Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

andreasiskova3
28. jan 2014

@syabina Gratulujem a zároveň závidím, že už má po tom. Aký bol pôrod?

andreasiskova3
28. jan 2014

Dievčatá, mali ste nejakú pomoc doma, keď ste prišli z pôrodnice, alebo sa to dá zvládať aj samé??

mondurik55
28. jan 2014

Mne pomáhala moja svokra, bývala o dve poschodia nižšie. Bola to neoceniteľná pomoc, synček stále iba plakal, vôbec nechcel spávať, keď konečne zaspal zase sa zobudila dcérka. A takto stále dookola, nikdy nejedli naraz, nie a nie ich zosúladiť. Ale moja kamarátka rodila o 4 dni skôr, mala dvoch chlapcov a tí boli hotoví anjelici. Ona bola na všetko sama a zvládala to. Sem tam jej prišla pomôcť mamina, pretože robila, teraz už má tretie bábo ale už jej pomáha mamina, pretože je už na dôchodku. Verím, že to zvládneš. My ženy sme silné, keď musíme. Držím palce.

dana_l
28. jan 2014

@avana7 niekedy spali naraz, niekedy jedno po druhom. no nikdy som nevedela kolko casu budem mat na nieco, ci potiahnu alebo sa niekto zobudi. neriesila som to. robila som tak ako sa dalo. ked trochu podrastli tak mali rovnaky system - spali 2x cez den a potom az v noci.
vyskusaj ale ked sa neda tak sa neda.

dana_l
28. jan 2014

@andreasiskova3 bola mama na mesiac ale ona bola viac so starsimi ako s malymi. tvoje su uz velke, tie uz sa vedia o seba postarat. neboj, nejako to zosuladis a bude dobre.

andreasiskova3
28. jan 2014

Díky, to som chcela počuť, že sa to dá zvládnuť 🙂

mima300
28. jan 2014

Ahojte. Som v siestom tyzdni a doktor na ultrazvuku videl dve machulky. Srdiecko este nebolo. Môžu to byt dvojicky ? Mala som len jeden dominantny folikul, tak som dufala len v jedno kedze uz jedno doma mam. Dakujem za odpovede 🙂

shania31
28. jan 2014

@andreasiskova3
Mne asi tyzden pomahal manzel a tyzden mama- inak som na deti uplne sama, kym manzel nepride z prace.
Ako nechcem plasit ani nic- ja som to mala a aj mam s dvojkami velmi narocne. Vela totiz zalezi od toho, ako ti budu deticky cez den spat, v noci spat, ci budu nejake problemy ako koliky, reflux atd atd. Su maminky dvojiciek, ktorym deticky pekne spinkaju, maju minimalne problemy a uzivaju si materstvo s dvojkami a stihaju toho kopec porobit.

shania31
28. jan 2014

@mima300
Mozne je vselico. Ked si mala jeden folikul, to nic neznamena. Mozu to byt jednovajecne dvojky 😀 Treba pockat, ako sa bude tehu dalej vyvijat- ci budu dve srdiecka atd atd.

mamoka4
1. feb 2014

@andreasiskova3 Ahoj vidím, že máš už doma 2 väčšie detičky, aj ja som tak mala ....a doma som bola s dvojičkami sama a dalo sa to zvládať, a poobede mi rodina staršie deti priniesla so školy a škôlky....a po 2 mesiacoch som už všetko robila sama. Moje dievčatká majú už takmer 3 roky....a rada spomínam, ako som ich naraz kojila...a pritom som sa učila som synom druhákom 🙂 Neboj, teraz pokoj, už si skúsená mamina a zvládneš to hravo.

mzuzka
1. feb 2014

prepacte ze sa vam tu vkradam neohlasene, ale mam na predaj kocik Pear, maminka ho ma rezervovany nezavazne, tak ak si to rozmysli, tu je info - https://www.modrykonik.sk/market/kociky/7ngy/ic...

