Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

chruminka
12. sep 2009

ahojte
tak som aspon trosku docitala ako sa uspavaju dvojicky 😀
ja by som ich bobicek asi tiez nechala poplakat si ked to trva len do pol hodinky aj ked by mi to trhalo srdce ☹
ale aj take male babetka su potvorky a velmi rychlo pochopia ze ked zaplacu my pribehneme popr. si ich zakazdym zobereme na ruky a potom to bude horsie.
No vsak uvidim ako to budem zvladat ja,vsak budem informovat

matelko mna vystresovali tiez s tymi testami a vsetkymi tymi hovadinami okolo toho hned na zaciatku okolo 12tt,dokonca ma poslali na genetiku,kde mi to nastastie velmi super pani Dr. vysvetlila a kludnila ma,odmietla som amnio a az po 20tt som bola na morfologickom kde vyzeralo byt vsetko ok,tak sa neboj u dvojiciek su vzdy tie testy skreslene.

matelko1
12. sep 2009

chruminka dakujem.este,ze sa ma kde clovek vyspovedat,ze funguje MK.
tak pevne verim,ze aj u mna bude vsetko ok.
ty to mas uz za par.super.

chruminka
12. sep 2009

matelko no mam ako mam,uz dva tyzdne poctivo lezim nastastie len doma na gauci,lebo jedna jezibabka sa rozhodla ze urobi prieskum a je uz prilis nizko takze este vyse tyzdna musim polezat a potom mam konecne poradnu tak uvidime co mi povedia....to lezanie je total na nervy nemala by som ani nic robit ,dovolene mam len ist na WC ,ale dnes som zvesila pradlo a pustila pracku,vsak to sa neda len lezat!
A neboj utecie ti to velmi rychlo 🙂

matelko1
12. sep 2009

tak ti drzim palce.....pozeram,ze tiez cakas dvojvajecne dvojky.ja som po IVF,nam sa dlho nedarilo a inac ja pochadzam z dvojciat,ale jednovajecnych,je to pekne mat naraz dve.my sme so sestrou boli velmi na seba naviazane a aj stale sme,aj ked si zijeme kazda svojim zivotom,kazdy den si 100 x telefonujeme 🙂 ,nemozeme bez seba zit.

loginka
12. sep 2009

matelko, drzim palce, ja mam vysledky z tripple v stredu, ale ak by vysli zle, tak sa budem snazit moc nestresovat, aj ked sa to mozno az tak lahko neda, ale z morfologickeho by malo byt pekne vidno ci su drobci ok, verim , ze budu

fuha, ze redukcia, ako to prebiehalo? chvalabohu mas za tym

chruminka
12. sep 2009

loginka veru nestresuj sa,ja som sa....a dr.na genetike mi povedala ze ten stres je pre babetka horsi ako zle vysledky

doublemamca
12. sep 2009

dievcata neviete ako to je u dvojciat? normalne sa caka kym sa same nepytaju na svet? alebo sa vyvolava pripadne planuje sekcia este pred 40tt? niekde som sa docitala,ze nenechavaju dvojcata viac ako 38t kvoli tomu,aby sa neposkodila maternica,vraj moze prasknut.
Neviete niektora viac??? ci to zavisi od porodnice???

katka.ott
12. sep 2009

doublemamca, mojim malym chceli na svet pomoct, ale ony ich predbehli 😀 . na poslednej velkej vizite mi primar oznamil, ze to treba porodit a v noci mi odtiekla voda. lenze drobcom sa akosi nechcelo, tak to trochu urychlili oxitocynom. zacala som rodit prirodzene, ale Danieli sa otocila a isla vonku uskom, tak sa rozhodli pre sekciu.
pozeram, ze mas v pase ine zahranicie, tak sa radsej informoj tam, lebo v kazdej nemocke (aj na SVK) je to ine

a na poradni som sa pytala na moznosti porodu, ci vyvolaju a bolo mi povedane, ze niektore rodili aj v 40tt 😕

