Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zuzbel1
28. jún 2011

@margaretka3 ahoj, lezala som nemocnici koli zlym pecenovym testom, prave koli nim si ma tam nechali, jednak ma svrbeli ruky, brucho a nohy a zacali sa na konci robit cervene flaky, dalo sa to zniest ale viackrat uz neprosim 😀 . Drzali ma tam na liekoch este asi 3 tyzdne, mozno nebyt toho porodila by som skor ... po porode sa vsetko upravilo a zmizlo. Ono je to uz taka predzvest, ze telo ma dost a nestiha, ja som uz na konci mala aj zle vysledky mocu, pridruzila sa mykoza, proste vsetko sa rucalo ... organizmus to uz nezvladal ... a potom necakane odtiekla plodova voda a bolo ... este ze som bola v nemocke. 😉 Drzim prsty nech to zvladnete 3 v1 co najdlhsie. 🙂

ika00
28. jún 2011

@janette77, @ivikli dakujem. A odkedy ho davkujete? Ake stare boli deti, ked ste zacali?

janette77
28. jún 2011

@ika00 fuuuha, mam pocit, ze od mesiaca, ak sa nemylim...

janette77
28. jún 2011

@ika00 ...normalne rozmyslam, ze odkedy, ale mne sa vazne zda, ze sme ako 2tyzdnovi boli na prvej poradni a dostali sme aj recept na Vigantol, ale s doporucenim zacat ho davkovat az po dovrseni mesiaca. No radsej si to este over, hoci aj u inej pediatricky, ked mate svoju na dovolenke. Aby si nic nepodcenila.

ivikli
28. jún 2011

@ika00 ja si tiez nepamatam, ale v mesiaci uz urcite...

zuzika30
28. jún 2011

@ika00 nam kazali Vigantol davat 1 kvapku/ denne od ukonceneho druheho tyzdna

lucia.kl
28. jún 2011

@ika00 my sme mali vigantol 2kv do mlieka až od ukončeného mesiaca...

adjka
28. jún 2011

@margaretka3 ahoj,mna uz ku koncu tiez bolela jedna strana uz si nepamatam ktora, tak som musela spavat iba na tej druhej, to uz ti tam malinke tlacia ako su stale vacsie a vacsie, uz to nejako vydrzis, ja som sa niekedy v noci aj prechadzat musela, ze som si nevedela nijako lahnut a potom to zas preslo a tak stale dokola.a inac ja mam tiez dve dievcatka, vcera mali rok,a odkladam vsetky veci strasne vela a velmi pekne, mozem ti poposielat foto, ci nejake nechces, vsetky body pancusky capice za euro a take pekne veci na von gate, mikiny ,saty,sukneza 5 euro, vevi by mali sediet aj tvojim, lebo sak sa podobne narodia.

margaretka3
28. jún 2011

@adjka Ďakujem ti pekne, určite sa ti ozvem, lebo nejake mikiny...sa nám určite zídu...., ale ešte nechávam priestor nádeji na chlapcov 🙂 čo keď motyka vystrelí 🙂........uvidím, čo zajtra povie doktor, ale to svrbenie je príšerné ☹ ......

betina1984
29. jún 2011

Ahojky. Koľko ste pribrali v 16.tt.? Ja mám stále -2 kg, niekedy aj -2,5 kg. Vôbec mi nejde váha hore. Môže to zapríčiňovať aj zvýšená činnosť štítnej žľazy? Ale bruško mi rastie teda poriadne...

lucia.kl
29. jún 2011

@betina1984 ja som mala v 16tt +4kg

slivocka
29. jún 2011

@betina1984 ja som v 29tt a pribrala som 2kg 😉

smejko
29. jún 2011

tak, dievčatá, úspešne grckáme aj z Beby AR ☹ ja už neviem čo robiť ... zajtra máme poradňu, tak som zvedavá, čo mi povie doktor. Je to hrozné, pozerať sa na tie drobátka a vidieť ako ich napína a grckajú ☹

matelko1
29. jún 2011

@betina1984 ja som mala v 16tt+5kg...celkovo som pribrala 18kg
@smejko uvidis co ti povedia zajtra,ale je to hrozne....

ahojte a prajem pekny den 🙂

janette77
29. jún 2011

@smejko Ahojko, nasa Miska este stale ani nie grcka, ale vypluva, ona si nahromadi, nespracuje a vypluje. A Tvoji grckaju "oblukom", alebo len tak pustaju... ?

