Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

apple7
27. máj 2010

ja trcim v praci...ale je mi tu fajn, ziaden stres a kolegyne su tiez v pohode... 🙂
este som im nic nepovedala, tak som zvedava ako sa budu tvarit,
ked im poviem ze cakam dvojicky🙂 Dohodli sme sa s mm ze to cez vikend oznamime rodine,
myslite, ze to nebude skoro?

marlenka27
27. máj 2010

ahoj, pridavam sa 🙂 zatial cakame dvojicky
to apple7: tiez som v 8 tt a chystame to cez vikend oznamit, takze neni neskoro. Moja mama o tom vie, lebo na to dosla hned, ale svokrovcovia este netusia. 😉

apple7
27. máj 2010

ahoj Marlenka 🙂
Ako si to zobrala, ked si sa dozvedela ze cakas dvojicky?
ja som sa to dozvedela len vcera, ale uz som v pohode 😉
Tiez si v praci?

juliagregor
27. máj 2010

ahojte,
ja som to vykecala hned ako som sa ukľudnila 😀 , mama tri dni plakala a ostatní ...ved uvidíte,,,

apple7
27. máj 2010

no ved uvidime, potom vam napisem reakcie...
ako bolo vonku?

juliagregor
27. máj 2010

celkom dobre...boli sme v Optike pozrieť okuliariky ale nemali nič...veľmi uzske sklá a potom sa pozerajú nad ne... 😒

marlenka27
27. máj 2010

Ano, trosku sme boli v soku, lebo v rodine ani z daleka nemame dvojicky.Doktor mi povedal, ze sa nemame este tesit, lebo 1 z nich sa moze vstrebat, tak neviem. Dufam, ze ostanu, ked uz sa tak rozhodli 🙂
Ano, som v robote, dokonca robim v laboratoriu v infekcnom prostredi, ale dr mi to nezakazal. Pokial sa budem citit dobre, by som chcela robit. Uvidime ako v letnych horucavach 😅
Ako sa Vy mate? Som rada, ze nie som v tom sama...a ako pozeram, sme na tom rovnako+/- 8 tt

apple7
27. máj 2010

mne nic take doktor nepovedal...
byva ti zle? mne nic nie je, na to ze cakam dvojicky som prekvapena.
Moja sestra teraz tiez caka babatko a je jej hrozne zle...
odkial si? ja som z petrzalky...🙂

marlenka27
27. máj 2010

obcas mi byva zle, ale ked si dam nieco, potom sa ukludnia deturence 😵 . Neviem prečo bol taky skepticky ten doktor, bola som u neho len na uzv, ale neni to moj doktor. Pôvodne chodím k Divekymu do gynaexu-v sobotu mam termin, tak uvidim co na to on povie(?)

apple7
27. máj 2010

a uz mas knizku? ja este nie, cakaju ma krvne testy a este ultrazvuk,
ale sa tesim, uvidim teturence...ked som ich videla prvykrat ,
tak som bola uplne hotova..take male , zlate..🙂,
teraz sa uz zamyslam aj nad praktickymi vecmi, ze ako sa dostanem von z bytovky,
na prechadzku alebo ako sa dostanem do obchodu....
A co ti povedal na to mm? moj ma utesuje a ze sa velmi tesi...

marlenka27
27. máj 2010

ani ja nemam knizku, az v 12tt dostaneme. Tiez ma cakaju vysetrenia, som zvedava co mi dr povie.
Chcela by som obidvoch, sice som z toho bola vystrasena. Prvykrat som bola 20.5 na uzv a mali uz obidvaja akciu srdiecka a boli rovnako velki (17mm), tak pevne verim 🙂
Uz aj ja rozmyslam nad praktickymi vecami, že ako budem "narabat" s dvomi detickami.
V decembri sme sa nastahovali do domu (novostavba) nedaleko BA ,ale este vela veci nemame dorobenych.
A manzel je nesmierne rad, on to aj tusil, ale neviem odkial 😵...podla neho budu 2 dievcatka....ja zatial netusim 😅

marlenka27
27. máj 2010

hodim zaznam z uzv...ked sa mi to podari oskenovat 🙂

apple7
27. máj 2010

dobre, aj ja si ho hodim do albumu🙂
mozme ich zajtra porovnat🙂
tesim sa🙂
ja uz pomalicky pojdem domov, ale zajtra tu
budem zase...budes mat zajtra cas na pisanie?

