Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ronie111
12. okt 2011

Ahojte kocky, som v 36t a 6d, a uz druhu noc - alebo nadranom pocitujem take bolesti v podbrusku ako pred menstruaciou... 😒 no ked som bola v pondelok na poradni, boli vraj deti este dost vysoko, co myslite, co to môze byt? Mali ste aj vy taketo pocity - bolesti? ☹
včera som podstupila uz aj interne vysetrenia, lebo vraj mam ist na sekciu ☹ , aj ked si myslim,ze by som mohla aj spontanne odrodit, kedze jedna babulka ta nizsie je dole hlavickou a ta vyssie je PK...
Rodili ste niektora takto ulozene deticky spontanne?

matelko1
12. okt 2011

@ronie111 no porod sa blizi....mali ta radsej hospitalizovat,preistotu....ja som take pocitovala asi den pred porodom....ja som rodila sekciou v 37tt,hospitalizovali ma 36+3,chceli ma mat pod dohladom a udraz este tehu co najdlhsie,ale chlapci sa poponahlali....

dzu
12. okt 2011

@betina1984 Ahoj som rada, ze vsetko dobre dopadlo, u nas podobne, baby su skoro rovnake, obe maju 1600g, jedna je hlavickou dolu az velmi nizko, preto mam nakazane iba lezat. Druha je krizom, hlavicka na lavo a nozicky na pravo, cize zatial mi povedal, ze je to na cisarsky v 37tt. Drzte sa 🙂

smejko
12. okt 2011

tak stolicky objednane, nakoniec som objednala Peg Perego oranzove, maju na ne teraz slusnu cenu v Brendone 🙂

mamoka4
12. okt 2011

@smejko Pokial Tebe kojenie, aj ked málo časté...neprekáža, ja som toho názoru, aj ked málo mliekča, ale predsa....vždy treba mať na pamäti kojenie je vtedy ideál, ked dáva výživu nielen babätku ale nie je bolestivým alebo zaťažujúcim pre mamu.
@dibik Držím veľmi palce!!! To je wwwau, že si toľko vydržala..... mna planovali nechať az do 39 tt. a posledný den 37 tt. sa baby vypytali same...odtiakla mi voda...a boli veľké donosené... 😉 ani sa nezdás a budes ich mať pri sebe. Kedy mas oficiálny termín? A kde budeš rodiť?

zuzika30
12. okt 2011

@dibik nie ja som nebola hospitalizovana , pokladam to za nezodpovednost matku dvojiciek v 39-40tt a doma, no vies pravda je taka ze som nikomu neplatila za porod , tym nevravim ze ty hej, neviem odkial si ,ale bohuzial u nas v Martine to tak proste chodi, zaplatis mas ,nezaplatis cakas doma a dufas ze to bude ok, ale ja som zatrpknuta na nasu porodnicu, u mna to totis skoro neskoncilo dobre co im do konca zivota nezabudnem a to vsetko pre lajdackost a povrchnost lekarov, takze preto ti pisem ze mozes byt pokojna, ked si v nemocnici i ked verim ,ze ti to uz ide pekne na nervy, asi by si mala vyskusat pochodit po schodoch- opatrne 😉 , nech sa babulky pohnu 😀 , drzim palce

dibik
12. okt 2011

@mamoka4 dakujem, oficialny termin je 20. oktobra... ja snad vydrzim aj dovtedy 😀. rodit budem v BB.
@zuzika30 tu v BB hospitalizuju preventivne ze vraj vsetky dvojtehulky v 36.-37. tyzdni. zaplateneho nemam nikoho, ale uz ma tiez napadlo, ci by nebol iny pristup, keby som mala.... za dva tyzdne tu clovek vidi vselico, ale skoda sa rozpisovat... po schodoch som dnes behala jedna basen 🙂. sestricka mi poradila, ze je lepsie chodit po schodoch dole, tak som sa trikrat vyviezla vytahom na 13. poschodie a zbehla som to dole a raz som sa tam vystverala po vlastnych... boli ma cela rit.