janette77
29. jún 2011

@betina1984
@slivocka Ahojte, tehulky, pozerala som do svojho tehu-diarika, tak v 16tt mam pribytok vahy nieco vyse 6 kil. Celkovo sa na mna nalepilo 30. Uuuff, este stale je co zhadzovat. Bola som ale aj celkovo opuchnuta v tvari, nohach...uplne zmenena, ale po porode som sa do 10 dni "zliala" a som to zase ja.🙂

simonessa
29. jún 2011

ahojte maminky ako sa tu mavate?ja vobec nestiham sem chodit my sme stale vonku 🙂 lebo je krasne tak som vas sem prisla pozdravit ved hadam ste na mna nezabudli 🙂 ze ako sa mate a ci vam posluchaju deticky 🙂

mamoka4
29. jún 2011

@betina1984 Ahoj, ja som tiež mala presne + 2 kg v 16 tt. 🙂 Písala som si denníček, tak to viem presne...a v 37 tt. ked som rodila som mala + 18 kg...a krásne donosené baby.

@simonessa Ja sem tiez len obcas nakuknem...sme s babami vonku...a velkaci zacinaju od zajtra prazdniny, takze do 5. septembra budem mat 4 deticky.
Inak naše baby sú uuuplne fantasticke, spia celu noc, stáále kojíme 🙂 sú veľmi pohodové detičky..... až to nechápem.
Beží piect koláčik, lebo manžel aj syn maju dnes meniny. 😉

matelko1
29. jún 2011

@simonessa ahoj,nezabudli a oprav si pas,mas tam aj 2 deti aj 46tt tehu 😀

vanilka1802
29. jún 2011

@smejko mna teraz napadlo, ze mne aj Tomi aj Marko grcali (ale uplne prudom to z nich islo) z Nutrilonu HA, dokonca Tomasko ked bol kojeny a sem tam som potrebovala dokrmit UM tak mi vyvratil aj sunar aj klasicky Nutrilon. Nakoniec mi detska doktorka poradila kazdy den dat trosicku UM aj keby som nepotrebovala (keby som mala dost MM) aby si zaludok zvykal. A tak aj bolo. Lenze to uz bol 2,5 mesacny. Marko mi vyvratil len Nutrilon HA len raz ale klasika Nutrilon pekne papa, teda popri kojeni. Ty aj kojis ci su uplne na UM?

margaretka3
29. jún 2011

Ahojte baby, tak dnes pečeňové výsledky celkom v norme, ale aj tak ma doktor poslal na konzultácie do nemocky, lebo ma podozrenie na tehotenskú choleázu, či ako sa to povie, takže zajtra musím ísť, ak sa potvrdí bábatka musia von....už teraz mám z toho stres, že sa to blíži a doma musím nechať moje dievčence a zajtra vysvečko :(

smejko
29. jún 2011

@janette77 ako kedy grckaju, niekedy len vypustia, niekedy to ide ako gejzir, napriklad vcera, lezal v postielke a tak to z neho, chudacika maleho vyletelo, ze ogrckal gauc, ktory je asi 40cm od postielky ☹

smejko
29. jún 2011

@vanilka1802 kojila som prve dni, aj som si odstriekavala, lebo Samko sa nevedel poriadne prisat, ale teraz od vikendu mi vsetko MM vygrckali, tak si odstrekujem a potom im ho davam s tym zahustovadlom nutritonom. Na den maju obaja po dve davky MM (1 davka je cca 80ml). Inak papaju UM.

Vcera som volala na infolinku Nestle, ze ci mozem riedit Bebu AR s HA Bebou, tak "kukali" na mna jak na debila, ze neexistuje. No, ale aj tak to riedim, pretoze ciste AR je moc huste a nechcu mi to pit, ked dam do 90tky 2 odmerky AR a 1 HA, tak su mali spokojni. Len dufam, ze tym neuskodim viac ako pomozem.

Maminky, ako ste zvysovali davku ? My sme papali stale 60tku a obcas ked bolo malo a plakali, tak som im prirobila este 30tku. Ale teraz som zvysila kazde krmenie na 90tku, bo z tej AR Beby su hladni. Ale aj tak sa mi budia kazde 2,5 hodiny. Bojim sa ale, ze ked ich natlacim 120tkou, ze mi budu grckat viacej ... Juj, tolko otazok mam na doktora, ze tam zatjra budem urcite aj dve hodiny 🙂 Inak, som zvedava kolko chlapci pribrali, bo Samko je uz riadne tazky aj dlhokansky 🙂 A Alexander je stale take drobnucke kuratenko, ten ma teraz nejaky ekzem alebo co ☹ Ma to na celej lavej polovicke tvare a ide mu to do vlaskov, dnes rano sa mu to vyhodilo, bobacik malicky ... A zacinaju obaja plesatiet, je to take smiesne 😀

A poslusne hlasim, ze mesiac po porode som na vahe -26kg 😎

zuuuzana7
29. jún 2011

@betina1984 ja som za celu tehu pribrala +7 kg, rodila som v 35tt a chlapci mali vahy 2360 a 2670 cize na ten tt pekne vahy. ja myslim, ze je to v pohode, ja som zacala az po 21 tt priberat do vtedy nic.

