Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zuzbel1
9. okt 2011

@lauricka neviem ti poradiť, ktoré sú najlepšie,ale ja som mala http://www.4mama.sk/nohavicky/poporodne-stahova... . Navliekla som sa do nich týždeň po cisaráku, skôr to ani nešlo,kedze som bola dost ubolená. A ci pomohli, tazko povedat, brucho síce nemám po dvojkach absolutne, len neviem ci to nebude skor zalezitost genetiky ... ale este mesiac po porode som vyzerala ako v 5 mesiaci a potom to brucho akosi odišlo. Stahovacie nohavicky som nosila asi 3 mesiace. 😉

wera
9. okt 2011

ahojte maminky 🙂 mala by som na Vás otázočku, dávate detičkám probiotiká? čo by ste mi odporučili? ďakujem 🙂

ika00
9. okt 2011

@wera ahoj, ja som davala. Ked sa Lukasko nevedel vyka.... mal stolicu iba 1x za 7 dni a velmi sa trapil. Potom zacal castejsie a castejsie az velmi casto a dokonca na zeleno. Najskor som to probiotikam vobec nepripisovala, utekali sme k dr. na vyter ... zacali vsetko riesit ako pri hnacke ... a nakoniec to boli probiotika. Aj dr. sa cudovala. Takze teraz uz nedavam kazdy den, ale iba 1x za tyzden.

juliagregor
9. okt 2011

@wera myslíš preventívne alebo pri problemoch...
ja dávam len pri chorobe, pri ATB automaticky, inak nie...

wera
9. okt 2011

@juliagregor nám to doki odporučila lebo naša Emka niekedy grckáva a pučí sa ako ju bolí bruško, ale nemáme to pravidelne...

@ika00 no možno aj nám by stačilo dávať nejako raz za tri dni alebo tak...

mamoka4
10. okt 2011

Ahojte, priznám sa už veľmi nestíham čítať MM. My sa máme dobre, dnes sme mali poradnu v 7 mes. všetko je v najlepšom poriadku, Stellka váži 7,35 kg a Laura 7,25 kg same uz sedíme a ložime ako huseníce 😀 no je to veľká zabava 😀 😀 . Papaju uz takmer všetkú zeleninku, ovocie, žltok, kuracie aj morčacie...všetko im chuti hlavne toho musí byť veľa. 🙂 A stále papame len maminkine mliečko. 😎
@wera Probiotiká sa maju dávať iba ak su detičky na umelom mlieku, lebo v meterskom mlieku probiotika su. Ja dávam probiotika aj starším ked su chorí a dobré je v zime dávať deťom také probio kúry...tak 2 mes. ja to robi v decembri a januári, a naši veľkáči absolútne nebývajú chorí....

mamoka4
10. okt 2011

@simcab Ahoooj, áno ja som pôvodne teda do 11 tt. čakala jedno, samozrejme to videl Dr. a ultrazvuk 😉 a potom Hop....boli tam dve...nicoho sa neboj, to ti tu povie kazda mat dvojky je náročné, ale krásne a jedinečné...a navyše ked má niekto doma ešte viac detí ako ja. 😀 a tiez mám jednovaječné baby.

mamoka4
10. okt 2011

@timona Ahoj, ja mám 158 cm....55 kg a 4 deti z toho jedny dvojčatá...takže malé ženy....veľa znesú 😀 a tehu bolo v absolútnom poriadku.

nattalia
10. okt 2011

Ahojte, tak my mame za sebou besny vikend... ☹ po stvrtkovom ockovani hexa dodnes Tomasko teplotuje, v kuse reve a nespiiiii a skoro nic neje...☹ esteze aspon pitie velmi neodmieta....cely rezim je momentalne v haji ( a to som sa velmi slusne vyjadrila...) Dnes uz som doktorku nestihla, lebo doobeda nic aj sa napapal aj sa usmieval a pekne hral, tak som sa tesila, ze to bolo len z ockovania a na obed hop, a teplota 38 ☹ tak som doktorke aspon volala na mobil, a zajtra sa jej ideme ukazat.... dufam, ze Matus mi to nechyti.... ☹ Pomooooooooc!!!!! 😢

diid
10. okt 2011

@nattalia preto neockujem,. vedlajsi ucinok moze mat aj par hodin alebo dni po ockovani. To co opisujes, by dr. mala hlasit za silnejsi vedlajsi ucinok, lenze to nerobia a potom vsade siria, ze ockovanie nema vedlajsie ucinky.

