Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

taella
10. sep 2009

deny úplne vážne s tou mikrovlnkou , proste sme zo dňa na deň ostali bez nej a samozrejme všetky sme tam mali domáce jedlá , veď bravčový plátok sa nedá jesť každý deň a stále s mrkvou . A ako kojace matky sme všetky mali neskutočný apetít 😀 po každom odsávaní nasledovalo jedenie a pitie 😀 😀 😀

deny32
10. sep 2009

Taella, ty si rodila tiez v Novej?
To potom aby som sa pripravila, obrnila a nacvicila si nejake frazy, ktorymi ich uzemnim... alebo radsej kopec penazi... 🤐
Inac budem hladovat, alebo mi bude nosit manzel stale zohriate jedlo z omu 😀
Bravcovinu neznasam, takze to by som asi dojedla hned.. 😠

deny32
10. sep 2009

U koho si rodila? Mozes doporucit, bola si spokojna?

taella
10. sep 2009

ano rodila som v novej .

a fakt bravčový plátok bol každý deň , raz zo zemiakmi , raz s ryžou a stále s dusenou mrkvou . Proste plnohodnotný jedálniček pre kojacej matky 😠

mala som rodiť u Murína ( ku nemu som chodila na poradne ) , ale nakoniec som rodila u Rošákovej ( tú ti odporučia asi všetci , je super , veľmi sa zaujíma o svoje pacienky ) , nestihli sme volať Murínovi , išlo to veľmi rýchlo .

A tú mikrovlnku som nechala v kuchynke , ktorá je na JIRS-ke na 16. poschodí . Sú tam dve izby pre matky , ktoré majú detičky v inkubátoroch .

pipka
10. sep 2009

caftee 🙂

draculik vitak u nas, kedy zajdeme na to ihrisko? Dohodni s nanuskou a dajte vediet 😵

Taella, My sme dnes velky nakup v kauflande spravili a kupili sme hanke plienky podla vasho vzoru 😉 taky zajkovia su na nich, dufam, ze to su oni 🙂 ale su krasne, snad aj dobre 🙂 posledne dva baliky sme brali...tak asi su dobre, ked su vypredane 😀 inak my prevazne kupujeme babylove z DM, ale tento tyzden som nikde nemohla zohnat hankinu velkost 😠 😅 vela rovesnikov asi ma 😀

inak my sme choditko dostali, ale ani sme ho doma nemali, ja som nebola za, je to nezdrave na klby, a hanka v nom aj tak moc nechcela byt, tak ostalo na chalupe a akurat sa v nom odfotila a konec 😀
ale odrazatko- auticko mame aj my, jak vranka a to je superske, ma vysoku opierku za ktoru to tlaci a popritom sa krasne naucila chodit 😵

taella
10. sep 2009

pipka presne tieto plienky to sú s tým zajačikom . My ich striedame tiež z DM-kovými , podľa toho aké zoženieme 😉

bibianka
10. sep 2009

Ja som mala na JIRS výstup s tou tučnou upratovačkou. Keď na mňa prvý krát vybehla, normálne som sa rozplakala. Neskôr som ju ale tak uzemnila, že ani nepípla a keď sme odchádzali, bola ako med.
Keď ste tam boli, boli ešte v odsávarni tie 2 konvice? Jedna nedržala vypínadlo, tak som ju vylepšila gumeným uzáverom na skúmavky 😀

Tak košičanky s bruškami, nepotrebujete nejaké oblečko na miminá? Mám toho požehnane, ale až tak od veľkosti 0-3, pretože tie najmenšie som darovala na JIRS a niečo som si nechala na pamiatku 😉 Kopec body, dlhé aj krátjke rukávy, overalíky (pyžamká), aj nejaké normálne oblečenie, čo sme podostávali a väčšinu z toho stihli mať na sebe tak 1-2 krát...

taella
10. sep 2009

tak kanvicu sme kupovali novú , lebo jedna vypovedala službu . A tá tučná upratovačka - no comment .
Nás normálne vyháňala z odsavárne , vraj prečo tam chodíme tak skoro , že ona nemôže upratovať a stále za nami chodila , či nemáme najaký chlebík , lebo ja jej nechce isť dole si kúpiť a má paštétu , popr. jablká od nás zbierala , resp. jogurty po záruke , že odnesie svojim vnúčatám , že oni pojedia 😀

deny32
10. sep 2009

O Rosakovej som uz naozaj vela pocula a vsetko v dobrom... vraj je super...
Dufam, ze na tu JIRS sa nedostaneme, ale kebz, tak pozdravim Tvoju mikrovlnku....

