Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucila83
24. sep 2009

Ahojte. 🙂
Mozem sa k vam pridat?Cakam dvojcata,som v 19. tyzdni,zatial je vsetko ok.Chcela by som sa vas opytat,kedy ste citili prve pohyby?Budem vediet,ze je to ono?Zatial nic a tak mam obavy,ci je vsetko v poriadku. 😅
Este by som chcela vediet,ci je tu nejaka mamina,ktora ma trombofiliu - poruchu zrazania krvi - a predsa vynosila dvojcata.Ja mam uz za sebou jeden missed abort,tak sa teraz obavam trochu viac ako je zdrave.Predsa dvojcata su vacsia zataz na telo ako jedno.Som na injekciach,tak snad to zvladneme......

loginka
24. sep 2009

mirinda krv myslis z tripple?

vitaj lucia, ja este tiez necitim, ale este nemusime, treba verit ze je vsetko ok a ze to zvladneme
ja sa uz teraz citim nejako nemotorne a nemozne, chrbat, trpnutie ruk, moc toho uz nenarobim, tak dufam, ze to vydrzime co najdlhsie

lucila83
24. sep 2009

Loginka ahoj.
Tak si ma trosku ukludnila,ze este nemusime citit,mne vsetci hovoria,ze pri dvojcatach je to intenzivnejsie a skor citit.Tak teraz neviem.Inac kolko si pribrala doteraz?Ja 5 kil,ale brucho mam ako ina zena v siedmom mesiaci 😅 .

chruminka
24. sep 2009

lucila vitaj 🙂
ja som zacala pohyby citit okolo 20tt ale len slabucko a nie kazdy den ,potom sa to zacalo stupnovat a teraz ich citim uz stale ako sa tam mrvia a stuchaju,je to strasne super aj ked dakedy to aj zaboli (hlavne ked mam take male brucho a baby sa tam tlacia) ale urcite mi to bude po porode chybat 😉

chruminka
24. sep 2009

loginka jasne ze vydrzime vsetky co najdlhsie 😉 ja uz dakedy tiez mam pocit ze nevladzem,ale koli babetkam vydrzim a v celku to ide dost rychlo nastastie 😝

adrolka
24. sep 2009

ahojte 😉 ja som z hen z dvojičkova...gratulujem sonička ku bábatkám, veľa zdravíčka 😵 😵
lucilak- ja som prvé pohyby cítila v 19tt. neboooj budú, budú.
mirinda, ak si mala ivf+icsi (ja tiež) tak tripple testy môžu byť skreslené aj kvôli tomu- to som niekde čítala. ďalej, ak si náhodou niekedy na začiatku krvácala, alebo si mala plus aj hematóm (môj prípad) tak to tiež skresluje výsledky tripple testov. viem, že sa bojíš, lebo ja som sa tiež- moje trippláky vyšli katastrofálne. môj gyndoš, že nech na ne zabudnem, veď čakám dvojičky, takže ani nemohli výsť dobre. ale mne to nedalo....tak som si sama vybavila amnio. bola som 2x na kramároch, 2x sa im niečo nepozdávalo, 3x ma dorazil lekár (radšej nemenujem), len toľko, že z neho páchol brutál alkohol.. že čo tam chcem, či si uvedomujem, že ked čakám dvojičky tak môžem prísť o obe!!!!! no ja som myslela, že tam skolabujem, revala som ako tur, v čakárni na mňa pozerali či som komplett, no a to bol koniec mojej kariéry ako pacientky na kramároch. už som tam potom nešla, vykašlala som sa na ich termín. rýchlo som si vybavila Dr. Holáňa v euromedixe a upalovala som k nemu. 1h45min ma vyšetroval a vďaka nemu som si potom od 19tt mohla užívať krásne tehotenstvo. fantastický človek, ukľudnil ma, vysvetlil.
teraz po istom čase, mám pocit, že to takto malo asi byť..osud alebo čo. keby ma vtedy ten ožratý doki nevystrašil na smrť, tak to amnio na druhý deň absolvujem a bohvie čo by bolo ... sa teším, že som neišla. ale teraz už môžem byť múdra, po 1,5r. 😉
babyy, držte saaa, užívajte si toto krásne obdobieee 😵

