Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

eviska83
18. máj 2009

ved prave keby som sa tak nenatrapila zo zaciatku tak uz by som to asi vzdala ☹
Satku nemam.MM mi ju zatrhol.My mame klokanku po Andrejovi tak vraj nech vyuzivam to ☹ a vraj kym si tu satku uviazem tak zacne plakat druhe a mozem rozvezovat.Na jednu stranu ma pravdu,tak ma presvedcil.A ta satka tiez nieje najlacnejsia 😒 .
Kolko Ti prislo? ak sa teda mozem spytat?

martiina
18. máj 2009

Ahojte kočky, ste sa teda rozpísali 🙂
mauzi no to spinkanie ti tiež ticho závidím, ale fakt je to asi daň za kojenie aj keď ja sa sťažovať nemôžem, lebo budia sa tak 1-2 krát v noci, teda nebudia, len zamrnčia, dám im cucnúť a pokračujeme ďalej, čiže zo spánku mi to zoberie max 30 - 45 min.
dnes som bola s Laurikou u dr. , chúďa má antibiotíka, chytila od Ninka ešte aj kašel a má soplíky a horúčky ☹ , takže riadny maród, cez deň v pohode, dokonca sa aj rehoce v tej chorobe ale navečer je to horšie ☹
evi prajem nech ti orchidea rastie do krásy 😀
my tiež nemáme kočikareň, ale bývame na 1.posch. tak kočík nechávam dole pod schodami, teda len ten podvozok a vaničky nosím domov. Teraz už máme nahodené športové a som rada že som vybrala tento kočík, lebo aj tie športové sa dajú odkliknúť a odniesť v nich domov a keď vonku zaspinkájú, tak doma môžu pokračovať 😵 ... a tie športové sú ešte aj ľahšie ako vaničky, takže to mám teraz ľahšie 😝
taelli krásni sú tvoji drobci, Karolínka má taký istý svetrík ako Laurika 😵
minkak, no je to niekedy zaberačka s tromi deťmi a hlavne keď sú všetci chorí, ale stačí pohľad na nich a všetko je hneď ľahšie 😵
ja som kojila Ninka 14mes. , chcela som aj dlhšie ale chcela som druhé bábo tak som musela odstaviť ale teraz by som chcela do dvoch rokov, tak uvidím či sa mi podarí ale tiež nič siliť nechcem

minkak
18. máj 2009

eviska no super,ked tak Andrejko pomaha atesi sa ,neziarli....dufam,ze to tak bude aj u nas 😉
Nasa Veronika je velmi starostliva,take dobre dieta 😵 tak sa vsetci tesime 🙂
no to s tym odgrgnutim,to mas pravdu,vidis to ma nenapadlo...no ved uvidime co nas caka 😅
mauzos na wauuu,teeeda to by aj mna zaujimalo,este v tom nemam celkom jasno,kedze pri malej to bol len ten zaklad 😉

martiina
18. máj 2009

eviska ja som na nete pozerala aj klokanky špeciálne pre dvojičky ale boli príšerne drahé, ale vyzerali celkom dobre

eviska83
18. máj 2009

martinka- to sa stale budili takto?mne sa Adam budi kazde 2 hod. a Evka kazde 3.
Mas uz toho asi dost vsak? Prajem skore uzdravenie a nech Vas potom choroby obchadzaju 😉
Ono je to fakt zaberacka nie len ked su chori,ja som vecer stale spotena.Andreja ulozit spat ( precitat rozpravku,pomodlit) a dvaja nespia a mrcia- fuuuuu.,ale nechcem ho oberat o nas vecerny ritual tak ich niekedy necham vyplakat,ved co mi ine zostava?
Verim ze ty budes kojit co najdlhsie ,ved ty si superzena 😵 😵

minkak
18. máj 2009

martinka,no teda tak to mi je luto,ze ste marodi,drzim palce,nech ste cim skor fit 😉
tohot sa aj ja bojim a zvazujem teda skolku,co bude pre nas lepsie,lebo predsa len ked nahodou bude mala castejsie zo skolky chora,no moc si to neviem predstavt....Ninko uz chodi do skolky?
no wau,teda klobuk dole,drzim palceky nech sa Ti teda podari co najdlhsie kojit 😉
pozeram,ze vy ste dnes oslavovali 5 mesiacikov-tak vsetko najlepsie 😵

mauzos
18. máj 2009

ahoj Mati, to je hrozne co sa s vami deje v poslednej dobe. A vy mate dnes presne 5 mesiacikov, gratulujem k vymesaciu a prajem hlavne vela zdravicka, nech vas choroby uz obchadzaju.

prislo mi porodne, priplatok k porodnemu a pridavky za april, spolu 1.702 € a este by malo prist 150 € za dvojicky. Dufam, ze na to netreba davat zvlastnu ziadost 😠

eviska83
18. máj 2009

aj ja sa pripajam k gratulaciam,no to ma ani nenapadlo ze mozu existovat klokanky pre dvojicky ,musim mrknut 😀
babenky ja uz ledva vidim,tak idem do hajan.
dobru noc.

