Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
4. nov 2010

@janulqa07 Ha🙂) moje slova, presne tak, mali by vyrabat kociky na objednavku.🙂)) Ved ako som tu uz pisala, aj majitelka toho dvojickovskeho obchodu sa vyjadrila, ze ideal v tomto smere neexistuje. Kazdemu vyrobku sa da nieco vytknut... Ufff, uz doooost, bo mi narastu kolesa na hlave! 🙂)

matelko1
4. nov 2010

@janette77 a ten peg perego je aj dost tazky,ma ho jedna znama....
veru mali by vyrabat na obj kociare,ja vzdy hovorim,ze ten co vyraba kociare asi nema dvojcata....ideal neexistuje

janette77
4. nov 2010

@matelko1 ved prave, je dvojickovsky boom a preto sa cudujem, ze sa este vyrobcovia nevzchopili. No, kocik vas vysiel dost koruniek, ale viem, o akych cenach to je a stihla som si vsimnut, ze kazdy fusak, ci taska ho este predrazuju. Ved ako vcera ta postielka, co sme kupili - stala necelych 80€, ale nemame este matrac a tiez sme obetovali perinak (spodna zasuvka). Teraz vsetko hrozne kuskuju, co je na jednej strane fajn, lebo si veci doriesis tak vizualne, ako aj podla peniazkov, ale zase...no...

juliagregor
4. nov 2010

@matelko1 ano je aj dlhý a aj ťažký, ale zase je dobre manévrovateľný a veľa miesta pre deti...ked sú neni veľké kopce 😀
inglesina je tiež dlhá a dajú sa tiež nacvaknuť autosedačky...
ak hovorí moja kamoška kočíky sú "neverending story"

TFk nepoznám nikoho, kto by ho mal

janette77
4. nov 2010

@matelko1 je tazky, hoci sa lahucko manipuluje, je to ozruta. Uz-uz sme dali zan zalohu, ale nastastie mi zasvietila kontrolka v hlave. Teraz som rada.

matelko1
4. nov 2010

@janette77 ved to,ze napisu cenu za holo kociar a potom este fusak,taska atd.hned vyskoci cena,ale my nic neurobime...ale tie tandem kociare vsetky vyjdu +,-narovnako

TFK ani ja nikoho nepoznam kto by ho mal,takze neviem
inac varim obedik pre chlapcov morcacie masko,zeleninka a pre nas som urobila uz vcera seg.gulas na 2 dni.nemam chut kazdy den stat v kuchyni pri sporaku,ani by som nestihala.

janette77
4. nov 2010

@matelko1 ja tiez dnes nevarim, od vcera mam granadirik a ja ho mozem stale dookola.🙂) Segedin sme mali nedavno, nerob chute!🙂 Jej, tak chalani uz masko, zeleninku papkaju. Juj, uz nech aj ja take vyvaram a na kasicky tlacim a vsetko, co k tomu patri.🙂)))))))))))))

matelko1
4. nov 2010

@janette77 este si uzivaj tehotenstvo,lebo potom uz nebudes mat tolko oddychu 🙂 ...varim vtedy ked chlapci bubaju a uz pocujem,ze niektory je hore,tak idem kuknut 🙂

janette77
4. nov 2010

@matelko1 aj tak Ti sucasny maratonik zavidim, ale ved snad sa dockam aj ja.🙂 Uzivam si, uzivam, lebo si viem predstavit, ako to potom nebude mozne. Myslim, ze Ty si spominala, ze Ti mangel chodi okolo piatej domov, ten moj este neskor, takze gro bude na mojich pleciach. Akurat mi pisala kamoska mail a krasne mi podala bezny den s jednym dietatom. Citalo sa to usmevne, ale ked som to vykratila dvomi, ujujuuuuuj! 🙂))))))))))))

matelko1
4. nov 2010

@janette77 jasne,ze sa dockas 🙂 ...potom budes si hovorit,boze kde boli tie casy ked boli malinki-e 🙂 ..
ano moj mm chodi oklo piatej domov,takze som sama,ale som rada.aspon mi nik nebude vycitat,ze to pomohol,hento atd.
alex uz vstal a kym pisem,tak mi na zaluzii lanko natiahol,este kusok tak sa roztrhne...no uz je natiahnute... 😵

