Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

simonessa
6. máj 2011

@janette77 so mnou je to presne to iste jako keby sme mali rovankych lekarov 🙂 tu som si citala ako ste mali vsetky porody naplanovane a ja neviem nic :D

vivian2
6. máj 2011

Ja som dnes volala svojej doktorke, ze ako ma vsetko boli a taha a ona ma hned chce supnut do nemocky. V pondelok ma pozrie a vraj ak sa zhorsil nalez, tak veru pojdem a budem tam lezat az do porodu. Tak dufam, ze sa nakoniec s nou dohodnem, ze budem poctivo lezat doma.
@zuzika30 pocuj ty si naozaj uplny unikat, este som nepocula, ze by dvojickovska mamina takmer prenasala🙂 Na tvojom mieste by som sa uz naozaj ozvala, ze nech s tebou uz cosi robia. Ale u mna si hrdinka, ze si to tak dlho vydrzala. Uvidis vsetko dobre dopadne a kazdym dnom uz budes svoje babuliatka drzat v naruci 🙂

zuzika30
6. máj 2011

@simonessa presne ani mna Dr. nevidi len sestra poda papier medzi dverami, tak sme na tom rovnako, ja idem v po k obvodnej gynde, ta uz sa smeje ze som rekorderka, ale na buduci tyz. sa ani ja nedam ste ma nastartovali dievcence 🙂

zuzika30
6. máj 2011

ozaj este mi na ten papier z ctg pisu ,ze som poucena o rizikach a dalsom postupe, rozumiem ked sa podpisuje informovany suhlas alebo nieco podobne ale toto je vyslovene alibisticke ,ze keby nieco
simonessa daj vediet ako je s tebou, drzim aj ja tebe palce

simonessa
6. máj 2011

@zuzika30 no vies co mne tam nic take nenapisali...mne tam da doktor razitko a pripise ze zaznam je teda fyziologicky a v poriadku...ja som tam mala dokonca viditelne kontrakcie uz a nikto mi nic nepovedal ani ze sa to rozbieha...iba sestricka mi hovori ze uz mam asi bolesti a ja ze veru nic necitim...ze tak uz to asi pride :D no a to bolo v stredu je piatok a nic neprislo :D a gynekolog mi uz minuly tyzden povedal ze cez vikend to pride ze uz to vidi ...aj citi teda asi a ked som sa tam v utorok objavila tak cumel ze co tam robim :D

zuzika30
6. máj 2011

@simonessa no moja rozbieha sa , ved hej rozbiehat sa moze este dva tyzdne 😀 , uz len pevne nervy
a nevsimla si si ked si mala kontrakcie ake bolo cislo na monitore ?

mima595
6. máj 2011

@zuzika30 - stahovat brata??? a opuchnute nohy po kolena??,a na to ti nic nepovedali???? ved opuch noh je jeden z dolezitych ukazovatelov napr. preeklempsie, može mat zle pecenove testy a ty ides stahovat brata?????

a ja teda dakujem za malu okresnu nemocnicu, kde som rodila, lebo taky pristup ako pri tebe zvolil primar aj pri mne, ale pri druhom - mono tehotenstve, a nie pri prvom, vytuzenom a tiež som nemala vobec ziadne komplikacie..iba dvojicky po IVF a v 37tt som dostala akokeby zihlavku + sa zhorsili pecenove testy, ale to som už bola 2 tyzdne v nemocke....

