Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

poleva
15. jan 2012

@meusicka presne tak 😉

gemini2
15. jan 2012

@meusicka mna prave nikto na kojenie ,,nenahovaral,,. povedali- vy mlieko mat nebudete....
-pila som caro, caje, jedla polievky......opuchla som ako slon z tekutin ale mliecka nikde....
@poleva uz som sa s tym zmierila ale bcas mi to pride tak luto, ze som im nedala to najlepsie......

poleva
15. jan 2012

@gemini2 ale chcela si,to je hlavné
a hlavné je aby boli dieťatka napapané a spokojné
moje také sú,žiaden plač,len úsmeviky,nezbednosti a spinkanie celej noci,vdaka kašičke a mliečku 🙂
a kľudná je aj maminka s ockom

gemini2
15. jan 2012

@poleva to je fakt... 🙂
Dakujem.... 🙂 😉

betina1984
16. jan 2012

@meusicka ja ich zo začiatku budila na to tandemové kojenie, ale teraz už nie.

schaja
16. jan 2012

@michaelka1412 vitaj a gratulujem 🙂

schaja
16. jan 2012

@dana_l kraaaaaaaaaasne mieri agratullujem k zubku 🙂

dana_l
17. jan 2012

@schaja dakujeme.
ked mali male zubky tak som jednuducho skrikla a oni sa "zlakli" a prestali hryzt. teraz ked su na mne obaja tak kricat nechem lebo malinka predsa nic "nerobi". tak len dufam ze maly nebude dlho hryzt.

meusicka
17. jan 2012

@betina1984 joj tak ja som ich chudatka budila na kojenie v nemocke aby cim skor priberali, ale kedze sa narodili mensie, tak to bola riadna fuska ich vobec zobudit. takze teraz uz ich nechavam spat a podla toho ako sa budia tak im davam papat. na dnes rano sa mi budili naraz, takze som ich kojila obe, co mi fakt usporilo kopu casu a som sa aj "vyspala" 😀 inac Rebecca je o nieco vacsia a aj viac vytaha naraz, a tak spinka dlhsie, a Barka zase potrebuje castejsie cucnut. no a o tom ani nehovorim, ze kolko sa im cka a potrebuju cucnut aj preto 😝
davate babatkam aj cajik??? napr. ked sa im cka?

zuzika30
17. jan 2012

@meusicka ja som davala cajik malemu casto ,ked sa mu ckalo alebo aj ked sa budil a este nebolo cas papania tak som ho trosku oklamala a teraz mi cajik pije pekne ,malu som nemusela cajikom klamat a ta mi teraz cajik nepije vobec -nechce, ale my nie sme kojeny neviem ci je v tom rozdiel, ale cajikom mu ckanie preslo

betina1984
17. jan 2012

@meusicka dávam čajík. A ja aj dokrmujem a to UM dosť "suší", tak dávam čajík aj po ňom.

dana_l
17. jan 2012

@meusicka ak kojis tak nemusis davat detom ziadnu "extra" tekutinu. to ckanie mi velmi pekne vysvetlil pediater - to my s tym mame vacsie problemy ako babatko. tomu je to jedno.

tina1979
17. jan 2012

Ahojte kocky, prosim vas , vedeli by ste mi poradit ako davat deti poobede spolu spat do postielky ? Maju teraz 5,5 mesiaca , tak zacinaju sa ucit na pravidelnost a nerada by som bola, aby sa naucili na "nieco zle" . Prvy dlhy spanok maju v kociku a to je v pohode, hned naraz zaspinkaju a spia 3 hodiny . Naraz ich aj budim a idu papat. A potom by mal ist dalsi spanok doma a s tym mam trosku problem. Jeden je unaveny uz za 1,5 - 2 hodiny , tak ho ukladam do postielky a vie tam pospat hodinku . Druhy vsak vydrzi dlhsie a uspavam ho neskor ( alebo sam zaspi obcas) kdekolvek po byte a najlepsie vo vybrujucom lehatku a pospi max 30 minut. Teraz mi to vyhovuje , ale obavam sa, ze mi nebude chciet spavat v postielke ked bude starsi. Ako doma davate spinkavat vase dvojicky ?

mamoka4
17. jan 2012

@tina1979 Ahoj, uspať dvojičky naraz je naozaj ťažké...moje baby maju už 10,5 mes. a konečne poviem máme super režim! Ale zrušila som preobedné prechádzky...vždy mi v kočíku zaspali a doma naobed už nechceli ....opotom zaspávali každá inak a to až niekedy okolo 17 h. ...a dlllho v noci nevedeli zaspať....Takže my nechodime von predobedom, hráme sa...upratujem...o 12 h. obed + krátke kojenie a spia 2 h. 🙂 ale toto sa mi darí tak od novembra a to mali 8 mes. Skús im skrátiť ten 3 h. spánok na krátší čas...naša dr. mi povedala, že po 2 h. treba jemne detičky budiť, lebo si prehodia režim a nebudú chcieť spávať v noci.

evusaa
17. jan 2012

Ahojte dievcata,
ak by ste poznali nejaku mamicku, ktora by potrebovala oblecko c.46
pre predcasne narodene deticky,velmi rada darujem.
Moje dvojicky uz z neho vyrastli a je mi luto ho vyhodit ked este moze posluzit.
Ja som ho dostala minimalne nosene z nemecka a tiez sme ho nosili malo.
Su tam krasne veci tricka, bodicka, ciapocky, ponozticky...pre chlapca a dievca.
Darujem,len si treba po nho prist, som z BA. Dik

meusicka
17. jan 2012

@dana_l 😀 mojim sa vacsinou cka po papani, vraj im tlaci na branicu plny zaludok. no len oni potom nevedia zaspat a ja tiez nie 😝

tina1979
17. jan 2012

@mamoka4 ked som vypustila kocikovanie na par dni , tak mi spavali iba 1h a 3x. , ale ani to som ich nemohla dat spolu spat do postielok, lebo ked jeden mrncal, druhy sa pridal a nezaspali ani jeden.
Pri kocikovani mi zaspavaju o 11 do 14 , a potom druhy spanok medzi 16-17 a potom vecer spat o 20. Len neviem ako ich mam ucit oboch v postielkach . Myslite , ze si zvyknu na toho druheho mrnkanie ?

