Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ajka72
28. nov 2009

oprava kojila 😉

deny32
28. nov 2009

Dracik, ja praveze teraz viem kupit sadu flias avent a aj odsavacku s dobrou zlavou... tak preto 🙂 ved tie flase budu aj tak potrebne neskor, ci nie? Uz ked su starsi, tak su ine? myslim napr. na cajik, nutrilon a pod. teraz viem lacnejsie nakupit veci z lekarne, napr. odavacku mlieka, soplikov a pod... tak zistujem, co vsetko z lekarne potrebujem 🙂

deny32
28. nov 2009

Ajka, tiez osm pocula, ze Avent su jedny z najepsich.. a aj cumliky, tak preto.. ked, tak aspon budem mat zasobu, ci nie? Sterilizator flias dostaneme na vianoce 🙂 parny, do mikrovlnky...

deny32
28. nov 2009

Ajka, dali Ti asi pesar... ja uz som s tym sitim zmierena, aspon sa mi bude kludnejsie chodit po svete. Som aj otvorena na spicku prsta, ale nastastie z vonkajsej strany, vnutorna je zavreta... len oni teraz zacnu rychlejsie rast a ked sa neotoci, tak mi maternicu roztiahnu a moze ten krcok povolit, dr. sa asi nechce spoliehat na nahodu... a ja tiez nie.

ajka72
28. nov 2009

deny ja mám 4 avent malé možno by aj stačili dva kusy ja som mala dva kusy na mlieko a dva na čaj to su 125ml tie treba na začiatok na mliečko, a čajík ak samozrejme budeš prikrmovať alebo uplne budete na UM ja by som si kupila najprv dva kusy lebo keď len kojíš tak ti myslím dva kusy na čajík, vodičku stačia a potom mám dva kusy 260ml a tie používame doteraz len na mlieko, ja som mala avent odsávačku ale som ju nevuyžila, lebo to mliečko čo som mala dievčatá z prsníka vypili a večer som už bola "vycicaná" a dávala som UM na noc, tak problém s prebytkom mlieka som nemala a keď náhodou trebalo odstať tak som odsávala ručne nejaké mi to s tou odsávačkou nešlo asi poriadne nemala čo odsať 😀

dia..
28. nov 2009

Ahojte vidím že sa tu bavíte o flašiach ,tie avent sú len z umelej hmoty? Ja som si chcela kúpiť sklenené kvôli ohrievaniu.

ajka72
28. nov 2009

ano deny pesar, mne šití nič nehovoril lekár to asi preto že som nebola otvorená a tým pesarom chcel otvoreniu predísť

čo sa týka vyvárania -sterilizácie tak ja som vyvárala klasicky v hrnci s vodou vlastne som si jeden hrniec na to vyčlenila čo služí dodnes na sterilizáciu a ten používam len na to, ale ked máš možnosť si kupiť sterilzátor tak to využi 😉

ajka72
28. nov 2009

dia ja som ohrievala avent fľaše najrprv v ohrievačke vynimočne v hrnčeku s vodou riadne na sporáku a neskor asi po roku na pár sekund v mikrovlnke ohrievam a nemám žiaden problém s fľašami, su umelé, sklenené by som sa bála že sa môžu rozbiť

dracik1
28. nov 2009

dia su z umelej hmoty, ale z takej, pri ktorej sa z tych flias pri vyvarani nic neuvolnuje 🙂 ...inak my sme kupili na zaciatku Avent flasky 2 x 260 ml na mlieko a potom 2 x 260ml na caj a vsetko pouzivame dodnes - skratka neznicitelne...akurat samozrejme cumliky menime 😀 ....

ja som spokojna s Avent, ale existuje x inych znaciek ako Mam, Nuk, Love....a myslim, ze vsetko je zalozene na to istom principe 🙂

dracik1
28. nov 2009

aji, umele mlieko by sa nemalo ohrievat....my sme vzdy radsej urobili nove a cerstve...mne akurat prijdu tie flasky sklenene dost tazke

ajka72
28. nov 2009

dracik len ja robim tak že 150ml robím umele mliečko a zvyšok dolievam kravské a to je v chladničke tak potom by to bolo veľmi studené i ke´d moje baby maju radšej studenšie tak ohrievanie je pár sekundové

ajka72
28. nov 2009

ja som myslela že mliečko je čerstvé len veľmi studené a to zohrievam nie nejaké staré a to zohrievam 😉

deny32
28. nov 2009

v tej sade je toto:
2 dojčenské fľaštičky (260 ml)
2 dojčenské fľaštičky (125 ml)
6 novorodeneckých cumlíkov
Novorodenecký cumlík
Kefka na fľaše a cumlíky
stoji to ca 30eur a este na to dostanem zlavu... sa mi to zda celkom dobra kupa a tie flase budem skor ci neskor potrebovat. A vyjde to lacnejsie ako zvlast.
Ked ste v noci davali papkat UM, tak sa vzdy robi cerstva, vsak?

