Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ajka72
10. máj 2010

dievčatá trochu odbočím od temy ale chcem sa vás opýtať keď niektorá robíte palacinky na slano čím ich zvyknete plniť, ďakujem

xluciannax
10. máj 2010

jennys dakujem za radu..popozeram tvoje typy... no mne sa do vytahu nezmesti ziadny kociar...aspon z tych co som pozerala... ☹ a na glukoze som bola..vsetko je ok..zelezo uzivam uz dlhsie,lebo ja mam stale zly krvny obraz a este mi dal magnezium na ukludnenie maternice lebo jeden den som mala velike bolesti...ani vystriet som sa nemohla...a krcok maternice mi sleduje,lebo ze je tam nejaky naaaznak maly otvarania..ale ze to je este v norme...tak uvidime..dufam,ze to tak aj ostane,lebo by som nerada isla lezat do nemocnice...

christie
10. máj 2010

ahojte, viete mi povedat, ci ste boli niektora na amniocenteze, kvoli genetike? my sme po IVF a mam to odporucene... len neviem si predstavit, ako to robia, ked su dvojcata. Dik

jennys
10. máj 2010

XLUCIA tak popozeraj, ja by som tiež nerada do nemocky ale pri dvojičkách to nikdy nie je isté kedy pôjdeme alebo nepôjdeme tak môžeme len dúfať, že vydržíme doma čo najdlhšie
CHRISTIE ahoj, ja som na amnio nebola a tiež máme dvojičky po IVF teda čakáme. Triplet mi vyšiel dobre tak som to pustila z hlavy.

ajka72
10. máj 2010

christie ja som bola na amnio a robia sa dva vpichy predtým lekár podľa utz zistí polohu babatka, vyznačí si bodkou na bruchu miesto vpichu a odoberie pl. vodu, a to isté sa urobí pri druhom babatku, a potom obidve ešte skontroloval, nie je to nič príjemné ani nie bolestivé len trochu strachu aby všetko dobre dopadlo, dá sa to vydržať, výsledky su za 3 týždne, nám chválabohu vyšlo že čakáme dve zdravé dievčatká ktoré už mali 2,5 roka

christie
10. máj 2010

tak so je super ajka. no uvidime, ako vyjdu krvne testy, este je to dost skoro, tak snad vyjdu v pohode, ako jennys a nemusime na odber vody 🙂

juliagregor
10. máj 2010

ahoj, aj ja som bola na amnio...
mňa pichli viackrát, lebo jeden nespolupracoval... 😎
pichnutie je ako ked ti berú krv a výsledky ako už ajka písala za tri týždne,....
a prečo ti odporúčajú amnio?
a jedno alebo dvojvaječné...

mauzos
10. máj 2010

Boli sme dnes na ockovani, tak som dr. pytala ako to je s predpisovanim mlieka. Vraj nic nove od noveho roka nie je, moze sa predpisovat 5 krabic na mesiac z akehokolvek mlieka, ktore sa da predpisat a na odporucanie odborneho lekara tolko kolko babatko potrebuje 😉

Mne odporucali amnio, kvoli hranicnym vysledkom, ale odmietla som. Potom na morfologickom utz zistili, ze je vsetko v poriadku.

juliagregor
10. máj 2010

ahoj mauzi ...
a chlapci ako zvládli? máte teplotu?

mauzos
10. máj 2010

nie nemaju, boli sme na zltacku 😉 Zvladli to na pocudovanie vyborne, chvilocku poplakali a bolo dobre, Spia vonku v kociku, drahy s nimi ostal, lebo po ceste zaspali, aj ked pocasie je hrozne, no ale aspon sa im dobre spinka.

julietka
10. máj 2010

jennys my mame easy walker duo a je fakt uzasny, keby som sa mala rozhodnut este raz, znova by som sa prenho rozhodla..aj ked cena je daleko vyssia v porovnani s ostatnymi..ale nelutujeme

julia ahojki 😉 mas pravdu uz neriesim ako drobci priberaju..ide leto a ked bude pekne budeme aj castejsie vonku a drobci budu aj menej papat...mala uz teraz vymysla a drzi dietu 😉 odmieta papat a reve ked je strkam flasu...na zuby sa mi zda este skoro ze by jej sli
juli mate super vyzitie pre deti s rodicmi..u nas nie je nic...snad sa to zmeni kym nasi povyrastu...

juliagregor
10. máj 2010

julietka kamoškina dcéra mala 4 mesiace a 4 zuby 😀
u nás je fajn...mne sa tu dobre býva...ešte chatička mi chýba ku šťastiu 😀 😝

julietka
10. máj 2010

jej mauzi vy uz mate rok??!!ak rychlo to ubehlo..si ta pamatam ked si este bola tehu tot nedavno 😅drobci su zlati 🙂 este sa vmestite do kocika, alebo planujete menit za vacsie nieco?

julietka
10. máj 2010

nestras juli..ale je pravda ze mala zacala dost slintat, ale uz dlhsie slinta tak viac, tak uvidime..

no chaticku sme mali kedysi..viem o com hovoris, je to uzasne, bud v lesiku alebo pri vode...ale ved mozete mat..alebo az taky velky diamant to nie je? 😉 😵

juliagregor
10. máj 2010

juli mne maťo slintal pol roka, kým mu vliezol prvý zub 😝
a dvojčatám tiež 😀

no veru tak veľký nie je 😀 , dne s som tam volala, že mi hned zavolajú a h...., tak som zvedavá, hádam sa do Vianoc dočkám 😎

mauzi má bumrle a tej je dosť veľký 😉 , to je dobrý kočík ...

