Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

kkatka113
4. nov 2012

@kacena85
@foryou25
No baby, poviem vam ze a to teda uz nezlepsi, prave naopak 😀 Ja som inak dost spachtos, ale noci tiez uz celkom dost kukam do stropu, a spim len na boku, medzi nohy si dam vankus, ale zacali ma veeelmi boky tlacit ked lezim dlho na jednej strane tak to musim hlavne kvoli tym bokom striedat.....najlepsie si kazdy den pospim dve hodinky po obede, tak od druhej do stvrtej, to vzdy zaspim uplne hned ako zavriem oci a zobudim sa celkom oddychnuta....tak ja to uz mam oproti vam fakt len za par, ale aj tie dva tyzdne ci kolko to este bude mi pridu este az az 😀 No ale myslim ze za tie donosene babatka narodene v deviatom mesiaci to stoji......drzte sa 😉

kacena85
4. nov 2012

@foryou25 nooo tak ti poviem jeden tyzden je dobrte dalsi zle, malinke maju uz viac ako 1100g, cize dvojnasobna zataz ako u mamiciek v tomto tyzdni, co aj citim, segra bola uplne ok do posledneho mesiaca, ziadne bolesti panvy, ani pri spani, akurat ona mala strasnu zahu tak pomaly sedela pri spani

kacena85
4. nov 2012

@kkatka113 no ja uz fakt ratam dni a to uz fakt neviem co budem robit v decembri, jemine sak teraz sa ledva hybem a to nevravim ked chfem nieco navarit, upratat, normalne vrcholovy vykon 🙂 a tie noci joj ked si laham uz viem co ma caka do rana, ale neva nic nenarobime, nech su len este pekne dnu krpci

kacena85
4. nov 2012

Baby co uz mate dvojky, kolko cca ponosili vase deticky c.50-56 oblecko?

kkatka113
4. nov 2012

@kacena85 Presne tak, ja uz vo stvrtok donutim doktora nech naplanujeme nejaky termin cisarskeho, mi bude lepsie si odratavat ze kolko este, myslim si ze to bude jednoduchsie a spominal ze to najblizsie naplanujeme....lebo vravel ze nie na neskor ako na 37.tyzden, ze v ten tyzden to bude akurat, len neviem ci myslel ukonceny 37. alebo prebiehajuci....no musim sa popytat 🙂 kedze budem mat poradnu este teraz 8. a 15., co uz budem vlastne v 37.tyzdni toho 15. .....no som veeelmi zvedava, uz nech je stvrtok 🙂 JA moc upratovaniu nedavam, zvladnem tak poprat vyvesit, ked mam naladu tak nieco rychle navarim ale pri tom si musim vzdy sadnut na stolicku na chvilu.....ale dnes sme boli so psom v horskom parku sa prejst tak som svoj pohyb na cerstvom vzduchu mala tak som spokojna 😀

lenka112
4. nov 2012

Ach maminy ☹ ☹ ☹ Keby neexistoval internet v mobile, tak mi asi šibne ☹
@kkatka113 Takže ak dobre čítam, o také 2-3 týždne už budeš mať kočky pri sebe 🙂 Och to bude krásne.

kacena85
4. nov 2012

@kkatka113 normalne ti zavidim, ze to uz budes mat za sebou a ze budes vediet termin, ja idem na poradnu 22.11 a to som teda fakt zvedava ako ma objedna najblizsie lebo uz aj tehule s jednym chodia castejsie ako ja :D, ale tak uvidim, mam nastupit na matersku 1.12 a teda hadam aj mne pomaly povie cca kedy lebo neverim, ze mi naplanuje cisarsky na ten tyzden po vianociach medzi sviatkami, teda ja budem len rada ked babatka vydrzia pekne tam kde su, aj ked mne je uz dlho 🙂 ja som doobeda sedela na terase na slniecku, drahy maloval lavicky tak som mu robila spolocnost, aj som sa chcela ist prejs, ale mal robotu a samej sa mi nechcelo, tak hadam zajtra stihneme ale akurat pozeram ze moje motovidlo ide rano na ocne po nocnej hned a tusim si zabudol doma papiere takze asi bude rano budik a pojdem pomaly po polroku autobusom do mesta, jemine s tymi deturencami s taskami no tesim sa...takze sa uvidi ako sa mi bude chciet este prechadzat 🙂