doublemamca
24. sep 2009

lucila vitaj - ja som prve pohyby citila tak okolo 20tt a tiez ako chruminka, boli velmi slabucke,ako bublinky,tiez nie kazdy den,vacsinou vecer po praci ked som si lahla a zacala kludne dychat,tak sa babatka pomrvili..no a postupne silneli aj sa menili a teraz uz citim skoro stale niekde nieco,pokial mimca nespia...aj silnejsie rany do mechura od babulky a tiez pod rebro od chrusta 🙂 takze nic neboj,len oddychuj a drz sa a bojuj.
Chrumi ja tiez nemam extra velke brucho...take normalne na 9.mesiac s jednym babom...ale su tam dve a rastu fajn..asi dost zalezi aj od mnozstva vody a od polohy babatiek...nasi krpci lezia vodorovne jeden nad druhym 🙂
A baby bojujeme - kuk na mna...aj ked po pravde,uz by som ich najradsej mala doma,bo uz ma boli cely clovek a som jak tulen, ledva chodim ☹

mia1983
25. sep 2009

Ahojte babky my tiež čakáme dvojky a teda tie moje kopú ako futbalisti aj keď to ževraj budú bambulky, ale môj mužík stále dúfa v jedného chlapčeka. Neviem či sa opýtam tak od veci, ale máte už vybraté kočiariky? My sme zatiaľ rozhodnutí pre Bumbleride Indie twin 2009, tak ak máte niektorá skúsenosti napíšte mi budem rada 🙂 Inak pekný dník želám

mauzos
25. sep 2009

Ahojte 🙂

Lucila, Mia vitajte a gratulujem k dvojtehulkovaniu 😵 Lucila dokonca krajanka, posilnis rady dvojok v Ke 😝

Baby nam tiez povychadzali zle testy a chceli ma poslat na amnio, ale odmietla som. Presne ako pisala Chrumi, ak by nebolo jedno babo v poriadku, tak co potom ☹ A nakoniec je vsetko v poriadku, takze nebojte sa, tie testy u dvojok su fakt o nicom, este som nepocula ze by niekomu vysli uplne v poriadku.

Mia my mame Bumble a je uplne super. Uz sme v sportovej verzii, ta sa neda otocit v protismere jazdy, ale uz sme si zvykli. Inak ziadnu dalsiu chybu som na nom zatial nenasla. Velmi lahko sa s nim soferuje, uplne v pohode jednou rukou plne nalozeny aj s nakupom 😉

mauzos
25. sep 2009

a este som zabudla, ze ja som prve pohyby citila tiez v 20 tt, takze neboj, kazdu chvilu to pride a potom budes rada, ked ti daju v noci pokoj. Aspon nasi zacali najviac kopat, ked som si lahla spat 😀

loginka
25. sep 2009

cauko, ja tiez tak rozmyslam, ze by som nebola schopna nieco urobit, ak by vyslo u jedneho zle

mirinda kedze si mala NT dobre, tak si myslim, ze dobry morfologicky by mal postacovat, ale je to fakt na tebe

mauzos, znova som bola omrknut ten bumble, neboli vam tie vanicky uzke? inak uz neviem kto pisal, ze sa tie sedacky v sportaku nejak daju otocit, tak neviem, ci v tom nejaka finta, ci co

chruminka
25. sep 2009

mia my mame tiez bumbleride ,zatial sme kocikovali len skusobne po byte,ale paradicka uz sa tesim na prvu vychadzku. 😀
ale my sme kupili este verziu 2008 hlavne koli polohovaniu sportovej verzie je jednoduhsia ako u 2009,inac su myslim uplne rovnake a este sa lisila cena my sme mali v cene vselijake doplnky a hovadinky zdarma...vsak som sa tesila ako male dieta na vianoce ked dosiel 🙂

Loginka tie tasko-vanicky su uplne v pohode mne sa zdaju dost priestranne,vsak aj tak väcsina babetiek okolo 5-6mes. uz nechce lezat vo vanicke ,chce pozorovat svet,nam to akurat vyjde za na jar pojdu rovno do sportaku.

mauzos
25. sep 2009

logi nasi valibuci este teraz do nich vojdu a to uz maju vyse 7,5 kg 😉 Uzke urcite nie su, skor na dlzku uz su take akurat, ale nasi su aj dlhi po nas. A presne ako pise chrumi, vo vanickach uz nechcu byt, uz ich to nebavi ... ked nespinkaju, tak chcu byt v polosede, aby mohli kukuckovat.

