Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katka.ott
11. feb 2009

cherry, sak len nedavno sa narodili a uz take vahy 😉 , nadherne rastu

cherry01
11. feb 2009

noveeee FOTKYYYYYYYYYYY ! 😀

katka.ott
11. feb 2009

krasni su 🙂
kristinka vyzera tak dospelo a tromasko tak babikovsky 🙂
a v tych overaloch su nadherne strateni 🙂

katka.ott
11. feb 2009

ozaj, ked spominam tie overaly, koncom marca ich bude ste treba, vsak? existuju take nejake prechodne - jarne?

jarka82
11. feb 2009

ahoj cherry len tak dalej nech krasne rastu a priberaju 🙂 🙂 najprv ja az potom zofka 🙂 a fedra mozno skorej ako ja 🙂 onaa skorsi termin
mauzos aj ja niekedy hlavne ked sa musim podopriet nocneho stolika aby som vedela vstat z postele 🙂 aj moj muz hovori ze raz to prist musi 😀

cherry01
11. feb 2009

katka.ott - urcite existujú jarné

jarka82
11. feb 2009

cherry mas krasne deticky 😵 😵 😵

mauzos
11. feb 2009

cherry zlatunki su... a co si Kristinku ostrihala, ci co? Inak mame rovnake cumliky. Mala si v prenatal boxe?

jarka82
11. feb 2009

cherry a nebudia sa navzajom? ja sa toho bojim ze jedno bude spat cez den a druhe v noci a este nas lumpik 😲 neobsedi ani chvilu ☹ ☹ ☹

jarka82
11. feb 2009

asi mu zacnem davat nieco na upokojenie dost je hyperaktivny 😀 😀 😀

mauzos
11. feb 2009

jarka makovy odvar 😀

jarka82
11. feb 2009

no nieco budem musiet inak to asi nezvladnem 😀 😀 😀 😀 ja dufam ze sa ukludni az sa deticky narodia ako prvych 5 tyzdnou mi pride svokra na pomoc ale co potom? manzel stale v praci 😨

cherry01
11. feb 2009

jarka, nebudia sa navzájom, boli časy ked Tomi ričal Kristínke do ucha..a ona spala 😀

jarka82
11. feb 2009

tak to je super naozaj vzvladas to dobre?

pipka
11. feb 2009

cherry...sak vy nas cochvila nie ze dobehnete ale snad aj predbehnete s tou vahou 😅 😀 😀

pipka
11. feb 2009

jarka ja som hanke kupovala taky prechodny overal v Tescu, cherokee, tie su super a za vyybornu cenu, ja som zan v oktobri dala 290 sk 😉

jarka82
11. feb 2009

ipka ale ja som sa na overal nepytala 😀

jarka82
11. feb 2009

ale dakujem za info 😎

pipka
11. feb 2009

ups...tak sorry...tak odpoved patri tomu, kto sa pytal 😀 😀 😀 a hotovo! 😀

pipka
11. feb 2009

tak katke to patri... 😀

mauzos
11. feb 2009

pipka diplomatka 😀

lumah
11. feb 2009

cherry aj medzi našimi jeokolo pol kila rozdiel-a to dodnes. 🙂

lumah
11. feb 2009

Ozaj včera sme boli plávať konečne, minulý týždeň sme neboli, lebo chlapci mali soplíky, a už sme išli aj pod vodu. Pekne zadržali dych, 😀

mauzos
11. feb 2009

lumah a neplakali, pacilo sa im to? Vcera mi susedka rozpravala ako chodila s malym na plavanie a ako ho ponarala pod vodu a on (teraz uz 8 rocny) na to reagoval, ze si pamata, ako ho topila 😀 😀 je to mozne? Neviem sice kolko mesiacov mal, ked tam chodili, ale tak maximalne do roka.

pipka
11. feb 2009

lumi, ja som pocula ze pri babatkach je to "signalove potapanie" to najhorsie co moze byt 😒 vacsina mamiciek zije bohuzial v mylnom dojme ake je uzasne, ze sa babo dokaze potopit, ale opak je pravdou...potopit sa moze, ale treba k tomu dojst ovela dlhsim procesom, ako na druhej alebo tretej lekcii povedat dietatu "A ŠUP" a ponorit ho. Mam to od odbornika, ktory sa novorodeneckemu plavaniu venuje dlhe roky a presne pred tymto ma vyslovene varoval!!! 😨 plavanie ako take je pritom pre deti fantasticke a velmi dobre posobi na imunitu, motoriku...ale potapanie nie!

pipka
11. feb 2009

je tu aj vo fore tema o plavani...

