Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

fefferonka
7. jan 2010

no, je ich tu myslim dost, tak som zvedava aj ja

bibianka
7. jan 2010

Prajem aspoň dodatočne všetkým dvojičkovským mamičkám a budúcim mamičkám vydarený nový rok 2010 🙂

vatina
8. jan 2010

Dobré ránko. Babule a Vy neviete v noci spať?

mauzos
8. jan 2010

Tak ja mam sice model 2008, ale neviem ci pri 2009 su tie striesky a podvozok iny. Je pravda, ze strecha nema pevnu aretaciu, ale tu nema ani moj dalsi kociar ktory mam u rodicov a nie je medzi nebezpecnymi vyrobkami 😒 K tym dalsim nebezpecnym castiam sa zatial neviem vyjadrit, ci je to nebezpecne alebo nie, kedze mali mi tam nestrkaju rucicky ... mna by to teda ozaj nenapadlo. Aktualne to asi bude, az ked budu behat okolo kocika a chytat ho, tak vtedy sa to asi moze stat, ze by tam strcili prsteky. Ale to uz planujem kupit nejake lahsie golfky.
Zaujalo ma ale, ze spominaju len model Seagrass , neverim ze u inych farieb je to ine 😉

katrinb
8. jan 2010

vatina - gratulujem tešda k potvrdeniu dvoch fazuliek....super !Ta cysta ako pisali dievcata moze zaniknut..neboj , lekary vedia co robit v takych situaciach, aby neublizili mamine a babtkam,....

fefferonka - aj mne brusko sem tam tvrdne...to ale je vacsinou vtedy, ak sa obe slecny zacnu vypucat kazda na inu stranu bruska...resp. na ine miesta 😀 Ale samozrejme povedz doktorovi a daj vediet, ako si dnes dopadla na poradni. Tesim sa naa vysledky.

Juli - a preco nie je muz vyteseny z toho, ze teraz spi s vami? Asi nie je zvyknuty na chalanov, ze sa budia....co? Och ty nasi chlapy...

lucia - ja mam vankusik s polystyrenovymi gulickami a zda sa mi lepsi ako ten s celkovou vyplnou. Da sa totiz formovat. Vacsinou pod hlavu si dam menej, viac medzi kolena a potom dole na nohy mi ostane zbytok. Ja som si uvedomnila, ze bez neho by som nevedela zaspat uz na boku...resp. by som mala obrovsky problem, tak som si na neho zvykla. Samozrejme, nahradou je aj paplon, myslim si. No mi s manzelikom aj po 10 rokocvh, co sme spolu (manzelia len 2 a pol hihi)...stale spime pod jednou perinou...a to nie tou dvojperinou, ale obycajnou. Nejako nam to takto vyhovuje. Mame sice manzelsku postel, no aj tak spime nacapeni na seba.....zo zvyku....takze ja paplon si pouzit neviem. 😅

katrinb
8. jan 2010

A inak maminy a dvojtehulky...vcera som sa taaaak velmi vystrasila. Zacalo mi tvrdnut brusko, to by som nejako zalostne neriesila, no ked sa k nemu pridruzili aj mierna (fakt ale slabunka) bolest bruska a potom krizov......strasne som sa zlakla. A opakovalo sa mi to cca po 10 min. To boli asi tie falosne kontarkcie, ze? Hned som sa snazila to predychat...a aj sa podarilo KLOP KLOP.Ale neverili by ste, ako som sa zlakla., DOma som bola sama a volala som muzikovi. No ten v poraci mal nejaku divnu blbu naladu....a tak na mna vsetko dolahlo, ze som si poriadne poplakala. AKo male decko. Potom sa mi to uz neopakovalo. Dala som si magnezium....a aj teraz mi je fajn. V pondelok to spomeniem doktorovi, aj ked si myslim, ze je to normalne, ze? Len drzte palcve, aby sa mi to casto neopakovalo ahlavne aby sa mi to nerozbehlo. Ale dufam,, ze nie. Dnes budem len a len oddychovat

matelko1
8. jan 2010

ahojte.
katrin to iste som mala aj ja vcera.trosku mi tvdlo brusko,mierne bolesti v krizoch.tiez som sa vystrasila,ale potom zase bolo vsetko ok.ved aj v poradni som vcera bola a dr.povedala,ze je vsetko ok,krcok mam pekne uzavrety.
dnes aj ja budem doma oddychovat,lebo vcera som len po lekaroch chodila.vecer som bola strasne unavena.