pipka
12. sep 2009

ja mam kamosku, co ma dvojky a porodila presne na den v termine, ukonceny 40tt a obe baby mali okolo 3 kg 😵 ale to je asi skor rarita ako samozrejmost 😅

babule, to je aka metoda, ze kazde dieta sa vie naucit spat? To akoze ju mam dat do postielky a odist? 😕 😕 😕 a ked zacne jacat? Tak co? 😕 😅 sak by nas susedia nahlasili policii 😨 😀

katka.ott
12. sep 2009

a este k tym tvojim pochybnostiam ci budes dobra mamina - urcite ano. ja a my tu v tejto teme a asi vsetky - prvomaminy sme tymito pochybnostami presli tiez. tak ako dracik, ani ja som nikdy predtym nedrzala dieta na rukach, nie to este prebalovat a starat sa non-stop 24 hodin v kuse. ale zvladame to 🙂
jednoducho musis kvoli tym 2 zazrakom fungovat a ony ti to nadherne oplatia - neda sa to opisat, tie usmevy, gagot, grymasy, .... (vypadla mi slza stastia 😅 )

katka.ott
12. sep 2009

ja stojim nad postielkou a kukam na nich, ked zacnu pomrnkavat, tak ich chvilu necham, ale asi po 3 minutach neustaleho mrnkania beriem na ruky a kolisem.
a ked je uz zufalstvo, tak ako tuto noc, idem na zachod a tajne dufam, ze kym vyjdem, tak zaspi. teraz sa to nepodarilo

pipka
12. sep 2009

kati napodobne s tym weckom 😅 😀 ja si tam tiez vzdy hovorim..ze arabelin prsten na nu ked tak vresti 😀 ale vacsinou to nevydrzim a nakoniec ju aj tak uspim len na rukach alebo hladkanim v postielke...ale poviem vam....auu! moje krize 😅 😝 😒 kedze uz ma dno postielky na najnizsie a musim sa k nej riadne zohnut 🙄

katka.ott
12. sep 2009

pipi, tie krize poznam. a to dno postielky je est hore. ale ked ich uspavam za pochodu na stojato, tak viem ze tie krize mam.
a to si vazne nechcem predstavit to najnizsie dno 😖

ale asi si doprajem nejaku dobru masaz - profesionalnu 😀

katka.ott
12. sep 2009

no, idem zehlit 😝

uz to dlho odkladam. nechce sa niekto pridat?

pipka
12. sep 2009

ja som zehlila vecer 😝 nastastie tuto roboticku uz mam za sebou 😅 😉

katrinb
12. sep 2009

metelko1 - ahoj....mozem sa spytat na vysledky testov v 12tt? Myslim tie gengeticke, kde sa tiez zistuju gengeticke choroby. a u dvojcat mozu byt urcite skreslene......

doublemamca
12. sep 2009

dakujem katka za upokojujuce slova 🙂 a inak v pase mam zahranicie ale rodit som prisla na slovensko, bo UK zdravotnictvu nejako nedoverujem..preto sa aj pytam na vsetko,bo vsetko cim ste vy presli na slovensku od zaciatku tehotenstva bolo mierne odlisne v UK a tam som bola do 29tt.
Mno a teda budem rodit sekciou,mam aspon pocit,bo babatka lezia na priecku a ani sa im nejako nechce dolu hlavickou, tak preto,ze ci sa to planuje na nejaky tt alebo sa caka na prirodzeny zaciatok pripadne az do 40tt a planuje sa potom.

mauzos
12. sep 2009

doublemamca ja som mala chalanov na priecku cele tehu, takze som mala planovanu sekciu. Posledny mesiac som chodila uz len za mojim porodnikom do nemocnice kazdy tyzden, neskor uz dva krat tyzdenne na kontroly ... stale bolo vsetko v poriadku, neotvarala som sa, prietoky super ... tak ma zakazdym poslal domov, ze este pockame. Nakoniec som v 39+0 zobrala so sebou aj kufre a povedala som mu ze uz domov neidem a este v ten den mi urobil sekciu 😀 Takze asi zalezi od lekara u ktoreho budes rodit ...

