Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
24. okt 2010

@juliagregor v semwe volali do nemecka výrobcovi a je to starý model a prestali sa vyrábať náhradné diely ☹ ☹ čiže nemajú, ked som kupovala pred 5 meisacmi som kupila posledne koleso ☹ tak teraz zháňam kde sa dá...
si myslíš, že by v bicyklovom obchode mohli mať kolesá na kočík??? to ja asi pôjdem skúšať kamoškám, čo majú nafukovacie kolesá na kočíkoch, že ktoré nám bude pasovať a objednám... no uvidíme..

juliagregor
24. okt 2010

@lucia.kl ja som kolesá kupovala v bicyklovom obchode, za pokus to stojí, napíš si na MMB, že kupiš koleso, možno sa ti niekto ozve...a aj češkám na dvojcata.cz

juliagregor
24. okt 2010

@lucia.kl ja som kolesá kupovala v bicyklovom obchode, za pokus to stojí, napíš si na MMB, že kupiš koleso, možno sa ti niekto ozve...a aj češkám na dvojcata.cz

juliagregor
24. okt 2010

a ešte Vám napíšem k prechádzkam..
- prechádzky sú naj pre maminy a aj pre deti
- vždy ju uprednostnite pred upratovaním, zákon schválnosti je vždy ten, že čo si vy naplánujete, tak deti to zmenia, inak dobré a hrajúce deti sa zmenia na uplakané stvorenia a aj tak nič neurobíte
.- deti nevyberajte z kočíka, maximálne nakojiť a dať späť...ked to raz spravíte, tak si odplačete každú prechádzku
- deti majú radi stromy, skuste ich uspávať pod nimi
- ked máte už napoly chodiace deti, čím neskôr ukážete, že aj vonku sa dá behať, tým lepšie
- ked ste sama, tak radšej behajte doma ....veľakrát mi pomáhali kamarátky, lebo jeden chodil a druhý nariekal v kočíku, lepšie je doma pochodiť, unaviť ich a vonku sa len prejsť
- v kočíku mi ich veľakrát udržalo len jedlo, kukuričné, ryžové chrumky (balíček na prechádzku), rohlíky som nedávala, lebo sa mi raz stalo, že sa mi s ním starší dusil, mala som šporťák, tak som na neho nevidela, keby mi kamoška nepovedala ☹
- tie vodiace remence sú super, odporúčam všetkým, je to oveľa bezpečnejšie, síce na vás budú niekto pozerať ako na "švacnutú", ale bezpečnosť detí je prvoradá, a prišli im na chuť aj naše babky, si ich pochvalovali, lebo sa nemuseli zohýbať, dajú sa však použiť, ked deti už pekne stoja a majú akú-takú stabilitu, ked deti držíte za ruku, tak sa vám dieťa dokáže vyšmyknúť, ale remenec držíte pevne...ja som ich aj v nich priputavala v kočíku, mali určitú voľnosť, ale nemohli vypadnúť...

juliagregor
24. okt 2010

prechádzkou nemyslím OC, tam je hnusná klíma a chlapci vždy mi zostali potom chorí,,, 😠

bombula
24. okt 2010

@juliagregor k tomu fusaku, kaiser ma nieco novsie uz, nejaka "poddajnejsia " verzia
http://www.malvik.sk/Kocarek-doplnky/fusaky-a-p...
no a snivam o tomto, zatial na nemeckom amazon som to nasla za nieco vyse 50 E... vraj je to speci teply material, dojde to ako jeden valcek zabalene, takze tenke ale teple
http://www.maderna.sk/katalog/product/8146/
hladam dalej este...

juliagregor
24. okt 2010

@bombula mne to príde už zbytočne drahé, ale daj vedieť...som zvedavá...

juliagregor
24. okt 2010

@bombula ale tie nánožníky, su len na nožky, a chrbátik nesedí na teplom, ako to poriešiš?

bombula
24. okt 2010

@juliagregor prave nechcem nic na chrbatik, maju hrube vetrovky alebo overaly a v e3twin su nasprajcovani natlaceni doslova takze tam nie je priestor pre hruby fusak. uz zvazujem aj tak ze len hruba deka kolo zadku a noh, tak to riesila kamoska s dvojkami ale mi to nepripada az tak super ak by napr snezilo alebo mierne mrholilo... som citala ze tu ma nejaka mamka problem s bumberlide kociarom ten isty, takze je to problem uzkych kociarov, super ze vsade vojdes sice ale posad tam dieta vo vetrovke a este do fusaku - to je vec nemozna. no a ja som tiez nevedela ze deti uz na rok su az take velke ze ten problem tu bude..

juliagregor
24. okt 2010

@bombula napíšem môj názor, a je možné, že bude asi iný než tvoj, fusak má hrúbku necelý cm, ked deti sedia ešte menej, a chrbátik je dôležitejší než nánožník...
ja by som to nekupovala, jedna vec je tá, že je to predražené a druhá vec, deti Ti už behajú a budeš nahnevaná, ked ti na topánkach budú nosiť soľ dovnútra....
niekedy sa mi zdá, že pri výbere fusakov maminy až moc rozmýšľajú, každý ma svoje výhody pre a proti, všetky sú už teraz výborné, treba zobrať lacnejší a hotovo...