avana7
6. feb 2014

Ahojte mamičky, chcem sa opýtať, kedy sta začali s príkrmami u kojených dvojičiek? Ďakujem

majka381
7. feb 2014

@avana7 ja som začala okolo 5 a pol mesiaca.už boli hladný krátko po kojení.

shania31
7. feb 2014

@avana7
Malo by sa zacinat od ukonceneho 6. mesiaca.

dana_l
7. feb 2014

@avana7 po 6 mesiaci som zacala, potom zostali chore a tak som len kojila do 8 mesiaca a az potom znova zacala s prikrmami.

janinka444
7. feb 2014

@avana7 Ja som začala prikrmovať po ukončení 6.mesiaca 🙂

andreasiskova3
7. feb 2014

Dievčatá, ako cítite pohyby dvojčiat? Ja som teraz v 22 tt a neskutočne sa mi tam stále mrvia, celý deň, kopkajú si, buchnátujú alebo hrajú futbal, ja neviem už čo tam dovádzajú 😀. Je to bežné alebo sú také hyperaktívne? Ja sa teším z toho, je to zlaté, len sa mi to zdá nejako moc často 😀 . Viem, že to vlastne pociťujem všetko dvojmo, tak sa to zdá asi že je toho viac, či?? Ako ste na tom vy okolo 22 tt?

janinka444
7. feb 2014

@andreasiskova3 Keď som prišla domov z pôrodnice s dvojičkami, moje staršie deti mali v tom čase tiež 9 a 11 rokov, bola som na všetko úplne sama, lebo manžel musel chodiť do práce...a pomoc som z rodiny nemala žiadnu....Bolo to ťažké....chcelo to veľa trpezlivosti a veľa síl, dokonca som dvojičky kojila...ale zvládli sme to... 🙂

andreasiskova3
7. feb 2014

@janinka444 Môj manžel tiež chodí až neskoro večer z práce, tak to bude asi o držku. Staršie deti sú už celkom samostatné, vedia aj pomôcť, tak hádam sa to bude dať celkom dobre zvládnuť.

syabina
7. feb 2014

@andreasiskova3 ahoj bolo to v pohode už som to chcela mat tak straš ne za sebou ze som sa už ničoho nebala bola som 38 plus 5 a baby mali po 3 kila takze ma islo roztrhat ale potom prisla ulava ,bol som planovanim cis. 🙂

syabina
7. feb 2014

@andreasiskova3 ja som na ne zatial sama ,no zatial len jedia a spia da sa to zvladnuť takze nemam pomoc akurat ze si necham nosiť obedy variť by sa mi ani nechcelo a asi by to nešloo maju 3 tyždne a je to v poho 🙂

avana7
7. feb 2014

@janinka444
@shania31
@dana_l ďakujem Vám, viem že po 6. mesiaci, len som chcela vedieť ako to mali iné mamičky s dvojičkami. Lebo tak som rozmýšlala, či im to moje mliečko stačí, lebo sa začali budiť v noci každé 2 h. Ale cez deň ok a pekne priberajú a neplačú po kojení, tak si hovorím, že asi stačí a tak už ten mesiac a čosi vydržia 🙂

janinka444
7. feb 2014

@avana7 ...je všeobecne známe, že kojené deti sa v noci často budia na kojenie a to nie preto, žeby im nestačilo materské mlieko, ale sú veľmi späté s matkou cez kojenie......aj u mojich 4 detí to bolo takto.... aj naše dvojičky sa po 3-4 mesiacoch čoraz častejšie budili v noci na kojenie a to trvalo takmer do 2 rokov, kým som ich kojila...bolo to veľmi náročné obdobie, lebo som celé noci takmer nespala, ale ja som sa tak rozhodla, že veľmi som ich chcela kojiť.... 🙂

