Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

alienka73
13. jan 2010

Julietka aj mne sa najviac paci bumbleride a praveze tie vanicky sa mi zdaju pre mna lepsie, lebo tie pevne by som asi sama neodvliekla dve naraz aj s detmi ku kocikarni. NO dufam,z e ani detom nebude vadit, ze to nie su pevne vanicky.

julietka
13. jan 2010

nana dakujeme za pozitivne povzbudenie k dvojickam, dobre to padne ked tak kazdy strasi "ze este nevies co ta caka mat dvojky" a pod 🙂

a v tom elektrickom sterilizatore sa da vysterilizovat aj odsavacka?

julietka
13. jan 2010

a inak baby sa sa asi spytam dost blbu otazku, ale ked ste od narodenia kupavali vase dvojky, kupali ste ich v jednej vode? aj ked je chlapcek a dievcatko? alebo ste okupali jedneho a vodu vymenili a okupali druheho? 😕 myslim kvoli hygiene, alebo to nevadi ak sa v jednej vode kupu..

julietka
13. jan 2010

alienka ty budes mat uz letne miminka, ale my zimne, tak sa nam zdali vanicky pevnejsie a teplejsie a je tam aj hrubsi matrac teplejsi, tak preto EW 🙂

nana77
13. jan 2010

julietka, ja som mala odsavacku medelu, dala sa tam vysterilizovat aj ona. co sa tyka kupania, ja som malych kupala v tej istej vode. aj ked je pravda, ze ked boli uuuuplne malicke miminka, som im ju menila, lebo kym sme jedneho obriadili, uz bola voda studena... ale neskor jednu. inak, co sa tyka kupania, ja malych nekupem kazdy den. su na to rozne nazory, jedni hovoria, ze treba kupat kazdy den, ini zase, ze nie. vraj koza by si mala zachovat urcitu svoju mikrofloru a castym umyvanim (hlavne mydlom) sa tato porusi a byvaju potom rozne problemy (sucha koza, exemy, alergie). moji maju pokozku v poriadku, takze asi to bude ok.

a mas pravdu, ked som bola tehotna, aj mna vsetci strasili - najskor predcasnym porodom a potom tym, ze sa nevyspim a podobne... neviem, mozno sme mali stastie, ale vooobec nic z toho sa nestalo. mali od narodenia boli dobrucki, dobre spavali, dobre papali, nemali ziadne koliky. fakt, vobec ziadny stres som nemala. ja som si to velmi uzivala. dlho sme na nich cakali, su to vymodlene, vyprosene deti. ja aj teraz, ked spia, sa neviem dockat, kedy uz vstanu, je mi smutno bez nich 😅 .

julietka
13. jan 2010

s tym kupanim to pocuvam aj citam tiez ze sa nedoporuca kazdy den, na druhej strane iny zdroj zasa pisal ze praveze sa ma kazdy den, pretoze dietatko sa spoti aj pogrcka a potom z toho moze mat kozne problemy..ved uvidime, najdeme si svoj system, toho sa neobavam...
A aj to ze kazdy strasi ako sa nevyspime a pod...no neviem, pretoze ja uz teraz neviem vobec spavat, takze pre mna bude skor asi vykupenie ked sa vyspim aspon medzi krmenim ak nebude hrozit nieco horsie 🙂
a ako vravis, aj u nas boli drobci vymodleni takze sa velmi na nich tesime a musime to brat tak ze kazde nepriaznive obdobie, ktore nas s nimi postretne bude len docasne a vsetko raz pominie len to treba jednoducho vydrzat 😉

matelko1
13. jan 2010

aj nasi drobci su dlho ocakavani,vymodleni.cakali sme 7 rokov,takze sme stastni,ze nakoniec cakame dvojky.
a co sa tyka kupania,tak ani lekari sa nedokazu zhodnut.jeden tvrdi tak,druhy zase tak a teraz si vyber.
budeme si musiet najst svoj system.....

katrinb
13. jan 2010

nana - som rada, ze sa raz za cas ozves. kazda rada skusenej maminy nam tehulkam len a len pomoze. A s tym kupanim ja som za aby sa nekupkali kazdy den. Urcite aj koze potrebuje si vytvorit ochranu. A keby sme ju kazdy den umyvali....nebola by schopna sa sama ochranovat...ta koza myslim. To je ale moj nazor. A predsa len vlhkou handrickou sa mozu babatka aspon pretriet kazdy den...aôle fakt. Skusenosti nam to ukazu same...

