Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

tintin
1. jan 2010

Dakujem za tip, tu knizku si s najvacsou pravdepodobnostou kupim. Ja sa celkom obavam ci dvojky pri uz jednom certikovi zvladneme..no ale budeme musiet. Tak Alienka, Lucia, Julia..budete davat info ako sa vam s tam dari, kedze ste predomnou 🙂 No a zacala som pozerat kociky a fakt neviem ci je lepsie mat kocik za sebou-Peg-Perego Duette alebo vedla seba napr.Bumbleride - ale ten sa este moc z druhej ruky kupit neda. Lucia Alienka, kupujete si vacsie auto alebo? ja som si totiz nasla na nete, ze ak ma rodina 3 deti a jedno ma viac ako 3 roky tak moze uz sediet na podsedaciku...- ze tu plati vynimka. Aj ked sa mi to zda dost skoro..mozno len tak do mesta. A vsetkym vam prajem vsetko najlepsie do noveho roka!

luciaf13
1. jan 2010

Tintin k tym kocikom: my to teraz tiez riesime a mame hlavy ako melony 😎 rozpravala som sa s maminkami, ktore maju pegpergo duette a nazory boli rozne. Viacej si ho chvalili, ze je najlepsi. Ale jedna maminka mi povedala , ze ked su uz deti vacsie a tazsie, tak sa s nim zle chodi na obrubniky. No a minule som jednu videla ist cez prechod a bola som zhrozena, pretoze to predne dieta bolo davno v ceste a ona bola este len na chodniku, u nas je taky jeden blaznivy prechod, ktory ale ja bude casto vyuzivat a zle je vidno prichadzajuce auta. No a druha vec je otazka financii ☹ ...my sme skor poskulovali po tomto http://www.prenasedeti.sk/product/kocik-pre-dvo... a bol to strasne dlho nas favorit, ale vcera sme si uvedomili, ze sa mu neda preklapat rucka. No a to je funkcia , ktoru urcite chceme na kocari, pretoze sme ju aj pri Kubkovi stale pouzivali. A dalsia vec je, ze chodime dost casto po lesnych cestach, takze musime mat kocik s vacsimi kolieskami, takze teraz sme poskulovali po tomto http://www.prenasedeti.sk/product/kocik-pre-dvo... zase riesime ci plastove kolesa alebo nafukovacie, pretoze jeden ocko pisal na nete, ze odkedy mali dvojicky uz viac kil tak nerobil nic ine, len dvakrat do tyzdna opravoval defekty. No ale pri tej vahe sa podla mna aj plastove kolieska rychlo znicia 😖 😖 ......fakt netusim, chystame sa vsak navstivit viacero obchodov a skusit si kociky nazivo a poradit sa s predajcami. Uvidime. No a auto zatial neriesime , mame feliciu kombi a momentalne si urcite nemozeme dovolit druhe auto, takze budeme to lepit ako sa da a Kubko bude mat v lete tri roky, tak uz hadam bude sediet na sedaku a nejako sa to vyriesi. Uz teraz je to obor ma vyse 17kg 😎 . A tiez je pravda, ze nebudeme urcite vela jazdit........uvidime, tolko zatial moja vycerpavajuca odpoved 😀 .....PF 2010

luciaf13
1. jan 2010

ten druhy link este raz 😀 😀 http://www.prenasedeti.sk/product/kocik-pre-dvo...

tintin
1. jan 2010

ten marco marathon sa mi paci 🙂 ja som mala pri Krstinke peg perego AT4 - to je taky s velkymi kolieskami a nemal preklapaciu rucku a nejako som to ani neriesila...asi je to o tom na co si zvyknuta. Ten PP Duette som uz viacx vonku videla a zdal sa mi OK..hlavne nie vsade su 80 dvere a to by som sa s inym ako za sebou nezmestila. no neviem, vsak mame cas. budem sa potom pytat maminiek ked uz budu v stadiu vyuzivania. a to fakt ma tvoj Kubko 17kg??? wow!! Kiki ma 13kg 🙂 a ozaj das ho od septembra do skolky?