Ajka, kravske mlieko mas priamo od kravicky? 🙂
Tiez by som asi bybarala, ale ked nam kupia... o nebudem sa branit 🙂

deny32
28. nov 2009

vyvarala.. sorry, robim kopu preklepov ☹

ajka72
29. nov 2009

deny ano v noci som zarábala vždy nové mliečko, a to kravské som myslela kupované buď rajo alebo sabi 😉 polotučné totiž samotné mi ho nevypiju a ja do 3 rokov aj tak chcem dávať to UM lebo je tam kopec vitamínov tak robím taký mix s tým kupovaným

ajka72
29. nov 2009

inak čo píšeš o tom balíčku aj mne sa zdá celkom výhodný ja by som ho asi kupila a fľašky potom podľa potreby môžeš stále dokupiť ak bude treba, no samozrejme cumle sme už menili viackrát

mauzos
29. nov 2009

ahojte 🙂

Deny ja mam MAM flasky a maximalna spokojnost. Ale na Avent som tiez pocula len same chvaly a ta cena je dobra, tak ber 😉 Odsavacku v Novej nepoziciavaju, musis mat svoju. Ja som mala Medelu a bola super, skoda uz som ju predala, pouzivala som ju len dva tyzdne. Je to taka investicia, ze nevies ci ju budes potrebovat ☹
Sterilizator mam tiez parny do mikrovlnky z lekarne za par eur. Neviem si predstavit vyvarat v hrnci a stale na to mysliet, aby sa mi nerozvarili 😀 Takto to dam do mikrovlnky na 4 minuty a nic sa nemoze stat 😉

katrinb
29. nov 2009

deny - ta sada je super a ta cena....fakt ro bečr. Jaq mam tiez traku sadu...mam vsetko co aj ty, okrem tych 6 cumlikov mam len jeden, inak vsetko sedi....a ta ceny je OK...ja som kupila za 28 €....od jedenej mamicky, ktora to dostala ale nevyuzila...bolo to esteš zabalene... TAkze ja odporucam kup...ved aj ja to mam 😀 😀 😀

A co sa tyka tej odsavacky....ty sii hovorila len o odsavacky na mlieko? Alebo aj o odsavacke na sopliky? Ja tu na sopliky este nemam...ale asi budem musiet kupit hned na zaciatok...predpokladam, ze babatka praveze hned od zaciatku mozu mat tie hlieniky este z plodovej vody v pluckach....tu este nemam sajnu, aku mam kupit. Akurat viem, ze je lepsia na vysavac...vraj.

ajka72
29. nov 2009

čauko mauzos no s tým vyváraním to nie je taká hroza, vyváram tak už vyše dvoch rokov a zatiaľ som fľašky nerozvarila teda sme ich nemenili ale keď máš takého pomocníka je to fajn vtedy som ja o takých sterilizátorch ani poriadne nevedela, ohrievačku som mala posunutu od jednej dvojmaminy tá nám poslužila a to vyváranie som brala automaticky len tak v hrnci ale doba pokročila a stále je niečo nové na trhu tak ak sa dá treba si pomocť 😉

julietka
29. nov 2009

zukrik gratulujem ku krasnym chlapcekom a super vaham 🙂

babenky urcite je velka pomoc ta sterilizacka, ale na druhej strane citala som aj nazor jednej lekarky tu na nete a pise ze nie je dobre pre deticky dlho sterilizovat, vraj staci prvykrat ako nove vyvarit (to staci aj v hrnci) a potom poriadne poumyvat speci kefkou na to urcenou a raz do tyzdna vyvarit, a toto staci robit tak do 3 mesiacov dietatka.

deny32
29. nov 2009

Mauzi, tuto si mala? Na elektricku ma super cenu, Avent tolko stoji klasicka rucna..
https://www.magister.sk/product_info.php?manufa...
Ty si mala rucnu, ci elektricku?
Katrin, ta odsavacka soplikov na vysavac nie je velmi draha, cca 13 eur. Nasla soma j nejaku elektricku, ale tu nebudem kupovat. Este mozno kupim rucnu, aby sme mali do tasky do kociara, keby bolo treba. Ale co som citala, vrav ta na vysavac je najlepsia. A odsavacku na mlieko uz mas? Ked, tak aku?
Baby, co este potrebujem z lekarne? Nejake kreminky, alebo co takeho? Este asi teplomer, len tiez netusim aky...
Ajka, o akej ohrievacke si pisala?