margaretka3
6. máj 2011

No zuzuka a simonessa, verím, že všetko dobre dopadne, normalne mi to príde ako niekde v Rumunsku 🙂, my nespejeme k lepšiemu v zdravotníctve.....inač pôrod sa môže rozbehnúť a nemusíte cítiť kontrakcie, pre veľkosť maternice. Moja švagrina v nedeľu porodila Dominiku, nemala bolesti, len mala pocit, akokeby jej mala chcela vypadnúť...tak išla do nemocky a porodila, no už keď tam bola, tak ju domov neposlali 🙂

zuzika30
6. máj 2011

@mima595 nohy mam opuchnute ,ale Dr. je s nimi spokojna 😀 ,nie su az take ,ze slonik, tlak mam vzdy dobry, zvysene len ALT z pecenoviek aj to dlhodobo, bielkoviny v moci nemam tak snad to bude ok, ale uvedomujem si ze som riskovala, no co ked to moja rodina dopustila, ale to je o inom , vtedy som sa tak nastvala, ze som bola schopna aj "hory prenasat"
ale potom som mala bobky, ked mi to brusko dalo pocitit, maly kopkali ako divy

zuzika30
6. máj 2011

@margaretka3 veru lepsie v zdravotnictve uz bolo, je to strasne kde to speje ,bud budeme za vsetko platit, alebo budeme naozaj ako v rumunsku, to treba vsetko zburat a dat do ruk sukromnikom, ty sa budu obracat ked budu chciet zarabat 😎

janette77
6. máj 2011

@zuzika30
@simonessa och, baby, v kazdom pripade ste DUO gerojky! Drzim palce a tiez tak trochu v kostiach citim, ze sa to u jednej aj druhej udeje uz coskoro. Drzim prsteky.
Dnes mi porodila kolegynka, ja take veci velmi prezivam. Normalne sa mi pri sms zaliali oci slzami.🙂) U mna je toto cele jeden velky zazrak a uzasna vec od pani prirody (aj ked sa niekedy tato musi trosku obist). Baby, drzte sa! Tromfli ste nas tu vsetky, tak si to este vychutnajte s krasnymi bruskami a teste sa na svoje drobceky.🙂))
Ja som doteraz gruntovala zvysok domu zo vcera. Misko je uz napapany, teraz idem dat mliecko Miske, potom rychlo uvarim a ideme na dvor aspon na hodinku. Neskor ich kupem a pekny den je za nami. 🙂 Ale uz sa konecne umudrilo pocko, hned ma clovek viac energie na vsetko..-))

vivienna
6. máj 2011

@zuzika30 ahoj ....len náhodou som si pozrela túto tému a klikla som si na teba a vidím, že čakáte dvojičky a dokonca v den mojich narodenín.....čo bude onedlho, tak veeeeeeeeeľmi držím palce, aby vam to krásne dopadlo 🙂 😉 a vlastne držím palce všetkym statočným babám 😵

vanilka1802
6. máj 2011

@zuzika30 jedna rada, ako co najskor porodit. Chod na pohotovost ze necitis poriadne pohyby,oni si nemozu dovolit ta poslat domov v takom tt. A postazuj sa ze sa necitis dobre, ze mavas bolesti bruska..... proste si trochu povymyslaj. To je zvlastne ze s tebou nic nerobia. Ja som sice rodila tiez v 40tt ale ja som to mala planovane.

zuzika30
6. máj 2011

@vivienna dakujem pekne a vsetko najlepsie onedlho k narodeninam 🙂

zuzika30
6. máj 2011

@vanilka1802 asi budem musiet pozvelicovat inak to nepojde ,budem trenovat v mysli cely vikend 😀 , a mozno sa mi z toho rozmyslania pusti voda 😀 😀

zuzika30
6. máj 2011

@janette77 si sikovnica sikovna , si perfektne zohrana s anjelikmi ,si pre nas dokazom ,ze sa to da 🙂

smejko
6. máj 2011

Kočky, možno viete, ale ja som nevedela, tak radím pre istotu 🙂 dnes som bola v obchode Predeti v BA a dostala som zdarma knizku : Babyweb do ruky. Normálne si ju treba na podkladni vypýtať, netreba nič kupovať. Knižka je dosť hrubá, zatiaľ som ju nekukla veľmi ale je tam kopa info o tehotenstve aj o detičkách a starostlivosti a tak podobne ... Tak hor sa na "nákup" 🙂

