Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

bipka
20. jún 2010

@juliagregor A ste presli po Sunare hned na mliecko? Ci ako? A ako sa inak mate? Na fb citam, ze je u Vas stale niekto chory. Tak prajem, aby ste uz vsetky choroby zahnali a uzivali si prichadzajuce leto 🙂

janulqa07
20. jún 2010

@lucia.kl Gratulujem k babatkam........ 😵 😵 😵

ja som na poradni dopadla celkom v poho, krcok drzi, len ma este v piatok cakaju pecenove testy tak trochu stresujem, mala som bielkoviny v moci uz dlhsie, zatial to vyzera ze sa vyhneme hospitalizacii
vcera nas s malym chytila chripka tak lezime bezvladne v posteli

prajem pekny dnik 😉

christie
20. jún 2010

@lucia.kl gratulujem 🙂 krasne vahy 🙂

kocky, co uz mate bambina, mam na vas prosbu. My sme este len v ocakavani, ale chcela by som si postupne chystat vybavicku.
Povodne som chcela kocik Bumbleride Indie Twin, ale uz su vypredane a najblizsie budu az v januari, co je pre nas neskoro.
Tak zoberieme asi Easy Walker. Mate niektora skusenosti?
A druha vec, ked ste kupovali kociky, tak kupovali ste fusaky tej istej znacky? alebo sa mozu aj ine.. Dik moc

juliagregor
20. jún 2010

@christie ahoj Christie, EW tu má julietka 😉, viac sa predávajú v Čechách, len som ti chcela napísať, že maminky sa sťažujú, že rýchlo mu blednú farby od slniečka (nespadá do reklamácie), tak si dobre vyber farbu a fusaky ?,kľudne môžeš iné, ja mám Eisbarcher a sú ozaj perfektné, sú teplučké, thermo, nepremoknu, neprefúknu, nepoužívala som ani nánožník, protišmyková uprava, otvory na upnutie, dá a to rozopnuť na deku a dole je magnetický gombík na zapínanie...

@bipka odpovedala som ti do dvojičiek a píšem IP 😉

@janulqa no jemine aj vy ste už chorí ☹ , tak sa rýchlo vyzdravte 😉 a poradňa je fajn, len tá bilekovina, ale tá sa už dá v tomto týždni čakať,,,

janulqa07
20. jún 2010

@juliagregor najprv to dostal maly a ja od neho, mne to ani nevadi len uz budem sama na maleho lebo ostavam u rodicov a neviem ako sa budem hybat
zajtra idem do nemocky, mam dat 24hodinovy moc, aj ked ani neviem ci vobec ist ked som chora, ved ten moc bude nanic
bielkovinu mam len na jednu palicku takze z toho ani nestresujem ale primar pre istotu to chce, takze duuuuuufam ze ma uz do porodu nedaju do nemocky

a vy ako???? bruska este nepovolili?

maria30
20. jún 2010

ahojte baby 🙂 už som tu dlho nebola... moc som sa nedostala, ale aspoň príspevky sa snažím občas prebehnúť 🙂
@lucia.kl gratulujem.. nech ste zdravé.. závidím každej, ktorá to máte už za sebou...

chcela som sa opýtať, či ste aj vy mávali dosť veľké bolesti v panve... každým dňom sa mi horšie chodí, sedí a viac to bolí.. oba krpci sú v poriadku, teda aspoň podľa utz. a ostatných výsledkov.. aj krčok je úplne zavretý...ďakujem 🙂

christie
20. jún 2010

@juliagregor dik za info. pojdem na vystavu buduci utorok v brne a mozno vyberiem iny nakoniec.

juliagregor
20. jún 2010

@christie kamarátka má Teutoniu, tá sa málo spomína, ale je to dobrý kočík 😉 , škoda toho Bumrble, ten splňal ozaj všetko, čo kočík má mať v "normálnej" cenovej hladine, Mountain Buggy mala druhá kamoška, videla som ho len ako šporťák, ale to bol zatiaľ najlepší kočík ..... ak si blízsko Viedne, tak vychádzajú lacnejšie...a aj tento je super http://www.babyjogger.com/city_elite_dbl_dtl.as... ho tu tinka

christie
20. jún 2010

@juliagregor dik. teutonia sa mi nepaci a ten mountain buggy som tiez pozerala. U nas ich nemaju, nasla som na nemeckej stranke. A tie rakuske stranky, no neviem. skocime k shopping sud, tam je jedna predajna.

juliagregor
20. jún 2010

@christie mountain majú v predajni Pre deti, no máš v pase BA, tak neviem kde bývaš...a TFK si nepozerala?

aknats
20. jún 2010

ahojte, viete mi poradiť?
včera skoro ráno som sa prudko zdvihla z postele na toaletu a od tej chvíle som pociťovala bolesť v podbrušku na pravej strane. Bolo to hrozné. Vydržala som do večera, ale potom som sa rozhodla ísť na gyn. urgent. Išla som ani nie kvôly bolesti, ale skôr preto, že som sa bála lebo práve na tej strane je jedno bábo. Doktor ma vyšetril, bába boli v poriadku, ale ta bolesť mu nešla do hlavy tak určil 2 diagnozy. Buď apendix ale skôr rozťahovanie maternice de facto, palpačne a sonom sa mu zdala celá maternica tvrdá. Nakoniec mi šibol inj s agolutinom 120mg a rekt. Indometacin.
V zásade mi to pomohlo od rána je všetko OK. Len teraz neviem ako sa vyhnúť takejto bolesti. A či niektorá z Vás má s tým skúsenosť.