nattalia
10. okt 2011

@diid jaaaaj, ani nehovor ☹ na nervy som z tych svinstiev, co do tych deti rvu....☹ ale neodvazim sa povinne ockovanie odmietnut ☹ ani neviem, ci by som z toho mohla mat problem, priznam sa, ze nejak som to neskumala... ale som pevne rozhodnuta nedavat nic okrem tych povinnych....kazdopadne skusim s lekarkou prebrat nejaku inu moznost... nejaku inu vakcinu alebo nieco, co pomoze zmiernit tie nasledky...☹ musim posmejdit po nete, co existuje... ale este mam cas, kedze dalsie by malo byt az za pol roka... aaaach uz teraz sa netesiiiim!!!!

smejko
10. okt 2011

@lucia.kl Lucinka, posli mi pls tie prikrmove recepty : vierkaval@gmail.com diik

mirfa
10. okt 2011

Ahojte dvoj až viac maminy 😉 Koľko ste pribrali v tehotenstve? Ja som v 29 týždni a už som pribrala cca 17kg... Nie je to veľa aj na dvojičky?? 😒

luciaf13
10. okt 2011

@mirfa ja som pribrala za cele tehu cca18kg ale je to individualne a urcite si este v norme 🙂

mirfa
10. okt 2011

@luciaf13 no dakujem pekne 🙂 len 18kg? uz teraz si s kolegynou robime srandu, ze vyzeram ako pavuk 😉

diid
10. okt 2011

@nattalia pozri tu. https://www.modrykonik.sk/forum/rozvod-a-sudy/bol-niekto-na-predvolani-po-odmietnuti-ockovania/

ale je aj moznost oddialit ockovanie, pripadne, dat ockovat len vakcinou proti jednej chorobe a nie 6 naraz.

lucia.kl
11. okt 2011

@mirfa ja som pribrala 19kg, ale neboj, sú tu maminky čo pribrali aj 30kg pri dvojkách 😉

matelko1
11. okt 2011

@mirfa ja som za cele tehu pribrala 18kga ako pise lucia su baby,ktore pribrali aj 30kg a to cakali jedno dieta...

dobre ranko 🙂

slivocka
11. okt 2011

@mirfa Ja som pribrala 7 kg počas celeho tehotenstva. Priberat na vehe som začala az po 30tt , dovtedy som mala pôvodnu vahu. Ale ja som za prve mesiace schudla viac ako 6kg tak mozno preto. v porodnici som nechala 14kg 😉

betina1984
11. okt 2011

@mirfa ako u koho. Záleží napr. aj z akej váhy začínaš. Ja som na začiatku 2,5 kg schudla a zatiaľ pribrala nejakých 6-7 kg, takže mám 4,5 kg nad pôvodnú váhu. Ale ja začínala na takmer 90 kg, takže u mňa si majú dvojčatá z čoho brať. Dúfam, že ešte max. 5 kg priberiem. Viacej nechcem... 🙂

meusicka
11. okt 2011

@mirfa ahoj ja som na zaciatku schudla 2kg a potom som znova zacala priberat, zatial mame 8kg na sebe, vratane tych dvoch co mi zisli 😝 (ked som cakala dcerku, tak som pribrala 9kg)
nerob si starosti s priberanim, je to aj o genetike. a ked budu deticky na svete urcite ich shodis, ved budes mat co robit 😉 moja znama pri dvojickach pribrala 35kg a jej sestra s jednym babom pribrala 30kg a s druhym zase 25kg.

