Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
4. máj 2010

dobré ránko,
tehuľky https://www.modrykonik.sk/forum/dvojcata-a-trojcata/dvojickovo-ii/
maminy tam super písal....

juliagregor
4. máj 2010

zinuška ty brdo, a ty fakt stíhaš upratovať? moje švagriné majú firmu a chodia upratovať, samo ty si daleko, ale raz do týždňa by Ti možno stačilo...

mne sa chalaniteraz nepodobajú, kamošky, kt. ich viac poznajú a v DC ich už rozoznávajú, ale nie podľa podoby ale povahy, vonku je šimon na mne nalepený a je to bojo obecný...

juliagregor
4. máj 2010

som sa pomýlila to malo byť inde 😲 😝

matelko1
4. máj 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
tak vcera som uz dr nestihla.dnes som bola u alergologa na krv,vysledky budu tak o tyzden.ale alergicka niesom na nic,to je dobre.

katrinb
4. máj 2010

matelko - tak to je fajn, ze nie si alergicka.... A ako chalani?

matelko1
4. máj 2010

ahoj katrin.na teba nemam stastie.my sa mame fajn,chalani su zlatunki,rastu.....ale ty sa pochval.ako to vsetko zvladas,co baby.... 🙂

matelko1
5. máj 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
to od vcerajska tu nik nebol?

juliagregor
5. máj 2010

ahojte,
ako sa máte maminky a tehuľky...?

u nás je škaredo, chalani majú všetci hnisavé oči, poobede ideme na očné, inak fajn, sme doma všetci a zatiaľ sa pekne hrajú... 🙂

a ozaj našla som jednu papučku, bola napchatá v domiešavači (auto) 😀

matelko1
5. máj 2010

ahoj juli.u nas je tak vselijak,ale dnes chcem ist do mesta,tak dufam,ze nebude prsat.
mame sa fajn,chlapci su akosi ticho,asi zaspali.ja som povysavala a idem vymysliet nieco na obed.

tak to je super,ze sa papucka nasla

jankaa15
5. máj 2010

pekny dnik vam prajem 😀
sice aj ked sa dnes tomu slniecku akosi nechce 😒

Som pred chvilou volala za vysledky AFP a ze vsetko uplne v poriadku tak dalsia poradna az 26.5. dufam ze nam tam aj povedia pohlavie nasich drobcekov 😵

lulu14
5. máj 2010

Ahoj Juli ja nic moc moja Ninka je zase chora je teraz zo svokrou na nosno krcnom na myjave tak som velmi zvedava co jej tam povedia ale asi sa tym mandliam nevyhneme chudatko moje ma uplne zahnisane hrdielko a zapchaty nostek tak asi sa nevyhneme ani antibiotikam. V skolke uz nebola ni nepametam vobec sa s toho nemoze dostat tak som s toho nestastna. Ale ved ty to tiez poznas s chlapcami. Akurat sa bojim ze ked pridem domov z porodnice a nebude zdrava tak to babetka dostanu tiez. Co by si my poradila keby bola chora mam ju radsej izolovat od babetiek myslim tym dat ju babkam?

matelko1
5. máj 2010

janka super,ze mas vysledky ok 🙂

lulu mas ip.
ja som bola v meste a aj som sa mohla otocit a ist domov po 2 hod.zacalo prsat,ale poriadne.stihla som tak akurat kupit chlapcom ciapky,ale kedze spali tak som nemohla ani vyskusat a jasne,ze su take na knap,takze zajtra musim ist vymenit.blocek mi nedali,tak dufam,ze mi ich vymenia.............nemozem poriadne ciapky kupit a konecne ked kupim,kuknem na vysacku a vsetko je z polska.ide ma roztrhat.to u nas na slovensku nevyrabaju ciapky?

juliagregor
5. máj 2010

ahojte,
len na skok...
lulu napíšem ti, v Piešťanoch je nejaká klinika, kt. sa špecializuje na detičky a mandle, kontakt dodám neskôr...

anesim
5. máj 2010

prepáčte, že Vám sem tak skáčem, Lulu toto je tá klinika v PN, Ak treba vybrať nosnú mandlu, tak tu to robia naozaj super, robili tam viacerým, kt. poznám , je to v narkóze no poobede sa ide domov, robia to laserom a na toho Dr. Mrázika som nepočula nič zlé.
http://www.klinika.sk/operacia-nosohltanovej-ma...

juliagregor
5. máj 2010

anesim dik, ja som čakala na mail od švagrovej 😉

neterka nemôže ani spať, kruhy pod očami, chrápe, zle je, neprospieva, len sa nalieva mliekom...ked sa pýtala v TN v nemocke na kliniku v PN, hned na ňu dr. vybehla, dr. sú veľmi hákliví na konkurenciu...(to platí aj na gynekologov)...aspoň 12 kg aby mala....

a s tými chorobami...