luciaf13
1. jan 2010

no este stale to len riesime a fakt musime ist osobne popozerat nielen takto po internete...uvidime....no a Kubko je tak maly macko 😀 ked sa narodil tak mal2500g ale velmi rychlo dobehol to co zmeskal v brusku xixi. A do skolky ho urcite ideme zapisat, len je otazne ci ho vezmu.Pretoze tu u nas su skolky strasne preplnene a je problem s miestami a kedze ja idem do dalsej materskej tak predsa " sa mozem starat doma aj o dalsie " 😖 😖 😖.Rozhodne vsak ideme po viacerych skolkach tu na okoli a pevne verim, ze jedno miestecko sa najde 🙂 .

K preklapacej rucke - neviem ako to bude s dvojkami, ale casto chodime do lesa a tak vselikade sa tulat a toto bola funkcia , ktoru sme strasne moc vyuzivali..ale uvidime. No a niektore maju aj vedla seba sirku 80cm 😎 ale neviem cim viac pozerame a hladame tym menej sa vieme rozhodnut 😖 😖

deny32
1. jan 2010

Ahojte maminky a tehulky... necudem rozpisovat, PF2010 😵

Tie ktore hladate kociar, chodte na vystavy do Brna.. ked si nevyberiete, aspon si ujasnite co chcete a poradite sa 😉
http://www.kocarky.cz/kocarky-pro-dvojcata.php

juliagregor
1. jan 2010

ahojte
www.dvojcata.cz
je tam dobrá diskusia ohľadne kočíkov

juliagregor
1. jan 2010

ahojte

sľúbila som ešte napísať dôvody prečo sme kupovali väčšie auto.
Mali sme Opel Astra F Hatchbac r.v.97 - zmestili sme doň veľký dvojičkový kočík(trojkombinácia vedľa seba), dve vajíčka, autosedačku 9-18kg a moju maličkosť s manželom. Sedeli sme: vedľa šoféra vajíčko, vzadu v sterde autosedačka (9-18 kkg, chicco zenith), pri dverách vajíčko a zopačnej strany ja . Manžel ma musel zatvárať zvonku 😀 . Kto šoféroval, tak vyhral. Vpredu sa nesmie voziť dieťa pokiaľ je tam airback. Ked sme kúpili už aj pre deti autosedačky, tak nastal problém. Nové autosedačky boli sice užšie, ale aj tak sa nezmestili, lebo moc záleží na tom ako je tvarovaná chrbtová a spodná časť zadnej lavice. Náš opel mal toto tvarovanie slušné a tak sedačky nepustilo až k dveriam. Podľa nových predpisov sa môže dieťa voziť už aj vpredu, ale musí používať autosedačku podľa jeho váhovej kategórie, je jedno či je v zadu ešte voľno, alebo nie. Túto info nám na potvrdil mailom aj dopravný analitik p. Bazovský, ktorý býva aj na Markíze. Miesto vedľa vodiča patrí medzi najnebezpečnejšie vo vozidle a ja som tam dieťa nechcela voziť. tak sme sa dohodli, predali naše auto, požičali sme si a minuli všetky zdroje na auto. Kúpili sme Fiat Ulysse r.v. 2002. Spolu nás to vyšlo všetko 6450 Eur. V cene je komplet všetko - auto, popaltky, zápis, výmena rozvodov a olejov....
Rozmýšľali sme ešte aj nah Opel Zafira a VW Touran, ale sú menšie a drahšie.
Stačilo..
Júlia

taella
1. jan 2010

všetko dobré do nového roku 😉

dnes sa v BA narodili aj nejaké dvojičky dievčatká , ale v 32. tt s váhami cca. 1400 g

jajka28
1. jan 2010

ahojte babulky...tak ja som tu na koníkovi asi po roku...a zaraďujem sa medzi Vás, tehuľky s väčšími bruškami, som zatiaľ len v 9 tt. a čerstvo oboznámená, že čakáme jednovaječné dvojičky 😅
taaak idem kuknúť ako sa s tým vysporiadavate, pretože mne okrem strašných nevoľností, prichádzajú na rozum len obavy a strach čo bude.... s malou dušičkou pojdem na sono 25.1. tak držte palce, aby bolo všetko v poriadku....

