Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
7. sep 2011

@smejko neporovnávaj deti, moji jedli každé 2 hodky a prvý mesiac každu hodku, lebo tiež nie naraz...
ja som si ich posunula, a už ani neviem ako 😎 režim sme nastavili prechádzkami, mala som doma aj tretieho a ten musel ísť von, tak museli...pred prechádzkou dokrmila obidvoch aj ked jeden ešte nemal jesť, ...
postupne sa to upravilo...
ked krmiš jedno, skus ponuknuť aj druhé mimi, aj ked ešte nepýta...von som mlieko nenosila, ked sa vozili vydržali 3 hodky....

juliagregor
7. sep 2011

píšem ako hotentot, ale nejako stále rozmýšľam nad Palim...:(

tina1979
7. sep 2011

baby, este sa vas chcem opytat , ked davam UM , mali by papat kazde 3 h. Ale mne sa niekedy budia uz po 2h a strasne su hladni. Davam im 90ml. Myslela som, ze zvysim davku, ale zas niekedy nevypiju ani tych 90 alebo im to v pohode staci, alebo sa tvaria este hladni . Ako ich mam naucit aby neboli hladni po 2h ? Mozno blba otazka, ale nechcela by som ich zbytocne prekrmovat.
A druha otazka, zacala nam kolika ☹ . Pekne sa vykakaju, prdkaju, tak vetry su to neni. Ako ste to riesili ? Ked ste kojili , mozete to byt aj stravou , Skusame experiment, davam iba ÚM od obeda a este momentalne kolika neprisla .... zatial. Trva to asi cca 2hodiny medzi 18 - 20. a potom spia aj 5h.

tina1979
7. sep 2011

Inak, teraz som mu dala az 110ml , lebo mu 90 nestacila, ale on sa stale tvari hladny. Myslite, ze by som mohla "dokrmit" cajom ?

wera
7. sep 2011

@slivocka ahojky, gratulujem ku krásnym detičkám a super rýchlemu pôrodu 🙂 🙂 🙂 🙂
ja som krvácala silno asi tri týždne a potom slabšie ďalšie tri týždne a potom hneď prišla mrška a potom som mala špinenie... takže zo mňa tieklo vyše dva mesiace 😅

@smejko moja veď skús brávať UM pekne von keď chceš niekam ísť, aby Ťa detičky neobmedzovalia neboli ste stále iba domka... ja chodievam aj na celý deň von 😉 drobci sa pekne napapajú aj vonku v kočíku 🙂
väčšinou mi papajú cez deň každé tri hodinky, ale niekedy si vypýtajú aj po dvoch hodinkách, inokedy keď zaspinkajú tak až po štyroch... v noci mi prespinkajú 8 hodín a potom ideme zase po troch hodinkách 🙂

mamoka4
7. sep 2011

@tterkat Ahoj, ja som mala naše baby v 1 postieľke tri a pol mesiaca a potom už bola každá vo svojej....myslím že to bolo fajn... 😉

mamoka4
7. sep 2011

@smejko Ahoj, aj moje baby jedia nepravidelne, ale onisu stale len kojené, takže s UM nemám vobec skusenost. Ale zeleninkové a ovocné príkrmy im dávam pravidelne ako obed + cici 🙂 a olovrant + cici....a ked boli velké horúčavy a vodu do fľašky. Ńa skor štve, že mi baby rovnako nespia poobede, vôbec nič neporobím, jedna spí krtšie ako druhá....alebo spia na striedačku....našťastie v noci spia obe. 🙂 😉

andysok
7. sep 2011

@smejko ja som každý den von od 9do tej 6-7 mám so sebou termisku a vodou...inak jedia viac menej pravidelne ale mne zjedia ráno 130 na obed 180-200 a najmenej zjedia pred spanim.

ika00
7. sep 2011

@tina1979 @andysok to mate riadnych papkacov. Moja slecny si da 90-120. Lukas si pocicka kolko potrebuje a co je navyse, tak 2 hod. vygrckava .-)

ika00
7. sep 2011

@tterkat nasi boli v jednej postielke do 3 mesiacov. Teraz tyzden ma kazdy svoju.

dana_l
7. sep 2011

ocakavame nase prirastky dnes v noci alebo zajtra rano. som na 4 cm otvorena.

juliagregor
7. sep 2011

@dana_l tešííím a velmi na teba myslím...prajem rýchly porod 😉

zuzana110
8. sep 2011

@slivocka ahoj,ja som mala sice cisarsky ale krvacala som este aj po 600-nedeli.

zuzana110
8. sep 2011

@smejko ahoj,moji zacali robit to iste.Maly pil 150 a teraz ledva 100. Ale neriesim.Zatial priberaju a to je hlavne.Vcera na poradni mal maly 7kg.Doktorka skoro odpadla. Mala ma 5.Mame uplne rozhadzany rezim ale asi stym nic nenarobim.Musime vydrzat.