kutina • 1d • 18. nov 2008 o 12:15

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš Ahojte maminy,
my sme akurát na dovolenke s rybičkami s p. Vajdom v Spišskej starej vse. No ako písala Vera, nie sme už v plávaní začiatočníčky, ale stále sa máme čo učiť. Naozaj úžasný prístup k deťom vo vodičke má tento p. Vajda, ktorý to robí už 24 rokov a veľa sa naučil. To čo sme zatiaľ robili s detičkami v bazéne my, nebolo vždy najsprávnejšie. hlavne si treba dávať pozor na signálové potápanie!!!!!! nerobiť to v žiadnom prípade na silu a hlavne nie si dokazovať, že moje dieťatko sa potápa....treba bábo neustále sledovať ako sa tvári a čo sa mu páči a čo nie. Vraj 90% signálových deťi (ktorým sa to nie moc páčilo) majú dosť veľký problé s vodou medziá 4-5 rokom života.
Táto dovolenka a prístup k dieťaťu v bazéne je zatiaľ NAJ a to sme už boli na 3 miestach, toto je 4-tý x a aj 4-tý lektor.
Najdôležitejšie je na tom všetkom ako sa cíti vaše dieťatko....keď ho baví robiť kolo mlýnske, treba s ním tancovať, pokiaľ to nechce a chce byť individualista - nechcite aby sa točilo, stojte s ním na kraji bazéna , hlavne nech je ono šťastné...o to ide.
P. Vajda je úžasný človek. Zobral mi dcéru v bazéne a len som čumela (on trošku tiež
Deti do jedného roka sú na "psychickú traumu" najnáchylnejšie, čo sa môže prejaviť v puberte:
Ty si ma vtedy potápala, keď som sa nemohol brániť, teraz ja budem robiť tebe, s čím si ty nebudeš vedieť dať rady......
Každopádne je plávanie výborná vec pre detičky, takže doporučujem , ale sledujte si detičky čo sa im páči

pipka
11. feb 2009

to som sem skopirovala len cast 😉

Presne ten pan Vajda o ktorom tu pise je moj kamarat a on ma pred tym varoval...v zasade presne tak, potapanie ano, ale postupne a nie na Signyl a nie v zaciatkoch kurzu!

mauzos
11. feb 2009

tak nakoniec ten moj maly sused si to asi fakt pamata. A to sme sa mu smiali, ze si vymysla 😒 a on ma z toho mozno aj traumu....
pipka dakujem za poucne informacie 😉

lumah
12. feb 2009

pipka ale oni sa neponárali na druhej alebo tretej lekci, ale na siedmej a predtým to bolo postupne najskor prskanie vody do tváričky, potom oblievanie postupné telíčka a ušiek a zozadu hlavičky a potom postupne spredu pohárikom a teraz s pohárikom a zároveň len mierne išli pod vodu, robí to s nami vyškoleníá profesionálka, ktorá už odchovala takto veeeela detí, z ktorých su dnes výborní plavci a nemaju problém sa hocikedy ponoriť-proste sa cítia pod vodou super. Sama na to upozornuje, že sa nieje kam ponáhlať. Okrem toho ten pán sa venuje novorodencom a naši maju vyše pol roka, takže to aaaaa šup tam je potrebné, lebo už predsa vnímaju inak,sama uvidíš, keď budeš chodiť plávať. Velmi sa mi páči, ako sa tam deti zabavia, našim sa to velmi páči, hovoria sa pri tom rozne riekanky, takže sa smeju a vobec sa neboja.
mauzos vobec neplaču, lebo všetko sa robí nenásilne, nasposledy sme skušali aj to, že sa zviazali dva rukávniky vedla seba, dieťaťku sa položila hlavička dostredu, inštruktorka ho postupne pušťala a uviazala mu okolo hrude pásik, ktorý trčal z tých rukávnikov zviazanýcha -deti si tak cvičia krčné svalstvo, chvilu vydržali a potom začali kriviť ustočká-im to začalo byť neprijemné, bolí z toho krk. Náš dado sa vynašiel, sa chytili ručičkami tých rukávnikov. 😀
Alebo sa točia ležiac na chrbátiku -držíme ich len dvoma prstami pod bradou a druhou rukou pod hlavičkou a robíme s nimi osmičky na vode.
Mne sa páči prístup tej inštruktorky, deti si tam pekne zacvičia nenásilným sposobom, naši keď tam prídeme a pozorujeme ešte predchádzajucu skupinku by najradšej hned išli do vody.
A potom v saune sas chvilu osušíme a ideme domov- ešte pri obliekaní zaspia od unavy. 😀

lumah
12. feb 2009

Inak máme v skupinke dievčatko Sofiu, ktorá keď sa cvičí, strašne vykrikuje, lebo sa jej nechce, ale ked sa pláva-to znamená, že dieťa držíme a ideme s nim vo vode, tak to sa jej veeelmi páči. Už sa na nej normállne smejeme. Ona je o 6 dní staršia od našich chalanov a už ako polročná stála. Skoro som odpadla, ked sa v ohrádke postavila. 😀 Minule náš dado žiarlil, som si vzala na ruky jedno dievčatko-tiež s nami pláva, mamina sa išla osprchovať a dado ked to videl, nervozne ma drapol za ruku a škaredo pozeral, keď si mamina malú Kiku vzala na ruky zas a ja jeho, normálne si spokojne vzdychol-krpec krpatý. 😀 😀