janette77
4. nov 2010

@matelko1 ved ako spravny chlap, musi poskusat, aby bol z neho ten pravy technicky typ, co nevies, mamina?! 🙂)))) Krasne sa to cita... Idem asi nieco zdobnut, vam tiez prajem dobru chut. Potom Ta asi caka kocikovanie, nie? Neviem, ako je v SNV, ale my tu mame nadherne slnecno. Juj, hned by som sa sla promenadovat s babatkami. Inak, mam obmedzene vychadzky od 10-12 a od 14-16h. ☹

matelko1
4. nov 2010

@janette77 u nas je zamraceno...

juliagregor
4. nov 2010

kočky, čo chcete tandemy, tak kuk sem http://www.dvojcata.cz/node/681060
tá pani Ester je veľmi milá a kludne jej píšte...ona používa len tandemy a radí a radí a radí...je ozaj zlatá 😉

mima595
4. nov 2010

ahojte - moja sestra bude predavat tandem, dnes - zajtra nahodi fotku, je už pouzivany, ale kto chce ako založny kocik, bude fajn... ked hodi inzerat, dam link
ona vsak mala rozdiel medzi detmi necele 2 roky, ona nemala dvojky 😉

katrinb
4. nov 2010

@janette77 no ja som pribrala za cele tehu 23 kil.....a obvod okolo 128 cm. Myslim,. ze si v pohodicke s kilami. Ono fakt to nie je az take dolezite, hlavne nech su deturence v pohodicke. A serklaz. No mne moj doki rovno povedal, ze ak by mal cokolvek riskovat, urobil by mi ju. Ale kedze bolo vsetko OK.....tak ju nerobil. A bavili sme sa aj o prevencii. kazdy lekar ma na to iny nazor. A ten moj....inak prednosta v nemocnici na gynekologii...naozaj velmi dobry a skuseny lekar...hovoril, ze ako prevencia je uplne zbytocne. ze vraj sa tam moze zaniest nejaka infekcia...a moze byt tym padom skorsi porod. Ak ju ale treba, je to nieco ine....tak tolko ku prevencii 😉
A dakujem ku zubkom...no to su uz ine radosti, starosti... 😀

janette77
5. nov 2010

@katrinb dobre ranko, mamina!🙂) Viem, ze su dva tabory lekarov, co sa serklaze tyka. Lekar vlastne ku mne nie je nasilny, konecne rozhodnutie nechal na mna. Ja som zase pokojna, kym sa nic nedeje, ak by sa cosi zomlelo, samozrejme, budem sa riadit jeho pokynmi a nebudem za hrdinku. Nerada by som si cokolvek v buducnosti vycitala. Tak pekny dnik, uzi si s dievkami este pekneho pocasia. Snad aj v KE je dnes prijemne...🙂
Inak, ja som len teraz vstala, idem ranajkovat. Mavam hrozne noci a tak rano dospavam. Neviem preco ma v noci bolieva brusko (nie gynekologicky, ale akoby zle travenie, zaludok, pritom sa na noc nenapchavam...) rano akoby utal a az potom slastne zaspim. Samozrejme, ze aj caste behacky na VC mi v noci daju zabrat a taky spanok je uz na figu. Kazde rano si prilozim hraciu kvetinku na brusko, aby som vedela, ci su deticky o.k. a ked sa krasne rozhybu a maminku poriadne dokopkaju, potom som stastna, pokojna a moze zacat biely den.🙂)

katrinb
5. nov 2010

@janette77 jeeej, ahojky. krasny dnik aj tebe. A to je mile, ze das na brusko rano hraciu kvetinku......pekny budicek pre babatka. 😉 Ono ti mozu babatenka niekde tlacit, preto ta mozno pobolieva to brusko....ci zaludiok...ci nieco ine. Ono proste je to tak, ale bude to horsie 😕 Ale stoji to za to. Astale si povedz, ze niektore maminky musia byt v nemocke, alebo len lezat...at y si zdrava a je vsetko fajn, tak par tych neprijemnych veci okolo tehulkovania vydsrzis...ono to patri k tomu-....a fakt vsetoi zmiozne po porode. Tak aj ked je to nanic...uzivaj si to 🙂

matelko1
5. nov 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
dnes vyzera,ze bude krasne,slniecko svieti,super.tak by mohlo vydrzat este mesiac 🙂
my sme hore od 6-tej.

