Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
9. dec 2010

@matelko1 Ahoj matelko, ahoj babulky, MK dnes statocne haproval, ale aspon som si porobila, co som mala v plane - chystacky do zajtrajsej poradne, lahke upratko, obed a samozrejme, leharko.🙂)
Som zvedava na deinad, dnes sa mala dozvediet vysledok po KET, tak cakam, co nam oznami. Myslim na nu od rana.
Dnes je ale dost smutne pocko - aj veterno, aj pritmie, brr a zajtra, ked sa vytarbem do BA ma byt vraj kosa a tiez vietor, no "tesim sa".
Matelko, fajn, ze svokricka pomohla, aj zabavila...tak to ma byt.🙂

matelko1
9. dec 2010

@janette77 aj ja som zvedava na deinad ako dopadla,zatial sa neozvala,ale pevne verim,ze nas potesi 🙂 ..mne ket vysiel a mam chlapcov krasnych.hovori sa ze ket ma malu uspesnost,ale ja som toho prikladom,ze aj ketka vychadzaju.
svokra len von trosku porobila,mm ju siel odviezt domov byva 30km od nas.
takze zajtra je poradna.som zvedava ako dopadnes.ale urcite ok 🙂

lucia.kl
9. dec 2010

@matelko1 aj ja som dôkaz toho, že ket vychádza, baby sú z prvého 🙂

matelko1
9. dec 2010

aj moji chlapci z prveho 🙂

janette77
9. dec 2010

@matelko1
@lucia.kl ...super, ze hned prve KET-ko, to my sme sa vytrapili a nakoniec vyslo ET v inom centre. Ale tu legendu uz poznate... Ozaj, viem, ze Matelko ma este mrazaciky, mas aj Ty Luci? My uz nemame, vzdy som slabo reagovala na injekcie a mala som malo vajok. No lepi mi na zajtrajsiu poradnu, ale myslim, ze kazda mame vzdy respekt, co sa dozvieme, ci je vsetko o.k.. Snazim sa nemysliet na to...

janette77
9. dec 2010

@adra22 kuki, ako to odsypa?? Sa Ti asi aj menia spolubyvajuce, vsak? Je aspon izbove osadenstvo o.k.? Vsetko dobre prajem.🙂

matelko1
9. dec 2010

@janette77 no ja mam este 3 mrazacikov.mala so 9 jajok,z toho sa 7 oplodnilo,2 mi vlozil pri ET,to som v 7tt potratila a hned som sla na KET,tiez mi vlozil 2 a to ma nechcel ani na vklad pustit,ze amm myom na maternici,ze musi ist von,ale sliznicui som mala peknu 12mm,tak povedal,ze to riskneme a vyslo to,co ostal aj on sam prekvapeny,ani hcg som nemala vysoke,nenasvedcovalo to na 2,ale boli 2 🙂

janette77
9. dec 2010

@matelko1 uau, tak to je iny pribeh. Vidis, bolo vam napriek vsetkemu dopriate, je uzasne, ked sa po tolkych utrapach osud nad nami zlutuje, vsak? My by sme radi este po case skusili prirodzene jedneho drobca a tiez mame v plane adoptovat si babo do 1 roka. Uvidime, co prinesie buducnost...

janette77
9. dec 2010

@matelko1 a s tym myomom teraz co? Ci uz to mas poriesene?

lucia.kl
9. dec 2010

@janette77 no ja som mala 10embrijok, 5 mrazili a 5 išlo na PK z toho sa jedno prestalo vyvíjať a dve mi dali pri ET, o tie som tak ako matelko prišla ale už v 5tt a o tri mesiace som išla na ket s dalšími dvoma ( to sú tie potvorky čo mám teraz doma) no a zvyšných 5 embrijok sme darovali pre neplodné páry, už tretie dieťa neplánujeme...

janette77
9. dec 2010

@lucia.kl tiez mate toho dost za sebou, je pekne, ze ste zvysne embryjka darovali...

matelko1
9. dec 2010

@janette77 @lucia.kl veru vytrpeli sme si kazda svoje.takze ste darovali,hej..super,ked sa to ma zlikvidovat,tak nech to pomoze neplod.paru.ja uz darovat som nemohla,lebo tam je vekova hranica obmedzena....
a tretie dieta priala by som,ale keby to vyslo spontanne.uz to vsetko nechcem absolvovat.
a myom ten mam stale tam...

matelko1
9. dec 2010

no viet co mi vyparatil alex kym som s kamoskou telefon...a stala som pri nich.nasiel hyg.vreckpovky a igelit trosku zjedol,ostalo mu to v hrdle a jasne,ze to vygrcal aeste aj olovrant siel von,ktory jedol o 3-tej

janette77
9. dec 2010

@matelko1 ...a este sa moze ten myom vstrebat? Ja mam inak trochu obavy o zdravie z tolkych hormonov, co som do seba davala. Ved na tych letakoch k injekciam boli take hrozive infosky, ze som ich odmietala citat. Ja chapem, ze sa musia vyrobcovia chranit a radsej tam vychrlia vsetky mozne rizika, ale aj tak to neberiem na lahku vahu.
Uff, som si dala sladke a neurobilo mi to dobre. Ako vzdy v poslednych dnoch. Tento 3. trimester je zaujimavy, co sa travenia tyka. Jest mi aj chuti, ale potom mam zo zaludka kamen...
Ozaj, zajtra okrem vysetrenia idem aj na krv. To budem 1. den 31tt, co sa z krvi skuma v tomto stadiu? Ide o nejaky dalsi skrining. Zase sa budem nervovat kvoli vysledkom. ☹(((

