Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

palculienkkka
8. mar 2009

😀 hlásim príchod ... ahojte babule..tak som sa na vás tešila 😀 😀 😀 idem prihodiť foto našich drobcov 😀 😀

dafy
8. mar 2009

ahojky chcem sa len spytat kolko vam bolo vlozenych embrii pri oplodnovani???dakujem

martiina
8. mar 2009

ahoj palculienka, no prihoď fotky tých tvojich zlatúšikov 😵

mauzos
8. mar 2009

tak co sa dnes deje s tymi fotkami? zofka ich tam vazne mala, aj ja som ich videla 😀
palculienka ahoj, asi aj ty mas s tymi fotkami problem, kedze tam nie su 😲

mati, tak on si ta fakt nezasluzi 😉 nevie, ze ma doma superzenu? 🙂

mauzos
8. mar 2009

ahoj dafy, mne vkladali tri, ale je to riziko. Mne sa chytili vsetky tri ale nakoniec to to tretie vzdalo ☹

pipka
8. mar 2009

ajojteeee, dnes nejako nestiham 😅

zofka, preco uz nemas fotky v albume??? 😕 ☹ ☹ ☹ ja som nevidela babulkyyyyy ☹ 😨

ani palculienkkkine som nevidelaaaa ☹ ☹ ☹ co vy tie fotky vymazavate? 😕 😕

martinka kraaasne ti to ide 😵 😵 😵 a najblizsie teda pridem na tiramisu 😀 porovnat, ci je take dobre ako moje 😀

pipka
8. mar 2009

ja som rano vstala a uz do postele som dostala darcek k MDZ, kvetinku a cokoladku 😵 a dalsi darcek bol, ze MM si vzal hanulu do obyvky a ja som pospala az do jedenastej!! 😨 😎 to sa mi nestalo uz od tehu... 😀 😲 😀 ale dobre mi padlo 😉
potom sme sa rovno naobedovali a poobede sme boli na navsteve u znamych, co som im varovala maleho, tak sme zase cosi pofotili..zajtra dam fotky 😉 no a vecer klasika kolotoc kupanie, papanie, spanie...tak az teraz je klud 😅 😵

mauzos
8. mar 2009

ahoj pipi, tak vy s tym tiramisu nedate pokoj? Ja by som aj urobila, ale nemam osvedceny recept. Nedate svoj?
manzel je romantik, ze hned do postielky darcek 😉 ja som dostala narcisy v kvetinaci, dlhsie vydrzia 😀

pipka
8. mar 2009

aj narcisy potesia, a kvetinac obzvlast 😀 mozes ho nim ovalit, keby neposluchal 😀
ja ruzicku som dostala...len nechapem, kde ju v noci schovaval, lebo ja som isla spat posledna a nikde som ju nevidela... 😕 😀 a balkon nemame 😒 😕 hmmmm, zahada 😅 😎

no najdem ti recept, ja mam dva , robim striedavo, raz jeden, raz druhy 😉

mauzos
8. mar 2009

pipi 😀 ze ovalim ... ved on celkom pocuva 😀 😀
zeby bol manzel rano v kvetinarstve?
si zlatusik, ja mam tiramisu velmi rada, len som ho este nikdy nerobila

pipka
8. mar 2009

ved teraz ano...ale pockaj...pridu chvile, ked ti ten kvetinac pride vhod 😅 😀 😀

rano nebol nikde, to viem, ale asi ju mal v takej mininadobke , co do toho davaju orchidei a asi niekde v bunde, alebo tak...nechcel mi povedat 😅 😀

napisem ti tie recepty sem, sak nech aj ine slintaju 😀

pipka
8. mar 2009

TIRAMISU 1

500g mascarpone, 5 zltkov, 100g cukru, 50 ml amaretta, 15 dlhych piskot, 1 salka ciernej kavy osladenej, 1 PL kakaana posypanie.
Vyslahame mascarpone (da sa nahradit aj Lučinou) s cukrom a zltkami, do kavy pridame amaretto (da sa nahradit aj rumom)a nechame kavu vychladnut. Piskoty namacame do kavy a vykladame nimi formu alebo plech, Zbytok kavy pridame do kremu a premiesame. Potom striedame vrstvu piskot a kremu a skoncime kremom, posypeme kakaom cez sitko a v chlade nechame stuhnut.
😉 😉 😉