janette77
5. nov 2010

@katrinb joj, to ja by som si stazovat nedovolila, babatka su vymodlene 5 rokmi neuspechu. To len na margo toho, ze rano to dlhsie v posteli potiahnem. Len aby ma svedomie nepalilo.🙂)))))))))))))))))))))))))))))) Jasne, ze vydrzim vsetko na svete, len aby som na tento svet priviedla zdrave a zivotaschopne batozky. Vsetko ostatne teraz ide bokom. A presne ako pises, uvedomujem si, ze mam v podstate pohodove tehu, ze ma (zatial) obchadza nemocka, ze nemam ziadne trable. Velmi si to vazim.🙂)

matelko1
5. nov 2010

@janette77 a dufam,ze tak bude aj do konca tehu 🙂 ....bez problemov

petrikaa1
5. nov 2010

@janette77 ahojky) no s tymi kocikmi ti to nezavidim, aj my sme dost dlho riesili dilemu, tiez sme chceli peg perego ale ked som si ho v obchode skusala, bol tazky a taka opacha, nakoniec som si pozerala ako to tu funguje a rozhodli sme sa kupit dva mono kociky, ktore sa daju v pripade potreby spojit Chicco Trio Enjoy Fun, kedze mi vacsinou chodime von spolu s manzelom, alebo ked tu niekoho mam. Celkom mi to vyhovuje, najma doma ked dam jednu spinkat na balkon a druha je hore. tiez ked sme na nakupoch ja si vezmem jednu manzel druhu a v pohode sa pohybujeme. Inak tuna je tiez dvojickovsky boom, alebo vela mamiciek ma jedno babo za druhym a chodniky, alebo prechody v obchodoch su robene tak na jeden kocik( ☹ ale samozrejme ze aj toto riesenie ma svoje nevyhody, keby som chcela ist von sama tak je to velmi velke a tiez uz rozmyslam na leto nad nejakym golfakom.
Poviem Ti co gynekolog to iny nazor, moja gynekologicka tu v Rime mi dokonca povedala, ze pricaste kontroly zvnutra nerobia dobre, ja som chodila na kontroly mesacne az do konca, vzdy mi robila sono a vsetko skontrolovala, ked videla ze vsetko je v poriadku tak ma zbytocne nestresovala, ak som mala nejake problemy tak som jej zavolala, iba to ze som musela ist na planovanu sekciu kvoli tomu ze babulky boli obe nozickami dolu. ale netreba nic podcenovat, dolezite je ak budes mat akekolvek problemy vzdy sa radsej trikrat spytaj akoby si mala riskovat a oddychuj 🙂 🙂
ja som tiez zacala kupovat vybavicku po 3d sone, naraz by sa to nedalo zvladnut ani financne ani psychicky 😝

katrinb
5. nov 2010

@janette77 sa mi pacis, ze rozmyslas pozitivne....mne to asi najviac pomohlo a dievcataka som donosila do uspesneho konca....lepsie hadam ani nemohlo byt 😉 Ja som rodila planovanou sekcoiu 37+6...teda na konci 38tt. U nas v nemocke, kde som bola aj jedno babo vyberu 2 tt pred terminom, aby sa nespustilo vsetko samo....a babiky mali 2400 g a 2350 g a obe 45 cm a nemuseli ist vobec do inkubatora...hned sa prisali...cize krasne donosene babatka....Mas sa na co tesit...fakt

katrinb
5. nov 2010

@matelko1 ahojky, my sa tiez nevieme nejako vyspat rano..ale zato mi doobedu pekne zaspinkaju....druhy den bez problemov klop klop. A inak ja uz pre dievcata varim na dva dni...odmietam stat pri sporaku doobedu...aj ked je pravda, ze pre nich je to rychlo uvarene...ale potom to masko na drobunko nakrajat,,....vsetko pekne popucit....ja nemixujem...len pucim....a vobec nemam cas sa venovat dievcatkam....tak uz stale navarim na dva dni.....a davam to len do chladnicky.....nevadi, ze? Nemusim to mrazit, ci?

