Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

kkatka113
7. nov 2012

@elapp Fiii no fakt napinave 😀 Aspon ze si v nemocnici a si sledovana, to musi byt fajn pocit v tvojom pripade 🙂 Drzim palce nech este potiahnete....moj ciel je teraz ukonceny 36.tyzden.....cize este vlastne tyzden, uz si nedavam velke ciele teda 😀

elapp
7. nov 2012

@irmingard tak nanho este pritlac alebo nejaku diagnozu ti pomozeme vymysliet 🙂

elapp
7. nov 2012

@kkatka113 no co ja viem... este v nemocnici nebolo fajn :( som tu uz stvrty tyzden, pomaly som si tu vypestovala averziu na vsetko 🙂 vystriedali sa tu uz asi 4 turnusy mamiciek, sestrickam by som mohla robit rozpisy sluzieb a neexistuje tu lekar, ktr by mi este nerobil ultrazvuk 🙂)
u mna je koniec 36tt hranicny termin, no neviem ci to dotiahneme az tam

gemina
7. nov 2012

@irmingard ahoj, viacplodove tehotenstvo je ako vysita diagnoza na PN a samozrejme sa povazuje automaticky za rizikove. Mna chcela gynekologicka vypisat hned ako mi potvrdila dvojicky, ale ja som mala pracu len za PC, takze som to v praci potiahla do 22 tt a potom som si sama prisla vypytat PN, lebo som to uz nezvladala - psychicky a hlavne fyzicky. Doktor by mal mat najmenej reci o zneuzivani systemu v tvojom pripade, nech si skusi dve deti v bruchu!!!

kkatka113
7. nov 2012

@elapp tak nie ze sa tam citis fajn, to by som nepovedala, jasne ze z nemocnic je clovek vycerpany a znechuteny....ale aspon si pod kontrolou a sledovana.....mesiac je teda dost uznavam, ale uz sa ti to krati vydrrrrrrz 🙂

griska11
7. nov 2012

Baby tak ja som uz fakt z toho jeleň, pred dvoma týždňami som bola podľa doktora v 28 týždni, to som si podľa výpočtov myslela ze v 30tom, dnes novy ultrazvuk a som no hádajte v ktorom?! 32......ze to je chyba merania a neviem co, no ale 2tyzdne hore dole sa mi zda dosť.... Baby ževraj majú každa cca 1700 g, prietoky ok, plánovaný termín pôrodu 2.1. Podľa výpočtu. No som zvedava co mi zas povie o 2 týždne....🙂 sranda, normálne krútim hlavou 😎

kkatka113
7. nov 2012

@griska11 No to je fakt zvlastne ze ti to takto meni 😀 Mne povedala moja doktorka ze je najpresejsie urcit termin porodu podla datumu poslednej menstruacie a uz to nemenit...to ci rastu viac ci menej, to je uz potom jedno, teda kazde babo ma svoje tempo, ale ten termin by mal byt zachovany....a aj teraz ako chodim do porodnice tak vzdy chcu vediet datum poslednej menstruacie aj ked merania im vychadzaju inak ako podla tohoto datumu, ale su s tym vsetci ok.....tak neviem ako to teda je 😀

griska11
7. nov 2012

@kkatka113 mne kým sú ok je to v podstate jedno, ale uz od začiatku co chodím k lekárovi, vždy mi inak určil tyzden, v ktorom som aktuálne bola, takze to uz neriešim z MM sa nad tým iba smejeme 😉

eeska
7. nov 2012

@pistaciaa ahoj moja, gratulujem k babikam 🙂 aj ty si bez mliecka? ani ja nemam,sme na nutrilone, v nemocke im ho davali, tak som na nom zatial zostala...nas pustili z nemocky v pondelok, alexko odchadzal s vahou 1990 g 🙂 vsetci sa sice cudovali, ze nas pustili, ze nezvyknu pustat deticky co maju pod dve kila, ale ja by som sa tam uz bola zblaznila...sice som sa tam vyspala viac ako doma, lebo na noc som vzdy mala iba jedneho, toho nepokojnejsieho som vzdy nechala sestrickam 🙂 teraz je to veru zaujimave, krpci si vyzaduju papat kazde tri hodiny, takze vidina spanku v nedohladne..som rada ked dam do rana nejake dve hodinky prerusovaneho spania...a tiez tvrdim, ze jedno dieta je uplna brnkacka, hlavne ak je take ako môj adamko, ten sa napapa a spinka..ty si na ne uplne sama, ci mas teraz niekoho pri sebe? a mlieko vôbec nemas? mne tak trochu odkvapkava, ale alexko sa mi nevie vôbec prisat, adamko sa prisaje, chudatko taha ako odusu, ale kedze je toho strasne malicko, vzdy sa unavi a potom uz ani flasu nevladze vypit...takze to asi uplne zabalim...ty mas ako nastavene baby na papanie? kazde tri hodky? aj ich budis, ci pockas ked si same vypytaju? kolko ti vypiju? mne adamko da takych 50-60, alexko do tych 50, ale to minimalne na dvakrat musim do neho tlacit......tie tvoje mali aspon suprovske vahy 🙂