mauzos
18. máj 2009

ani ja som nikdy nevidela klokanku pre dvojky a ani si to dost dobre neviem predstavit nosit takych dvoch valibukov, uz ked budu vacsi ...

minkak
18. máj 2009

pozerala som vase albumceky ,no krasne fotecky-krasne deturence a teda aj pekne mena ste povyberali,my neviem kedy na nieco prideme 😅
martinka Ty si rodila v TN?
inak Ty teda kojis a este popri tom aj strkujes 😕 no waaau 😉 teeeeda,nooooo,hmmmm,nemam tusim ani slov, 🙂
mauzos no dobreee,no snad Ti to este pride 😉
eviska dobru nocku 🙂

mauzos
18. máj 2009

evi k tomu jedenie pri kojeni ma teraz napadlo, ze mi v porodnici vravela laktacna sestra, ze treba jest vsetko, aj strukoviny, kapustu atd. Ze ak by nieco vyslovene bababtku robilo zle, tak vtedy to treba vynechat. No neviem, lebo vlastne skusenosti nemam, ale zdala sa mi fakt odbornicka.

martinka je superzena, ona stiha vsetko 😉

minkak ty budes rodit v TN? sesternicin manzel je tam porodnik 🙂

martiina
18. máj 2009

ďakujem za gratulácie 😵 😵 😵
ano minkak, ja som Ninka rodila v TN, lebo sme tam vtedy bývali a teraz dvojičky v Bojniciach, ale tá sála v TN stála za to , super som sa tam cítila aj keď pôrod bol teda hrozný
Ninko chodí do škôlky, začal chodíť mesiac predtým ako sa malí narodili ale v poslednej dobe je viac doma ako v škôlke, lebo je chorý. Ide do škôlky na 2 týždne a zas je doma, chudáčik do troch rokov bol hádam 1-2 krát chorý a teraz toto, ale veľmi veľa mamičiek pošle do škôlky aj choré dieťa a potom to takto dopadne 😠 ....už aj jeho dr. hovorila že on je jediný čo vôbec ešte z detí čo k nej chodia chodí do škôlky, na ostatné si berú mamičky predĺžené materské
mauzi tak zajtra šup- šup na nákupy a nezabudni si kúpiť niečo ako bolestné za pôrod 😀 😀 😀

martiina
18. máj 2009

a tu sú ukážky tých nosičov pre dvojky:
http://www.weego.com/en/produkte/weego_twin.php
a tento existuje dokonca v prevedení aj pre trojičky 😕
http://www.multiplesoutlet.com/site/701515/prod...
no ale ja nemám v poriadku chrbticu, takže ja môžem zabudnúť 😒 .... ale pálky sú za to riadne 😕

martiina
18. máj 2009

a tu je obrázok ako sa nosia trojičky v tom nosiči
http://www.kaboodle.com/reviews/maximom-baby-ca...

martiina
18. máj 2009

no idem už aj ja spať, ledva pozerám 🙄
dobrú noc 😵

minkak
18. máj 2009

mauzos ano ja som trencanka aj malu som tu rodila,nad niecim inym neuvazujem,nemam dovod tu je to super 😉 a ktory ak sa mozem opytat na meno,ale oni su tam vsetci super 😉
no uz rozumiem preco je superzena,tak to teda fakt 😉
martinka no toho sa bojim,my sme tiez neboli celu zimu chore,teraz asi pred mesiacom sme trosku soplikovali...no neviem ,neviem co v tej skolke....
a este ako som pozerala tie fotecky ,Ty si snad ani nepribrala 😕
tie nosice vyzeraju fajn-to som este ani ja nevidela sa sprehladnujem -toto su pre mna vsetko novinky 😅
ale teda neviem ci by som do toho isla,to uz musi byt riadna zataz na chrbticu 😒

minkak
18. máj 2009

no wau,ze trojicky 😅 tak to uz je ina kava.... 😅 to uz teda nosic si fakt neviem predstvat 😲
dobru nocku aj ja uz sa poberiem 😉

mauzos
18. máj 2009

mati myslim ze pri tych nosicoch by prisiel o chrbticu aj zdravy clovek 😠 hlavne uz pri takych vacsich babatkach, to si neviem ani predstavit. Ale vyzera to fakt zaujimavo, to by ma ani nenapadlo, ze take nieco existuje.
Stolicky si uz vybrala?

Minkak on je teraz uz vlastne novy riaditel nemocnice, doteraz bol tusim primar, tak myslim ze meno ti ani nemusim pisat.