janette77
5. nov 2010

@matelko1 ahojko🙂) aj my dufame a tuzime a chceme a prajeme si. Juj, kiezby! 🙂)

matelko1
5. nov 2010

@katrinb ja tiez robim na 2 dni,nevadi to vobec.papanickjo mozes 24hod.skladovat,....
no maxim mi teraz spinkal iba 30min.on si zvykne aj vyse hodinky pobubat....alex buba este...

matelko1
5. nov 2010

bodaj by spinkal ked bol kakany 😉

janette77
5. nov 2010

@petrikaa1 Ahojko, dakujem za pismenka z dalekeho Rima.🙂) Peg Perego - ano, riadna opacha a to som skoro ukecala mangela, aby sme si ho uz v jednom obchode rezervovali. Nastastie som sa rychlo spamatala a teraz som rada. Co sa tyka Chicco Trio Enjoy Fun, neuveris, ale to bola jedna z nasich prvych volieb. Zamilovala som si tieto kociariky na prvy pohlad, su elegantne a jemne, ziadne robusne kusy. Tiez sme zamyslali nad spojkami, ze budeme mat dva nezavisle kociariky. No potom sa manzel zlakol koliesok, ktore su predsa len umele a akesi male. Bolo by to o.k., keby sme zili v meste, ale sme sa prestahovali na dedinu a vies, ake tereny su mimo miest. Cize sme si za prioritu urcili vacsie a hlavne nafukovacie kolesa. Inak fakt zlatucke su tieto kociky.
U nas su teraz favoritmi TAKO, TFK, Easy Walker a Bumbleride.
Co sa tyka pricastych kontrol na gynde, hovoris mi zo srdca, lebo mna teda prehanaju kazde dva tyzdne, co by som este prezila, ale stale ma lekar vysetruje aj palpacne a z toho je napriklad moja mamina na nervy, ze to by uz od nejakeho 3. mesiaca nemali robit. Vzdy ma vystrasi, nehovoriac o tom, ze mne samej je toto vysetrenie neprijemne a mam z neho divny pocit, ze mi tam moze prave takymto zasahom cosi "pokazit". On na mna ide aj palpacne, aj vaginalnou sondou, aj spravi klasicky UZV po brusku...no je to stara skola a snazim sa mu doverovat.
S tou vybavickou sme boli dlho, dlho opatrni...ale teraz, v 7. mesiaci (prave dnes som zacala 26tt) sme si uz povedali, ze kym este vladzem, postupne obehame obchodiky. Naraz by nam to prerastlo cez hlavu. Ale ako som spominala, vsetko zatial odkladame z oci. A keby sa, nedajboze, cosi stalo (uff, az sa mi to zle pise), tak ci onak sme v poradovniku na adopciu a babatko je u nas v kazdom pripade vitane. Ale to pisem v hlbokych teoriach, dolezite su pre mna detusky, ktore si prave nosim pod srdieckom a verim, ze to dobojujeme do uspesneho finale tak, ako vsetky stastne maminky tu. 🙂

janette77
5. nov 2010

@katrinb Krasa! Asi sen kazdej dvojickovskej cakatelky, GRATULUJEM.🙂 Som zvedava ako sa to u mna zomelie, ci bude sekcia, ci spontanne...to sa asi urci na zaklade poslednych kontrol, vsak? Juj, este tyzden a vhupnem do 3. trimestra. Tesim sa, ze prechadzame z levelu do levelu, no uz sa ma zmocnuje aj celkom slusny respekt. Uzasne je aj to, ze sa Ti babatka hned prisali. Tiez vyhra, super! Prosim, rozposli nam cakatelkam, taketo uspesne maminkovske virusiky, aby sme Ta vzorne nasledovali.🙂)

katrinb
5. nov 2010

@janette77 😉 neboj, vsetko bude fajn....aj tvoj 3 trimester.....ja som sa velmi tesila, ked som bola v 3.....uz to bol pomaly ciel 😎

janette77
5. nov 2010

@katrinb 🙂 dik za povzbudenie, no... snad mam este nejake kvalitne tri mesiace pred sebou. 🙂