Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

cherry01
11. mar 2009

ahojte. už sme späť. Ten rev....ufff..dostali do stehienok. Do obidvoch. Martinka, ževraj nejaká kompletka- tetanus, pneumokoky..a.. už som aj zabudla ☹ . Teraz som im pridržala ľadové obklady, dvakrát po 1min. - obom , a teraz spinkajú...ta dúfam, že nebudú horúčky. Nebudú !! 😠

pipka
11. mar 2009

uff, cherry musis to tak brat, ze to mate za sebou, ale este vas caka o mesiac preockovanie 😅

cherry01
11. mar 2009

a Hanka to ako zvládla? ako dlho mám dávat obklady ?

anikar
11. mar 2009

mauzos aj tvoji tak vystrajaju? 🙂

pipka
11. mar 2009

cherry, hanula to zvladla dokonca bez zaplakania, ja som jej len vecer pred spanim dala na vaticku octan a tym som jej to prelepila 😉 Ale my sme pouzili taku znecitlivujucu naplast EMLA, to sa nalepi na stehienko cca hodinu pred ockovanim a babo potom vobec neciti pichanec 😉

pipka
11. mar 2009

cherry aj proti pneumokokom si ich dala ockovat?

mauzos
11. mar 2009

cherry ☹ chudatka male, ale mate to za sebou. Drzim palce, aby neboli zaidne komplikacie 😉

anikar moji uz velmi malo vystrajaju, maju uz malo miesta 😀 😀 uz sa mi zda, ze sa len tak prevaluju ako tulene 😀 a v poslednej dobe sa im dost casto cka, to je sranda 😝

eviska83
11. mar 2009

pipka- no Hanka je uzasna,nezacinate akosi skoro? sikovnica sikovna 😀 😀 😀
cherry- uz to mas za sebou,ja som davala Andrejovi vinovy obklad a teploty nemal ani raz,ani tvoji nebudu mat.neboj. to dostali Diteperku? prvu?
Vasi tak v brusku vystrajaju? Moji su teda niekedy az prilis kludny.

mauzos
11. mar 2009

evi uz nevystrajaju, pred tym ano, ale teraz uz malo. Niekedy ich zaregistrujem az vecer v posteli 😒 Dufam, ze im to ostane aj po porode, ze budu kludni 😀 😀 😝

pipka
11. mar 2009

evi, ona sama...uz neobsedi,teda skor neobleží 😀 😀 tak sa šplhala po tyci 😀 neviem, ci z nej nebude nejaka go-go tanečnica 😀 😀 😀 😅

martiina
11. mar 2009

cherry, nebolo to náhodou očkovanie proti nejakým šiestím chorobám, tušim nejako hexa... sa to vola. To sa ešte tri roky dozadu platilo a samozrejme som si to musela zacvakať, bolo to 3x po 2 tis. 😲 a samozrejme ako sme boli zaočkovaní, začali to dávať zdarma 😠 Ja mám takú smolu, že všetky poplatky staré čo platia sa ma týkajú a nové čo sa dostávajú zas nie 😠
dúfam že to dobre zvládnu a nebudú mať horúčky, ja som Ninkovi žiadne obklady nedávala, ani mi nekázali, ale on pri očkovaní tiež ani nezaplakal, dá sa povedať že ho skoro prespal 😀, lenže on bol dovtedy dokiaľ som ho kojila taký vzorový, že vôbec neplakal, som sa bála že je chorý, taký bol dobručký. No ako náhle sa odtrhol od maminho cici, začal vystrájať ale našťastie s mierou 😝
pipka, o takej náplasti som ani nesnívala, prvýkrát počujem že také niečo existuje 😅

pipka
11. mar 2009

mati, kym mi o tom nepovedala nasa dokina, ani ja som netusila 😅 ale na Slovensku ju nie je dostat 😒 maju ju len v Cechach alebo v Rakusku 😒 ja som si ich dala kupit, ked bol MM na sluzobke v Prahe. Su dva kusy v baleni a stoji to cca 120 czk. 😉
ale u nas fakt zabrala, hanula normalne pocas ockovania kukala, usmev...klidek pohodka 😅 ...aj ked, nevylucujem, ze ona by mozno aj bez naplaste mala taky ksichtik 😅 😀

pipka
11. mar 2009

ano ano hexavakcina Infarix hexa sa to volalo 😉 je to proti siestim detskym chorobam, cierny kasel a 5 dalsich 😀

eviska83
11. mar 2009

Mauzos- tak to si na tom rovnako ako ja,ja ich tiez citim az vecer v posteli.Snad im to naozaj ostane 🙂 🙂 🙂
Pipka- 😀 😀 😀 ved teraz to ide do mody,udrzuje sa tym kondicka
Aj tu je ta naplast ,davaju to detom pred odberom krvi a fakt ucinkuje,ale na ockovanie som to nikdy nepouzila.Tu to davaju v nemocke automaticky.