kkatka113
4. nov 2012

@lenka112 Si v nemocke ze? A kvoli comu, dufam ze nic vazne a ze ta skoro pustia 😒

kkatka113
4. nov 2012

@kacena85 No snad pojde do tvojej poradne vsetko hladko a nebude dovod ist k lekarovi skor, aj ked samozrejme pre lepsi pocit by tam clovek siel castejsie... no dnes bolo paradne pocasie, taketo dni by som este brala, aj ked je november a je mi jasne ze ich uz moc nebude....no nevadiiii, ked prsi tak sa aspon lepsie cloveku spi 😀

griska11
4. nov 2012

@pistaciaa gratulujem krásne váhy, nech sa dari v kojení a vo všetkom nech ste hlavne zdraví 😉

dadanr
4. nov 2012

@kacena85 toto všetko dobre poznám. Nechcem strašiť ale bude to horšie. 😉

dadanr
4. nov 2012

@kkatka113 Neviem či som ti písala ale idem si už v stredu do nemocnici. Včera bola u nas kamoška čo má tiež dvojičky a rodila v Nr vraj ona mala naplánovaný na 39. tt len ju vybavili v 38. preto lebo sa uvolnilo miesto pre cisársky. Aj keď mám bolesti predstava byť tam 3 týždne a bez dcérky je zlá. No uvidíme. ☹

griska11
4. nov 2012

@kacena85 videla som ze na matersku ideš az 1.12. Myslela som ze skôr, zdá sa mi ze sme dosť pri sebe blízko a ja idem uz 14.11. Kedy si mala posledný menzes? Podľa toho sa to vypočítava, ze? Ja som mala 4.4. Tiez nechápem prečo az tak neskoro ta dali na poradňu ja idem teraz znova po 2 och týždňoch ....

kacena85
4. nov 2012

@griska11 nastup zavisi od datumu porodu?kedy mas termin?ja 13.1. A na Md mozes nastupit 6-8 t pred porodom, z dnp presne 6t. Ja pojdem zo zamestnania aj dnp 6t pred porodom. Na stranke soc.poistovni su presne terminy nastupu na md. Mne podla tej tabulky vysiel termin 2.12 a dr ze 1.12.tak zajtra chcem zavolat do SP ktory termin,nech neni potom problem

pistaciaa
4. nov 2012

@zojaaa Veru mame to za sebou 🙂, len este som dost ubolena, baby uz mam pri sebe od dnes, teda skoro na cely den, na 2hodky boli este na novorodeneckom, lebo som bola hotova, no na noc som si nechala zatial na skusku jednu a zajtra pojde do tuheho 🙂. Ja tiez dufam, ze ma rychlo pustia domov, no uvidime ako budu papkat, zatial mliecka nemam moc vela ale cosi tam je a ta mensia taha o dusu a dokrmujem bebou. Tak ale dnes je iba 3denod sekcie, vraj mam este cas, ze mlieko bude ked tahaju, tebe kedy nabehlo. Vy uz musite byt zohrany tim 🙂. Inak zvladas? Mas cas si aj sekundu oddychnut?

zojaaa
4. nov 2012

@pistaciaa
Mne sa praveze celkom rychlo spustilo, najprv to kolostrum a potom aj mlieko.....ale neboj spusti sa aj tebe....ale aj tak to striedam s nutrilonom....
Inak mna strasne boleli krize potom, lebo pernamentne som bola zohnuta nad postelou, kym som prebalovala a tak....
Tento tyzden bol doma aj muz, takze to bolo lepsie, mohla som sa vyspat a velmi pomohol...ale ked ostanem sama bude to asi tazke, hlavne ked placu naraz a ja ich musim prebalit a nakrmit po jednom.....este musime popracovat na nejakom systeme....ale chalani su uz zasa o kusok vacsi, uz sa mi zda, ze tak trosku vnimaju, menia sa im tvaricky 😀

susy
4. nov 2012

@pistaciaa mooc gratulujem

pistaciaa
4. nov 2012

@zojaaa no presne tie krize ma bolia po jednom dni prebalovania, som zvedava ci mi daju druhu postielku zajtra. Ja sa uz tesim domov ze mi bude mat kto pomahat, lebo baby su dobre a aj tak je to fuska :D. Dufam, ze to mlieko bude aby to bolo jednoduchsie.