juliagregor
1. jan 2010

gratulujem Jajka k dvojičkám 🙂

jajka28
1. jan 2010

🙂 ďakujem-e ale drž palce...kukám ako to tu kočky opisujú ale závidím /v dobrom/ 😵 vačšinou sú už okolo 30 tt.

juliagregor
1. jan 2010

prejdú ranné nevoľností a bude lepšie 😉
čas rýchlo letí a zachvíľku aj ty budeš mať veeeeeeeeeeeeeeelké bruško 😅

jajka28
1. jan 2010

juj no mna už teraz tlačí gombík na všetkom, tak som oprášila tehu nohavice a aká to pohodičkaaaa... 😅

deny32
1. jan 2010

Julia, poznam ten opel.. nepovedala by som, ze sa do neho vojdete, to bol fakt uctyhodny vykon 😉 super ze ste vymenili za vacsie a hlavne novsie.. uvidis, ono sa to vrati na suciastkach a opravach.
Jajka, vitaj, blahozelam k dvojickam.. 😵 😵 😵 neboj, vsetko bude v pohode, hlavne na seba davaj pozor. Asi vsetky sme mali na zaciatku take pocity ako Ty, ono to prejde 😉 a aj Ty budes v 30tt, ani nevbudes vediet ako. Tiez som zavidela babam, ze uz su tak daleko.. a aj teraz zavidim Matelkovi, hned by som menila 😀

luciaf13
2. jan 2010

Jajka vitaj 🙂 a neboj sa , ja som prve tri-styri mesiace vracala, kade som chodila....muz cele dni v praci, dvojrocny dubacik so mnou doma, no hroza, a mne bolo tak straaaaasne zle, ale zvladli sme to a teraz je uz super. No a to ze cakame dvojicky sme rozdychavali minimalne dva tyzdne, stale sme tomu nemohli uverit. Pocity boli rozne a aj teraz ma niekedy prepadne strach a hroza z toho co bude, ako to zvladneme a tak. Ale je pre mna povzbudenim to, ze je tu kopu maminiek , ktore uz maju doma dvojnasobnych anjelikov a zvladaju to ( vsak m musia xixi ). Ja viem ,ze to bude tazke a aj slzy urcite budu, ale zase na druhej strane, urcite aj kopa radosti. Drzim nam vsetkym palce, aby tie nase bruska 😎 boli co najdlhsie bruskate a babatka nech su zdrave. 🙂

katrinb
2. jan 2010

jajka - velke dvojite gratulko....neboj, vsetko bude OK. Ja som mala hrozny strach a obavy na zaciatku... Kludne sa pytaj cokolvek, rady poradime, napiseme ...nebojkaj...vsetko bude o chvilu dobre - a ty sa na male srdiecka budes tesit cim dalej tym viac. A vitaj v klube jednovajecnych,. Ja a Matelko tiez cakame jednovajecne. 😉