avana7
8. feb 2014

@janinka444 No to je pravda, ale u prvého syna sa mi to vôbec nepotvrdilo. Kojila som ho 2,5 roka a to ešte nemal ešte ani rok a už spal celú noc. Po tom ako som mu do jedálnička zaviedla večer kaše, tak začal spať celú noc. Tak tajne dúfam, že aj baby by mohli takto potom spať, alebo aspoň nie tak často byť hore. A to sa veľa ľudí čudovalo, keď som povedala, že syna kojím a prespí mi celú noc, lebo ako ty píšeš, je známe, že kojené deti sa v noci budia častejšie. Tak uvidíme. Ale určite kvôli tomu neprestanem kojiť. To už vydržím, veď oni neskôr budú spať celú noc a to sa ja ešte naspím. Večne to trvať nebude 🙂
Inak klobúk dole, že si to takto dlho vydržala, čo sa týka toho spánku

smuhyta
9. feb 2014

@avana7 nechcem sa moc miesat,moje baby su uz na um,ale drzat sa tabuliek a presnych datumov neni dobre,,su deticky co odmietaju prikrm a deticky co papaju uz od 4 mesiaca,,,ja si myslim ,ze si dobra mamina a vidis ich ake su a ako sa spravaju,preco sa asi budia-hladne ,smedne,teplo im je ,mokre....alebo len chcu maminu skontrolovat co robi 😀 😀 ,,,inak ja som ich ucila od narodenia na rovnaky rezim-tak mi kazali v porodnici,ze si usetrim vela casu,ale tiez nespia na rovnako to je jedno,len nech jedia na rovnako,,a ked rano jedna este spinka tak ja ju prebalim a ona sa pekne zobudi vyvali ocka velke nahodi usmev a spokojna caka mliecko,,,potom prva poblaboce co snivala 😀 😀 druha sa napapa potom podebatia spolu a spia dalej,nie hned kym sa povytahuju pospievaju...

janinka444
10. feb 2014

@avana7 ..to si mala veľmi dobré prvé dieťa, keď kojené prespalo celú noc...ja som našim dvojičkám dávala na večer aj kašu, ale nepomohlo to, aj tak sa mi celú noc budili - každé dvojča aj viackrát za noc. Ale tak ako píšeš, treba si uvedomiť, že to nebude trvať večne.....Kojiť sa určite oplatí..dnes majú moje dvojičky 3 a pol roka a ešte ani raz neboli chorí - teda antibiotiká sme ešte nebrali, to mi hocikto ani nechce veriť....(a to sa predčasne narodili..)

dana_l
11. feb 2014

@avana7 ja som kojila vsetky moje deti a ani jedno neprespalo celu noc, ani ked som uz pridavala pokrmy. ani po krupicovej kasi alebo inych zarucenych teorii. moja mama ked nas prisla pozriet vravela ze ona to nepozna a ani od ostatnych mojich surodencov, ze deti nespia v noci. sestram deti spali uz od narodenia, moje ani jedno. kazde dieta je ine.

avana7
11. feb 2014

@janinka444 to mi hovoril každý, aj sa čudoval, že mi prespí, keď je ešte kojený. Uvidíme, ako na tom budú baby. Ani by nemuseli prespať celú noc, stačí keby sa zobudili len raz 🙂 No prvý syn tiež tak dlho bol bez antibiotík, ale naše baby už dostali prvé antibiotiká v 3 mesiacoch. Takže aj keď boli/sú kojené, už máme doma jedno dieťa, ktoré chodí do škôlky a tak občas asi donesie nejakého toho bacila. Ale musím povedať, že zatiaľ je to dobré, nie je často chorý a tak ani baby. Dúfam, že to nezakríknem, ťuk ťuk

avana7
11. feb 2014

@dana_l Máš pravdu každé dieťa je iné a nikdy som neporovnávala s inými deťmi moje deti, ani nebudem. A teraz ich nechcem ani s mojím prvým synom, len tajne dúfam, že by mohli v tomto po bratovi podobné 🙂 Ja potom napíšem, či kaše pomohli alebo nie :D

didia
11. feb 2014

@andreasiskova3 ahoj ja som teraz 22 tyzden s dvojkami a teda moji mali spia, len vecer vyvadzaju ked sedim pri telke a ked idem spat🙂)