A prehodit sa daju striesky, ale len pri novorodeneckej verzii s vanickami, pri sportovej to uz neide 😖

doublemamca
25. sep 2009

caute holky..ako? vidim,ze sa riesia kociare - ja som si supla fotky do albumu - kupili sme Tako happy twings - ziadna zavada a ani nedokonalost nezistena, mno uvidime v priebehu pouzivania 😉
hihi,sledujete moj tyzden??? som sama nikdy neverila,ze by sa mi tu aj taketo cislo mohlo ukazat..dokonca sa posledne dni aj citim celkom fit 😲 nechapem...som bola na nakupy,robila som tortu mamine k narodeninam..a celkom v pohode vsetko...mno ale viete ako sa hovori - ticho pred burkou 😀

mauzos
25. sep 2009

presne tak doublemamca, uz pojdes asi coskoro rodit, ked ti je tak dobre. Ved uz aj na case aby sa tam mali nepobili o miesto 😀 Gratulujem ku krasnemu tt. Uz si pobalena?

mirinda10
25. sep 2009

babulky neviete kde by som v Blave videla ten kocik Bumbleride Indie twin 2009 ja som tiez pren rozhodnuta len by som si ho este chcela ist obzriet

mauzos posli mi link alebo cislo kde si kupovala kocik, pisala si nejaku skratku ak chces posli mi aj IP

adrolka ja som zatial bola na Kramaroch iba u Cunderlika a ten bol super, tak inu skusenost nemam ale verim, ze asi vsade najdes blbcov

doublemamca super uz 38tt, tak to si ina hviezda len treba este par dni vydrzat a uz budete za chvilocku vsetci traja spolu, ako ides rodit sekciou alebo prirodzene a budes cakat na termin kedy sa deti ozvu, ze chcu ist na svet no budeme na tem moc mysliet aby vsetko dopadlo na 1ku

doublemamca
25. sep 2009

mauzos dakujem 🙂 este stale nie som pobalena, toto jedine odkladam na poslednu chvilu 😖 ale uz sa na to seriozne chystam,v podstate mam veci pokope,len ich nemam v taske..takze keby to aj prislo,hadam tych pat minut este najdem 😀

mirinda dakujem 🙂 rodit budem asi sekciou, uz mam porobene predoperacne vysetrenia, bo mimca lezia na priecku jeden nad druhym 🙂 a nie a nie sa otocit...v pondelok idem na poradnu, aj skontroluju polohu krpcov,ci sa nezmenila..no a asi uz pojdeme do finale..

jooj baby, sa strasne tesim uz..ale aj bojim,ci bude vsetko v poriadku...stale si hovorim dokola,len aby bolo vsetko v poriadku s babatkami..cim viac sa to blizi,tym viac ma napadaju vselijake hororove scenare - asi som uz z toho sibnuta ☹

a neviete kam sa podeli minkak a nika? zasa sa dlhsie neukazali...nas riadne natahuju 🙂

mauzos
25. sep 2009

Mirinda kupovala som ho tu http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=18424 Tato pani ich dovaza z USA, tak by mal byt u nej najlacnejsi, ale radsej si to porovnaj 😉 Ked sme my kupovali este nebol nikde v obchodoch, iba u nej sa dal objednat. Inak je velmi mila, na vsetko ti odpovie co ta zaujima. V Blave ho maju urcite tiez vystaveny, len uz nepamatam kde, niektora baba to tu pisala, bud Avion alebo Aupark 😝

minkak
25. sep 2009

ahojte 🙂

doublemamca tu soooooom 😀 neboj ja musim vydrzat do oktobra 😀 aj keby co bolo 😀
no musim sa tu castejsie teda ukazovat nech nestrasim 😀
no krasne tt Ti svietia parada 😵 tesim sa s Tebou 😵 fotecky si krasne priidala-krasne brusko mas 😵 aj kocik je paradny 😵

marhulka no super-tak sa len pekne opatruj a vela oddychuj!!!!!

