Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
31. júl 2011

@betina1984 no hej, ale deti sa vychovávali sami ...alebo staršie deti mladšie

betina1984
31. júl 2011

@juliagregor no, ale keď mali napr. 6 detí po roku, tak asi ťažko mohlo to 5-6 ročné vychovávať novorodenca...

juliagregor
31. júl 2011

@betina1984 moj otec pochádza z 12 deti a mamina zo 7 mich...to je na dlhu debatu

betina1984
31. júl 2011

@juliagregor aspoň im je veselo. Keby mama a otec boli jedináčikovia, to by bolo o ničom, žiadna rodina, žiadne stretnutia... Samota je zlá.

juliagregor
31. júl 2011

@betina1984 vieš, že ani nie...nerozumeju su...je tam generačný rozdiel....
ja už teraz sa nedokážem všetkým venovať rovnako a hlavne najstaršiemu.... 😒

mamoka4
31. júl 2011

@betina1984 to je pravda, ale uz starší ide teraz do 3 triedy, a kolko nás budú stáť zosšity a pomôcky...+ chodí na krúžky, a aby som ho niekam odviedla musím ťahať zo sebou i 3 mladšie. A to dcérka ide o rok do školy. Už teraz som to cítila, ked som ich dala do denneho tabora kolko nás to vyšlo. Ale boli tam velmi spokojní, takto stálo za to....
Neviem aké napr. auto máte....ale ako sa nám narodili dvojky museli sme vymeniť auto a máme mikrobus, lebo 4 deti v autosedačkách + dvojičkový nákup nikde nedáš.... a to bývam v paneláku....takže starosti ked sa raz všetci budu chciet v klude ucit len nastanu...
Ale som šťastná mama 4 detí....ariešenie roznych situácii a učí v živote k tomu, že len tak ma už hocičo neprekvapí,. 😉

juliagregor
31. júl 2011

@mamoka4 aj my sme museli kupiť väšie auto, máme teraz 7 miestne...Fiat Ulysse, chvílku to trvalo, kým som si zvykla na väčšie a teraz mám aj ja svoje auto a zase neviem už parkovať s malým autom... 😀

mamoka4
31. júl 2011

@juliagregor My máme teraz Fiat Scudo...mikrobus....soferuje ho na 90 % manžel....toto auto sa uz nevojde ani do podzemných garazi.... a vo velkomeste je to problém...

meusicka
31. júl 2011

@mamoka4 ved sa aj tesim, ze ste tak krasne rodili. a este by ma tak zaujimalo ze aky je pomer na prirodzeny porod verzus sekcia??? ja som tu moju prvodrodenu pucila zo seba velmi tazko a s dvoma sestrickami na bruchu, tak sa troska bojim, lebo pri dvojickach mi teda sestricky na brucho lahnut nemozu 😀

mamoka4
31. júl 2011

@meusicka Ja mám za sebou 3 cisárske, ale dvojičky sa rodia na 90% cisárskym rezom, kvoli polohe detičiek, naporu na matku....moje boli od 27.tt dolu hlavičkami a ked mi odtiekla voda, tak zrazu jedna bola priecne a drhu hlavickou hore. 😉

parvitas
31. júl 2011

akurát dnes som sa stretla so susedkou, ktorá dvojičky porodila prirodzene (boli síce o viac ako mesiac skôr, ale aj tak boli dvojkiloví)

parvitas
31. júl 2011

a inak, podľa toho, čo som počula, tak v u nás v BB nechávajú aj dvojičky častejšie rodiť prirodzene

meusicka
31. júl 2011

@mamoka4
@parvitas
aj jedna moja znama rodila prirodzene, kedze deti boli spravne otocene.ona je z BA. tak sa uvidi. ja som dost krehka konstrukcia 😝 ale keby so musela, tak by som ich uz nejak vypucila 😀

betina1984
31. júl 2011

@mamoka4 máme obyčajnú Fabiu a nemienim to riešiť. Jedno vajíčko pôjde dopredu, jedno dozadu a malá zatiaľ v autosedačke, o pár mesiacov pôjde do podsedáku a už to bude lepšie. Chodí do škôlky a keď aj pôjdeme doktorovi, vezmem len dve vajíčka a tie sa v pohode zmestia.

betina1984
31. júl 2011

@meusicka ja mala pri prvej tiež dve sestričky na bruchu, ale teraz budeš mať už roztiahnuté pôrodné cesty a pôjde to ľahšie. Horšie by bolo, keby tam bol 7-10 ročný rozdiel, to by bolo ako po prvýkrát.

lucia.kl
31. júl 2011

@meusicka ja som tie moje rodila prirodzene a teda čo si pamätám, tak pri druhej mi už sestrička tlačila brucho ale či aj pri prvej to veru neviem...

akvetinka
31. júl 2011

@mamoka4 mozem sa opytat,je rozdiel v zotaveni po sekcii ak rodis jedno alebo dve? mozno cudna otazka,ale moje prve som rodila sekciou,nebola som na to pripravena [bol omotany pupocnikom],dost zle som to znasala.Teraz po ani nie roku cakam dvojky [18 tt] tak som zvedava...