mauzos
11. mar 2009

no evi, vy mate take vymozenosti 🙂 a tu to ani nedostat 😒 aj jarka spominala, ze dostala v nemocnici mast na bradavky, tu si musis vsetko kupit sama ☹

eviska83
11. mar 2009

mauzos- co sa tyka vybavenia a spravania je to tu fakt dobre ,ale co sa tyka odbornosti doktorov? o tom potom. A ano v nemocni ci som toho aj ja dostala strasne vela ,aj pre babetka take tie vzorky ale to sme sa nemohli ani zaniest 😀 😀 😀

mauzos
11. mar 2009

u nas je to opacne, neviem ci sa zanesiem ja do nemocnice, taky velky zoznam veci som dostala 😀 😀 stale este nieco dokladam a nakoniec skoncim asi s kufrom 😀 😀

eviska83
11. mar 2009

No to ja mam tiez kufre az 2,sice tie mensie (prirucne) jeden pre mna ,druhy pre miminka. 😎

mauzos
11. mar 2009

a zober este jeden prazdny, aby si mala kde dat veci, co dostanes 🙂 😉

cherry01
11. mar 2009

pipka, mata, áno nejaké hexa to bolo.... a ináč váhy máme Kristínka 5,350 a Tomi 5,900 🙂 a sme ok. Tomi spinká aj teraz, Kristínka si vyžaduje pozornosť..takže idem..

cherry01
11. mar 2009

už zaspinkala...

pipka
11. mar 2009

no teda cherry pekní valibuci uz su 😉 nasa hanula uz ma 8120g a teda vam poviem...uz to citim 😝 ked ju dviham 😀

mauzos
11. mar 2009

pipi a predstav si to dvakrat 😒 nasi budu musiet rovno vediet chodit, ziadne nosenie 😀 😀

pipka
11. mar 2009

mauzi, a nechcela by si, aby sa ti narodili rovno skolopovinní 😕 😀 😀

eviska83
11. mar 2009

mauzos- prazdny velky kufor uz mam pripraveny 😀 😀 😀
Cherry- pekne rastu a priberaju 🙂 🙂 🙂

mauzos
11. mar 2009

pipi neeee 😲
eviska este ze tak 😀

zofa
11. mar 2009

Ahojte kocky,
tak ja sa zasa hlasim po dlhsej dobe. Znovu som neni v obraze, co ste popisali 😖 Bola som zavreta v nemocnici. V nedelu som dostala velke bolesti do podbruska a ked som sla na wc, tak zo mna vypadol velky kus placenty. Vraj sa to niekedy pri cisarskom moze stat, ze sa im nepodari vybrat celu 😠 Zistili, ze mam zapal maternice z toho a vlastne telo vyudilo ten kus placenty, vdaka tomu zapalu. Hned ma zavreli v nem. a napojili na infuzie a antibiotika. Mala som vysoke horucky, zimnicu, bolesti, krce, no vsetko v jednom. Jedine stastie, ze som nedostala infekciu krvi. Ja uz som si dufam odskakala vsetko, lebo uz mam nemocnic plne zuby. Podarilo sa mi prehovorit dr. aby babule mohli byt so mnou v nem., takze manzel bol na ne sam len jeden den. No musim ho pochvalit, ze to zvladol super.

mauzos
11. mar 2009

boze zofka nestras, este som ani nepocula o takom niecom. Ved prave pri sekcii by mali vidiet, ci tam nieco ostalo alebo nie. Dufam, ze uz mas vsetko za sebou a ze uz dlho nebudes musiet navstivit nemocnicu. Iba ak pri dalsom babatku 🙂

pipka
11. mar 2009

booze zofi ☹ a potom, ze v cudzine je zdravotnictvo na vysokej urovni 😠 😠 😠 🙄 figu drevenu 🙄 🙄

rychlo sa uzdrav, snad uz sa ti nic zle nestane a uz si budes babulky len uzivat 😉 velmi ti to zelam 😉 😵

eviska83
11. mar 2009

Zofka no to je hroza ☹ ☹ ☹ ,dufam ze uz budes v poriadku,prjem skore uzdravenie a nech Ta tie choroby uz konecne obchadzaju. pipka ako som uz pisala vybavenie super,ale odbornost 😒 o tom potom.