matelko1
10. máj 2010

ahojte.
tak teraz sme dosli domov....rano sme boli s chlapcami s nozickami na kontrole.vsetko je v uplnom poriadku a uz nemusime balit na siroko.super.uz sme ostali v meste,sli sme sa napapat,nakupit,dosli nam pampersky atd.
teraz si vas idem precitat.mam chvilku cas 🙂

jankaa15
10. máj 2010

Pekny dnik vam prajem,,,,
ja som dnes uz musela volat sestricke do ordinacie lebo od piatku mam uplne dole v podbrusku nejake krce vychadza to tak z pravej strany,,,v sobotu som ani chodit nemohla strasna krcovita bolest
povedala ze hned zajtra mam prist ale robi az od druhej tak este musim doobeda pockat,,,,drzte prsty nech je vsetko v poriadku ja som chcela povodne pockat az do toho 26.na poradnu ale vsetci ma prehovarali nech radsej zavolam a sestricka mi povie co,,,,a dnes som citala ze po novom sa ten morfologicky robi 18-20tt a ja som uz 18tt tak mozno zajtra pozrie aj to ale neviem uvidime len dufam ze mi nepovie nejake zle spravy lebo mam taky zly pocit

lusinkaj
10. máj 2010

Janka,tak co to moze byt...dobre ze si zavolala a hned zajtra chod a daj vediet....
a ten morfologicky sa robi tie tyz.ale moze aj neskor ja som obj.az v 23tt lebo nemali nic volne vsteko plne 🙂 hlavne ze sa urobi to je jedno ktory tt.... 😉

jankaa15
10. máj 2010

lusinkaj aj ja viem ze je lepsie pre istotu ist aj keby nic nezistila,,,uvidime zajtra co povie a ci mi vlastne bude robit utz ale dufam ze ano

lusinkaj
10. máj 2010

tak to si myslim,ze uz by ti mala robit utz hlavne pozrie krcok a placentu ci nieje nizko....preco su tie krce 😉

katrinb
10. máj 2010

adjka - ja som mala cisarak - spinal a epidural. Epidural si pytaj, ked mas cisarak, maju ti ho dat zadara...oni ale vacsinou nedavaju. A je to oooovela super, lebo ti pichaju proti bolesti kazde 4 hod....ja som vobec necitila ranu.....teda v ramci moznosti to skoro vobec nebolelo....az ked som sa hybala...ale tomu sa nevyhnes. A pri operacii? Absolutne nic som necitila. Len som vedela ze nieco robia...., ako pisala mima, nejaky tah som citila....ale bolo to rychle....takze super.

ell - neboj, ono to pojde samo...ani nebudes vediet ako 😉

matelko1
10. máj 2010

janka jasne zavolaj a chod preistotu,necakaj do 26-teho.daj potom vediet.
lusi ty sa neobavaj,ty si mala tripletesty ok,tak to je jedno v ktorom tt,hlavna vec,ze uvidis svoje babatka v 3D obraze. 🙂

lucia.kl
10. máj 2010

christie, aj ja čakam dvojčata po IVF a nebola som na amnio, ja som si povedala, že aj keby mi vyšli testy zle a bolo tam podozrenie na dawna, tak nepojdem, ale našťastie vštky výsledky boli v poriadku...

tintin - dufam, že ešte nerodiš, som ťa tu dlho nevidela, s kym sa budem baviť v pôrodnici?? 🙂) ale už sa to blíži

medinila
10. máj 2010

christie, ja nie som po IVF a na amnio som bola,hoci nevychádzal downov,ale ráštepové vady. Aj preto som sa dostala medzi kolotoč roznych názorov lekárov-jeden tvrdil áno,jeden nie,genetik tiež nie,a v nemocnici tiež tvrdili že tam nemám čo robiť 😖 rozhopdnutie bolo však na mne tak som šla. Pichali ma 3x,brucho som mala stale pod ultrazvukom a boli pri mne 3 lekári a staničná sestra.Je to také nepríjemné ale žiadna strašidelná bolesť. Ak by som mala ísť este raz určite by som to podstupila.

luciaf13
11. máj 2010

Ahojte 🙂
dnes sme uz druhy den bez pracujuceho tatinka a zatial zvladame 😎 😎 rezim mame a vsetci chalosi su zlatucki, aj ked byt na nich sama od 8:00 do 21:30 da riadne zabrat a vecer som uz padla od unavy do postele. Ale zajtra sa chystam na plavaren tak sa zregenerujem 😀

tehulky ja som mala oba porody cisarskym v spinalke a bolo OK, citila som len tah pri vyberani babatiek, inak nic. Horsie je potom to prve postavenie sa 😒

Pekny dnik vam vsetkym prajem 😉 ma byt zevraj 24°tak som zvedava

mima595
11. máj 2010

luciaf - mas pravdu, to 1. postavenie je nejhorsia vec zo vsetkeho ☹ -ale druhe vstávanie je lahsie ako prvé - človek nevie, co ho caka 😉

matelko1
11. máj 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
tak to som zvedava ci bude tych 24 stup.

lusinkaj
11. máj 2010

Matelko presne tak triple testy boli negativne taze je jedno v ktorom tt pojdem na morfologicky ....tesim sa nan 🙂

matelko1
11. máj 2010

lusi to ti verim.ja som sa tiez tesila ako uvidim svoje babatka.ja som bola v 19tt a potom ma este obj.na 24tt,ale mne triple testy vysli zle....to ti povie teraz aj pohlavie,samozrejme ak budes chciet.ja som to chcela vediet 🙂

lusinkaj
11. máj 2010

samozrejme matelko tesim sa ked mi povie pohlavie...chceme to vediet 🙂
aha,tak mne vysli negativne taze som bola rada....preto idem az v 23tt 🙂
kedy si citila prve pohyby?