@smejko ale prave o tu hustotu ide, ked to rozriedis tak to uz nema taku hustu konzistenciu, a cim hustejsie tym sa viacej udrzi v brusku.
nas tim vela grckal a co mu este pomahalo tak castejsie prestavky pri flaske, dali odgrgnut a potom zase dalej pil. proste chcelo to vela casu ale polepsilo sa mu. asi desat minut sme ho nechali vo zvysenej polohe a potom si az odgrgol. to nam odporucili v nemocnici.
dokonca sme aj v postielku hornu cast pod hlavickou navysili. dufam, ze sa tvojim chlapcekom coskoro grckanie zmierni.
nasi boli v obdobi mesiaca tiez povyhadzovani na tvaricke, a viem ze nick mal dokonca aj suchu pokozku na telicku, na tvaricku mi moja dr. odporucila od avene krem na suchu a citlivu plet pre miminka a ten davam dodnes lebo je uzastny, vobec aj na telo davam mleicko avene.
zajtra ti na to urcite lekar nieco da alebo aspon odporuci.

co sa tyka zvysovania davky, ja im aj teraz robim obom pri flaske prestavky, prve tri mesiace k nam chodila detska sestricka a ona mi vysvetlila, ze ked strcim flacku do pusy a vytiahnem az ked dopije, ze je povacsine babo nutene pit, lebo z tej flasky kvapka a tak vyberiem flasku ked si maly robi sam prestavku, trosku pockam a potom prejdem po hornej pere cumlikom ked otvori zobacik flasku vratim spat.
pomoze to aj pri grckani a takto som aj vedela kedy je ten cas na zvysovanie davky. nasi pili do toho 7 tyzdna 9oml potom som zvysila.

zuuuzana7
29. jún 2011

@janette77 ako sa mate? miske mozes robit zachvilku copiky, nadherne deticky 🙂
kedy zacinate s prikromom?
nasi sa idu zblaznit za kasickamy, moja mamina nechapala ked to videla, ze ako je to mozne, ze to tak spapaju, no darmo musi to byt pre nich explozia chuti po tolkych mesiacoch co len um pili 🙂
na tu sportovu verziu som sa este predsa neodhodlala, este asi pockam kym 6 mesiac ukoncime 😉

vanilka1802
29. jún 2011

@smejko ja som tiez miesala Nutrilon AR a normalny nutrilon a nic sa Markovi nestalo. Tiez mi nechcel take huste to mliekco vypit. Ale ked som davala Tomasovi od pol roka do roka Nutrilon AR tak ho tahal v pohode, ale asi je to tym ze som mala flasku NUK a tam je väcsia dierka ako na avente. Nechapem co tym mozes spravit zle, ved ked bezne odporucaju na zahustovanie akehokolvek mlieka ten Nutriton, tak je to asi jedno.

betina1984
30. jún 2011

@mamoka4 , ale ja mám - 2 kg, nie + 2 kg. To som chcela vedieť, či niekto nepriberal.

betina1984
30. jún 2011

@zuuuzana7 to si ma potešila, lebo aj keď nejaké pol kilo naberiem, na druhý deň ho niet. Nič mi nechutí, žiadne sladkosti, akurát v čom sa vyžívam je ovocie a zelenina, to by som jedla celý deň a iné nepotrebujem.

mamoka4
30. jún 2011

@betina1984 Upssss, tak to mi nejako ušlo....konzultuj to s Dr. verim že to nic nie je, ale pre istotu.

Vyborné vysvedčenia a krááááááááásne leto prajem všetým maminám a ich detičkám.
😎 🙂 😎

slivocka
30. jún 2011

@betina1984 vobec nestresuj pre vahu, prave som si pozerala môj fotoalbum, v 16tt som mala -2,5 kg . teraz som v 29tt a mam +2kg , ale niekedy aj menej, skače mi to stale...babatka su v poriadku , su take velke na svoj tyzden ako maju byt , môj doktor to vobec neriesi. vraj si oni beru vsetko zo mna 😉 poznam mamičku z nemocnice čo čakala trojičky a v 34 tt mala - 4 kg, postavička ako lusk 😉