zuzika30
17. jan 2012

@tina1979 ja prave z dovodu rusenia a plytsieho spanku cez den ich rozdelujem v detskej mame prenosnu postielku a tam spava jeden a druhy normal v postielke v spalni, uz som ich jednu dobu aj zlucila ,ale malemu isli zubky a tak mrncal, no tak su zasa rozdeleny a vecer mi zaspia spolu aj ked ten druhy mrnci, klop-klop -nech sa to neposer... 😉

zuzana110
18. jan 2012

Baby poradte co mam robit.Som na dne.Moj synacik uz asi mesiac poriadne nespi.Zaspime o 7.30 a o 8.30 sa zobudi a potrebuje bud si cucnut z flasky mlieko alebo ho pocapkat po zadku.A to potom robi az do rana kazdu hodinu.Nemyslim ze ho nieco boli.Mate s tym niektora skusenost?

alenocka11
18. jan 2012

@mirfa ahojky 😉 áno ešte sú malinké v nemocnici, ale už začínajú pomaly priberať, tak hádam nás čoskoro pustia domkov... tebe kedy ich pustili domkov, koľko mali kg...

alenocka11
18. jan 2012

@parvitas ahoj... 😉 ďakujeme... už aby sme ich mali domka a bude všetko dobré... 🙂

alenocka11
18. jan 2012

@usjak ahoj 😉 ďakujeme veľmi pekne... 🙂

zuzika30
18. jan 2012

@zuzana110 no je mi ta luto, viem o com hovoris tak- trochu ,aj ja som to mala z malym,ale nebudil sa az tak casto, mne s toho vychadzaju len zuby ze im idu, u nas sa to postupne zlepsilo, ak je vecer patricne unaveny a nieje chory tak len tie zubky, ja som potom na noc davala homeopatika -chamomila vulgaris 9 alebo 15ch 5 guliciek v troche vody - je to na ukludnenie pri raste zubov , trochu sa to zlepsilo, ale aj tak sa este budil,niektore veci clovek asi neovplyvni bohuzial, tak si ho daj k sebe do postele,ked sa to zlepsi budes oducat 😖 , ale neviem to tiez neni az take riesenie ale ak si vystavena

zuzana110
18. jan 2012

@zuzika30 dakujem,volaco musime poriesit.A teraz ti uz lepsie spinka?

zuzana110
18. jan 2012

@zuzana110 a este sa ta spytam,kolko krat ti denne spia?

tina1979
18. jan 2012

@zuzika30 Aj my mame tu prenosnu ( malu) postielku. Tak by bolo asi lepsie ho ucit v tej postielke zaspavat , aby sa naucil, ako v toho vybrovacom lehatku , co ? Ked bude starsi , asi by sa mu v postielke nechcelo spavat .
Vecer mi spolu zaspia v postielkach bez problemov, dam flasu a spia obaja.
Dakujem 🙂

A ostatne kocky ako davaju spinkavat svoje dvojicky cez den ?

zuzika30
18. jan 2012

@zuzana110 no uz vydrhsia dlhsie hore, nechceli mi spavat 2xdenne tak som ich davala hned po obede, ale zistila som ,ze sa nebudia na jedlo a tak ich terz davam okolo 10,30-11,00 podla rana ako vstaneme 7,30-8,00 a potom o 16,00 si pospia ,ale o 17,30 ich budim ak spia, lebo vecer o 20,00 aby spali

zuzika30
18. jan 2012

kocky a chcem sa spytat chodite s detmi zakazdym k doktorke ked su chory, nasa mala mala kasel a soplik volala som Dr. a povedala ,ze nemusim s nou chodit ,ze je vela chorych v cakarni a ze mam davat ambrobene na kasel a kvapky do nosa, to jej preslo a teraz zas maly kasle a soplik ma malo, ani odsavat nemusim a uz aj mala zas dnes zacala vlhko kaslat, asi ma porazi , su bez teploty chvalabohu, neviem teda ci postupovat sirup+ kvapky do nosa a vyckat kym to prejde, alebo sa ist ukazat Dr. ,dufam ze to nebudeme donekonecne kolovat po sebe

brita
18. jan 2012

Ahojte mamicky dvojiciek, prosim vas, chcem sa spytat taku prakticku otazku. Ked ste porodili dvojcatka a boli to vase prve deticky, dostali ste na obidve ten priplatok k prispevku pri narodeni, co je na jedno tych 678 EUR ? este sa chcem spytat, ked mate dvojicky, moze s vami zostat oficialne na materskej aj manzel alebo napr. mama alebo nieco take neexistuje?Som neznala veci 😉 tak zistujem, sondujem. Dakujem za vase skusenosti. 🙂

zuzana110
18. jan 2012

@zuzika30 boze to ti zavidim,ze spia do 7.30.Moji sa budia o 5.00 a tym padom chodime spavat 3krat. Uz som skusala vsetko mozne o tej piatej ale nedari sa mi.Su tak nauceny,ja len dufam,ze si to jedneho pekneho dna predlzia.