katren
12. okt 2011

ahojte maminky...chcela by som sa spytat, ci nemate niektora skusenosti s kocikom Hauck Duette????veeeeeeelmi by ste mi pomohli...DAKUJEM

zuzika30
12. okt 2011

@dibik tri krat z trinasteho a to mas co za kondicku , fiha si dobra, ja som k svokrovcom liezla na 4 a mala som dost 🙂 a fucala som este 10minut, uz som fucala aj ked som len rozpravala, no mala som uz dost na konci tehu 🙂, je fakt ze som tyzden pred porodom stahovala brata a to som sa nasrala, ze vsetci maju nieco a musi to robit tehotna s dvojkami na konci tehu , vrecia som supala po zemi k autu ale mala som dost 🙂 No kazdopadne s takou kondickou drobcekov vytlacis raz dva ...

nattalia
12. okt 2011

@dibik Booze zenska, ty si neskutocna! 🙂 Klobuk dole pred tebou,co dokazes! Ak si taka silna teraz, tak potom porod a starostlivost o deticky zvladnes lavou zadnou! Drzim palce, nech to skvele dopadne, len mi je luto, ze ta takto trapia. ☹ Ja som to dotiahla na 36.tyzden, a poviem ti, mala som co robit!

Inak sa dnes strasne tesim, moje chore babatko uz druhy den nema teplotu, a uz dnes aj spapalo vsetko, co som mu naservirovala a bolo aj celkom mile 😀 Hned mam lepsiu naladu!!! Dufam, ze uz mu bude len a len lepsie 🙂 No, prva choroba, tak to tak nejak strasne prezivam 😀

nana80
13. okt 2011

ahojte baby prajem pekné ránko.
potrebovala by som poradiť som od začiatku tehu na PN .mali ste niktorá kontrolu zo socialky alebo to možem risknut a ist k sestre na navštevu 🙂 🙂 🙂 🙂

meusicka
13. okt 2011

@nana80 ahoj, je na to schvalne tema ohladne kontrol zo soc. skus kuknut tam, lebo je rozdiel v pristupe jednotlivych pracovisk k tehotnym maminkam. niektore robia kontroly a ine zase nie.

nana80
13. okt 2011

@meusicka dakujem pekne pohladam

betina1984
13. okt 2011

@nana80 a nemáš ani stanovené vychádzky? O tie si si mohla požiadať, aspoň 1-2 hodinky...

betina1984
13. okt 2011

@dzu , no pri tejto polohe asi sa nevyhneš cisárskemu. Ja dúfam, že sa po narodení malej, chlapec pretočí. Ale aj keby išiel koncom panvovým, cesty budú tak roztiahnuté, že by v tom nemal byť problém. Veď deti sa rodia aj riťkami....🙂. Včera mi môj gyndoš povedal, že aby som bola do 35 tt. nachystaná, že môžu prísť aj mesiac pred termínom, alebo aj len pár dní pred termínom. Hovoril, že mal jednu maminu, čo čakala dvojičky a ešte ich aj prenášala a mali 4 kg a 4,1 kg. No skoro ma tam otočilo...

betina1984
13. okt 2011

@ronie111 ja bola včera na gynde a tiež mi povedal, že dievčatko je hlavičkou dole, chlapec hore, ale ona ju má nižšie, ako on riťku. Povedal, že nevidí problém v tom, aby som nerodila normálne, ak sa nič nepredvídané nestane... Sekciu mi vôbec nenavrhol.

nana80
13. okt 2011

@betina1984 no nemam lebo na poslednej poradni ma to nenapadlo a na dalšiu idem az za dva tyždne

betina1984
13. okt 2011

@nana80 no, tak mu to skús navrhnúť, nech ti dá aspoň 1-2 hodky doobeda a nejaké 2 hodky poobede. Ak teda nemusíš ležať.

dzu
13. okt 2011

veru asi nevyhnem, su v tejto polohe uz dlho, pekny krizik robia 🙂 len mala je velmi nizko hlavickou, tak sa mam setrit a lezat co najviac. Jejda, ze 4 kg dvojicky, ja dufam, ze 8 mesiac vydrzime krasne. Ja uz mam dve tasky zbalene mesiac, len to prekracujem v spalni a uz ani neviem co som zbalila, aj tak to budem musiet znova vylozit a pozriet ci som na nic nezabudla...aj ty mas sklerozu pocas tehotenstva? ja nejak ano 🙂