eeska
7. nov 2012

@dadanr ahoj moja, tak ako, este drzis pokope? ty to tusim pekne dotiahnes az do terminu, tesiiiim sa 🙂 uz si v nemocke, ci stale doma? nestiham tu teraz vsetko citat, ale priebezne sledujem 🙂

irmingard
7. nov 2012

@gemina ahoj, vdaka za podporu, tiez som toho nazoru, ze u mna o hziadne zenuzivanie nejde, kedze nie som ani na zaciatku tehu, som v 14tyzdni, ak nie 15 ( nazory sa nazhoduju) ale pripadne nejake rady co robit, ako ho presvedcit resp. co povedat by sa mi zisli.. 🙂

gemina
7. nov 2012

@irmingard nie je zac. A sama si platis aj zdravotne alebo si na upsvar? Lebo ked si na urade prace, si teoreticky aktivny uchadzac o zamestnanie, co zrejme nie si... a to by mal pochopit! Podla mna ked ti skonci pn v novembri, uz budes v pokrocilejsom tyzdni a mozno budes mat nejaky zdravotny problem. Bolest krizov, stazene dychanie, unava.. s tym si pracu nenajdes, s tym na nho chod🙂. Ale ak ta uz po 20 tt nebude chciet vypisat do konca na pn, nie je to dobry lekar (ani clovek).

dadanr
7. nov 2012

@eeska ahoj zlata no ja som uz v nemocnici v utorok o pol nocimi nasatali komplikacie. Dovod prijatia bol velmi vysoky tlak. Este stale nejak dobre neklesol ale chcu velmi abysom ukoncila 37. tt v kazdom pripade do 2 tyzdnou ma seknu! A co deti uz ste doma?

lenka112
7. nov 2012

@kkatka113 Už sa nudim. Doma ma aspoň Daniel zamestna a tu nic. Heeh, to dufam, ze sa tam najbližšie vratim, az ked budem rodiť.

dibik
7. nov 2012

@irmingard viacplodove tehotenstvo sa automaticky berie ako rizikove... mne doktor PN doslova prikazal od 24.tyzdna tehotenstva, ale uz ma chcel nechat doma od 20. tyzdna, len som ho ukecala. Moj gynekolog je tiez vlemi dobry a skor on sa ku mne spraval tak, ako keby som mala v bruchu porcelan.... Nemala som inak absolutne ziadne problemy ani do PN, ani do konca tehotenstva.

kkatka113
8. nov 2012

@dadanr Mne sa tak paci to tvoje: ma seknu 😀 Ja idem prave z poradne a mna teda seknu ak dovtedy vydrzim 20.11., dovtedy este musim vydrzat.....ale krcok mi nameral ze ma 3 cm a uznal ze mam celkom velke brucho uz a ze uz to musi byt pre mna nepohodlne ale ze nech su deticky donosene tak proste musim vydrzat.....najblizsie ma este caka 12.nejaky kardiomonitor pre dvojicky, 15.ultrazvuk a poradna, a 19.rano nastupujem do nemocky a 20.doobeda uz budu vonku.....snad to cele pojde takto podla planu a hadam manzel to moje ochkanie este do 19.vydrzi 😀 Cize odratavam: este 12!!! 🙂

mia117
8. nov 2012

@kkatka113 Ahoj moja, tak gratulujem 🙂 kedze uz mas datum 🙂 urcite vsetko dobre dopadne.
Mja poradna dnes dopadla tak, ze idem zas do nemocnice a tentoraz uz tam ostanem do konca, krcok skrateny 2cm a som otvorena na jeden prst, takze sa dr. boji aby to neprislo predcasne tak ma chce mat uz radsej v nemocnici aby som o par tyzdnov este potiahla.... ach jo, tak som si myslela, ze to tych par tyzdnv potiahnem doma ☹ ale co uz...

