Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janapo
2. apr 2009

ahojte 😵
taella mas pekny parik 🙂 vyzeraju taki drobucki a krehucki, by som sa ich bala az dotknut 😵
mauzos ty si iny nezmar, ako to robis? 🙂

mauzos
2. apr 2009

janapo, ja neviem 😀 😀 Asi ti moji mali vedia, ze tam im je najlepsie, tak sa netlacia na svet 😝 Alebo cakaju na pekne pocasie, aby im nebola zima 😉

inak vcera co si pisala o tej babe, tak mi az zimomriavky prebehli po tele. Ja by som toho lekara asi zavrazdila. Presne aj o tom som citala, ze pri cerklazi casto dochadza k infekcii a preto uz sa tak casto nerobi a hlavne nie preventivne ...

janapo
2. apr 2009

mauzos mas uvedomele deti 😀 nech pridu dohovorit aj tym mojim 😀 😀
no ja som stastna ze mi tu cerklaz nakoniec nerobili a teraz uz asi robit nebudu...skor davaju pesar co som pocula, ale verim ze aj tomu sa uspesne vyhnem 😉 no ta kocka si prezila uz svoje, tolko abortov by ma asi polozilo ☹

mauzos
2. apr 2009

neboj, aj tvoji budu uvedomeli a nebudu sa zbytocne pchat vonku skor, ako bude treba 😉 Podla mna kazde babo vie, kedy sa ma pytat na svet. Proste ked uz mu tam nie je dobre a nieco mu nedajboze hrozi, tak sa radsej tlaci von. To je ta priroda 😝 😵

martiina
2. apr 2009

mauzi, ty si ina macherka 😀 však ty porodíš až po veľkej noci 😀 ... nech si aj chalani vyskúšajú aké to je byť vyoblievaný a vyšibaný 😀 😀 😀

martiina
2. apr 2009

ale však ty ideš sekciou, tak neviem na čo čakajú, veď sekciou sa väčšinou rodí v 38tt 😕

martiina
2. apr 2009

ahoj taella, vitaj po dlhej dobe 😵 ako sa ti darí, kojíš ešte či už aj dokrmuješ? krásnych drobcov máš 😵

mauzos
2. apr 2009

ja neviem na co caka, asi mu je luto rezat ked tak pekne vsetko drzi pokope 😀 😀 Neboj, najneskor v pondelok uz budu krpci na svete. Neodidem, kym ma neodrodi 😝 Bojim sa ze sa tam uz tlacia 😒

uz mas pozehlene? dufam ze si uz v noci nezehlila 😲

martiina
2. apr 2009

nie, požehlené ešte nemám 😖 dnes ráno som sa opäť zobudiloa s príšernou bolesťou v krížoch, už ma z toho asi porazí. Vždy keď si niečo naplánujem, tak ma to chytí 😠 dnes som chcela ísť večer na ten aerobik, ale asi to nepôjde ☹ Ja už s tým mám problémy asi 3 roky, už som bola aj na CT a po rôznych vyšetreniach a záver že mám zodraté dve platničky a že sa s tým nedá nič robiť, že operovať sa to dá až keď sa prelomia alebo prasknú, lepšie to vraj už nebude. Niekedy mám pokoj mesiac, inokedy ma to chytí hneď po týždni a trvá to tiež niekedy mi to do rána prejde a inokedy aj týždeň. Už som z toho na nervy, ani malých poriadne chytiť nemôžem, čo sa bojím že s nimi padnem, lebo mi bolesť niekedy tak vystrelí, že idem k zemi 😔

smejkaa
2. apr 2009

Ahojte. mauzos a taella vy ste z Ke? Tak ja sa ku vam tiez pridam na to kocikovanie, ak mozem. 🙂 Ale este ma musite pockat. 🙂

mauzos
2. apr 2009

mati to ti nezavidim, viem co to je. Moj drahy mal s tym problemy, ale on mal platnicku aj prasknutu a vyliatu (neviem co to tam je vo vnutri) a to mu tlacilo na miechu. Bolesti mu vystrelovali az do stehna a tiez hocikedy padol k zemi. Pochodil po lekaroch, polezal po nemocniciach a vsade sa divili, ze s tym este vobec chodi, za take stavy im vozia na vozickoch. Jednoznacne mu odporucali len operaciu 😠 Potom sme tu v Ke objavili jednu rusku liecitelku a cuduj sa svete, po par tyzdnoch chodenia ku nej sa platnicka zatiahla a zcelila. Dr na CT len vyvalovala oci, ze co sa s nou stalo. Samozrejme jej nepovedal, ze chodil k liecitelke 😀
ja som zase mala hrozne problemy s krcnou chrbticou, seklo ma aj niekolko krat do tyzdna. Ale odkedy sme kupili ortopedicky matrac a ortopedicke vankuse, tak musim poklopat, mam s nou pokoj.
Ty si musis davat hlavne pozor na chlad, to robi velmi zle na platnicky. Mala by si mat stale krize v teple, aby ti neprechladli. Nepredpisali ti ten ortopedicky pas, taky neoprenovy? Ten je na to super. Doma by si ho mohla v pohode nosit, aj vonku pod bundu.