dzu
13. okt 2011

@betina1984 veru asi nevyhnem, su v tejto polohe uz dlho, pekny krizik robia len mala je velmi nizko hlavickou, tak sa mam setrit a lezat co najviac. Jejda, ze 4 kg dvojicky, ja dufam, ze 8 mesiac vydrzime krasne. Ja uz mam dve tasky zbalene mesiac, len to prekracujem v spalni a uz ani neviem co som zbalila, aj tak to budem musiet znova vylozit a pozriet ci som na nic nezabudla...aj ty mas sklerozu pocas tehotenstva? ja nejak ano

betina1984
13. okt 2011

@dzu ani nie, aspoň si to neuvedomujem. Občas niečo zabudnem, ale o pár minút si spomeniem...🙂. Ja nemám nič zbalené. Robíme malej izbu a potrebujem tam presťahovať jej skriňu a až potom si začnem chystať veci aj sebe, aj malým. Už by sme mali dnes maľovať, cez víkend hádam podlaha a budúci týždeň sa budú skladať skrine, tak to hádam do konca októbra postíham. Ešte si potrebujem ísť aj popôrodné vložky kúpiť, nejakú košeľu, resp. pyžamo na kojenie a také drobnosti. Ale akosi sa mi nechce.

dzu
13. okt 2011

@nana80 ahoj, ja som na PNke od 22. Augusta a zatial ziadna kontrola. Vychadzky mi lekar dal az po dvoch tyzdnoch PNky, 2hod doobeda a 2hod poobede. Urcite si chod pre ne aby si bola kludna.

dzu
13. okt 2011

@betina1984 jejda, hlavne sa nenatahuj ty vobec so ziadnymi skrinami prosim ta 🙂 ty len diriguj pracovnikov 🙂 ti verim, ze sa ti nechce, ja som podostavala strasne vela malych veciciek od kamaratok, tak nic ine nerobim len perem a zehlim a uz to nemam kam davat 🙂

kacarina
13. okt 2011

zdravim vsetky "obyvatelky" tejto temy, uz dlhsie vas citam a spehujem a inspirujem sa od vas, kedze k vam v podstate patrim, len som sa oficialne este nepriznala, az dnes som si profil zmenila konecne 😀
patrila som roky medzi snazilky, mame za sebou vselico a nakoniec sa (s pomocou lekarov) zadarilo hned dvojnasobne, tak sa tesime 😵
pomaly zaciname davat dokopy vybavicku, kedze mam dost kludovy rezim, a celkovo zvladam lenkratke vylety, tak mi vsetko doost trva 😅 ... inak sa teraz mame celkom dobre, prckovia riadne vystrajaju a najradsej vtedy, ked ja chcem spat 😀
tak este raz vas vsetky pozdravujem a zelam slnecny jesenny den 🙂

mamoka4
13. okt 2011

@kacarina gratulujem k dvojičkám 🙂 a vieš šo čakáš?

lucia.kl
13. okt 2011

@nana80 ahoj. ja som mala kontrolu zo sociálky - ale to asi aj preto, že sme na jednej ulici a majú to sem blízko 😀 ale bola som dohodnutá aj z dr. že keby niečo, tak ma kryje... ale ja som mala vychádzky písané a aj som sa ich snažila dodržiavať...

teraz som zas na PN - počas RD a kontrola tu bola zas... 😎

lucia.kl
13. okt 2011

@kacarina pripájam s ku gratuláci k dvojkám, tiež mám moje s pričinením lekárov a tiež som najšťastnejší človek na svet aj keď občas by som ich najradšej niekomu darovala 😀

lucia.kl
13. okt 2011

@katren ak myslíš športový kočík hauck roadster duo - lebo z iným hauckom som sa ešte nestretla, tak sa pýtaj čo ťa zaujíma, jazdím s týmto kočíkom už 16 mesiacov a som veľmi spokojná..

lucia.kl
13. okt 2011

@betina1984 možno sa chlapec pretočí ešte pred začiatkom pôrodu - tak ako to bolo aj v mojom prípade,.. takže ja som zastancom toho, že až do pôrodu nieje nič isté...

betina1984
13. okt 2011

@dzu ja budem používať niektoré po mojej dcére. Mala dosť neutrálnych farieb. A keď pôjdeme k lekárovi, budú mať svoje nové, rovnaké. Neboj, ja sa určite nebudem naťahovať, ale do skríň si to poukladám ja. Lebo inak by som nič nenašla, keby to urobila za mňa mama.