Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janis24
30. aug 2013

@betina1984 s vyberom kocika sme boli dost obmedzeni, budeme asi dost cestovat a potrebovali sme, aby sa nam zlozena konstrukcia zmestila do kufra, takze sme to boli pozerat a jediny vysledok - Cam twin pulsar. V bazaroch som zatial nenasla, takze bude musiet byt novy...

06katka
30. aug 2013

@betina1984 no to je jasne ze sa nacakame...ale myslim si ze to ubehne ako voda 🙂 ...a aj ta najhorsia neplecha je koniec koncov radost ..aspon pre mna .....Jedna z tych mojich dvojek robi taku neplechu ze az...minule si skoro ocko vybila...no nastastie sa to obislo len s trosku roztatym vieckom....neskor zase skoro zubok vybila a tak...no mam veselo 🙂

06katka
30. aug 2013

este mam slecny otazocku...som tu nova a neviem toru z vas si mozem pridat do priatelou....ak sa nenahnevate tak budem rada....dakujem 🙂

drobec123
30. aug 2013

ahojte, teraz som objavila tuto temu. len by som chcela povzbudit vsetky cakatelky dvojiciek, ze sa mate na co tesit ! je to ta najuzasnejsia vec na svete ze mame moznost mat dve babatka naraz ! aj pre mna to bol sok ale teraz sa toho pocitu neviem nabazit ! uuuplne iny pocit ako mat len jedno babo, mozem porovnat 😎

a k tomu ake narocne to bude : je to velmi individualne, zavisi to nielen od babatiek ale aj od maminy nakolko je nervozna a ako to cele preziva. nie je to lahke ked placu obidve deticky naraz, ale su aj horsie veci v zivote - aspon ja si tak hovorim a snazim sa ostat pokojna. moje bambule maju skori tri mesiace a najtazsie boli tie prve 3-4tyzdne ked sme sa spoznavali. teraz to uz je super, ale samozrejme vecer padam na hubu od unavy.
drzim vsetkym palceky !

shania31
30. aug 2013

@06katka
Mozes aj mna, my maminky dvojiciek postupne sa spoznavame a pridavame do priatelov.

avana7
30. aug 2013

@betina1984 No musím povedať, že si mala vcelku rýchly a ľahký pôrod, jasné, že bolesti a tlačenie nebola sranda, ale celkovo z toho, čo čítam, to beriem ako super. Ja som zo Starej Turej. A ja pôjdem rodiť do Trenčína.

avana7
30. aug 2013

@betina1984 ešte som sa chcela opýtať, aký si to mala kojací vankúš? nejaký pre dvojičky? lebo ja mám ešte po malom kojací vankúš. A keď si ich kojila naraz, aj ti s nimi niekto pomohol, či si to zvládla sama si ich priložiť?

06katka
30. aug 2013

@shania31 dakujem 😀

avana7
30. aug 2013

@drobec123 Tvoja správa ma veľmi potešila a povzbudila, niežeby som sa predtým netešila, ale pekne si to celé napísala 🙂 Všimla som si, že predávaš kojací vankúš pre dvojičky, takže už nekojíš? A dalo sa ti kojiť obidve naraz? Mala si aj predtým kojací vankúš? Že či vieš porovnať rozdiel medzi nimi.

xevulax
30. aug 2013

@06katka jaj moja kým podrastu 🙂 aj mne už dcérka pomáha, ja upratujem a ona za mnou rozhadzuje 🙂🙂 tó čo mám inokedy za pár min. Robím aj 2 hodky. A za chvíľku tu budú babulky. No ked už budú staršie, snáď budú pomáhať, uvidíme. Este ked prídu do puberty, tó bude sranda. Ach jaj. Ale ide tó rychlo. A my starneme.

xevulax
30. aug 2013

@janis24 tak tó máš pekný datum 🙂🙂 pozerám, že budeš mať párik a už máš detičky?

