Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
5. jan 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
pozeram,ze rozoberate kociky.......

deny kukla som link na monitory dychu.asi sa aj ja rozhodnem ten pre dvojcata,uvidim...ale su fakt najlacnejsie co si nasla.

juliagregor
5. jan 2010

dobré ránko,
fefferonka vôbec nemusíš byť nervózna, myslím, že ten február úplne stačí 🙂

monitory dychu a nepozerali ste či ich maminky nepredávajú, používajú ich cca 6 mesiacov, ešte sú aj v záruke. Viem, že niekto nechce kupovať už používané veci, lebo im neverí, ja som mala skoro všetko z druhej ruky a zatiaľ som sa nesklamala.

ešte ma napadlo, nachystajte si aj mastičku na prsia, ja som ju používala už preventívne, hneď po každom kojení, alebo odstriekaní, mala som klasickú calciovú, kamošky používali od Aventu, tuším cicaderma...sú ešte aj iné, nech maminky napíšu ......

katrinb
5. jan 2010

deny - ja som tiez na 99% presvedcena uz, ze kuopim SNUZ...presne ake si poslala ty...ale pockam, ci ich bude vobec treba. Az ked sa narodia bambulky. Mozno sa narodia s peknou vahou....resp. nebudu to potebovat. Ved uvidim. A vidis, ked pridu nove...daj info...mrknem aj na tie. A preco su tie Respisense lepsie pre dvojicky? ja v tych monitoroch sa nejako dobre nevyznam. Len viem, ktore asi chcem...ale rozdiel medzi nimi...NEVIEM 😠

fefferonka - nebud nervozna. Ja tiez este bnemam objednany kocik. A aj ked pride neskor, vobec to nevadi. Ved aj tak hned prve dni nebudes s babatkami chodit o vonku...nejaky cas to potrva, kym vystrcime s nimi nos vonku 😝. Nestresuj.....hlavne je, ze ste OK...aj ty aj babatka....kocik je len materialna vec, ktoru budes potrebovat neskor.....

katrinb
5. jan 2010

juli - ja mam olejcek werdena alebo tak sa to nejako vola...hadam je dobry

juliagregor
5. jan 2010

ešte bola otázka či treba aj monokočík

v byte som mala dva, deti v nich spali na balkóne a boli super aj na uspávanie, keď sme už nevedeli, čo s nimi 😒 alebo bol s nimi manžel sám a on nemá didi 😀

k lekárovi som ho použila dvakrát, keď bol jeden chorý .....vždy boli chorí naraz

katka určite stačí, len si nenechajte rozkúsať bradavky, lebo to bolí ako čert 😉

matelko1
5. jan 2010

julia ja som pozerala ci nahodou nejaka mamina nepredava monitor dychu pre dvojcata este v zaruke,ale nic.aj som si napisala inzerat,ale nik sa neohlasil.
katrin ja tiez pockam ako sa narodia,aku budu mat vahu a mozno fakt ich nebudem potrebovat.niekedy vobec take nieco neexistovalo a .....

a masticku si musim preistotu kupit.

juliagregor
5. jan 2010

ahoj matelko
ako sa cítiš?
bradavky dostanú zabrať, hlavne prvé tri dni, ak ti môžem poradiť kúp si.
sestrička mi v nemocke povedal, keď nebolí, nedrží dobre
😉 kalciovka je osvedčená masť - má však nevýhodu, musíš ju pred kojením umývať
iné osobne nepoznám, tak nemôžem napísať, ale viem, že sú aj také, ktoré umývať nemusíš.
Ale ono je to jedno, hlavne, že pomôže a bradavky som si aj tak prd každým kojením umývala.

juliagregor
5. jan 2010

dala som foto, zajtra zmažem.

matelko1
5. jan 2010

jeeej juli to je mile 🙂 ...a to si takto zvladla,ja si seba neviem predstavit.
citim sa dobre az na ten spanok,ze nemozem spat a uz ma vsetko boli zo spodu,ale musim vydrzat.

mauzos
5. jan 2010

Baby nezalezi na tom aku vahu budu mat babatka, monitory jednoznacne odporucam, bude sa vam kludnejsie spat. My sme pouzivali do pol roka a neviem si bez nich predstavit zivot. Urcite by som kazdu chvilu kontrolovala, ci dychaju. Je pravda ze niekedy neboli, ale kolko veci niekedy nebolo a teraz je a vyuzivame ich dennodenne 😉 Ja som kupovala od ruky a posluzili stopercentne. Ak by ste niektora mala zaujem, nahodim vecer inzerat.

juliagregor
5. jan 2010

už sa chystajú svalovci...
matelko na jednovaječné dvojičky si úplne super a aj fefferonka

matelko všetko zvládneš 🙂 ja som si neverila, toľko nocí som preplakala, čo som sa bála 😉 keď budeš kľudná ty budú aj deti, uvidíš, deti reagujú na matku, cítia jej pokoj alebo nervozitu

pozerala som teraz dvojcata.cz - je tam dobrá inzercia a sú tam aj monitory
katka vás už dobieha 😀
pozerala som teraz dvojcata.cz - je tam dobrá inzercia a sú tam aj monitory

matelko1
5. jan 2010

mauzos no,mozes hodit nejaky inzerat,kuknem.