kkatka113
8. nov 2012

@mia117 Dakujem 🙂 No doma je doma, to hej....ale tak v nemocnici budes poctivejsie lezat, tak ta chcu mat asi pod kontrolou viac....ja som myslela ze aj mna tam doktor posle, ale asi ked nie je dovod tak netreba skor ako den pred cisarskym....no nech to nejak vydrzime a mame to skoro za sebou uz.....lebo ja uz melem z posledneho... 😒

mia117
8. nov 2012

@kkatka113 to verim ze uz je to coraz tazsie s tym bruskom, aj ja uz sa citim coraz tarbavejsia.... ja som aj doma dodrziavala kludovy rezim, ale dr. povedal ze uz ani to nemusi pomahat, lebo maternica je coraz viac zatazovana a moze to prist kedykolvek a chcu mi este pichnut znova kortikoidy na vyvin pluciek, lebo tie co mi pichli v cca 25 tt uz nemaju ziaden efekt, ma to efekt cca 14 dni... tak uvidime ako to vsetko dopadne.
Zavidim ti, ze si to tak pekne potiahla a nemusela ani raz do nemocnice, ja mam pocit, ze toto tehotenstvo si uzivam len v nemocniciach ☹

kkatka113
8. nov 2012

@mia117 Jaj, som myslela ze ked to raz pichnu tak uz pluca dozreju a je to....mne dnes dnes doktor povedal ze pre pluca je hranicny 34.tyzden, ze za tym uz mame.....ale ze pre imunitu a podobne je dolezite ked su v brusku co najdlhsie, a ked nemam speci dovod alebo skor speci problem aby sa mali narodit skor, tak ze to budem musiet vydrzat....toho 20. budem presne 36+5 vlastne, asi si to blbo kukol lebo povedal ze to bude ukonceny 37.tyzden, alebo vtedy ma mozno zrovna sluzbu a preto to naplanoval, ten den hore dole fakt asi nehra ulohu.....a neboj, onedlho uz budeme mat obe po, teda ty hadam trochu neskor.....len treba vydrzat, ci v nemocnici ci doma, ja si to uz teda ani doma moc neuzivam no 😀

mia117
8. nov 2012

@kkatka113 No s tymi pluckami som si aj ja myslela, ze je to tak 🙂 Ano musime to vydrzat cim najdlhsie 🙂 tak pekne oddychuj aj ty kym mozes , uz zachvilu si neoddychnes 😉

kkatka113
8. nov 2012

@mia117 Ja viem, a uz sa na to velmi tesim 🙂 Dnes manzel ide po robote pre kocik, tak tesim ako budeme vecer skladat 🙂

mia117
8. nov 2012

@kkatka113 jej potom daj fotku 🙂

kkatka113
8. nov 2012

@mia117 Jasneeee, hned zajtra dam 🙂

mia117
8. nov 2012

@kkatka113 moja az teraz som si vsimla, ze mas v albume foto bruska🙂 a ze velkeeeee ??? tak si mi raz pisala, ak si pamatam... v 30 tt je super 🙂 inak aj ja mam pocit, ze mi nejak prestalo rast, uz asi 3 tyzdne mam obvod 99 .... ale tak asi tam maju deticky stale dostatok miesta..

kkatka113
8. nov 2012

@mia117 Tak vtedy este nebolo velke, ale co teraz 😀 minule, nejak pred tyzdnom som mala obvod nejak 115, teraz uz radsej ani nemeriam 😀

mia117
8. nov 2012

@kkatka113 to mas male brusko 🙂 ale hlavne ze su babule v poriadku a za chvilu budu pri vas v postielkach 🙂

timmka
8. nov 2012

@mia117 moja to ma mrzi, ze musis ist do nemocnice ☹ , ale hadam ti to zbehne velmi rychlo, mne sa tie dni vlecu a zacina ma pobolievat brusko ako na menzes, hlavne vecer ked idem na wc a po ....lahnem a taka bolest ☹ potom to prejde, strasne sa bojim aby som este vydrzala, aspon 34tt, drzim ti palceky a nezabudni informovat 😉

mia117
8. nov 2012

@timmka dakujem, budem informovat a dufam ze mi to tam rychlo ubehne, moc sa tam veru netesim, ale co ine ostava ☹
ty sa tiez drz a hlavne sa snaz vela lezat, aj mna boli podbrusko a mam sem tam take krce, to asi krcok, tak sa popytaj dr. co na to povie. neboj urcite potiahnes aj dlhsie, hlavne sa snaz vela lezat 😉

timmka
8. nov 2012

@mia117 na poradnu idem az o tyzden v piatok, urcite sa popytam lebo aj ja mavam krce, ale hadam kruzok drzi pevne krcok a nepust ho aby sa mi otvoral 😉