eviska83
29. nov 2009

Ahojte
Tak my mame flase Tommmy tipppee a tiez som spokojna 🙂 Sterilizartor mame Avent a tiiez spokojnost-
A odsavacku mlieka som mala najprv rucnu - bola do pohody ,ale po case sa precuchala(asi som vela odsavala 😀 ) kupila som avent na baterky - o nicom vobec mi to neslo tak sa mm nastval a kupil medelu elektricku- stala sice dost (90£) ale fakt super- najlepsia vec - 😵
My ohrievace flias nemame - my mame prevarenu vodu v termoske a stale zarabame cerstve- ani neohrievame v mikrovlnke.
no a kremiky? ja som mala rybaciu,mar do nosa, pupik na brusko- viac ma nenapada 😵

mauzos
29. nov 2009

Deny ja som mala rucnu Harmony, ale bola fakt dobra, taka s packou ... tie s pumpickou su naprd 😉 Nemas si odkoho pozicat do nemocky a potom ak ju budes vyuzivat by si si kupila?

mauzos
29. nov 2009

a z lekarne my tiez rybaciu mast, Mar do nosa, Hipp cajiky, do kupela Oilatum, ale to mame na predpis, je to ovela lacnejsie. No a potom uz len co budes potrebovat nieco na teplotu, na sopliky mne sa osvedcil Olynth od narodenia, Sab simplex na koliky atd., to si budes dokupovat postupne.

ajka72
29. nov 2009

deny myslela som ohrievačku na fľašu s mliekom príp. čajíkom využivala som ju na začiatku boli tam dva stupne jeden na mlieko a druhy na hustejší porkm keď sa mliečko zhralo tak zapípala, a tiež som mala prevarenu vodu v 1,5 l fľaši, zarobila som mliečko a dala na chviločku zohriať do ohrievačky do ktorej išla troška vody, neviem presne už značku už som ju dávno predala, ale je aj možnosť dať teplejšiu vodu do termosky a tak zarábať mlieko

deny32
29. nov 2009

Ajka, pozerala som na webe tu ohrievacku.. s tym asi ockam, mozno sa mi poari ich kojit a na zaciatku ju nebudem potrebovat. A ked, tak rychlo dokupime, lebo vyzera, ze je to super vecicka 😉
Mauzi, nemam od koho si pozicat, aspon ma teraz nikto nenapada... mama s smiala, ze ma jednu doma, nepouzitu.. bola by super, len ma 21 rokov 🙂

ajka72
29. nov 2009

deny presne ako píšeš uvidíš čo ti bude treba, teraz keď máš čas tak si vecičky nájdi kde ich potom budeš mocť kupiť najvýhodnejšie teda si urob prehľad veľa sa ukáže čo budeš potrebovať keď sa dvojky narodia, lebo keď sa fešíci narodia času na vyhľadávanie roznych pomocok bude pomenej 🙂

zukrik
29. nov 2009

Ahojte
Tak mám trochu času 😀
Drobci sú strašne zlatý,nekojím,lebo nemám mliečko,len 60ml,za den ☹
Dávame im Nutrilon HA,Ale jeden drobček chúda,chce stále môj prsník.Tak ho aspon ním ukludnijem
lebo si ho žiada pred spánkom.Chcem ho to odnaučiť,ale neviem ako.Ked dopapá s flaše,nechce spinkať,ale ked mu priložím prsník,tak sa hned ukludní,pár krát pocucká a spinká 🙄
Inak je to fajn,každé 3 hod. sa budia na krmenie,zatial im dávam 60ml.,ale neviem kedy mám zvýšiť dávku.
Ak mi niekto poradí,budem naozaj rada 😉
Pôrod som mala sekciou,bolo to dosť narýchlo,už som mala kontrakcie,ale necítila som ich 😀
Mala som skončený 38tt. Mala som celkovú narkozu a malinkých mi priniesli ukázať až večer,lebo som
dlho spinkala 😀 😀
Sekciu mi robili 16.11. v pondelok o 9 hod a pustili ma domou už v piatok 19,11. tak som sa tešila 🙂
Ak mi viete poradiť,aký čajík mám kúpiť,lebo drobci mávajú dosť často štikútku 😲

zukrik
29. nov 2009

Inak,zabudla som napísať,že Petko má herniu,som z toho na nervy,lebo ked sa jeduje alebo plače ide mu to do vajka a vyzerá to dosť blbo.Tak sa on bojím 😢 Lekárka povedala,že to budú pozorovať,ale keby to stvrdlo mám hned prísť. Povedala,že mu to budú určitr raz operovať,ale že je ešte moc malinký ☹

ajka72
29. nov 2009

zukrik ja som dávala od hami feniklovy čajik, niekto dáva len prevarenu dojčensku vodu, možno ti ešte maminy napíšu aké maju skusenosti s čajíkmi
dávku podľa budeš zvyšovať keď ti po krmení budu hladny teda budu ďalej ťahať, budu plačlivý podľa mňa to poznáš,
inak aj mne sa Lenka takto ukľudňovala na prsníku a potom cca po 3 mesiacoch to prešlo akosi samo jednoducho ťa chce ciťiť, inak doteraz si vyžaduje moju pozornosť pri zaspávaní, musím byť pri nej a držať ju za ruku, alebo ma ona hladká po tvári je to krásny pocit