Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

jennys
6. sep 2011

Ahojte kočky, dávam do pozornosti novo spustenú stránku o dvojčatách, tak kuk sem:

http://www.dvojickovo.sk/

parvitas
6. sep 2011

@dibik my sme monitor kupili. teda, manzel ho nechcel, lebo to bolo fakt drahe. ale bola to jedna z veci, za ktoru som naozaj nesmierne vdacna. mozno vam teraz budem pripadat ako uzkostliva mama, ale citim sa lepsie, ked vidim, ze mi dieta spokojne spi a svetielko na monitore blika... ked mala Evka asi mesiac a kusok, monitor dychu spustil alarm. pzerali sme nejaky napinavy film, tak sme v panike ani nevedeli o co ide. mala sa na ten zvuk nezobudila, ani na svetlo, ktore sme zapli. ani nereagovala, ked som ju vybrala z postielky a zatriasla nou, ani na meno... proste ako handrova babika... a navyse naozaj nedychala... az po chvilke (netusim ako dlho to trvalo , ale uz sme jej chceli davat umele dychanie) sa nadychla... a spala dalej. strasny strach to bol. neprajem to nikomu. v tu noc sme mali este dva poplachy ale nie take brutalne (lebo viditelne sa jej hrudnik dvihal) a dalsiu noc tiez. ale vysetrenia u dr. nic neukazali. vraj sa to stava...
este v porodnici nas upozornovali, ze mala zltacku, takze moze byt mimoriadne spava... ze ju bude treba budit na papanie atd.. takze naozaj mohla zaspat tak hlboko, ze az zabudla dychat, resp. sa jej spomalilo dychanie. nechcem ani pomysliet na to, ze by jej dychanie neobnovilo... ten monitor (mame Nanny) je nastaveny tusim na 20 sekund, vtedy zapipa a potom spusti take kvilenie.
odvtedy som aj na prechadzky chodila so zrkadielkom 🙂 a sem-tam ju skontrolovala, ze ci sa zahmli, ci dycha...
takze aj pre dvojicky si zadovazime este jeden monitor. ked je zapnuty, som proste kludnejsia...

parvitas
6. sep 2011

teda, nechcem tym nikoho strasit ani znevazovat materinsky instinkt. lebo ten fakt funguje! 😵
ale mne sa stalo, ze hned prvu noc po navrate z porodnice som nepocula mrnkanie z postielky. ani to, ze ma muz oslovuje. proste som zalomila uplne tvrdo... asi od ulavy, ze som konecne doma, v znamom prostredi som sa mohla konecne uvolnit 🙂 - proste taky blackout...
a pritom som vedela takmer od zaciatku presne urcit, ze kedy place aj kvoli comu. to bolo naozaj instinktivne...

zuzana110
6. sep 2011

@ika00 Ahoj,asi tak 15-20 minut.A tvoji? A kolko ti prespia cez den a v noci?

bbtina
6. sep 2011

@dibik ahojky,tak zapozicanie monitoru na 6 mesiacov stoji 34,50.myslim ze je to v pohode

tina1979
6. sep 2011

@jarula10 @andreaka11
Dakujem za dobre rady. Uz skusame kojit v pozicii futbalovej a celkom sa to da. Este to trenujeme po jednom, lebo neviem si ich naraz chytit , ale je to otazka casu a pojde to,

@jarula10
Chcem sa este opytat, ty si kojila kazde krmenie a iba si dokrmovala ? Aj v noci si kojila ? Cez den je to celkom v pohode, aj ked je to zdlhave, ale da sa, ale v noci som rada, ked im dam flasku a za 10 minut je vypita. Akurat mame novu vahu , tak som zvedava kolko si vycucnu .

tterkat
6. sep 2011

ahojte baby dlho som tu nepisala ale obcas sa na vas mrknem 😉 idem sa vas opytat a vlastne aj potrebujem poradit.. ako ste riesili postielky? mate velke pre dvojicky alebo ste kupovali dve????

dibik
6. sep 2011

@bbtina dakujem, to je celkom v pohode cena... snad su aj plne funkcne 🙂

bbtina
6. sep 2011

@dibik urcite ano,ak by blbli tak 100% vymenia

bbtina
6. sep 2011

@tterkat ja som kupila 2. Nejaky mesiac budu v jednej,ak sa takto daju pouzit monitory ak nie pojdu hned kazdy do vlastnej

lucia.kl
6. sep 2011

@tterkat moje majú každá svoju postielku, asi by sa v jednej vyrušovali a nespali by - blbli by spolu, takto má každá svoj kľud. len prvý mesiac boli spolu v jednej ...