wera
8. sep 2011

@dana_l prajem rýchly a bezproblémový pôrod, teším sa na správičky o detičkách 🙂 🙂 🙂

smejko
8. sep 2011

@dana_l moc drzim palce

zuzika30
8. sep 2011

@smejko ono je tazke drzat rezim ,ono to musia aj deticky dovolit, ja som s tym tiez dlho bojovala, ale neostavalo mi nic ine ako ich budit , ked chce jedno musim zobudit aj druheho,uz si na to zvykli a budia sa mi rovnako
cely den podriadujem tomu o kolkej sa rano najedia a ked ma prekvapia a nechcu papat beriem papat vonku, ale ked dam jednemu ,dam aj druhemu trebarz aj v spanku
tak isto v noci po kupani vypiju viac 150--170ml a zobudime ich oboch o 23 a papaju a okolo 3 ked sa zobudi jeden papa a potom dam aj druhem aj ked spi ,to ich uz z postielok nevytahujem aby sa moc neprebrali
boli sme chorucky a to bolo rezim ziaden cely den rozhadzany, otrocina obdivujem vsetky co funguju cely den v kole, ja uz by som ani na nohach nestala, trvalo to tyzden a mala som dost, ale mali aj teploty a placuuuuuu ,takze to bolo hrozne
takze troska sa da tie deti usmernovat, ale oni to musia aj dovolit a trocha spolupracovat , inak bohuzial
vela stastia

modra
8. sep 2011

@smejko ahojky 🙂 no mne baby papaju priblizne v rovnakom case.. +- pol hodka. Niekedy ked mi papali ze aj hodinovy rozdiel tak to potom vecer dohnali ze jedna si dlhsie pospala a potom zase boli narovnako..
A keby si im skusila nedat po tych 2 hodkach 30 ml..? Skus jedneho zabavit kym ten druhy nevstane.. Ale to si uz asi vsetko skusala nie? Drzim palce..

modra
8. sep 2011

@andysok a to si kazdy den cely den vonku? Tak to ta obdivujem 🙂

andysok
8. sep 2011

@modra áno každý ale mne to tak vyhovuje uz mám svoj ritual teda samozrejme víkend mám inak ale cez týždeň každý den síce mi uz hrabe z uliciek ktore denne prechadzam ale má to svoje čaro ;)

betina1984
8. sep 2011

@slivocka neviem, ako to bude pri dvojčatách, ale pri malej som krvácala možno pár dní, potom už len špinila.

dana_l
9. sep 2011

hi mathias und mia haben das licht der welt erblickt mathias wurde um 2.33pm mit dem gewicht von 3020gr und einer laenge von 52cm und mia bei einen gewicht von 2695gr und einer laenge von 53cm geboren auf einen normalen weg

janula18
9. sep 2011

@slivocka ja som po prirodzenom pôrode tiež dlho krvácala, to sa musí maternica vyčistiť, lebo napríklad teraz po cisárskom oni ju vyčistili a to som málo krvácala.

janula18
9. sep 2011

chcem sa vás opýtať, naši chalani sú narodený o mesiac skôr, a neviem či ten vývoj treba tomu prispôsobiť, ale napríklad Miloško už vie byť hore aj 1-2 hodiny v klude, pozerá sa už aj na mna trochu reaguje a usmieva sa na mňa, ale Marcelko ten vôbec, ten chudatko len plače, papa a spí. Ked sa zobudí a naje, potom len plače a zase spí. Ani bdelí moc neni, proste len spinka, a ešte ani na mna nereaguje.
Neviem či je ešte skoro, alebo proste každý je iný a má iný čas nato.
Mali ste to aj vy také rozdiely, lebo ja sa bojím či je vporiadku

lucia.kl
9. sep 2011

@dana_l gratulujem k detičkám aj prirodzenému pôrodu, prajem skoré zotavenie a užívanie si detičiek 🙂 a teda pekné váhy 🙂

slivocka
9. sep 2011

@dana_l nadherne vahy, balhoželám, prajem skore zotavanie a vela vela mliečka. nech su zdravučkí 🙂

smejko
9. sep 2011

@dana_l gratulujem k babatkam, vela zdravicka a mnoho krasnych spolocnych chvil celej rodinke 🙂

mirasierra
9. sep 2011

@dana_l gratulujem

matelko1
9. sep 2011

@dana_l gratulujem a prajem hlavne vela zdravicka.....vahy ste mali super.....

zuzika30
9. sep 2011

@dana_l gratulujem krasne vahy a prirodzene 🙂 wau obdivujem 😉