mamoka4
31. júl 2011

@akvetinka Ahoj, rozdiel som absolutne necitila, dokonca sa mi zdá, ze som sa vyborne zotavila. Na 6 den sme isli domov, všetko ok. Len maternicu som mala veľmi roztiahnutú a 20 dní po narodenísom mala komplikácie, neodtekala so mna krv a museli ma čistiť. 😝 😒 Ale to nebolo kvoli dvojičkám.... Pre mna najhorší cisarsky bol prvy....teraz som uz presne vedela co bude, ani rana ma tak nebolela asi si telo zvyklo. Nemala som žiadne popôrodné problémy, ako bolenie hlavy a všetky deťúrence sa mi narodili spinálom.

akvetinka
1. aug 2011

@mamoka4 dakujem. vypada to aj u mna na cisarsky,tak dufam,ze to bude lepsie ked viem do coho idem ...

chrobulka
1. aug 2011

ahojte, super tema, celkom sa ma tyka (o sposobe privedenia dvojiciek na svet 😉 )
moje bzdosky su zatial obe otocene dole hlavou, preto "zijem" v tom, ze pojdem prirodzene (nikto mi zatial nic nepovedal, ze ako by som mala ist, tento tyzden by som mala ist prvykrat na poradnu do porodky), ale ako citam, tak aj na poslednu chvilu sa postavenie v bruchu moze zmenit a zmeni sa aj typ porodu ☹
inak, moje baby mali cez dve kila uz pred viac ako dvoma tyzdnami (su udajne o 3tt vacsie)... myslite, ze by ma nechali rodit prirodzene aj keby som sloniky cakala???

mamoka4
1. aug 2011

@akvetinka Ahoj,podľamňa najlepší a najbezpečnejší pôrod pri dvojičkách aj pre maminu je cisársky rez. A úúplne naj je plánovaný cisársky rez. Vtedy teba ani nemocnicu nic neprekvapi. Aspon tak hovorieval moj Doki. 🙂 Pokial sa rodička veľmi rýchlo neotvára, detičky maju v poradku akciu srdca a pobre funguje placenta, nie su tam iné problémy ako vyssi tlak krvi....tak nechávaju maminku rodiť prirodzene a ak to nejde, prispupi sa k cisárskemu. Ja som za cisárske vdacna... 🙂

meusicka
1. aug 2011

@lucia.kl tak asi pri prvej ti sestricka pomahat nemohla, zrejme to tak bude. aj ja som tak nad tym uvazovala, ale ako si pisala, asi pri druhom babu uz pomahaju, a aj porod tym urychlia, ved som sa niekde docitala, ze druhe babo musi ist von najneskor 15 min po prvom, kvoli odlucovaniu placenty.
@betina1984 aj ja dufam ze druhy porod bude lahsi a chcela by som rodit prirodzene ak sa bude dat, a mat pritom aj moju polovicku. viem ze pri prvom porode mi bol najvacsou oporou, pomohol viac ako pritomnost celeho personalu 🙂

simonessa
1. aug 2011

ahojte maminy mam taky problem ..a chcem sa spytat ci nemate s tym nejaku skusenost...nas maly stale place cele dni vobec nespi ako keby sa mu nedalo zaspat...furt mrnci ...aj ked je hladny aj tesne po najedení...aj je napapany aj prebaleny a furt mrnci...malo spi...neviem ci mu nieco nie je...asi ho boli brusko ale fakt neviem.lebo mala furt spi a ked je hore tak sa usmieva a vie byt aj potichu pozera sa na hracky...ja neviem co je tomu malemu...neviete mi nahodou nieco poradit??nemate taku skusenost?prosim ..

mamoka4
1. aug 2011

@chrobulka Ahoj...ešte k monitoru dvojičiek...ja som v marci rodila na Kramároch a na prvý monitor srdiečok som išla v ukončenom 36 tt. ale každý týž. mi sledovali prietoky a vývoj maličkých. V ked som začínala 37 tt. ma preventívne hospitalizovali a po 3 dnoch mi sama odtiekla voda....a rodili cisársky . 🙂 Dvojčatá až také sloníky nikdy nie su aj ked su dve...každe má max. 3000 g.

betina1984
1. aug 2011

@meusicka ja som ho pri prvej poslala preč. Nechcela som, aby ma videl v tých bolestiach. Ale ak bude chcieť byť pri dvojčatách, tak mu to umožním. Nútiť ho nebudem, nechám to na ňom.

dana_l
1. aug 2011

@simonessa my sme take nikdy nemali. dufam ze niekto iny bude mat radu ☹

juliagregor
1. aug 2011

@simonessa reflux ...vypýtaj sa na gastro...vyvýš mu postielku,,,podlož jej nohy....može mať tichý reflux, t.z., že ho páli žáha ale negrcká...

dana_l
1. aug 2011

@juliagregor my sme mali dva vany 7-osob. planovali sme jedno predat a ist na male 5-miestne. este dobre ze sme to nespravili. teraz by sme znova predavali a kupovali velke 😀 😀

dana_l
1. aug 2011

chcem sa spytat. odkedy vam deticky "nedali" spat. mne uz zacinaju bezsenne noci. tlacia dole, hore na rebra a pluca a neviem co este dociahnu. a k tomu sa este maly straaaasne hybe. mala je kludnejsia.
este jedna otazka. ako sa vam zdali deticky - tehotna versus vonku. aktivne boli aktivne aj potom alebo sa to zmenilo?

betina1984
1. aug 2011

@chrobulka v tom nie je problém. Bežne sa deti rodia 4 kg prirodzene, nevadí, že sú dve. Lepší prípad by bol, keby prvé bolo väčšie a to druhé v podstate už len vybehne, keby bolo trošku menšie.