janis24
30. aug 2013

@xevulax nie nemam, toto je vytuzene tehotenstvo, len sa modlim kazdy den, aby vsetko bolo v poriadku... Bola by som stastna, keby sme vydrzali aspon do konca novembra 😉

drobec123
30. aug 2013

@avana7 obidve moje bambulky su plne kojene nadalej. vankus som pouzivala zo zaciatku stale, ci som kojila jednu alebo obidve naraz. boli malinke, drobulinke a lepsie sa nacucli ked som ich mala polozene celym telickom na pevnom. tento vankus co aj predavam je nafukovaci, cize pevny - a je naozaj pre dvojicky lebo ti oboptne cele telo a mozes kojit obidve deticky naraz. teraz uz kojim kazdu osobitne po jednom, mne to viac vyhovuje. pri prvej dcerke som nic take nepouzivala takze neviem porovnat.
priznam sa ze ked som tento vankus kupovala nemala som sajnu co budem potrebovat, poradila mi kamaratka co ma dvojicky - ze vankus by nemal byt plneny s gulickami aby babatka "nepadli" do toho a aby mal zadny vankusik ze sa mi bude lepsie sediet. a priznavam ze tieto dve veci som fakt ocenila asi najviac.

drobec123
30. aug 2013

a aby som odpovedala kompletne, hej kojila som obidve naraz casto, najma v noci a rano ked boli najviac hladne 🙂 zo zaciatku mi pomahal manzel prilozit si ich naraz, ale ked trosku spevneli nasla som si rezim a uz som to v pohode aj sama zvladala.

xevulax
30. aug 2013

@janis24 tak tó je super, že hneď dve sa vám podarili 🙂🙂 neboj sa, vydrzite určite! Ja si tó isté vravím, hlavne ked mávam bolesti, ale nepripustam si inú možnosť, ako že bábätká budú donosene a zdravucke. Aj ked pred každou poradnou trpnem. Ale tó som mala aj pri malej. Obavy sú úplne normálne. Ja tiež budem najstastnejsia ked sa babulky narodia a budú zdravucke, nič viac nechcem. Držím palce, aby bolo všetko tak, ako má byť. 🙂

betina1984
30. aug 2013

@avana7 jej, ja mám z Turej manžela, býva tam aj svokra, svokor, švagor... Mala som tento vankúš, na foto...

mia117
30. aug 2013

ahojte, dala som do bazariku nejake veci po chlapcoch velkost od 50/68 ak by mal niekto zaujem 🙂

avana7
31. aug 2013

@drobec123 To rada počujem, že sú naďalej kojené, lebo väčšinou som sa dočítala, že kojili málo, aj keď sú aj výnimky. No ja mám vankúš s guličkami, tak teraz neviem, či si mám radšej zaobstarať takýto, aký máš ty alebo to skúsim najprv s mojím. Aj keď ten tvoj vyzerá byť pohodlný. Tiež by som rada kojila obidve naraz, nech celý deň nestrávim len pri kojení. Uvidíme neskôr, či každú zvlášť alebo stále naraz bude pre mňa lepšie. Len ešte neviem, ako ich zvládnem kojiť obidve naraz, keď píšeš, že ti manžel pomáhal. Lebo keď budem sama, tak si budem musieť nejako poradiť, ale tak hádam niečo vymyslím 🙂 A ešte čísto len kojíš alebo ich aj dokrmuješ umelým?

avana7
31. aug 2013

@betina1984 No ja nie som Turanka, pochádzam z Holíča, ale môj muž je Turanec, tak možno bude poznať toho tvojho.
Ten vankúš bol tiež nafukovací?