... ja mam taky pocit, ze mne sa po porode asi bude musiet prva zotavit pusa... lebo ked moj MM, ktory ma inac boysku trpezlivost, ma uvidi plakat kvoli upratovacke, tak bude ziadat "personalne zmeny", alebo hlavy 😀

taella
10. sep 2009

deny dúfam , že sa tam nedostaneš a ostaneš pekne na 17. poschodí 😉

a ti poviem , že tá upratovačka tam stavala do pozoru asi všetkých 😀

bibianka
10. sep 2009

vidím, že sa stará Rafiková nezmenila 😀

katrinb
10. sep 2009

baby Kosicanky - ja by som mala rodit v Saci...mam tam doktora, ktory sa okrem mojej beznej lekarky o mna stara uz teraz - resp. myl by byt aj mojim porodnikom. No ked vas tak citam, ze skoro kazda ste ostali este v nemocnici - teda dost dlho....myslite, ze nebude problem, ze budem rodit v Saci? lebo vraj len vo Fakultnej je JISka pre abbatka...ci mylim sa?

dracik1
10. sep 2009

no kocky, vy mate riadne zazitky s nemocky 😀

doublemamka, vydrz, este tie 2 tyzdne a budes sa tesit z krasnych zdravych deticiek....ja viem, ze je to o nervy - sama som si zelala porodit uz od nejakeho 33tt, lebo ma vsetko bolelo, pichalo a liezlo to lezanie na mozog, ale ver, ked uvidis zdrave a donosene deticky a potom si precitas, co vsetko sa mohlo stat, nosila by si ich v brusku este aj mesiac 😵

dracik1
10. sep 2009

pipi, pocko ma byt nejake divne, neviem, ci to bude este na piesok 😕 , ale bezpecnych aj ked nie najcistejsich zakuti mame v Ruzinove dost

pipka
10. sep 2009

draculik, nam je jedno...nosime plnu polnu stale so sebou 😀

pipka
10. sep 2009

no na rozveselenie jedna prihoda z dnesneho dna:

Hanula sa dnes pre dobedom zobudila na krik z vonku, tak som ju isla este ucicikat a lahla som si k nej, ja som zalomila okamzite, ona zaspala tiez...lenze...zobudila sa skor ako ja, a kedze uz vie zliezt z velkej postele sama, tak potichucky zliezla, prisaham ze netusim ako a kedy...a dosla do obyvky, kde som na stole zabudla tresku a rozok...no a kde vsade som nachadzala kopky tresky, vam radsej nebudem hovorit 😠 😠 😅 😅 😀 nasa tmavomodra sedacka bola viac biela ako modra 😝 a o koberci a nabytku nehovorim..... 😅 🤐

dracik1
10. sep 2009

pipi 😀 😀 😀

bibianka
10. sep 2009

katrinb,
ja by som dvojičkovským tehulkám radila Fakultnú presne kvôli JIRS-ke. Pre istotu. Tiež som neplánovala rodiť predčasne, ale pri dvojkách je to riziko fakt veľké, takže kašlať na nejaký luxus v Šaci, treba myslieť predovšetkým na deti a najlepšia JIRS je vo Fakultnej, a to nielen v Košiciach. Vozia tam deti nie len zo Šace a Rastislavky, ale z celého kraja, vlastne aj z Prešovského So mnou bola na JIRS-ke kočka, čo rodila v Šaci, tuším v 27-28tt., deti museli previezť do Fakultnej, ale už sa podarilo zachrániť len jedno. Šaca na to nie je vybavená, ani materiálne ani personálne. Lekári sa chodia zaúčať do Fakultnej. Tej kočke potom prednosta Krcho povedal, že keby rodila vo Fakultnej, zachránili by aj to druhé dievčatko. Pár krát som počula, ako sa sestry z JIRS rozhorčujú nad tým, čo robili s deťmi v Šaci, než ich previezli od Fakultnej. Inú kočku tam zas priviezli s donoseným chlačekom z Rastislavky. Mal silnú žltačku, vyzeralo to tuším, že bude potrebovať exsanguináciu (alebo len transfúziu? - už sa nepamätám. Skrátka na Rastislavke na taký zákrok neboli zadradení.
Inak tu má to oddelenie stránku http://www.novorodenec.sk/

bibianka
10. sep 2009

pipka 😀 , toto číslo tiež poznám - s jogurtom. Okrem toho som Sašuli už lovila z pusy mydlo a Sudocrem 😝

pipka
10. sep 2009

bibi...no ani nehovorim, ze mi asi pred 2 tyzdnami odkusla z Nivea tuheho deodorantu 😅 nastastie jeden velky kus a ten som jej z pusy stihla vybrat 😝 😅

cakam, co to bude nabuduce.... 🙄 😀

taella
10. sep 2009

katrinb nestresuj a nemyslí na predčasný pôrob 😉 veď aj cherry rodila svoje dvojičky v Šaci . Je pravda , že nová nemocnica je najlepšie vybavená , ale keby si aj začala skôr rodiť , tak ideš rovno do novej a tam sa už o bábätka postarajú .