tterkat
6. sep 2011

@lucia.kl no dakujem za radu aj som si myslela ze to bude nutne mat dve postielky 🙂

smejko
6. sep 2011

@tterkat my sme mali drobcov asi 7 tyzdnov v jednej postielke, boli v perinkach, takze sa moc nevrteli, ale potom uz museli ist kazdy do svojej. Ti nasi precestuju za noc celu postielku. Ulozim ich na jednej strane a v noci ich najdem uplne inde. Najradsej sa zavrtaju pod mantinel 😀 Takze urcite odporucam dve postielky.

jarula10
6. sep 2011

@tina1979 Tiež som si niekedy v noci oddýchla. Keď som ale vedela, že Šimonko sa napapá odo mňa, tak som ho kojila aj v noci a Adelke, keď jej to nešlo a vedela som, že by som ju aj tak musela dokrmovať, tak som dala fľašku. Len sa mi robilo dosť mlieka a musela som ho odstrekovať aj v noci. Aj keď ma boleli tie bradavky, tak som sa snažila pred spaním odstriekať mlieko aspoň na jedno kŕmenie a som si odpočinula.
Treba určite myslieť aj na seba a oddýchnuť si. 😉 Nemôžeš sa zas vyčerpať, veď ani mliečko by potom nebolo. Isto uvidíš sama ako to bude dobré - pre teba aj pre deti. 🙂 Drž sa 🙂

tina1979
7. sep 2011

@jarula10 mne sa este vela mliecka nerobi, ale musim v noci 1x odstriekavat. Inak dnes rano som kojila oboch naraz a vytiahli si 40ml, myslim, ze asi viac tam asi nebolo . Tak som dokrmila 50ml a uz spinkaju. Dufam, ze mliecka bude viac a viac a bude to jednoduhsie pre vsetkych troch.

Este by som sa chcela opytat, ako ste chodievali na prechadzky. Ja mam pocit, ze pokial oboch vychystam , potom samu seba, tak uz je cas na dalsie papanie 🙂 . Nosili ste si aj vonku flasku s mlieckom, v pripade akutneho hladu 🙂 ?

andreaka11
7. sep 2011

@tina1979 no ty to nemas take tazke s tym obliekanim 😉 ja mam decembrove deticky a ta zima bola dost tuha, takze s tym obliekanim som mala vazne problemy. takze von sme chodili cez vikendy. najskor som sa ja obliekla a potom deti. ked sme isli do mesta, tak som vzala mlieko so sebou. (tu u nas predavaju uz zriedene mlieko nutrilonu), tak som zobrala to plus flasky a potom som to dala niekde do mikrovlnky zohriat. a ked sa mi prsia naliali, tak sme isli domov a ttam som odsala.

matelko1
7. sep 2011

@tterkat my sme mali od zaciatku 2 postielky a aj od zaciatku ako sme prisli z porodnice tak kazdy siel do svojej postielky.jedine cez den som ich davala spolu
@tina1979 najprv som sa ja obliekla a to sa mi chlapci narodili v zime v januari a boli -20 stup.mrazy a potom chlapcov som obliekla a flasky som vzdy nosila zo sebou a vodu v termoske horucu a studenu na zriedenie.
ja som nekojila,takze v tom bola vyhoda....flasky vzdy po ruke.nic ma nezaskocilo....

andreaka11
7. sep 2011

@tterkat my sme mali tiez dv postielky, kde spavali v noci a cez den spavali v ohradke, co je vlastne velka postielka pre dvojicky. cez den som ich mavala v ohradke, aby som nemusela stale behat hore, ci je vsetko ok, lebo obidvaja mali reflux. kup hned dve postielky (budess ich aj tak potrebovat) mozno ziskas nejaku zlavu. 😉

tterkat
7. sep 2011

no to tak vizera že isto iste kupujem dve postielky, len horsie bude pohyb v izbe 🙂 ak sa nam podari kupime večši bytik a ak nie bude to horsie 🙄

andreaka11
7. sep 2011

@tterkat a ja som bola nestastna, ze kvoli kociku som potrebovala velke auto 😀

tterkat
7. sep 2011

@andreaka11 no chvalabohu auto mame snad dosť velke :D to už riesit nebudeme musiet aspon duuuuuufam 😀

andreaka11
7. sep 2011

@tterkat nastastie, co sme mali vanicky, tak dali sa sklopit. inak neviem, ako by som to zvladla. jedine, ze by vanicky boli na srednom a prednom sedadle 😀

inak neviem ako vy, baby, ale ked sme kupovali vybavicku, tak som plakala...... nenormalne ceny. uz len ked som si kupovala tehotenske rifle, ze 40 eur...... a to len na par mesiacov. nikdy som nemala take drahe rifle...