juliagregor
20. jún 2010

@aknats ahoj, rozťahovanie maternice vie byť dosť nepríjemné, bolesť ide odspodu po stranách a ked si ľahneš na chrbát cítiš maternicu v rukách, nemala som také silné bolesti, že som musela ísť do nemocnice ale vystrašila ma to riadne, dr. mi to vysvetlil, tak som bola spokojnejšia, a detičky sa ti stále v brušku prevaľujú a plávajú a menia polohy, tak sa o ne báť nemusíš....

buchtulka
20. jún 2010

@lucia.kl gratulujem aj ja k babatkam

katrinb
20. jún 2010

@alienka73 - uz ,as super tt...ako sa citis?
@janulqa07 - skore uzdravenie vam prajem
@maria30 - no panva ma bolievala...a velakrat aj neopisatelna bolest to bola...ale nikdy nie velka....skor som nevedela presne opisat, ako alebo co presne ma boli......No roztahujes sa...

aknats
20. jún 2010

lucia.kl. práve som tu šťastnú novinku prečítala, Lucia gratulujem mamičke oteckovi i dievčatkám, veľa zdravíčka, lásky, šťastia a rodinnej pohodky. 🙂

aknats
20. jún 2010

julia myslíš, že sa to bude ešte opakovať? Ako sa tomu dá vyhnúť? Magnéziom? Hľadaním relaxačnej polohy, kúpeľom. Bolo to otrasné. A doktor ma tak rozšmátral, že som mala pocit, že hľadá vag. sondou mandle. Stále pátral po vaječníkoch, ktoré boli ukryté za maternicou. Samozrejme, že ich nenašiel, ja som skoro utiekla z tej postele, čo som sa stále posúvala. Takto podobne to bolelo asi týždeň cca v 8tt, ale už by som to nechcela absolvovať.

juliagregor
20. jún 2010

opakovať ? dúfam, že nie 😉 magnezko je na krče v nohách, proti tvrdnutiu bruška ...kupeľ nesmie byť horuci, relaxačná poloha, všetko čo ti je príjemné, prečo nie.. 😉
a pomaly vstávať, najprv sa prevaliť na bok a až potom sa postaviť a to platí aj pre väčšie brušká 😉

andrea_b
20. jún 2010

@lucia.kl gratulujem a zelam hlavne vela zdravia vsetkym 3 🙂

aknats
20. jún 2010

Julia, v stredu mam amnio, môžem isť bude to OK?

maria30
20. jún 2010

@katrinb -- som si to aj myslela, keď bábatká sú v poriadku 🙂 Ďakujem

juliagregor
20. jún 2010

@aknats píšem ti IP

misabbas
21. jún 2010

@aknats ja som mala nieco podobne priblizne v tvojom tyzdni a tiez som si chvilu myslela ze apendix. Uz je to vporiadku ale trvalo to aj 2-3 dni. Bola to asi roztahujuca sa maternica. Tak sa drz nech je to ok 🙂

adjka
21. jún 2010

@christie mountin buggy som videla na kosickej v bratislave neviem odkial si, ja som ho povodne mala objednany ale potom som to zrusila, lebo som nasla taky na ktory idu dve autosedack&y naraz a na tento buggy iba jedna sa da dat a to mi je naprd...

lusinkaj
21. jún 2010

ahojte,robili niektorej z vas serklaz?ja mam zajtra ist do nemocky lebo z vnnutor.strany sa otvaram trosku tak preto...ale z vonku som uzatvorena.....

macilaci
21. jún 2010

@lusinkaj mne robili, robí sa krátkej celkovej anestéze. po prebudení som mala trošku bolesti ale od čípku ktorý mi dali, prešiel. síce steh mi držal len 6 týždnov ale vraj preto lebo bol zle urobený. robili ho v novej v košiciach.

lusinkaj
21. jún 2010

@macilaci tak ja idem do šace,mam tam znameho dr.tak chcem aby on to robil...tak na tebe sa musel niekto asi ucit ked tak len vydrzal..a ako dlho si tam lezala po?v ktorom tt ti to robili?

alienka73
21. jún 2010

@macilaci a ktory lekar ti robil tu serklaz?

katrinb
21. jún 2010

@lusinkaj - ja som rodila v Saci a mozem len odporucit...teda ja som bola spokojna. a koho tam mas lekara? urcie budem vediet...

matelko1
21. jún 2010

ahojte 🙂
dnes sme boli s chlapcami na rehabilit.vsetko dobre.s alexom cvicila na fit lopte.povedala,ze su sportovo zdatni 😀 maju pevne svalstvo a robia,alebo maju pohyby ako nikttore deti uz v 6 mes.tak som zvedava,ze kolko krat tam este pojdeme,co povie doktorka.na kontrolu pojdeme bud.tyzd.vo stvrtok ideme k neurolog.

matelko1
21. jún 2010

@lucia.kl jeeeej co to citam,blahozelam a prajem vsetko naj a nech ste cim skor doma 🙂 ..krasne vahy.