mauzos
2. apr 2009

smeji no to sa este nacakame 😀 😀 Jasne ze sa mozes pridat, to bude sranda 😝 Budeme musiet chodit za sebou, lebo nevojdeme s kocikmi na chodnik 😀 😀 Z ktorej casti si? My sme obidve z Terasy

martiina
2. apr 2009

baby to máte super že ste všetky z KE, hneď by som sa aj ja pridala ☹

elisa7
2. apr 2009

ahojte,vidim ze ste tu same skusene maminy alebo tehule vo finale-tak vas chcem poprosit o radu.Mali ste niektora skusenosti so spinenim alebo krvacanim v I.trimestri? A tiez sa vas chcem opytat kedy vam zacalo vybiehat brusko?
inak gratulujem ku krasnym detickam 🙂

taella
2. apr 2009

mauzos ďakujem za návod , dám ho prečítať manželovi , on je ten technický typ 😉
ešte kojím , ale pravdupovediac veľmi sa mi nechce , lebo to trvá veľmi dlho a tak v noci im z lenivosti urobím bebu 😖

mauzos
2. apr 2009

taella za malo 😉 inak este ma napadlo, tie striesky treba strcit do tych istych dierok odkial ich vyberie, lebo su take iste dierky aj z opacnej strany, ale potom sa neda strieska poriadne zatiahnut. Ale na to by urcite manzel prisiel 🙂
takze mliecka mas dost, to je fajn. Mame dalsiu dvojickovu maminu z KE na kocikovanie. Citala si? Ale az v lete 😉

v15
2. apr 2009

elisa7 ja som sa spinila ale krvacat som nekrvacala keď krvacas tak to radsej utekaj dokimu 😉 ale potom to preslo po prvom trimestri a brusko mne zacalo vybiehat hned, hned mi zacalo rast a to sme si mysleli ze tam mám len jedno babenko my sme az v tretom mesiaci zistili ze su tam dve ale vlemi sa na ne tesime 😉 🙂

janapo
2. apr 2009

uz som naspat, manzel s kolegom prerabali poistky v byte a vypli vsetku elektriku tak som tu len sedela a cucala do stropu 😝
elisa ja som tiez spinila na konci prveho trimestra...ale nie cistu krv, len taky hnedy vytok. Ak mas cistu krv tak bez do nemocky, daju ti magnezko a pichnu injekciu proti krvacaniu. Dufam, ze to nebude nic vazne a hlavne pokoj a setri sa. Co sa tyka bruska tak mne zacalo viditelne rast od 13tt, kedze som mala vzdy lavor tak si zmeny na mne okolie hned vsimlo 🙂

eviska83
2. apr 2009

baby kuk na fotky 😀

janapo
2. apr 2009

eviska babatka su velmi rozkosne, ta fotka ako sa tulia k sebe je roztomila 😵 😵 juj aj ja by som uz chcela mat tie nase babule pri sebe, som nedockava 😝 Ako zatial zvladate prve dni? 🙂

eviska83
2. apr 2009

zatial j evsetko ok,len to kojenie ☹

mauzos
2. apr 2009

Evi ahoj. Strasne su zlatunki. Taki buclatucki 🙂 A v tych teplacikoch aki frajeri 😉
Spominala ti Jarka ten ricinum na tvorbu mlieka?

janapo
2. apr 2009

no toho sa aj ja dost obavam ako neskusena prvorodicka 😖 ale snad bude vsetko ako ma byt, aj ked cisarak tomu asi moc nepomaha, ale vraj velmi pomaha pozitivne myslenie a presvedcenie ze chcem dojcit 🙂 tebe evi zelam vela energie a detickam chut papat 😉

tvojka
2. apr 2009

Mauzi,čo za ricinum tu stále spomínate?Mám strach,že po cisaráku sa mi nerozbehne mliečko a veľmi by som chcela kojiť,tak daj radu,čo je to zač.

Eviska,Taela,detičky sú nádherné!

martiina
2. apr 2009

eviska, nadherní sú 😵
tvojka ricinus communis to je homeopatikum na podporu tvorby mlieka, berie sa len krátkodobo pokiaľ sa mliečko nerozbehne asi 4-5 dní 😉 ale mne asi najviac zaberá pitie viney a kyslomliečnych výrobkov
vonku je tak krááááááááááásne, sme sa akurát vrátili z prechádzky, normálne som sa postupne šúpala jak cibuľa až som zostala v krát. rukávoch

elisa7
2. apr 2009

janapo, v15, dakujem za odpovede, ja spinim v podstate od zaciatku takmer v kuse, ale vcera som trochu zakrvacala, tak som letela k dr.,ale vraj je v vsetko v poriadku, obidve babetka aj zodpovedaju velkostou, len mi nevedel povedat, z coho ta krv a spinenie, tak sa stale bojim... 😨
ani si neviem predstavit,ako funguje kojenie pri dvojcatach, malu som kojila dva roky,ale dve naraz .....😲

martiina
2. apr 2009

haló baby kde ste, tu je zas nejak mrtvo 😨
mauzi nerodíš? 😀
ja pokračujem v žehlení a idem pritom kuk jeden celkom fajn seriál Capri 😵

martiina
2. apr 2009

dúfam že keď budem mať kojopauzu sa niekto ukáže 😉

mauzos
2. apr 2009

ja som tu, len som tu mala taku mensiu nastevu 😉
Co to je za serial? nepoznam

mauzos
2. apr 2009

uz som si vsimla, ze na STV to ide, nejaka romantika 😉 Posledny diel, tak dufam, ze si aj poplackas 😀