matelko1
9. dec 2010

@janette77 uz nic take hrozive z krvy sa nezistuje,nemusis mat obavy,ale neviem co sa teraz skuma..
myom sa nemoze vstrebat,musi ist jedine operativne,ale ked sa nezvacsuje,tak netreba sahat...ja kym som nechodila a nebrala rozne hormony,tak ani myom som nemala,ako ma poslal doki na LSK,tak tam nastala vzduchova bublina,ta musela ist po roku tiez von,nejaky uzlik sa mi tam urobil,tak hysteroskopia ma cakala a potom ten myom sa urobil

matelko1
9. dec 2010

mne v tom tyzdni,teraz som kukala poradna krv,vaha atd,utz a prietoky mi merali uz.

janette77
9. dec 2010

@matelko1 chudiatko male, ale ked to slo von, snad je dobre...

janette77
9. dec 2010

@matelko1 aha...inak, co si my zienky zazijeme, to je na roman. ☹ Este som chcela, co to vlastne su tie prietoky?

tulina77
9. dec 2010

@lucia.kl pozerala som si tvoj ambul s babatkami, pekne ste to pofotili. v ktorom tt sa narodili? videla som ze mali vahu okolo 2300 g a 45 cm.
Este som si vsimla v albume ze si pouzivala kocik Hauck - ja mam vybrany Hauck Duo Roadster, ktory budem pouzivat od narodenia. bola si s nim spokojna? a co pouzivas teraz?

matelko1
9. dec 2010

@janette77 ako je vyzivovane babetko/a cez pupocnik,ci dostavaju obe deti rovnako ziviny

janette77
9. dec 2010

@matelko1 dakujem🙂

lucia.kl
9. dec 2010

@tulina77 narodili sa v 39tt , týždeň pred termínom 🙂
ja mám ten hauck stále, to je ten čo máš vybratý, mala som v ňom tie tašky a teraz sú už len v športovej časti vo fusakoch, do tašky sa mi ako trojmesačné nezmestili 🙂 no a s kočíkom som nato, že bol z druhej ruky, veľmi spokojná, je dostatočne široké sedenie pre deti a aj sa lahko ovláda, akurát, jediná nevýhoda, ale ja som vyriešila, bolo to, že som si cez striešku nevidela na deti - spravila som si okienka..

matelko1
9. dec 2010

no nic koncim.o chvilku pride mm....
idem sa salit s chlapcami 🙂
tak pa a zajtra 🙂

lucia.kl
9. dec 2010

@matelko1
@janette77 ja už si vôbec nepamätám, aké vyšetrenia som počas tehu absolvovala, to už je tak dávno, pomaly to z hlavy uteká 🙂 a hormónov sa neobávaj, tie vyprchali už a na deti by namali mať vplyv, to len v´daka nim máme tie dvojčatá 😀

tulina77
9. dec 2010

@lucia.kl tiez som uvazovala nad tym ze skoda ze tam nie su okienka... ale ty si sikovna - spravis si kludne svoju baby satku, vysijes na postielku, ustrikujes sveter, ciapocky... 😀 😀 😀

deinad
9. dec 2010

@adra22 ahojky, dakujem krasne, ale bohuzial sa nepodarilo, uvidime snad treti pokus vyjde...

deinad
9. dec 2010

@janette77 ahoj moja, tak bohuzial, testik negativny, embryjko nezabojovalo ☹ je mi hrozne, ale pokusim sa to prekonat aj ked tieto vianoce nebudu az take, ake som chcela mat a od noveho roka sa pustime do tretieho pokusu, zmrazeme mame este 3, fnuk fnuk...

lucia.kl
9. dec 2010

@tulina77 ak budeš mať záujem, tak ti môžem tie okienka urobiť, je to jednoduché a rýchle...

janette77
9. dec 2010

@deinad ☹ a nechces skusit ine centrum? Myslim, ze si v Iscare, tam si ani s nami nevedeli rady a tak sme skusili ine centrum (FERTI Ruzinov, BA) a hned na prvykrat nam to vyslo. Nevravim, ze to nemohlo vyjst aj v povodnom centre, ale nam sa uz akosi ziadala zmena, uz len z psychickeho hladiska... Ale nechcem to tu teraz velmi rozoberat, tusim, ako Ti (vam) je, treba si vydychnut, upriamit sa na sviatky...
Nejake hormoniky v Tebe este su, tak co Ty vies? Mozno motyka vystreli prirodzene, ani sa nenazdate. Hlavku hore a nevzdavajte to. Treba ist dalej a dalej az dovtedy, kym sa nedockate najkrajsej kolajnicky na svete. A Ty vies, ze nepisem z brucha, ale z vlastnej skusenosti. Drzkaj sa!

janette77
9. dec 2010

@deinad uz som nevydrzala a napisala Ti v ramci Tvojej reakcie inej kocke...
Pozri matelko, lucku, im sa podarilo KET-ko a vy mate este troch snehulkov, stale je velka nadej. Skuste porozmyslat nad vkladom dvoch. Neboj, raz to vyjde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tulina77
9. dec 2010

@lucia.kl dakujem, si strasne zlata 🙂