lucia.kl
7. sep 2011

@tina1979 ja som nekojila, takže vždy som mala so sebou termosku s horúcou vodou, flašu zo studenou a UM aby som mohla zarobiť,

slivocka
7. sep 2011

Ahojte baby, tak sa hlasim , uz sme doma od soboty...pomaličky si robime svoj rezim. Rodila som spontanne a dost rychlo, 28.8. rano o 7ej mi odtiekla voda a o 10:15 boli obaja drobci vonku 😵 su zlatučkí , cez den kojim a v noci aj dokrmujem nutrilonom. chcela som sa vas opytat ako dlho se po porode krvacali, ja som dnes 10ty den po porode a este dost silno krvacam , neviem či je to normalne alebo sa mam obavat 😕

lucia.kl
7. sep 2011

@slivocka gratulujem, tak to si naozaj rýchlo porodila 🙂 ja som rodila 8 hodín, a gratulujem ku spontánnemu pôrodu 😀
ja som krvácala asi 2tt ale nebolo to silno, keď tak si skoč ku gyn na kontrolu aby si si bola istá...

smejko
7. sep 2011

@slivocka Ahojki, gratulujem. Drzim palce, aby ste vsetko v pohode zvladli. Ja som krvcala dost dlho, silno asi 2 tyzdne a potom uz len take spinenie, to trvalo tusim az do 7meho tyzdna po porode.

terenka11
7. sep 2011

@dibik my sme dostali monitory dychu od poisťovne zadarmo na 1.rok pretože sa moje baby narodili v 35.tyž. čiže trošku skôr .....Veľmi mi pomohli pretože nebola taká obava v noci či dýchajú,pri staršom synovi som sa v noci budila a počuvala či dýcha...Vrelo odporúčam...

smejko
7. sep 2011

@modra @zuzika30 @andysok @wera @mamoka4 @zuzana110 @lucia.kl @juliagregor @janula18 @janette77 Baby, mam otazocku. Moji chlapci maju hrozny chaos v dennom papani ☹ Hoci sa snazim kupat v rovnakom case tak vobec nepapaju v rovnakom case. Ako im mam nastavit "rezim" ? Tahame uz 15ty tyzden a priznam sa, dost ma to nici, lebo si nic neviem naplanovat, nikam neviem ist, lebo nikdy den vopred neviem ako budu papat ... Co by ste mi poradili ? Davam UM, cajiky, na ukludnenie cicik 🙂 a kazdemu jednu davku denne MM. V noci chvalabohu spia pekne, budia sa po prvom krmeni 4 hodiny a potom uz a 3 hodiny. To ma tiez hneva, ale s tym asi nic neurobim ☹ Rovnako je to cez den. Vypiju iba 90tku, vecer po kupani 120. Robila som parkrat viacej, ale vypili vzdy len 90 a 120. Obcas si cez den vypytaju po dvoch hodinach 30-60tku, ale naraz viac ako 90tku nevypiju 😒 Bojim sa toho, ze sa blizia prikrmy .. co bude potom, ach jaj. Pytala som sa aj doktora, povedal mi, ze to nemam riesit, ze ked papaju a priberaju, tak je to ok. Ja tiez nechcem nic silit, ale predsalen su uz dost velki ... co mam kamosky s 1 detmi, tak tie funguju uplne v pohode ... Dakujem za rady.

mamoka4
7. sep 2011

@mirasierra Ahoj vitaj, ja som ten šok zažila presne pred rokom ale az v 11 tt. 😀 😀 a doma som uz mala 2 deticky. Takze dnes sa tešim zo 4 deti! ako to uz tu písali, je to krásne,ale tazké!

lucia.kl
7. sep 2011

@smejko moje v tom veku tiež jedli tak nepravidelne, vedela som ráno keď sa najedli tak som už vedela že to pôjde v 3 hodinových intervaloch, potom sa posunuli na 4 hodiny a potom po príkrmoch sa to dalo dohromady... a ja som brávala UM vždy so sebou, takže som bola schopná byť aj celý deň vonku...