kludne babulky ktore cakate chlapcov na zimu ozvite sa.

bbtina
7. aug 2011

@wera taka ruzovocervena skor,v takej bielkovej konzistencii

vanilka1802
7. aug 2011

@margaretka3 mna tiez strasne boleli klby a najviac ma boleli chodidla - päta, ja som isla preistotu aj k ortopedovi, lebo som nemohla ani doslapovat na nohu(par krat sa mi stalo ze sa mi podlomili normalne kolena, som sa bala aby som sa kdesi s Tominom na rukach nevykydaka), som sa bala aby som tam nemala niaky vyrastok, a on ma len odbil ze vraj tam nic nieje, ze to bude tym ze som silnejsia, ze treba schudnut- blbec, ako keby som to nevedela. Ale zacala som jedavat viac mliecnych vyrobkov a asi po mesiaci to preslo. To bolo este pri Tomaskovi. Teraz ma tak moc klby neboli, iba zrana pokial sa rozhybem, len krize ma trapia, to mam ale z toho ako chalanov v noci kojim poleziacky a vseliako sa ku nim vykrucam.

tterkat
7. aug 2011

no tak to vám ďakujem,, chcela som hlavne toto vedieť že ak mám už dve deti a vraj pôrodne v sk je 25 000,- ale len do troch deti.. porodov.. a ja vlastne budem mať tretí pôrod ale porodím vlastne 4 detí tak ma to tak miatlo že jak to teraz bude.. Lebo segra síce rodila pred 9 rokmi aj niečo dvojičky ale vtedy to bolo na skapanie.. Pôrodne na jedno dieťa.. Materska na jedno dieťa..bolo to dosť o držku vtedy tak som dúfala že sa to pozmení

mamoka4
7. aug 2011

@tterkat Ahojk, ôžem Ti potvrdiť, tvoje dvojičky sa pre všetky rátajú akotretie dieťa....mne bolo na úradoch vysvetlené, že aj ked čaká žena pätorčatá ako tretí a sú narodené napr. tretím pôrodom, všetký budú označené ako dieťa č. 3. 😀 Aj na policii v pase ma dieťa č. 1 syn, č. 2 dcera a č. 3 mena oboch dvojičiek. 😉 A pôrodné dostane za obe deti. Ako sa cítiš?

mamoka4
7. aug 2011

Maminky, ktoré čakáte v zime dvojičky dievčatká. Predávam 2 krásne zimné ružové overale.Moje baby sa narodili v marci, mali sme ich oblečené pár krát...a potom bolo už teplúčko...takže ak má niektorá záujem, rada pošlem na mail, fotky a dohodneme sa... 😉 Napíšte mi na IP.

wera
8. aug 2011

@bbtina no moja to môže byť tá zátka, hneď ráno šup k lekárovi! 🙂 držím palce a daj vedieť ako si dopadla 🙂
verím že sa bojíš nemocnice, ale ak by to bolo potrebné tak by si tam mala zostať na pozorovaní, ešte by mali zostať babatka aspoň minimálne mesiac v brušku...
poviem Ti pravdu že ja som bola šťastná keď mi doki povedal že nastupujem do nemocky, bola som rada že boli babatka pod každodenným dozorom a cítila som sa omnoho lepšie 🙂

wera
8. aug 2011

@ika00 super že prídeš 🙂 teda verím že to nebudeš mať jednoduché keď kojíš... ale veď mi dvojmaminky zvládneme všetko, no nie? 😉

lucia.kl
8. aug 2011

@juliagregor no to už je náš druhý reflex 🙂 no som vždy v správny čas na správnom mieste 😀

@wera dík, som si kukla 🙂 potešia ja tie 2 sekundy čo sme tam boli 😀

lucia.kl
8. aug 2011

@wera no akurát som to rátala a ozvalo sa 14 mamín a s toho tuším 11 potvrdilo na 100% ale všeličo s môže stať, tak uvidíme, na poslednej stretávke nás bolo 7

lucia.kl
8. aug 2011

@margaretka3 ja nekojím a nikdy som ani nekojila a kolená mám v prdeli... chodím po lekároch a teraz čakám na termín k ortopédovi - čaká sa dva mesiace ☹ ja totiž už aj pri sadaní a vstávaní mám problém...

lucia.kl
8. aug 2011

@tterkat materská je stále pri dvojičkách len jedna a aj rodičovský, len k nemu dostaneš +25% na druhé dieťa...

wera
8. aug 2011

@lucia.kl jej no tak dúfam že nás bude veľa 🙂 a kedy je to presne, ja som zabudla 😅

lucia.kl
8. aug 2011

@wera je to aj na FB v maminách v dokumente ale je to 10.8.o 15.00 na štrkovci..

wera
8. aug 2011

@lucia.kl juj no jasné, aj dve sekundy potešia 🙂