mauzos
10. sep 2009

pipka 😀 😀 😀 aspon sa nenudis. Gaucovka a koberec su uz vytepovane? 😀 😀

katrinb ja som tiez kvoli tomu vybaveniu volila Novu nemocnicu. My sme to nastastie nepotrebovali, ale clovek nikdy nevie co sa moze stat ☹ A v novej je tiez pekny nadstandart, ktory si mozes priplatit 😉

dracik1
10. sep 2009

moje dieta si prinieslo z kupelky Domestos, ako ho otvorilo neviem, ja koza sprosta som ho tam vecer nechala, skoro som omdlela, ked som to uvidela, nastastie ho mal len na rukach, inak z pusy lovim kamene, spaky, papieriky, krem na ritku, uzavery od flias, raz si juro odkusol z normalneho mydla, mali ste ho vidiet ako sa tvaril, bublinky mal z pusy...

pipi, poviem ti ,ale nebolo mi vsetko jedno 🤐 , musim na nich furt striehnut, dneska jedli gastany a poolizovali vsetky auta na dvore

eviska83
10. sep 2009

😀 😀 😀 😀 to som sa zas raz pobavila- to su teda prihody.Ja neviem ten nas andrej bol asi vynimocne dobry- nic podobne sme nezazili.No ale teraz nas to asi neminie. 😎 😎uz sa tesim 😎

pipka
10. sep 2009

mauzi vytepovane 😝 😅 a dufam, ze do Vianoc mam pokoj 😀 😀 😀 😅

dracul, no co lovim z pusy na dvore ja...pomlcim 😅 dnes niekde nasla prezervativ...nastastie si ho nestihla dat do pusy 😝 😒 tak som na nu striehla...ale ona sup a po 4nozke jej to lezie rychlejsie ako mne to chodi 😅 😀

bibianka
10. sep 2009

asi tak, ísť do novej, ak by to prišlo skôr

Musím povedať, že mňa ani nenapadlo, že by mohol byť predčasný, myslela som, že vydržím do 40.tt (pokiaľ neprasknem) 🙂 , držala soom fest, ešte v 30.tt bol krček 35mm, ani náznak, že by sa niečo chystalo. Skrátka zariadiila to nejaká blbá infekcia, bohvie, kde sa vzala... Ale treba myslieť pozitívne, určite to pomáha. Možno aj preto som bola aj tými pomaly 4 kilami v bruchu tak pevne zatvorená 😉

katka.ott
10. sep 2009

ahojte, zeby sme mali obdobie spominania na tehotenstvo?
MM mi dnes hovoril o tom, ze aka som bola velka a ze keby sa to tak vratilo na chvilu 😀 , a ja mu na to, ze sa to moze vratit, len potrebujeme vacsi byt 😀

inak, krasne prihody s deturencami.
mne moje zacinaju vsetko brat do ruk a nasledne davat do pusy. esteze nevedia lozit, zatial 😎

cakatelky, bibianka ma pravdu - mysliet pozitivne. ja som si zakazdym davala minimalny termin porodu. najprv to bolo do zaciatku marca ostat doma, potom vydrzat 3v1 do 17., 27. marca. do nemocky som nastupila 27. a porodila som 31. to som bola 38+6

a Terezi dnes konecne neprotestovala pri jedle, mali zemiacik a brokolicu 🙂

pipka
10. sep 2009

kati brokolicu asi deticky vsetky maju radi, aj hanula sa za nou isla utlct...a aj doteraz ju ma rada nastastie 😵
lebo aj ja brokolicku a spenatik milujem 😉

eviska83
10. sep 2009

kati nasim brokolica velmi nesla- ale dnes sa prekonali- mali zemiak s dynou(taka zlta- podlhovasta ako hruska)neviem ako sa vola.A adam zjedol asi 20lyzic- a este si aj robil mnam 😀

mauzos
10. sep 2009

aj ja chceeem aby nasim uz chutilo aj nieco ine ako mliecko ☹