Julietka - vies co som si vsimla? Ze lne ludia, co nemaju dvojicky nas strasia, co to bude...ze to bude hrozne...ze preboha...ako to chete zvaldat a pod. Uz mi take reci lezu na nervy...ale je rpavda, ze ja sa nad tym pousmejem a poviem....ze sa na to velmi terskam a aj na to, ako budem behat okolo dvoch babatiek... A je to pravda...fakt sa na to tesim. Ja som taky blazon. Aj v robote som mala rada stres a kopec roboty. Takze sa tesim, ako to budeme musiet zvladnut. Dalsia vyzva do zivota 😎
A dobra otazka....s tym kiupanim. Ja som na nu myslela uz minule....no zatial som sa ju neopytala. takze maminy...aj mna to zaujima...ako s tym kupkanim

julietka
13. jan 2010

katrin ja som minule citala ze nikto nema pravo ti radit ohladom starostlivosti, kto nezazil dvojicky, pretoze vychova dvojiciek je uplne nieco ine ako mat jedno a zalezi od nasej sikovnosti. Ved niektore mamky su doslova nemtave ze sa nestihaju poriadne postarat o jedno a budu ti davat rady a strasit ta s dvojickami...
Vsetko je to len o sikovnosti a o vytvoreni si vlastneho rezimu..samozrejme ze su veci s ktorymi je potrebne poradit, ale vacsinou su to "technicke" otazky 😉

juliagregor
13. jan 2010

ja som už napísala viac ale chalani mi to zmazali 😀
tak neskôr ahojte

tintin
13. jan 2010

julia, spominala si, ze mas/mala si Peg perego Aria. Si s nim spokojna? ten sa mi fakt paci a je lahky. Myslis, ze by sa dal od takych 8 mes. pouzivat aj ked bude vtedy zima? koliecka su male ale je ich dokopy 8..ako sa ti s nim chodilo? idem zajtra na krv. drzte palce, aby boli vysledky dobre 😉

alienka73
13. jan 2010

My sme tiez nekupali kazdy den, teda spociatku ano a zacal mat maly problem s kozou tak na radu pediatricky sme prestali aj olejovat olivovym olejom, to mu uskodilo. A teda myslim ze male babatka sa zacnu potit az neskor, teda neviem nas je novembrovy tak mozno je to ine ked sa babo narodi v lete ale nas sa teda nepotil a ked sa pogrcka, to staci umyt namocenou latkovou plienkou netreba kvoli tomu cely kupel. Skor sa odporuca kazodenne kupanie kvoli ritualu, ze kazdy den robit to iste aby sa im dobre zaspavalo. Neviem nas zaspava doteraz zle tak sa neviem vyjadrit.
A aj dvojicky su kazde ine, niektore su kludne niektore nervoznejsie. Mne pri malom rastu rohy uz od jeho narodenia, aj ked dokaze byt neskutocne zlatucky a velmi ho lubim ale je pravda, ze nemam trpezlivost, tak to mam tazke. 😅
Ak ste v pohode, budu aj vase babatka.

fatulda
13. jan 2010

Ahojte 🙂 ,

Matelko, my stale nevieme ci su jedno alebo dvojvajecne, nevedia to ani lekari (mali dva plodove obaly, ale placenta bola bud spojena z dvoch alebo jedna spolocna...), ale priklanaju sa k dvojvajecnym, aj ked sa velmi podobaju, nie su uplne rovnake..ak to chceme zistit tak musime dat urobit test dna, ale snad sa to neskor aj ukaze. Co sa tyka toho kocika, zatial som sa zmestila vsade, ale je pravda ze zase do malych potravin nechodim a ked sme u svokrovcov, tak ho musime skladat, nevojde sa do vytahu (ale ani tandemovy by nevosiel)

Dakujem za pochvalu mien 🙂

Ohladom kupania, my kupeme tak kazdy druhy den, teraz uz tiez v jednej vode, len tej druhej vzdy dopustime teplu..

A ohladom strasenia, je to presne o tom ako k tomu vobec pristupujete, vsetko sa da zvladnut, aj ja som obcas nevyspata a unavena, ale je to krasne mat dvojicky, je to naozaj aj dvojnasobna radost 😉 , mna teraz zase strasia, ved pockaj ked ti zacnu chodit, to bude ovela tazsie..tiez ma tie reci stvu 😠

Prajem vam vsetkym tehulkam pohodove tehotenstvo, uzivajte si to, ja na to velmi rada spominam 🙂

jajka28
13. jan 2010

ahojte babulky, sem kuknem len občas, lebo vačšinou už končíte tehotenstvá a ja som začiatočník, ale chcem sa spýtať odkedy ste začali cítiť prvé pohyby / pri dvojčatkách/ ?
pri malom som až v 20 tt. citila, ale teraz tobude asi iné-že? 😨

matelko1
13. jan 2010

jajka ja som zacala okolo toho 18tt citit take steklenie. 🙂
trosku som si zdriemla....