chruminka
6. máj 2011

@janette77 🙂 vsak od toho sme tu aby sme si poradili, pomohli,povzbudili sa....
vela krat mi konik pomohol ked som uz nevladala chytala ma depka.....vsak sme len ludia 😉
Rezim? no tych rezimov bolo od narodenia vela prevela ,ja som zo zaciatku vzdy chytala paniku a depky ked sa im menil novy rezim som nevedela kde je sever 😅
Momentalne spime uz len raz za den tj. od 13:00 do 15:00 az 16:00h podla coho spia netusim podla nalady a pocasia a aby mi robili napriek 😀 ,ale oni nezvyknu plakat ked sa zobudia (vynimocne ked ich nieco trapi) takze ja aj ked sa zobudia o 15:00h ich este nechavam v postielkych nech sa poriadne preberu popr. ked je hore len jedna nech zobudi aj druhu potom si skecnu a vyrehotavaju sa tam ako dive cca po 15-20 min. (dakedy znova aj zadriemu) zacnu vykrikovat mama tata tak vtedy uz idem do detskej.
Poobede chodime von olovrantujeme doma,alebo vonku podla pocasia a casu ako stihame (len najnovsie nemaju vonku velmi cas jest,lebo vsak smyklavka hojdacka je dolezitejsia!) potom okolo 19:00 az 19:30h vecerame (to mame novinku asi mesiac) nieco male spapaju polievku,chlebik....
Kupeme az po 20:00h obe naraz ,to ma na starosti od ich 3 tyz. mm,ja zatial nachytam veci na spanie a mlieko....pekne v pyzamkach vonavucke vypiju mliecko a potom citame knizku (tiez novinka asi mesiac dva ) predtym sme si pri odgrgavani spievali alebo sa rozpravali s nimi,taka pohodicka vecerna.
No a okolo 21:00h sup do vakov a postielok dobru noc zhasne sa a hotovo (alexia mava obcas vecerne a nocne revy ked ju asi nieco trapi) za normalnych okolnosti spia az do rana tj. do 8:00 az 9:00h.
Na jedenie sa mi same od seba prestali budit ked mali 4 mesiace,v podstate odvtedy prespia celu noc.
Vzdy spavali cca od 21:00 do 9:00h. Ked boli malinke mali 3 spanky cez den,potom okolo tusim 7-8 mesiacov uz len dva a asi v 14 mesiacoch sme presli na jeden denny spanok.
Od 8 mesiacov su vo svojej izbycke ,ale ony od cca 5 tyzdnov zaspavali same v postielkach bez problemov teda nocny spanok.
Denny sme mali tak na striedacku podla obdobia, na zaciatku hoci kde, od cca 5-6 mesiacov cez den doobeda vpohode v postielke na deke v kocari, ale poobede len v kocari!
A od cca 10 mesiacov zrazu zacali spavat cez den uz len v postielkach a odvtedy mame problem lebo mi uz inde nezaspia len v postielkach!
takze my nejak tak....som sa rozpisala 😕

smejko
6. máj 2011

Kočky, zatiaľ sme od nikoho nedostali hračky, mám niečo pre začiatok kúpiť? Kedy cca začínajú bábätká vnímať okolie ? Veľmi sa mi páčia také tie pestré hlúpostičky nad postieľku či na zavesenie do kočíka či na autosedačku.