pipka
8. mar 2009

TIRAMISU 2

2 bal. piskot, 1 tvaroh, 2 obyč. nat.masla, praskovy cukor, salka studenej sladkej kavy, kakao, slahacka.
El slahacom vymiesame do peny tvaroh, natierkove masla a cukor. Do formy ulozime jeden balik podlhovastych piskot, pokvapkame kavou s rumom. Na to navrstvime polovicu kremu, opat poukladame dalsi balik piskot, pokvapkame kavou s rumom a zakryjeme zbytkom kremu. Posypeme kakaom a nechame v chladnicke niekolko hod odpocinut. Podavame ozdobene slahackou a listkom maty, pripadne zahriatymi malinami s cukrom 😉

mauzos
8. mar 2009

pipi si poklad 😵 dakujem. A ktory je lepsi? 😀
ten tvoj manzel je ale vynaliezavy 😉

a ja som uz videla Jarkine princeznicky, be be 😝 Joooj rozkosne su

mauzos
8. mar 2009

pipi pouzivas do toho prveho receptu mascarpone, ci ho robis s lucinou?

katka.ott
8. mar 2009

ahojte superzeny 😉

jarka, krasne princeznicky 🙂

jarka82
8. mar 2009

katka dakujem

pipka
8. mar 2009

mauzi, kazdy je iny a obidva su dobre, ja ich striedam 🙂 pouzivam lucinu, je podstatne lacnejsia. Robila som ale aj s mascarpone aby som vedela porovnat a rozdiel nie je citit, tak pouzivam tu lacnejsiu variantu 😉

a ja som nevidela ☹ ani zofkine ani palculienkkkine ☹ , neviem kam dali tie fotky 😒

pipka
8. mar 2009

jeeej, Jarkine su akurat pridane 😉 kraaaasne su babiky 😵 😵 😵

mauzos
8. mar 2009

este sa len pridavaju 🙂 este vydrzte, je ich viac 😀

mauzos
8. mar 2009

ok pipi, urcite vyskusam, nevyzera to bohvie ako zlozito 😀 ja totiz vobec nie som na pecenie, ale taketo nepecene mozem 😝

katka.ott
8. mar 2009

pozeram, ze leti tiramisu. joooooj, narobili ste mi chute 😝 .
ja robievam z mascarpone a ked teda urobim , tak si to musim aj zjest, lebo MM vie, ze mascarpone je syr a tym padom to neje - predsudky. chudak, nevie o co prichadza 🤐

pipka
8. mar 2009

mauzi, toto zvladnes, za to ti rucim 😵

kati, nesmies mu povedat z coho to je a uvidis, ze zbaští 😀 povedz ze z vymixovaneho tvarohu...ci ani ten nezje? 😕

katka.ott
8. mar 2009

to zje, to som ho uz naucila.
ale ked robim tiramisu, tak uz vie. no ma to obrovsku vyhodu - ja sa tak paradne pretiramisujem 😀

mauzos
8. mar 2009

katka ja tiez nejem kolac, ktory robi mama zo zemiakov. Predsudky su predsudky 😀 😀

mauzos
8. mar 2009

kati tak to je fakt vyhoda a este ked z neho ani nepriberies 😉
nepochvalila si sa, ze si uz pridala fotku autosedaciek, pekne su. Kolko vas vysla jedna v Cechach?

katka.ott
8. mar 2009

mauzi, to hej, ale taka dobrota ako tiramisu 😝 mnam.
a ked sme boli na palacinky a ja som si dala s tiramisu, samozrejme nevladala som dojest (to som este nebola tehu 😀 ), tak krasne dojedol a ze ake dobreeeee 😀

inak, mauzi - autosedacky v albume 😎

katka.ott
8. mar 2009

piseme spolu. povodna cena 1999kc, kupene s 50% zalavou 😀 - mali posledne 2
to nasiel manzo - letakovy maniak 😀

katka.ott
8. mar 2009

bola som kuknut bezdedu - hroza, musela som odist ☹ 😠

mauzos
8. mar 2009

kati super kupa, letakovy manzel je vyhoda 😀 😀