eviska83
12. sep 2009

doublemamca- tak ja som rodila v uk- tiez som im moc neverila- no ale co uz- chvalabobu mame to za sebou.A porod mi vyvolavali presne na 38tt- mozno by ma nechali aj trocha dlhsie ,ale mala som zvyseny TK tak nechceli riskovat.Rodila som prirodzene kedze obaja boli otoceny hlavickami dole 🙂 🙂 a mala som epidural. 😵
Pipka- napis mi mail - poslem ti knihu Kazde dieta sa vie naucit spat 😉

mauzos
13. sep 2009

Ahojte 🙂
Evi fakt to funguje? Ja mam tu knihu, este ked som bola tehu precitala som par prvych stran a odvtedy som do nej nekukla. My sice zatial nemame problem so zaspavanim. Mame vecerny ritual kupanie, napapat a sup do postielky, pustim im detsku premietacku (fakt super vec) a za par minut su vacsinou v limbu. Niekedy mrncia ze im vypadol cumel, tak im ho idem strcit naspat a spinkaju do rana. Ale po Cherrynom prispevku mam vazne obavy ako to bude fungovat, ked sa uz budu vediet postavit 😠

matelko1
13. sep 2009

katrinb ja som mala z 13 tt NT hodnoty u jedneho drobca 1,4 mm a u druheho 1,1 mm.
z tripletestov som mala zvysene hodnoty AFP 2,86.

katrinb
13. sep 2009

materlko1 - neboj, ako tu uz bolo napisane...vraj testy v prvom trimestri su vierohodnejsie...neboj.....ja viem, ze vstko je OK...a musis to vediet aj ty

matelko1
13. sep 2009

ano citala som,ze testy z prveho trimestra su vierohodnejsie.a tym,ze cakam dvojky tak to moze byt skreslene.
ale aj tak baby dakujem vam za povzbudenie.

eviska83
13. sep 2009

mauzi- neviem ci funguje to uspavanie- tiez sme nemali este problemy so zaspavanim 🙂 dufam ze ani nepridu 😒 ,ale je tam dost uzitocnych infosiek o tom ako deti vlastne zmyslaju.No vlastne ano- funguje to- my sme oducili andreja pit v noci mlieko- a fakt bez placu- len sme zistili ,ze tak ako zaspava tak tak to chce mat aj v noci a kedze tesne pred spanim mal mlieko tak si vyzadoval aj v noci.Tak sme dali mlieko pol hod.pred spanim v obyvacke.A bolo 😎 😎

cherry01
13. sep 2009

Baby, uz som zabudla--- kto je tu od Roznavy? stretla som jednu "mamku" na jarmoku v Roznave, ze si píšem s jej dcérou ....ufff... ta aj meno mi povedala, ale ja len nick-y poznám 😀

mauzos
13. sep 2009

cherry mne sa zda, ze Jarka 😉

loginka
13. sep 2009

cherry, ja som povodom 🙂 ale zijem v BA 😉 ta mamka asi nebola moja 😉

pipka
13. sep 2009

mauzi, do siedmeho mesiaca som ani ja nevedela, co to je uspavanie... 😅 ale jak sa naucila sediet a stat... 🙄 stale vymysla...teda ona zaspi skoro hned, tiez mame ritual, kupkanie, kasa a haji..ona si aj sama pekne lahne a zaspi, len sa potom niekedy..nastastie nie denne, budi, niekedy za vecer aj 5-6x co je podla mna dost 😒

mauzos
14. sep 2009

Pipka nestras, ja som myslela ze uz budu takto zaspavat stale 😀 😀 😀 Ale nie, je mi to jasne, ze este zacnu vymyslat a hlavne ked uz budu vacsi a budu vyjednavat do kedy mozu byt hore 😉

tunylyk
14. sep 2009

tak a aj napriek tomu,že ma dvojičky už aj vo sne mátali,v brušku si kvočí a rastie iba jeden drobček 😉 držte sa a nech vám detičky robia len a len radosť 🙂 mamičkám čakateľkám prajem čo najlepší pôrod