Dobru noc baby 🙂

minkak
18. máj 2009

aaaaha jasne viem 😉
on mi daval prvu vyvolavacku 😉 aj sa potom este na mna isiel viackrat kuk 😉 no tiez zlaty chlap 😉

ze no veru ani mna by to nenapadlo 😉 ja ked som na nieco take natrafila tak vzdy aaaha to uz nieje pre mna 😅
dobru nocku,paaaaaa 🙂

mauzos
18. máj 2009

to som rada, ze mas s nim dobre skusenosti. Ja ho po pracovnej stranke nepoznam. Videli sme sa len parkrat, kedze byvame od seba tak daleko, ale v sukromi je super.

my sa tu este mordujeme s Lukaskom, uz hodinu vymysla, nic mu nie je dobre. Snad coskoro zaspinka a pojdeme aj my 😝

dobru noc 🙂

martiina
19. máj 2009

dobre ranko, tak vy ste to ešte riadne potiahli 😵
mauzi, stoličky som už vybrala, nejak dlho som nevyberala, lebo tieto u mňa vyhrali na plnej čiare. Sú najkontabilnejšie, sú už od 4 mes., lebo sa dá polohovať aj opierka chrbta a aj dizajnovo sa mi najviac páči. A čo som čítala nejaké recenzie, tak si ju veľmi chvália. Len sú dosť drahé, tak som hľadala nejakú stránku kde by som ich našla lacnejšie. U nás stoja od 122€ vyššie a aj inde v zahraničí sú dokonca drahšie, len som našla jednu poľskú stránku kde vyjde na nejakých 83€, len ma porazí keď sa to nebude dať objednať zo Slovenska 😠 Veď by som ušetrila na dvoch stoličkách až 80€ a to už je čo povedať.
mauzi dúfam že Lukaško nakoniec zaspinkal a už prestal vymýšľať, lapaj malý 😉

martiina
19. máj 2009

.... a minkak ja som teda v tehotenstve pribrala skoro 20 kg ale teraz už mám toľko čo pred tehu, možno o 1-2 kg menej 😵 , ale to mi začalo ísť dole nejak samo pri kojení ale až po 3 mesiacoch, dovtedy moc nie

a zabudla som napísať aké tie stoličky som vybrala, sú to tieto
http://www.biga.sk/stolicky/graco-stolicka-cont...

sonia29
19. máj 2009

ahojte baby. no s tými trojičkami tetula je ako vianočný stromček obvešaná 😅 to si neviem reálne predstaviť aj sa pohybovať s nimi..
ahojte nové tehuľky, to sa tu fakt rozbehlo 😕 😕

taella
19. máj 2009

tak my sme si dnes pospali veľmi fajne . Včera o siedmej večer sa najedli , pekne zaspali a spinkali až do štvrtej rána a potom sme spinkali až do pol ôsmej a teraz si opäť spinkajú. Normálne si nespoznávam deti 😀
Čo sa týka materského príspevku , tak ja už ani neviem , že som ho dostala 😠 😎 vymenili sme okno v kuchyni a prerábame kuchyňu , takže sa po ňom iba tak zaprášilo 😠

sonia29
19. máj 2009

mati vy ste to vyhrali s tými chorobami ☹ , skoré uzdravenie prajem všetkým. mne hanka začala chodiť do jaslí dvojročná a cez zimu to bola jedna katastrofa, viac bola doma ako v jasliach, trikrát musela brať antibiotiká. od septembra chodí do škôlky a táto zima bola celkom v pohode, asi dvakrát chytila soplíky, ale zaobišli sme sa bez antibiotík a dosť rýchlo ju to prešlo... takže asi si len organizmus musel zvyknúť 😉 ja sa bojím, aby nepriniesla ovčie kiahne zo škôlky, a nenakazila dvojičky 😖

katka666
19. máj 2009

Ahojte mamicky, tehulky.
Mam otazocku
Ja som v 7tt a brala by som aj dvojicky 😀 😀 😀 (moj otec je z dvojiciek), uz som bola na ultrazvuku, myslite ze uz by to doktor videl keby boli dve?
Dakujem za odpoved nevzdelankyni 😀 😀 😀

minkak
19. máj 2009

katka ja som bola 1x tiez medzi 7-8tt a vtedy mi to dr.povedala 😉

kuspitka
19. máj 2009

Ahojte.
dnes som tak bola spodok ma velmi boli.
ako sa mate???

sonia29
19. máj 2009

katka mne bolo v 5 tt vidieť jedno bábo + jednu prázdnu bublinku, a o 2 t na to boli už dve 🙂

ninka123
19. máj 2009

Ahojte, ja som opat len nakukla 😅
Kuspitka, my sme na tom terminovo priblizne rovnako 🙂 Inak ja som bola u doki na konci 9tt a uz boli obe krasne vidiet- kazde cez 21mm... ale ten 7-8tt uz su urcite vydiet jasne dve bublinky a v nich fazulky...
Inak znama mi vcera povedala, ze jej povedali, ze caka dvojky na zaciatku 7mes-uz mala kupeny kocik, zariadenu izbu pre jedno mimi.. 😉 a to bolo pred nejakymi 5rokmi 😅
Pekny den vsetkym