tintin
27. máj 2010

ahojte, vidim, ze sa nam to tu rozrasta o nove maminy 🙂 vsetky vitam a prajem pohodove tehulkovanie 😉

ja som bola dnes na kontrole a na moje pocudovanie krcok drzi...tak sa veeelmi tesim. 😵
zajtra ma okrem prietokov objednali aj na biometriu, takze budem vediet ako su baby velke. ak budu vysledky dobre, zevraj sa ma nehysta hospitalizovat, co by som bola velmi rada. ja sa v nemocke necitim dobre.

vy sa ako mate? ja som cim dalej tym menej "ohybnejsia" mam pocit, ze mi kazdu chvilu brusko praskne. Beriete niektora magne b6? na co je to dobre? Dr. mi povedala, nech si to kupim.

apple7
27. máj 2010

ahoj tintin🙂
to som rada, ze mas vsetko v poriadku a krcok drzi...🙂
uz si na materskej?

apple7
27. máj 2010

tak ja ficim domov🙂 majte sa krasne🙂
papa

tintin
27. máj 2010

ano uz som na materskej. no teda, ten cas leti. ja si pamatam ako keby to bolo vcera, ze som bola v 7tt a gyn mi povedala, ze cakam dvojky. a hups uz som v 35tt. ani nebudete vediet ako a ujde vam to ako voda.

juliagregor
27. máj 2010

@tintin už na materskej? je to na tvrdnutie bruška, proti krčom v lýtkach...je viac prípravkov s horčíkom...ja som kupovala magnezium lacticum...je toho viac...pýtala som sa dr. a ten povedal, že je to fuk, len aby tam bolo 500 mg horčíka v tabletke...

tintin
27. máj 2010

@juliagregor dakujem, tak si nieco vyberiem. Hej s alienkou mame rovnaky datum, mima nam poradila si presunut termin porodu kvoli peniazom 😉 ale itak by som isla na MD tento utorok.
ja si spominam, ze to magnezium sa uz potom pred porodom nema brat, ci sa mylim?

juliagregor
27. máj 2010

@tintin ešte máš čas do pôrodu, 38 tt 😉 ....a každý dr. hovorí inak...už by sa mohli aj zhodnúť 😎

lucia.kl
27. máj 2010

@tintin ja som dostala magne B6 na tlak, tak fakt neviem, a hlavne som si čitala, že sa nema v tehu, no ale doktor hadam vie čo robí, ja som sa akurat včera dozvedela, že moj dr. sa chystá na dovolenku v druhej polovici juna, tak budem musieť vydržať s pôrodom až keď sa vrati, no uvidime, v najhoršom ma odrodi niekto iny 😀

katrinb
27. máj 2010

Ahojte, nestiham vas citat...tak aspon na par dveci reagujem

Inak krasny den vam prajem, aj ked u nas po burke.... 😒

@aknats - vitaj meszi nami...to je super, dalsia tehullka

@jennys - super, vitam ta doma 😉

@matelko1 - sranda, ze ti dankovcik povedal v 24 tt, ze ake cakam babatka. Mne v 20tt, ked som bola u neho povedal, ze uz sa to neda na 100% zistit.,.,ze su uz babatka velke...hmmmmmmmm tak to je sranda, ako sa to roznia tie nazory

katrinb
27. máj 2010

@andrea_b - wau...uz to mas za par...drzim palceky

@juliagregor pudingos mam uz vytlaceny,...uz len ho upiect hmmmmmmm ale vyzera suuuper MNAM
@marlenka27 - gratulujem a vitaj

andrea_b
27. máj 2010

@katrinb dakujem... 🙂

adjka
27. máj 2010

normalne nestiham citat....bbaby chcem sa opytat, ake to bolo uz ten posledyn mesiac tiue co uz mate deticky a tie co ste podobne v tom 34-35tt?lebo ja behom tyzdna zrazu citim fakt tazke to brucho a to by ma ani tak netrapilo ako ze mam ked lezim skoro celu noc aj sa na to budim take slabe v podbrusi jak pred menzesom ale stale a akonahle sa postavim tak prestane, uz dve noci som kvoli tomu nespala a celkom som aj vylakana ze co to...kamosky ze to uz ten posledny mesiac tak byva, ale ja len ze ci uz sa tam daco nahodou nechysta...pfuj pfuj...krcok ale drzi zatial a okrem tych noci sa citim v poho, len sa chcem spytat ci to mate alebo ste mali este niekto?take nieze bolest ale citlive to brucho presne jak pred menzesom...ale mozno je to aj tymi hlavickami ze mi tam tlacia alebo co, lebo ked postavim tak zrzu nic...nechapem...a ako spavate a ukladate sa do postele?lebo zacinam mat s tym dost problem...a nebolia vas chodidla?