Maťo prežil vo fusaku ešte po mne a prežil to v zdraví...

bombula
24. okt 2010

@juliagregor ten maxi cosi sa dole rozopina na nohy. ale nejdem ho kupit lebo proste cena nepusti a asi aj v bazare potom by som ho asi tazko predala kedze verim ze o nejkay cas bude lacnejsi kedze teraz je to novinka atd...
pozeram ten druhy, novinka kaiser, hladam nizsiu cenu, "zlomim" manzela a asi objednam...

juliagregor
24. okt 2010

@bombula tak daj vedieť, ja s Kaiserom osobnu skusenosť nemám, tak sa k tomu nemôžem vyjadriť, ale je tu tema...pozri...

mikolajova.zuzana
24. okt 2010

@christie ahojky, no nakoniec mam v brusku len jedno babenko, ale lekar videl nejaku dutinku pri tom jednom a povedal, ze mohli byt dve a jedno odislo, a druhe je teraz o tyzden popredu, ale kedze mi robil UTz az teraz, nie je to iste, ale hlavne ze to jedno je v poriadku a aj ked som si vydychla, lebo by to bolo dost narocne ked uz jednu slecnu mame dvojrocnu, ale zaroven mi to prislo aj trosku luto, ale som rada ze je jedno a hlavne zdrave :D

juliagregor
25. okt 2010

@mikolajova.zuzana nebud smutná, hlavne, aby ste boli v poriadku....
dobré ránko,
a prší a prší...
keby nemám auto, tak sa rovno ráno zbláznim, trepať sa s tromi deťmi v tomto čase v kočíku...jazdite, jazdite a nebojte sa 😉

máme pláštenku na golfinách, ale deťom trčia spod nej nožičky...

petrikaa1
25. okt 2010

@lucia.kl dobry napad ist na diskusiu o trojickach))) hoci moje malinke su zatial dobre (tuk tuk tuk) tak si niekedy hovorim, ze s jednym by som sa asi veeeeelmi nudila, a rozmyslam ze by som chcela este nejakeho domaceho milacika, len psa zatial nemozeme, nemame zahradu( ale myslim si ze sa to za chvilku zmeni xi ked baby zacnu byt aktivnejsie xi a ja uz nebudem rozmyslat nad nicim inym) hoci moj manzel uz zacina rozmyslat nad 3 babom ahahahahahahahaha dobre ze sme vysli z nemocnice 😀

lucia.kl
25. okt 2010

@petrikaa1 to nejak skoro už chce tretie, ono ho to prejde neboj, aj môj bol akčný a už ho to tak nechytá ako pred tým, jaksi nezvládal že detičky aj plačú 😀
no my dávame psa na budúci týždeň inej rodine, s dvoma psami a velkou záhradou, ja na ňu nemám čas... 😢 😢 no bude mi smutno, ale našťastie sme ju mali len dva roky....

petrikaa1
28. okt 2010

@lucia.kl no myslim ze uz ho to zacina prechadzat)) 😀 uz maju dievcata nove mena Chiara - la stregha di mamma a Myriam - angioletto di papa)))) uz nespinkaju tak ako ked sa narodili 😀 a Asia Chiara ked sa jej nieco nepaci da sa pocut, vyzaduje si pozornost a chce byt na rukach( a uz tu nema zachrancu babinu tak si chuda musi aj poplakat, hoci mi srdce trha ..........
akeho ste mali psa? neboj ked budu nase baby vacsie a budeme mat viac casu, v mojom pripade aj zahradu, urcite si nejakeho psika znovu zaobstarame)))