jeemima
31. aug 2013

@avana7 aj ja som mala gulickovy vankus a prisiel mi ovela lepsie ako ten pevny (aj ten som vyskusala)....tymy gulickami som si mohla risposobit polohu tak aby boli drobci spokojni. Kojila som naraz a tiez som bola sama. robila som to tak ze som si sadla na postel ulozila si jedneho druheho a isli sme na to....pre mna najtazsie bolo to po dokojeni ekd trebalo oboch odgrogvat naraz ale aj to sa nakoniec dalo ....vssetko sa da a urcite si a ty najdes sposob aky bude vam trom najviac vyhovovat ;) ....a inak kojili sme sa 13 mesiacov ...aj to sme prestali lebo uz bol cas ale mliecka bolo az az....tak drzim palce

avana7
31. aug 2013

@jeemima No tak uvidím, vyskúšam ten čo mám, s guličkami, možno budem spokojná. Tiež som si na to myslela, že možno ten bude lepší, čo sa týka prispôsobenia sa. Tvoja správa ma povzbudila a verím, že si nájdem spôsob, ako ich naraz kojiť a čo najdlhšie. Kiežby som aj ja kojila tých 13 mesiacov, aspoň to. To je krásne, že toľko. A ďakujem.

betina1984
31. aug 2013

@avana7 áno, nafukovací, len bol väčší a pevnejší.

dana_l
31. aug 2013

@avana7 ja som tiez kojila naraz - ak boli obe spolu hore. ked som vedela ze su hladne tak som si ich polozila vedla mna na gauc/postel. dala okolo seba vankus (alebo som pouzivala vankuse z gauca ktore su velke a pevne) a prilozila jedno dieta, prilozila druhe dieta. ak dietatko prilozis dobre tak sa nemusis bat ze spadne. mozes kludne zobrat druhe a aj to prilozit. urcite na zaciatku pytaj niekoho o pomoc kym si zvyknes a budes sa citit v pohode robit to sama.
ja teraz koncim s kojenim. snazim sa vynechavat uplne ale maly pyta niektore noci ale to je len sem tam.
dve deticky naraz je dost ale nerob okolo toho stress lebo ten je najvacsi nepriatel pri tvorbe mlieka. vsetko ber s kludom, deticky placu, deticky spinkaju, niekedy vsetko robia naraz, niekedy po jednom a nie je cas na oddychnutie. ale vsetko sa pomaly da do kolaji a budes fungovat ako expert

avana7
31. aug 2013

@dana_l Ďakujem za rady, určite mi to pomôže a povzbudí ma to. Viem, že netreba stresovať sa, lebo to uškodí, budem a aj myslím pozitívne, takže verím, že mliečka bude dosť a všetko pôjde dobre. A ako píšeš bude zo mňa expert :D

majadk
31. aug 2013

@06katka mnasi mozes pridat tiez 🙂

drobec123
31. aug 2013

@avana7 kojim dalej uplne. mne sa zda ze vsetko je v hlave, ja som bola od zaciatku nastavena ze budem iba kojit a hotovo. v nemocnici boli par dni na UM pokisl sa rozbehlo moje. aj doma som musela prve dni prikrmovat. ale asi po tyzdni boja, odsavania stacilo uz iba moje mliecko.
inak ten vankus, teda fotku co tu dala @betina1984 mam presne aj ja. musim pridat do inzeratu 🙂

sophie32
31. aug 2013

@janis24 Ahojky, citam, ze by si chcela Cam Twin Pulsar....ja mam jeden na predaj....2013 bezovej farby 🙂 Este ho nemam na bazare.

avana7
1. sep 2013

@drobec123 Aj ja som nastavená na to, že budem čisto len kojiť. Manžel už sa ma pýtal, či má kúpiť umelé, ale som mu to zakázala. Nechcem to doma mať, lebo potom budem z toho trochu nervozna, že čo keď to budem potrebovať. Veď keď bude najhoršie, obchody sú skoro stále otvorené. Ale ja už som si jedno odkojila, takže viem, čo ma čaká a teším sa na to. V hlave mám len kojenie a budem robiť pre to všetko, aby to bolo úspešné.

syabina
1. sep 2013

ahojte vie mi niekto poradit mam zaliahnute ucho strasne sa mi vnom oziva zrejme od chripky ,co by som si mala na to dať????

shania31
1. sep 2013

@syabina
Ahoj, v lekarni predavaju roztok do ucha Burow, ja som si to tiez davala v tehu.