adjka
27. máj 2010

a este som sa chcela opytat, ze ci uzivate nejake doplnky myslim maternu alebo calibrum alebo take daco...lebo nazory rozne jedny ze su potom z toho velke deti a vela sa pribera a druhy ze je to ok...ja to len tak raz za tri dni uzivam, lebo zasa bojim ze keby vela popriberali tak by mi krcok kratsie vydrzal a ked budu mat take normal zdrave vahy, tak by mohol vydrzat dlhsie ....si myslim....ci aky mate vy na to nazor?

andrea_b
27. máj 2010

0@adjka ja spávam na boku, ale pri každom otočení som hore, lebo musím chvíľu ostať na chrbte, aby sa chlapci uložili a potom dokončím obrat 🙂 ja našťastie nemám žiadnych poslíčkov ani iné bolesti, len som nemotorná a rychlo sa zadýcham. Odpoveď do IP ti pošlem neskor, lebo cez telefón mi to nefunguje, ale podľa slov môjho doktora plánované ukončenie po 38tt berú lekári skôr ako pomoc pre matku, keďže to býva už dosť náročné, ale to platí len v pripade že detičky nemajú žiadne problémy

berryvajt
27. máj 2010

Ahojte. Ak vás nevyrušujem, mala by som otázočky...kedy začnem cítiť pohyby???Bola niektorá z Vás u prof. Čunderlíka na morfologickom ultrazvuku?Mne zatiaľ všetky výsledky sú OK, aj NT aj AFP , preventívne nás poslali na genetiku do Nitry, pani doktorka nám neodporúčala amniocentézu.Ale poslala nás do BA za tým dr. Čunderlíkom. Termín mám až 24. júna, čo už budem 20tt+3 dni.Som nervôzna z toho, že naposledy mi robili UZ v 12. týždni a do júna sa zblážnim, či sú v poriadku,alebo čo. Aj vy ste mali také sprosté myšlienky a obavy?Možno preto som taká, lebo aj my sme čakali na dieťa 6 rokov a zatiaľ si neviem užiť tehotenstvo kvôli tým všeliakým testom, čo robia.Stále na niečo čakáme...trošku by ste ma mohli ukludniť...ďakujem.

lucia.kl
27. máj 2010

@berryvajt ja som začala citiť pohyby až okolo 22tt a do vtedy som bola tiež stale nesvoja, či su deti v poriadku, teraz ke´d kopu ako o zavod tak sa už neboajím, len či rastú dostatočne. ak maš všetky vysledky v poriadku, tak sa vôbec nestresuj a uživaj si tehotenstvo.
@adjka ja spavam tiež na boku ale praehadzujem sa zhruba každych 15 minut, to brucho zavadia a je ťažké, musím si ho podložiť 😀 inak chodidlá bolia ja mňa a to tak, že mám problém s chodením a neobujem žiadne topánky - ale to bude aj tým váhovým prírastkom čo máme 😠

janula13
27. máj 2010

prepacte ze sem skacem, len mi neda ked citam berryvajt/dobry nick/..neboj sa nicoho, vysledky mas super ja som mala napr AFP cudne ale zdovodnili to tym ze u dvojok sa to tazko vyhodnocuje, su stavane na jedno babo...o cunderlikovi som pocula od kamosky ze je velmi dobry,takze dalsie plus u teba....obavy su ok, neboj,kazda zacneme citit pohyby inokdy ja napr uz v 16tt,co bolo aj dr cudne, ale mozno je to tym, ze tam mali natresk, ja som dost stihla, tak asi preto..a utz zbytocne robit castejsie ked sa nic nedeje, tie utz ti davaju ako maju, kedze nemusia nic ine sledovat, len vydrz uzijes si ten v 20tt 😉 tak si zacinaj uzivat konecne to vytuzene tehu,ked si sa tolko nacakal a nemas nijake problemy,len si ich sama vyrobis v hlavicke 😉 ja som 4mes stravila nad wc a potom zase par tt v nemocke, tak si to fakt uzi , lebo mas dovod 🙂