lucia.kl
28. okt 2010

@petrikaa1 no je to dalmatínec krížený s labradorom ale vela ludí hovorí, že má v sebe aj dogu, je dosť velká, no ja už psa nechcem, naozaj len keby sme aj my mali záhradu a hlavne ked budú baby už velké a budú sa o neho vedieť postarať - toto bol môj už tretí pes a stačilo, moja láska bol aj tak ten prvý, toho som mala od osmich rokov do 22 takže to bol ako člen rodiny...
no to s tým plačom poznám, ja som na tie moje väčšinou sama, takže na ruky som moc nezvykala ale niekedy sa inak nedalo len jednu na ruky a druhu som si dala na kolena - sedela som v tureckom sede alebo s natiahnutými nohami a malú natiahnutú tak a hojdala som a triasla nohami súčastne. teraz som si ušila baby šatku aby som mala volné ruky ked to náhodou niektorú chití, našťastie už to nebýva často a nie obe naraz, fakt z toho tie deti vyrastú 🙂 pridala som ti fotku našeho ešte hafana 😢

juliagregor
28. okt 2010

@petrikaa1 prosím preklad čo znamenajú tie mená 😉

petrikaa1
29. okt 2010

Juli xi no znamena to' ze ockov anjelik a maminina striga)) Ale pre NBA su obe anjelici ah ked placu) luci ako vyzeraju tie satky? Musim ah ja nieco vymysliet tiez som doma samaritano a CIM dalej su male tazssie pA

bombula
30. okt 2010

ok, tak vidim ze mamky co maju dvojky este jedny chcu, kedze stale pisete sem a nie do dvojickovo II.🙂))
@juliagregor klupila som fusaky Eisbarchen (?) su velmi OK, zobrala som svetlomodre z prenasedeti.sk, za 2 dni boli tu (zavolala som si co maju na sklade), neprakticka farba ale naadherna, neodolala som. tak teraz uz nebudem vahat von do hocakej zimy, tak dik za radu. vsetky fusaky co maju vpredu 1 zips su na jedno kopyto (teda vyzera to ako od jedneho vyrobcu) a tieto mali super najlepsiu cenu, takze zatial som spokojna. su tam sice trosku natlaceni, ale zatial je to v medziach normy, nestazuju sa🙂

juliagregor
30. okt 2010

@bombula tá farba je krásna 😉 , a mm mi ju vtedy neschválil, ale ja mám tmavozelený kočík...budeš spokojná ...

lucia.kl
30. okt 2010

@petrikaa1 to som si na trhu kupila tri šatky z materílu ktorý sa mi pozdával a zožila som dohromady, takže teraz mám asi 5 m. pás a na nete som si našla návody ako sa to viaže, takže to funguje ako normálne baby šatka čo v obchode stojí nehorázne peniaze a mňa vyšla na 9€ ale dokážem v nej nosiť len jednu, druhú mám väčšinou kludnú, oni si to tak fajn podelili 😀

janette77
2. nov 2010

Ahojte, mile DUOcakatelky, 🙂
som tu nova dvojickovska, som v 25. tyzdni a prvym dnom na rizikovej PN. S touto sa vyrovnavam len tazsie, lebo sa vyborne citim (lekar vsak doporucil a tak chcem pre nase vytuzene radosti urobit maximum).
Dobre sa citate, vela mi toto forum dava a tak dufam, ze aj ja budem moct prispiet.
Pekny dnik zelam vam vsetkym. 🙂

bombula
2. nov 2010

@janette77 blahozelam a zelam aby ste to co najdalej (najdlhsie) v plnej pohode ty aj babetka dotiahli ku dnu D.

adra22
2. nov 2010

Ahojte my sme v 21 tt. Viete mi povedať tá PN je povinná? Lebo mne dr. povedal že na dalšej poradni ma už vypíše na PN ale ja sa cítim fajn a nemám žiadne tažkosti.

bombula
2. nov 2010

@adra22 nie je povinna

janette77
2. nov 2010

@bombula
Ahojky, dakujem za mile uvitanie aj prianie. Vidim, ze Ty to mas uz uspesne za sebou a tesis sa z deticiek. Rada by som Ta nasledovala, musi to byt uzasny pocit.🙂
Tak este raz vdaka a vela zdaru aj Tebe (vam vsetkym).🙂

bombula
2. nov 2010

@janette77 dakujem, je to uzasny pocit🙂

janette77
2. nov 2010

@adra22 Ahoj, ved prave, aj mna lekar vypisal na PN a to som sa dlho zdrahala, lebo sa citim vyborne. O to tazsie znasam tu samotu doma, chybaju kolegovia aj vsetok ten klasicky denny ruch.☹
No som rada, ze existuje taketo forum a tesim sa jeho spolocnosti. Spolu nam to pojde urcite lahsie.
Vy pohlavie neviete zamerne, alebo sa babatka vzdy betarsky neukazu? Hm? .-)

janette77
2. nov 2010

@bombula 🙂 verim! Ake si mala tehulkovanie, tiez si musela ostat doma v predstihu?