jarula10
11. okt 2011

@mirfa ahoj 🙂 tak ja som pribrala 28 kíl! Ku koncu som už aj krívala na jednu nohu, čo som to nemohla uniesť 😖 ale v nemocnici som nechala 12 a do takého tretieho-štvrtého mesiaca bolo dolu všetko 😀 samozrejme bez diéty. kojím a niekedy jedávam aj v noci 😅 asi to kojenie a behačky okolo dvoch pokladov to vyriešia 😀

@nattalia ja som dávala po očkovaní homeopatiká Viburcol a bolo to v pohode - aspoň zatiaľ tie dve prvé 🙂

@mamoka4 super, že sa vám darí 😀 moji majú asi o kilo viac a jeme zatiaľ iba zeleninu a ideme začať s mäsom. Chcem sa spýtať, že ako často teraz kojíš? Kojíš aj po príkrme? Ja ich zatiaľ kojím aj po tej zelenine, lebo neviem, či sú dosť najedení 😒 zjedia asi 400ml tej zeleninky 🙂

jarula10
11. okt 2011

400 ml spolu obaja 🙂

zuzika30
11. okt 2011

@jarula10 prosim ta a tie Viburcol cipky ti poradil lekar homeopat? ,po prvom ockovani boli na 4den chory a nekludny stale plackali bolo to na nervy druhe ockovanie stale odkladame lebo maju sopliky, prekvapilo ma ze existuje nieco take na ukludnenie, hned by som to kupila,len sa bojim vies takto od niekoho po internete informacia- nehnevaj sa ,kto ti to poradil ?

zuzika30
11. okt 2011

@jarula10 a ako im davkujes tie cipky 2 za den alebo viac ?

jarula10
11. okt 2011

@zuzika30 poradila mi to naša doktorka-pediatrička. Dávala ich aj švagriná a jej malá tiež dobre. No radšej sa teda ešte s niekým poraď. Neviem, či to bola zásluha tých čípkov, alebo sú naši malí z tých čo to lepšie znášajú 🙂
Pozerám na letáčiku indikácie: "povzbudenie vlastných síl organizmu pri stavoch nekľudu detí s horúčkou alebo bez ..."
Po prvom očkovaní som dala čípok len keď sme prišli domov. V noci mala Adelka teplotu, som jej dala paralenový a bolo dobre. Ale vtedy sa mi zdali taký trošku mrzutejší pár dní. Ale tak, že sa to dala, tak som im to viac nedávala.
Po druhom som dala po očkovaní a aj keď išli večer spať. Nemali ani teplotu, ani sa mi nezdali nejakí iní. 🙂

zuzika30
11. okt 2011

@jarula10 dakujem pekne

mirfa
11. okt 2011

@lucia.kl @matelko1 @slivocka @betina1984 @meusicka @jarula10 dakujem za odpoved 🙂 ono to priberanie bude aj tym, ze moji drobci maju stale chut na sladke 😉 to som predtym moc nejedavala... Najviac mi ide o to aby som nepopraskala. Kila dam dole, ale strie nie...

mamoka4
11. okt 2011

@jarula10 Ja baby kojím kedy maju chuť, a kojím ich niekedy aj po zeleninke, ale to skor na ukludnenie pred poobedným spánkom a po kaši pred večerným spánkom. Inak im dávam aj feniklový čajík, prevarenú vodičku. Mäsko im veľmi chuti dnes mali napr. morčacie+mrkvicka+2 malinke hlávky ružičkového kelu... 🙂
@jarula10 Aj my sme podávali Vibrucol máme ho odporucaný od detskej lekárky a po očkovania som dávala aj Fenistil na ukľudnenie.
@mirfa Ja som pribrala 19 tt. donosila som baby do ukončeného 37 tt. a dnes mam o 3 kg. menej ako pred otehotnením 😉

mamoka4
11. okt 2011

@mirfa ja som ti to zle napísala...sorry, pribrala som 19 kg. 😉