juli budem musiet zvladnut,ja som kludna,ale aj tak ten strach tam je,

katrinb
5. jan 2010

juli - no klobuk dole pred tvojim kojenim.....dufam, ze aj ja sa tak pekne a rychlo naucim ich kojit...a hlavne, aby som mala co.....hihi. A chlapci ku fakt krasni, na jednej fotke vyzeraju ako trojicky 😉 . No ako kralovna medzi tymi chlapmi vyzeras, veru.......
Dik za link, idem mrknut tie monitory

matelko - drzkaj sa nam este. uz len 2 tyzdne......si moj vzor...tak mi to neskaz HIHI

mauoz - kludne hod inezrat

ajka72
5. jan 2010

juli ako keby som seba videla pri kojení ja som z toho nejaku vedu nerobila pred porodom som si pozrela nejaké foto a ešte v porodnici som si vzala jeden vankuš položili mimi, s druhým mi zvykli mamičky pomocť lebo prvá už bola prisatá, ešte aj sestričky sa chodili pozerať ako mi to ide, ono je doležité aby sa babatka správne prisali ako píše juli musí to bolieť vtedy je do dobre boli to najviac na začiatku potom je to už o.k., doma už keď som bola a bola som sama som sa naučili ich prikladať naraz sama našla som si system takže dievčatá nebojte sa všetko príde akosi automaticky je to tak zariadené keď sa vám babatka narodia automaticky budete vedieť čo a ako s nimi samozrjeme každá rada je dobrá ale netreba sa báť 😉

ajka72
5. jan 2010

foto mám ale mám už len vyvolanu fotečku nemám ju uloženu v počítači ☹

juliagregor
5. jan 2010

ajka 🙂

ajka72
5. jan 2010

predsa som len odfotila fotečky tak kuk do albumika su v prvom albume kde su dievčatá ešte v porodnici potom tiež zmažem 😉

vatina
5. jan 2010

Ahojte, tak som dnes volala do car-u. HCG zo včerajšej krvi ( teda na 25. deň po ET ) som mala cez 10 000.
Vo štvrtok idem kvôli cyste zase na kontrolu a dám si zobrať zase krv, nech viem či HCG stúpa alebo naopak.

matelko1
5. jan 2010

vatina,ale to hcg mas super.... 🙂

matelko1
5. jan 2010

ajka super 🙂

vatina
5. jan 2010

Baby, ale keď mňa ten lekár tak vyplašil, že tehotenstvo vidí nejasne. Pritom bolo vidieť tie dva gestačné vačky,
tak ja neviem, čo tým myslel. Ja nemôžem mať ani mimomaternicové, lebo ja už nemám vajcovody.
Ja teraz neviem, či nemali utz dobre nastavený a bolo to tmavé alebo čo. Dnes som si hneď na internete
pozerala aj tabuľky s hodnotami hcg, tiež sa mi to zdalo v norme. Ten obraz na utz bol včera taký zrnitý
a ja mám okrem toho maternicu otočenú dozadu a lekárovi sa tam stále motali moje črevá. Tak ja neviem, čo myslel tým nejasným, že či mám moje gestačné vačkya nejako slabo sfarbené alebo čo. Mám od včera toľko otázok v hlave.

taella
5. jan 2010

feferonka kočiari ti kľudne bude stači aj začiatkom februára . Lebo aj keby sa detičky skôr narodili , tak budete v nemocnici a tam ti netreba kočiar . Ale kedže sa narodia v termíne , tak máte koooopec času 😉

ajka tak isto som kojila aj ja svojich 😉

monitory sme nemali 😕

juliagregor
5. jan 2010

ajka krásne fotečky 🙂 aj detičky aj maminka

taella krásne fotečky ,len ja mám oproti tebe také mini piďi 😀
akí boli malinkí , aj si mohla byť s nimi v nemocke alebo si len nosila mliečko?

ajka72
5. jan 2010

juli ďakujem aj vy ste krásnučky, chutnučky a máš môj obdiv 4 chlapi keď počítam aj tatina 😵

matelko1
5. jan 2010

vatina a teraz kedy mas ist najblizsie na utz.

vatina
5. jan 2010

Matelko, idem vo štvrtok 7.1.

juliagregor
5. jan 2010

vatina ja som bola prvý krát v 6. týždni, videl len jeden plodový vačok ale čumel na to ..čumel a kázal mi prísť o týždeň, vtedy už boli krásne vidieť
len pokoj ...s hcg ti neporadím

matelko1
5. jan 2010

hlavne nestresuj a nemaj plnu hlavu otazok.uvidis co ti povie vo stvrtok.

matelko1
5. jan 2010

aj ja ked som bola v nemocke v 6 tt,tak videl len jeden vacok a az o par dni sa objavil druhy,tiez cumel doki.

vatina
5. jan 2010

Vo štvrtok chce hlavne vidieť cystu. Lebo teraz to vyzerá tak, že rastie každý týždeň o 2cm. Ale dnes ma až tak nebolí ako včera. Včera musela byť tá cysta asi aj dosť podráždená z toho utz. No veď uvidím vo štvrtok. Dám Vám vedieť.