mne najstarší nastúpil do škôlky až ked mali deti rok...dovtedy sme chorí neboli až potom, stále sople, kašle, ATB boli len raz...
Ked boli deti maličké Maťo schytal hnusnú žabu, celá pusina vyhádzaná, aj riťka..až B12 mu pichali a deti to nedostali, používala som dezinfekčné mydlo a mal zákaz sa dotýkať detí...dá sa kúpiť aj taká dezinfekcia v spreji, to len nastriekaš na ruky...
pýtaš sa či dcérku dať k babkám, ked je chorá...ked máš možnosť a je zvyknutá, prečo nie, ty ju poznáš a vieš, či je tam rada, aby sa necítila odstrčená...
malé miminká nechytia chorobu, (a nemali by ani deti kojené), pokiaľ ich nebude bozkávať a kýchať na ne...potom väčšie je to trošku horšie, ked chytajú spoločné hračky....
počkaj a uvidíš, sama uvidíš ako vám to bude fungovať, keby bola stále chorá, nechaj ju zo škôlky doma, alebo aspoň ju tam nenechávaj spať...

katrinb
5. máj 2010

ahojte vsetky citatelky 😉 ja len na skok.....prajem krasny zbytok vecera...

matelko - no fakt, nemame na seba stastie. My sa mame vyborne. slecny maju uz nieco cez 3800 g - teda uz mozno aj 3900 g. Doktrorka nas chvali ako krasne priberame....a to ich stale len cisto kojim. uz som si zvykla na 3hodinovy cyklus. Ale uz niekedy papme az kazde 4-5 hodin. V noci chvalabohu spinkaju...budia sa len na papanie....rano sice kukuckuju....resp. jedna spi a druha je hore...ale vzdy rano si ich ulozim k sebe..a aspon chvilu zdriemnem. A vonku sa snazim chodit kazdy den.. Preto aj tak malo casu. A vecer nevladzem zaopnut comp...som uz dooost unavena po celom dni. Som s nimi sama...no manzeljedine ked dojde z prace. Tak v skratke tolko. A ty este kojis?

tak dobru nocku prajem

matelko1
6. máj 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
katrin ja si uz neodsavam mliecko,stratila som uplne,takze sme na nutrilone.jedna pixla nam vydrzi 1,5dna.ide to dost do penazi.8 mam na predpis a dalsich 9 este musim v plnej cene hradit.
tvoje slecny krasne rastu a priberaju 🙂 .drzite sa pekne 🙂

taella
6. máj 2010

matelka aký nutrilon pijete ? A prečo máte iba 8 na predpis ? My sme síce pili Bebu HA , ale koľko sme potrebovali , toľko nám dr. predpísala , nemuseli sme nič kupovať za plnú cenu .

matelko1
6. máj 2010

taella nutrilon HA.ale od noveho roku je novy zakon a nesmie sa viac uz predpisat.na jedneho 4 pixle.aj to HA by sa uz nemal vobec davat na predpis,len AR ked ma diet reflux.

matelko1
6. máj 2010

baby po porode mam strasne dlho kramy,uz 10 den,aj minuly mes.som mala dlho.tak neviem co to ma znamenat.asi budem musiet ist ku dr.a nejako silno ich mam.

juliagregor
6. máj 2010

matelko neporadím, ja som dostala až po 20 mesiacoch, boli ale oveľa silnejšie ...ešte počkaj, alebo mu zavolaj...to bude normálne, predsa je maternica je len chvíľku po pôrode...

a s tými mliekami to je sila, zatrhnú všetko, hlavne že požičajú grékom... 😠

juliagregor
6. máj 2010

http://dvojickovo.webnode.sk/news/ja-som-ja-a-t...
veľmi pekný článok...jennys 🙂

mm nemá rád ked ich obliekam rovnako, vždy aspoň čapicu musia mať inú, mne sa páči, ked sú dvojky oblečené narovnako, ale aby bol aj mm spokojný, tak som kupovala rovnaké ale vždy zelené a modré...teda, ked sa dalo...
ajko býval v modrom a šimon v zelenom (alebo v inej fabre), tak ich rozoznávajú aj známi...

matelko1
6. máj 2010

ozaj pekny clanok 🙂

juliagregor
6. máj 2010

a musím sa pochváliť, chlapci už asi dva týždne spinkajú celú noc 😀

katrinb
6. máj 2010

matelko - tak to je fakt sila s tym mliekom. Ze si musis sama hradit...ved to je aka palka....boze, to je stat.... 😠

Juli -. tak to je supis.....aspon sa uz konecne aj ty vyspinkas. Takze este ja si pockam cca 1 rok a 7 mesiacov HIHI 😉

juliagregor
6. máj 2010

katka 😉
aj pri Maťovi som to tak mala, prestala som kojiť a do mesiaca spal celú noc...
a je to ozaj veľká úľava 🙂

juliagregor
6. máj 2010

ked máme nejaké ťažšie obdobie spomeniem si na kamoškinu maminu (tiež majú dvojičky), tá vždy vravela,,,"veď do 18-ky to trvať nebude"

gajana1
6. máj 2010

Ahojte
Matelko mne dokina povedala že na každe dieťa môže 5 predpisať tak teraz neviem

juliagregor
6. máj 2010

a nedá sa pomôcť predpísať na kamoškine dieťa, kt. nepotrebuje UM ....

gajana1
6. máj 2010

Julia ja viem že môžu predpisať Nutrilon HA len ked je jeden z rodičou alergik tak neviem možno by sa dalo ale veľa zaleži určite od lekarky