A ešte jedna vec mi dnes napadla - keď beriete trebárs na prechádzky dudlík pre detičky, ako ich uchovávate čisté ? ja som videla v obchode iba také látkové obaly, ale to mi nepríde moc sterilné ...

janette77
6. máj 2011

@smejko babatka zacinaju vnimat tak okolo 3. mesiaca...ale nasi zatial len kolotoc nad postielkami. Co maju hracky na kociku, tie ich este netrapia. Na hracky mas cas a daj cas aj gratulantom, ich obdobie este len pride a urcite podostavate, neboj.🙂) Hlavne im v zaciatkoch neklad zbytocnosti do postielok, aby na nich nepadli, alebo si ich nejako neohrabane nestiahli na tvaricku...Su aj plastove "srandicky" na dudliky, mam ich, ale velmi ich nevyuzivam (dostali sme)...tusim je ich vidno aj v mojom albume (vid "Trosku nam prerobili izbicku..."). Ked ideme von, dudliky im pripiname na taku umelohmotnu retiazku a snazim sa ich aj sterilizovat. Tieto vecicky najdes vo vsetkych baby obchodoch. Jeden velky je aj na Kosickej, ja zboznujem Brendon v Raci...ale dostanes naozaj hocikde s babatkovskym tovarom.

lucia.kl
6. máj 2011

@smejko čo ti fotku zrušili???
detičky začínajú tak okolo dvoch mesiacov vnímať. ja som mala najprv len kolotoč nad postielku a potom som kupovala také hrazdičky, čo sú na postielku, autosedačku alebo stoličku na krmenie, to sme mali cca do 8mesiacov - no a samozrejme hryzátka a hrkalky...
čo sa týka obalu na dudlík, tak sú aj plastové krabyčky - asi sa pýtať v obchode, majú ho v pre deti... inak ja nosím dudlíky len na retiazke na traku od kočíka... nikdy som do obalu nedávala..

smejko
6. máj 2011

@janette77 na Košickej som dnes bola, tam nemali obaly na dudlíky. Ale dostala som knižočku, teda knihu, čo som tu vyššie spomínala 🙂 Do Brendonu sa chystáme cez víkend, tak sa popýtam. Ďakujem 🙂

smejko
6. máj 2011

@lucia.kl hej, už druhýkrát mi stopli fotku, ja tomu nerozumiem, ten prvýkrát, no dobre, bola zdiaľky, ale druhýkrát som ju dala zbližšia (asi tak ako ju má wera) a furt sa im to nelúbi ☹ občas tomuto "vedeniu" fakt nerozumiem ... musím si urobiť nejakú cez víkend, asi najlepšie takú že si nacapím fotoaparát na tvár, aby boli spokojní ... juj, nemala by som sa rozčuľovať 🙄

lucia.kl
6. máj 2011

@smejko no asi si nebola viditelná do tváre, to je podmienka u nich no a nestíhajú kontrolovať všetky, aj weru asi stopnú, musíš si urobiť takú ako mám ja 🙂

janette77
6. máj 2011

Baby, nemam este muzicka doma, tak sa musim sama pochvalit. 😉 Dnes som naozaj sikovna, mam vygruntovany barak, navarene, oprane a aj slniecka su syte, ciste a usmiate. 🙂 Prcham rychlo na dvor s nimi, nech aspon hodinku pobudnu na slniecku a potom sup-sup do vanicky s nimi. Chruminka, vidim, ze si mi pisla, DAKUJEM velmi krasne, citnem si to navecer, si zlata! A nezabudnite, baby, SLOVENSKOOOOO!!! 😀

janette77
6. máj 2011

@smejko fiha, to fakt Ta takto stopli??? Hmm, ee pekne od nich a este tehulke taketo robit.☹(( Tak sa nazoomuj! 🙂)

janette77
6. máj 2011

@lucia.kl takze ja som s foto asi na hrane, cooo? 🙂

lucia.kl
6. máj 2011

@janette77 nie, tebe je do tváre vidno a si rozoznatelná...

smejko
6. máj 2011

@janette77 si ŠIKOVNICA 🙂

janette77
6. máj 2011

@smejko Dakujem, asi sa za seba vydam, ked budem velka! 😀 😀 😀 Ale uz seriozne - zatvaram laptop, uz mam fakt vycitky. Take pekne pocko a ja trapim deti doma! Za mreze so mnou!