Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucija272
25. nov 2010

@mamoka4 no v mojom pripade to bolo takto...v 26tt ma moj gyndos poslal na antolsku si na 3-4 dni polezat, aby mi prestalo tvrdnut brucho, no ale tam ked som dosla mi povedali, ze ak by som nahodou porodila, ze teraz nemaju miesto pre dve babatka, tak ma poslali na kramare, kde som bola az do 38tt teda do porodu chichi 🙂. Ale vraj su vybaveny rovnako aj antolska aj kramare a neviem, ci by ich prevazali. Ja som nakoniec voec nelutovala a bola som rada, ze som na kramaroch. A dr Hruzik na Kramaroch rodi, takze ja by som asi isla tam 🙂))

lucia.kl
25. nov 2010

@janette77 koncom panvovým - čiže zadkom

janette77
25. nov 2010

@luciaf13 dakujem za vysvetlenie, ja dnes pojdem mudra spat.🙂) Nech zije MK!🙂

janette77
25. nov 2010

@lucia.kl no ved pockajte, aj ja raz budem taka mudra, ked budem mat po vsetkom! 🙂))))))))))))))))))))

lucia.kl
25. nov 2010

@janette77 neboj, ja som to tiež nevedela 😀 ved sme z neba učený nespadli 🙂

janette77
25. nov 2010

Este jedna otazka a uz dam pokoj! (teda pre dnesok) 🙂 Ak vsetko prebehne hladko, ak su dvojicky k svetu, aky dlhy je poporodny pobyt v nemocke?

lucia.kl
25. nov 2010

@janette77 ja som rodila v sobotu a v stredu už som išla domov

janette77
25. nov 2010

@lucia.kl ...no presne toto som potrebovala pocut.🙂

janette77
25. nov 2010

@lucia.kl fiha, tak to je uzas! V kazdom pripade ako tak vidim, je to fakt indi-vindi, zalezi od miliona okolnosti. Tak ja sa uz nebudem dopredu stresovat, pockam si na ten moj osudik. Uz len dufam, ze budem v dobrom spominat.

luciaf13
25. nov 2010

@janette77 ja som rodila v stredu a v pondelok sme isli domov 🙂

janette77
25. nov 2010

@luciaf13 jej, to ma len a len povzbudzuje, parada!

juliagregor
25. nov 2010

tehuľky, ak máte problémy, tak určite chodte do nemocky, kde je aj oddelenie pre predčasne narodené deti, inak Vám detičky odvezú preč
lekári su teraz dobrí všade 😉

andika10
25. nov 2010

@juliagregor to som riadnu blbosť napísala ,dik 😅 😖

andika10
25. nov 2010

@janette77 ja som tiež v sobotu rodila a v stredu sme šli domov 🙂 a suhlasim s juliagregor,

lucija272
25. nov 2010

@janette77 ja som rodila vo stvrtok a v utorok som bola doma. Po normalnom porode sa ostava 4 dni v nemocke, po cisaraku 5 dni, ak babetka priberaju, resp. uz nechudnu, vtedy pustaju domov, aspon na kramaroch to tak bolo, L.

mamoka4
25. nov 2010

@lucija272 Ďakujem za informácie. 😉 Aj ja to tak urobím, že pôjdem na Kramáre, poznám len Dr. Hrúzika a aj tak určia, kto bude pri sekcii.Pre mňa to už bude tretia. Staršie deti som rodila v Ružinove, nemôžem povedať polslova. Ešte otázočka: Bola si na nadštandarde po pôrode? Inak to si krásne dotiahla do 38 týz. ako veľké si mala deticky? A aké je to na rizikovom? Koľko Vás bolo na izbe?

medinila
25. nov 2010

@janette77 pridam svoj nazor na porodnicu. Na Antolskej som lezala kvoli amniocenteze a nevedela som to este porovnat s inou nemocnicou.No potom co som bola na Kramaroch tak Antolska je stvorhviezdickovy hotel oproti Kramarom.Porod prisel necakane v 32tt a najblizsie co bolo od nas po ceste(tiez som od Malaciek) boli Kramare.
Ale co sa tyka JIS kde boli deticky tak stou som bola velmi velmi spokojna.

apple7
26. nov 2010

Ahojte, prosime viete mi poradit? spravil sa mi herpes na puse a neviem ci si mozem dat herpesin, alebo zovirax, alebo nieco ine.

juliagregor
26. nov 2010

@apple7 ahoj, po pravde neviem, na príbalovom letáku, nie je nič napísané
pozri https://www.modrykonik.sk/forum/choroby-a-komplikacie/su-herpesy-v-tehotenstve-nebezpecne/

lucija272
26. nov 2010

@mamoka4 no po porode som lezala na nadstandarte a to bolo super, lebo novorodenecke je na tom istom poschodi, kam som v kuse lietala, lebo som este nemala mlieko, bolo treba dokrmovat a aj kvoli tomu wcku a sprche na izbe. Pred porodom som lezala na normalnom oddeleni, na izbe su 4 postele, sprcha wcko na chodbe, no nie je to prerobene :(((, je to oddelenie sestonedelia, cize su tam izby, kde lezia aj mamicky s babetkami (tie co nie su na platenom) a navsetvy sa prijimaju len na chodbe, na izbu ist nemozu. v podstate strasne zalezi na spolubyvajucich, ak su fajn, tak sa to da dajako prezit, ale najtazsie som znasala take baby na izbe, co moc nerozpravali, to bolo nuda...:(((ale vela som spala 🙂)))) v podstate skoro furt hihi, poslem ti moje cislo na IP, keby si mala dake otazky, kludne zavolaj.
no a baby mali 2,5kg a 3,2 kg...velke 🙂) tazke oplatilo sa len lezat a nic nerobit 🙂))
ale poplakala som si par krat, to bez toho asi nejde :(((

luciaf13
26. nov 2010

@apple7 ja som si davala herpesin 😉

apple7
26. nov 2010

Dakujem 🙂

adra22
26. nov 2010

@janette77 ahoj no personál by mohol byť lepší a spolubývajúce su celkom fajn a ako poradňa?

bisy
26. nov 2010

Ahojte mamicky a tehulky, viete mi niekto poradit? Kedze cakam dvojicky, tak od 31tt mam zacat chodit do poradne v nemocnici, v kt.budem rodit. Ako to je v Ruzinove? Je tam nejaka rizikova poradna? Alebo mam navstevovat normalnu poradnu? Diky

adra22
26. nov 2010

Ahojte dakujem vám za podporu ste zlaté veľmi mi to pomáha 🙂

annamary27
26. nov 2010

@apple7 čajovníkovým olejom nič nepokazíš a je velmi účinný a dobrý aj na iné veci,je dobré ho mať doma v zásobe 😀

juliagregor
26. nov 2010

čajovníkový olej je aj veľmi dobrý na kiahne, ale to budete potrebovať tak o 2 roky 😎

luciaf13
26. nov 2010

@bisy v Ruzinove som aj ja chodila a do normalnej poradne dole na prizemi, neviem o ziadnej specialnej 😉

bisy
26. nov 2010

@luciaf13 Diky moc a stale funguje vo stvrtok rano?

luciaf13
26. nov 2010

@bisy to si na 100% nepamatam skus tam zavolat ale tusim som tam chodila stvrtky