ajka72
13. jan 2010

no my sme kupali možno prvé týždne každý deň ale potom už každý druhý deň, my sme im dávali vždy novu vodu teda sme nekupali v tej istej vodičke obe dievčatá,

fatulda za seba môžem potvrdiť že je lepšie keď už budu chodiť vedia sa premiestniť nie su tak na tvoje ruky závislé, ako keď su miminá, podľa mňa je to lepšie a tiež môžem potvrdiť že je to krásne mať dvojky 😵 😵 😵

julietka
13. jan 2010

babule ste zlate ze prispievate takymi pozitivnymi reakciami ohladom dvojiciek 😉
uz parkrat som citala odpovede niektorych maminiek dvojkovych,neviem ci len tu na konikovi alebo inde ze ak by sa mohli este raz rozhodnut a bolo by to v ich moci este raz by chceli dvojicky, ze je to uzasne 😵

ja sa len bojim ako to budem zvladat po sekcii ked ta rana boli, ale potom uz sa na to tesim co bude 😵

alienka73
13. jan 2010

Jajka prid sem castejsie, je nas tu viac takych co sme len na zaciatku a ty mas este aj dalsieho drobca doma, co je pre mna inspirujuce, ze nie som sama a ze snad sa to da aj takto zvladnut.
A my co uz sme druhorodicky by sme vraj tie pohyby mali citit skor, tak som zvedava kedy to bude. 😉

matelko1
13. jan 2010

julietka aj ja sa bojim ako to budem zvladat po sekcii.toho sa bojim,ale dufam,ze to zvladneme.idem na injekciu.

mauzos
13. jan 2010

baby uz to tu niekto raz napisal, ze dvojicky ma len ten, kto sa o nich vie postarat. Takze nicoho sa nebojte, je to fakt uzasne mat dvojky a cim su vacsie, tym uzasnejsie 😵 Kazde obdobie ma svoje caro a ja sa na to chodenie velmi tesim, aj ked viem,ze to bude tahsie.
Dnes ma oslovila na ulici jedna pani a opytala sa ma ako to zvladam s dvomi, ked jej dcera to nezvlada s jednym 😀 Ja som jej na to povedala, ze super, ze su dobrucki a ona na to, ze jej dcera je nemozna matka 😲 Takze aj o tom to je, kazde dieta je ine a kazda matka je ina.

My sme kupavali v tej istej vodicke, len sme dopustili teplu a teraz uz sa kupu spolu vo velkej vani. Jeden cas sme ich kupali kazdy den presne kvoli tomu, aby mali vecerny ritual a krasne sa pri tom unavili, ale len cistej vodicke. Ja malych nenatieram nicim, do vody im davame Oilatum, je to na premastenie pokozky a poradili mi to uz v porodnici.

julietka
13. jan 2010

matelko na aku injekciu musis ist? 😕

julietka
13. jan 2010

no Mauzi, naozaj je to len o sikovnosti a ked vlastna mama povie na dceru ze je nemozna matka tak asi vie co vravi 😉

Ten oilatum sa kupuje v lekarni, alebo co je to za pripravok? ale je to len do vody, nie na natieranie pokozky vsak?
ja v ziadnom pripade nebudem mazat deti olejom. to sa razila taka teoria za sociku a potom sa deti pod tym olejom potili a potili a z toho mali kozne problemy...brr si to ani sama neviem predstavit ze by som sa natrela olejom az mam zimomriavky..ved je kopec uzasnych a nemastnych kremikov pre babatka

ajka72
13. jan 2010

my sme tiež nedávali olej ke´d tak nejaké mliečko po kupaní, na ktoré dobre reagovali takže im ho dávam doteraz 😉

julietka
13. jan 2010

Mauzi uz som to nasla na nete ten Oilatum..asi ste mali ten roztok vsak? a to ste mali na predpis ci?

julietka
13. jan 2010

ajka a aku znacku pouzivate?resp.co sa ti najviac osvedcilo?

ajka72
13. jan 2010

aj to sme nedávali zakaždým mliečko možno keď boli menšie teraz občas a maju radi ke´d ich natiera tatko to si doslova vychutnávaju 😵

ajka72
13. jan 2010

teraz sa tiež už kupu spoločne v jednej vani keď boli maličké tak chvíľku Lenka mala nábeh na atopický ekzém tak sme jej do vodičky dávali také kvapky a nechceli sme aby Natálka bola v tej istej vode 😉 ale trvalo to krátko

ajka72
13. jan 2010

julietka v porodnici mi povedali že dávaju mliečko johnson a dokrmovali ich mliečkom nutrilon HA aj keď to dlho popierali že ich dokrmuju ale nakoniec mi jedna sestrička povedala že ano a keďže som vedela že na to dobre reaguju pokračovala som v tom aj doma potom keď Lenka mala chvíľku problém som jej dávala mliečko aderma Natálke ten johsnon, ale mala som už aj niveu, a teraz maju bubchen a tiež dobre reaguju

julietka
13. jan 2010

ajka no tak to mate doma typicke baby, tatinkove dcery ked sa nechaju tatinkom natierat 😉

julietka
13. jan 2010

o johnson kozmetika uz niekolko rokov pocuvam (a to sme este ani deti neplanovali) ze je to najviac alergizujuca kozmetika..
ajka a ty si nedojcila?alebo si aj dokrmovala?
inak s tymi vyzivami pre deti to tiez neviem...ked to budem musiet riesit..viem ze u nas prepisuju detski lekari najcastejsie BEBU..NUTRILON je tiez na predpis, alebo vsetko treba kupovat?