Aj ja som zaregistrovala, ze v BA sa narodili dvojicky...ktovie, ci to boli nase baby z BA. Oni boli v 32 tt....no pockame si.....hlavne nech su zdravucke

matelko1
2. jan 2010

dobre ranko 🙂
najprv vsetko dobre v Novom roku 🙂
deny tak ty zavidis,co 😀 ...neboj,o chvilu budes aj ty tak daleko 😀

jajka blahozela, k dvojkam.
baby ked som bola na utz,tak doki bol hotovy.v kazdom papieri som mala napisane nieco ine,raz,ze su to dvojvajecne,inde ze su jednovajecne,mal chaos.zavolal primara a este aj on mi robi utz a povedal,ze maju spolocnu placentu,ze su to jednovajecne.a pritom som bola na 3D/4D a tam som mala napisane jdnovajec.ale nechapali preco mam v knizke aj,aj......ale sa to vyriesilo 🙂
jeden drobec je zadkom dole a druhy je priecne.

a co sa tyka auta,tak mi mame male Hyundaii Getz.bude treba ho vymenit za vacsie,ale teraz to nepripada do uvahy.mali sme aj octaviu-tu sme pred rokom predali,lebo sme potrebovali dokoncit dom a uver sme nechceli brat.

matelko1
2. jan 2010

baby a este poradte aka anesteza je lepsia spinal,alebo celkova.......ja rozmyslam nad tou celkovou.

juliagregor
2. jan 2010

matelko a do kufra dáš kočík?

matelko1
2. jan 2010

juli,no to neviem.budeme musiet vyskusat.....ja viem,bude nam treba vacsie auto,ale ked teraz sme mali vydavky.dom sme dokoncovali atd.

juliagregor
2. jan 2010

ja to chápem ...
ale super, že máte dom ja by som potrebovala ešte aspoň jednu izbu
😉
a keď zoberieš zatiaľ aj tak budete cestovať s vajíčkami

na yuotube som videla ako dali konštrukciu s Jane do Fordu K 😀

fefferonka
2. jan 2010

ahojte dievcata, som tu nova a som velmi rada, ze ste tu 🙂 mozem sa k vam pridat???
cakame dvoch fesakov, som 28tt, pribrala som zatial 15kg...
preukrutne mna bolia klby, mam tehu cukrovku, ale inak som ok 🙂

kocik sa mi paci bumbleride - co nan hovorite? mate skusenosti?
a teraz po sviatkoch sa chystam na invaziu obchodov (postielka, komoda a pult), nech to najdolezitejsie mame.

juliagregor
2. jan 2010

ahoj fefferonka gratulujem k dvojičkám 🙂

fefferonka
2. jan 2010

dakujem 🙂
je tu toho strasne vela, dala som sa citat diskusiu od zaciatku, ale za tri dni som na 60. strane, tak sa k tomu budem musiet vratit postupne 😵

katrinb
2. jan 2010

fefferonka - ahojky a vitaj a gratulko ku babatkam. Je super, ako sa tu krasne rozrastame....a dalsia s jednovajecnymi....takze sme uz styri.-.... 😉

A ako sa mate dvojtehulky? Sviatky a Silvester ste prezili v pohodicke? Dufam, ze ste si to uzili bez akychkolvek problemov. Ja som silvestrovala u kamaratov v kaviarni...a vydrzala som do 2...no potom uz mi tvrdlo brusko....unava a tak....ale inak sa mame fajn. A maminky? Ako ste to zvladli s drobcami?

juliagregor
2. jan 2010

ahoj Katka,

detičky zvládli silvester super, vôbec ich to nebudilo a Aďko dokonca prvý krát prespal celú noc. Inak bola u nás sranda, o 20.00 nám vypadla telka a druhá polovica mesta bola bez elektriky. Vypadol trafák...
Boli sme bez telky asi do 21.30.

Počkali sme s mm do polnoci, zjedli maškrty, buchli šampus a išli sme spinkať.

alienka73
2. jan 2010

Ahojte vsetky a stastny novy rok 😉 .