sonia no krasne to teda zvladate-paradicka-tak 5 dni v nemocke-to je moj sen 😵 5-7 dni mi bude uplne stacit,.nech mozem utekat domkov za Veronikou 😵

lucila,mia vitajte medzi nami a gratulko k dvojtehulkovaniu 😵

mauzos
25. sep 2009

minkak uz som kukala aj na FB, ze ta tam nevidno, normalne ma doublemamca nastrasila 😀 Nestihas?

chruminka
25. sep 2009

mirinda bumbleride maju v Bratislave v v avione v alltoys (neviem ako sa to pise) maju tam vystavene asi vsetky druhy bumbleride aj farby skoro vsetky su tam.
ale ja som tiez kupovala ako mauzos ces tu p.Silviu a fakt to bolo super na vsetko mi hned odpovedala a ked sme ho objednali tak sme ho do necelych 48h mali doma,bez stresu.

doublemamca vsak ja pozeram ze 38tt wow pekne to ide,uz len tu tasku zbalit 😉 a neboj vsetko bude ok co nevidiet mas babetka domka 😵

doublemamca
25. sep 2009

veru minkak, aspon raz za den musis preventivne napisat,ze ste este stale 3v1 😀

minkak
25. sep 2009

mauzos tak nejako 😀
ale vsak som aj na FB-stale odpisujem na spravy....mam tam toho tooooolko.... 😀
doublemamca dobre,dobre 😀 ale vsak keby nieco-tak mangelik je informovany hned Vam da vediet a aj na FB 😉
stale som 3-bitka 😀 nebojte ja do toho oktobra vydrzkam!!!!!aj ked uz su vahy-ale musime byt vsetky oktobrove a basta 😀

katrinb
25. sep 2009

mia - vitaj a aj licila

co sa tyka kocika - ja som na 99% rozhodnuta pre ABC DESIGN ZOOM - som sa do neho zamilovala....:o)...

minkak a doublemamca - drkajte sa......vsetko bude SUPER...uvidite

ajka72
25. sep 2009

taktiež minkak a doublemamca držím palčeky aby všetko dobre dopadlo aby babatká ale aj miminy ste boli zdravučkí veru tie posledné dni su už naozaj plné otáznikov či všetko bude o.k. a ako to celé bude nebojte všetko bude o.k. za chvílu ste doma aj s drobčekami a začne vám kolotoč krmenia prebalovania kupania a stále dookola 😉

ajka72
25. sep 2009

oprava maminy 😵

loginka
25. sep 2009

doublemamca, veru pekne brusinko 😉 minkak tebe sa tiez ten oktober blizi, budem vam drzat palce, aj tebe chrumi a vlastne vsetkym skor ci neskor 🙂
minkak ty budes prirodzene, ci sekciou?

doublemamca
25. sep 2009

to brusko pripada takto na fotke aj mne celkom riadne...ale ked sa vidim v zrkadle,tak mam stale pocit,ze na dvojicky je nejake primale 😒 ale babatka rastu,tak hadam je to ok 🙂
aj ja nam baby prajem aby bolo vsetko najsamlepsie a bez jedineho mensieho problemu 🙂 drzim vsetky moje spuchnute prsty 😝

lucila83
25. sep 2009

Ahojte.
Dakujem za privitanie medzi vami,ste zlate. 🙂
Tak ste ma upokojili,co sa tyka tych pohybov.Mne sa obcas aj zda,ze nieco citim,take ako steklenie alebo jemne pulzovanie,ale mozno si to len nahovaram.A mozno su to creva....... 😀

loginka
25. sep 2009

mne sa uz tiez par krat zdalo take steklenie, ale mozno si to len nahovaram, to riadne kopkanie snad budem citit inak