griska11
4. nov 2012

@kacena85 mne vyratali 9.1.podla posledneho menzesu, takze to je tych 8 tyzdnov...takze aj tyzden skor by si mohla ist.... Ja tomu nerozumiem ved je medzi nami 4 dnovy rozdiel... Ja som mala tiez najskor 21.11. Ale potom mi ho zmenili na 14.11....

sonia1501
5. nov 2012

@kacena85 ja neviem co je to tvrdnutie brucha, neviem ci som to mala, napnutu kozu na bruchu som mala stale, celkovo ma bolelo cele brucho pocas celeho tehotenstva, ale konkretne "tvrdnutie bruska" som nevedela co to je ake to je, takze neviem ti to povedat, po sexe mi bolo stale veeelmi dobre brucho som neriesila, vtedy ma nebolelo nic :o)

kacena85
5. nov 2012

@griska11 no ja 8t vopred nemozem ist kvoli tomu dnp, tam mozem len tych 6t, a vlastne mne to moze byt jedno,kedze som na pn, mne ide len o to, ci mi to dr dobre vyratal,tak preto radsej zavolam do SP dnes,ci mam mat 1.12 alebo 2.12
No dnes to otrasne pocasie, keby nemusim havkacov nakrmit a pustit vybehat tak ani z postele nevyjdem

@sonia1501 ja som citila sem tam akoby mi stiahlo podbrusko, ked som dlho chodila, stala.teraz mam brusko stale napmute, berem to tak,ze sa tam uz tak nevmestia babatka, lebo normalne citim ako vypuca hlavicku, na pravej strane mi taky pas stale vystupuje ako chrbatik, aj ked sa mrvia sa mi napina,tak dufam,ze je to ok,ze to neni cely den tvrdnutie

kkatka113
5. nov 2012

@dadanr no tak to verim ze sa ti nechce do nemocnice v stredu ked vyhliadka je porod v 39.tyzdni 😒 Snad sa aspon tiez nieco skor uvolni a pride to aspon o par dni skor, dufam za teba, vsak deticky su podla merani uz dost velke a v tom deviatom mesiaci je uz v podstate jedno kedy sa narodia, to uz su uplne vyvinute a len na vahe priberaju, vsak pri dvoch by to nemali takto do extremu tahat vsak ti hadam brucho neroztrhne.... 🙂 V kazdom pripade ti budem velmi drzat palce nech sa to uz tak nenatahuje a ze uz skoro budes mat po tom 🙂

mia117
5. nov 2012

@pistaciaa gratulujem 🙂

dadanr
5. nov 2012

@kkatka113 No veru. Ale musím už nastúpiť lebo strašne zapucham. Len akoby na potvoru mám ešte aj zapaleny nosohltan. Tak dúfam,že do stredy to bude ok. Budem sledovať aj z nemocky ako sa ti vodi.

mia117
5. nov 2012

@dadanr drzim palce v nemocnici, nech to pride coskoro a hlavne aby boli miminka zdravunke 🙂 aby ste sli hned spolu domov 🙂

mia117
5. nov 2012

@kkatka113 Ahoj moja, teba este nenaplanovali? Moj dr. hovoril, ze pri jednovajecnych sa dlho necaka, hlavne preto ze maju len jednu placentu tak ich vyvolavaju max v 36 tt.

kkatka113
5. nov 2012

@mia117 no nenaplanovali....ja pojdem v 37.tyzdni povedal doktor....no snad je to jedno ten jeden tyzden hore dole....ale vo stvrtok si uz vynutim nejaky termin, tak!!! 😀

kkatka113
5. nov 2012

@dadanr dakujem, aj ja teba a cakam na info ze uz mas po a na vahy malych, uz sa tesim 🙂

mia117
5. nov 2012

@kkatka113 verim ze uz sa tesis a chces mat babiky pri sebe🙂

kkatka113
5. nov 2012

@mia117 tak to hej, chcem velmi 🙂 ja som inak doktorovi spominala ze ci jednovajecne nemaju ist von skor, lebo som citala na nete tiez ze 36.tyzden je akurat, ale doktor na to nech necitam hluposti na internete....tak skusim si vynutit co najskorsi termin v tom 37.tyzdni, aj ked mam este poslednu poradnu ked budem 36+1, to by som hadam uz aj rada v nemocnici lezala a aj by ich mohli vybrat....no uvidime co si vynutim, dufam ze placenta dobre unguje a nic sa nestane....