Vitam Jajku a Feferonku, pekne sa nam to rozrasta, som rada, ze su tu dalsie maminky co uz doma maju male pokladiky.Budeme si vymienat skusenosti ako to zvladnut 😉.
Naozaj je to super, ze si tu piseme, keby nebolo toho tak by som to urcite horsie zvladala.
Na inom fore na babatku- rodinke som sa docitala v podobnej diskusii ako niektori ludia- a je ich vela lutuju mamicky dvojiciek 😒 . Ak sa stretnem s takou rekaciou akoze ci nepozname antikoncepciu tak asi vybuchnem 😒 .
Alebo otazky typu- ako to zvladnes s troma detmi? 😠

Jajka, Feferonka, aj mne bolo zle nastastie uz to preslo, az tak vela som nezvracala ale teda chodit na prechadzky s malym ked mi bolo blbo, varit mu a hrat sa s nim tiez nebol med lizat. A muz chodil domov az vecer.Uvidime co ma caka neskor s velkym bruskom.
No a my s muzom sme tuto novinku rozdychavali asi mesiac.

Tinta, Lucia, my sme maleho tiez chceli dat do skolky od septembra 2010, on uz je aj nahlaseny dokonca v dvoch, prave preto ze je malo miesta tak sme sa poistili ale teraz neviem ci ho dame. Asi budeme musiet pockat kvoli chorobam. Aby nam nenakazil babatka a aby sme doma nemali vkuse lazaret. 😒 Ale je mi luto ho nedat lebo jeho dobra kamaratka zo sidliska ide do tej istej skolky tak by tam mal spriaznenu dusu, on je taky citlivy tak sa bojim, ze neskor bude nastup horsi.
A dievcata tie co mate uz doma jedno dietko budete mat pomoc rodiny?
Ja asi nie , ak tak minimalny tak toho sa desim asi najviac.

Atuo zatial nove nekupujem. Mame toyotu auris, kam sa pravdepodobne horko tazko zmestia len vajicka neskor sa uvidi ako to poriesime.

Kocik aj my spekulujeme a stale sa neviem rozhodnut ci za sebou alebo vedla seba. Tiez sa mi paci ten bumbleride, je super lahky a vyhodu ma taku, ze sa do nho davaju fusakotasky ktore by som asi zvladla zobrat dole do kocikarne aj s babatkami. Inak sa mi viac pozdavaju kociky za sebou, najviac Jane ale tam je zas problem ze nema fusakotasky ale vanicky a to by som sama nezvladla zobrat obe vanicky s detmi, takze neviem.
A na tom bumbleride sa mi pacia tie velke kolesa. Teraz mame pre maleho monokocik Cam neonato reverso a ten ma plastove kolesa a nie velmi velke a do snehu s nim ist je hotova katastrofa, tak taky uz nechcem.
Preklapaciu rucku nemame, tak neviem posudit.

Ta vystava v Brne by bola fajn len neviem ci by sme sa na taku daleku cestu pustili. Sice teraz nas maly zvladol cestu Ke-Ba a po troch dnoch spat ale neviem ci mam chut si to zopakovat 😕
Deny inde ako v Brne tie kociky na zivo neuvidime? Vies poradit nejake predajne v Ke kde maju aj dvojickovske?

A vdaka za nazov tej knihy, urcite si ju kupim 🙂 .

Matelko s anestezou ti asi velmi neporadim lebo nemam osobnu skusenost aj ked v celkovej som uz bola a po nej som aj zvracala tak viem,ze to je pre organizmus vacsia zataz ale v suvislosti s porodom neviem ktora je lepsia.

My sme Silvestra prespali, maly neche zaspavat sam tak ked si k nemu lahneme, tak s muzom zaspime ako prvi a spime az do rana a ja az kym ma vecko nezobudi 😀 .

alienka73
2. jan 2010

Prpacte za tu otrasne dlhu spravu 😲 .

juliagregor
2. jan 2010

alienka otázku typu ako to zvládate s troma deťmi počúvam stále 😠 mm odpovedá že ich dáva pod plyn 😀

matelko ja som mala spinál

malí sa zobudili neskôr dopíšem