julietka
8. jan 2010

juliagregor, som rada ze si tu linku poslala, aspon ma to utvrdilo v tom ze sme sa predsa len dobre rozhodli vo vybere nasho kocika 😉

julietka
8. jan 2010

katrin, matelko mne doki povedala ze ak sa mi nieco taketo stane s tym tvrdnutim a bolestou mam si hned dat aspon dve tabl. magnezia naraz a lahnut si a vylozit nozky. Ze v tomto pripade je zbytocne utekat niekde do nemocky lebo ten presun by mohol sposobit este nieco horsie. Samozrejme tieto opatrenia iba vtedy pokial naozaj nejde o skutocne kontrakcie, ale to by ste zistili ked by sa pravidelne zacali opakovat, alebo by sa pridruzilo krvacanie a pod. ale myslim ze kazda z nas uz vie posudit rozumne danu situaciu 😉

juliagregor
8. jan 2010

julietka, ja som ju poslala pre informovanosť ale to nič nemení na to, že podľa mňa je monetálne Bumbrle favorit na trhu, čo sa týka ceny a ostatných vlastností...
aj tak je vypredaný a nový čo príde uvidíme....

no na druhej strane už som tu viackrát písala, že ja by som nikdy nekupovala drahý kočík, je to zbytočné a podľa mňa zlá investícia, po roku v ňom deti nechcú sedieť a máš problém ho predať za tretinovú sumu,
ja viem, že ked čakáte prvé dieťatko, alebo ste investovali už veľa do IVF, pozeráte sa nato inak. A máte na to právo.

keby ešte raz čakám dvojky kúpim znovu jazdený, na pol roku hocijaký alebo Herqula a potom športáčik alebo golfky. phila a teds mali teraz v čechách za 9000 Ck
EW je strašne drahý, ak môžeš skúist behnúť do Viedne, tam majú vystavené kočíky všetkých možných značiek a tiež cien.

tak dobre vyberajte

katrinb
8. jan 2010

matelko - tak sa drzkaj a este v ydrz...ved ty ides o tyzden na sekciu uz, ze? Uz si pripravena? A vies uz kedy presne mas rodit?

Ja este musim aspon tych 5 tt vydrzkat...teda chcem. Aj ked mi viaceri hovorili, ze lepsie porodit teraz v 7 mesiaci ako v 8....ten zacinam buduci stvrtok. Ja si ale myslim, ze dnes uz je medicina dalej a je lepsie porodit hoc v 8. mresiaci...predsa kazdy den v brusku je lepsie ako vonku...ze?

julietka - dik za radu. Vidsis, aspon nebude chaosic a hned utekat do nemocky...keby sa to nahodou opakovalo....clovek nikdy nevie. Ja so msi aj hned dala 2 tbl. magnezka....a bolo potom uz dobre. Aj ty mas uz krasny tt...a tebe doki este nespominal kedy rodit?

julietka
8. jan 2010

julia ja viem ze si to poslala len pre info 😉 ved aj my sme sa rozhodovali medzi tymto a tym co mat budeme, len som bola nerozhodna a nevedela som si vybrat, ale potom sme sa rozhodli kvoli tomu ze ten nas ma pevne cele vanicky a nam sa prave to pacilo..
a suhlasim s tebou ze netreba investovat do kocika. Ja sama som chcela aj ojazdeny, ale nikde som vhodny nenasla...ako som spominala byvame v novej uzasnej bytovke kde nie je bezbarierovy pristup a ziadna kocikaren, takze ja sa budem musiet vytrepat na I.poschodie a odtial sa musim este vmestit do vytahu s max.sirkou 78cm takze sme boli nuteni investovat do kocika...
keby sme mali kocikaren tak kupim hocijaky.. 🙂

matelko1
8. jan 2010

katrin no vcera som bola aj na utz,na prietoky,vsetko ok a druhy doki mi povedal,ze ked je vsetko ok,tak cim dlhsie vydrzim,tak bude dobry pre babatka.kazdy den je pre babatka velke plus,takze uvidime co mi povedia na bud.tyzden.

julietka
8. jan 2010

matelko ty ides naozaj o tyzden uz na sekciu? fiha vy ste sa tu vsetky akosi rozrodili a to je len tyzden medzi nami rozdiel a s loginkou sme mali dokonca rovnaky den porodu 😕

julietka
8. jan 2010

katrin ja idem teraz 11.1. na poradnu tak som zvedava co doki povie,ale ja sa zatial citim ok, az na to ze mam ten problem s trpnutim ruk ako mala loginka, ale to je ok, vraj by to po porode malo zmiznut..
ale ak ide matelko na sekciu a je len o jeden tt predo mnou tak dufam ze aj mna nebudu hnat. Moja doki spominala nieco ohladom terminu okolo 12.2., takze ja dufam ze dovtedy to nebude, lebo uz sa v noci obcas zobudim a strasi ma to vsetko a potom neviem od strachu zaspat..

julietka
8. jan 2010

no matelko uz som sa zlakla 🙂 ved to je naozaj pravda ze cim dlhsie tym lepsie, samozrejme ak je vsetko v poriadku. Mne doki vravela ze dvojky nenechaju dlhsie aj tak ako do 37tt, alebo 38tt, potom to uz ani pre babatka nie je dobre. A vraj uz od tohoto tyzdna zacina postupne placenta starnut, tak asi preto je lepsie chodit castejsie do poradne..
Matelko a ako casto chodis teraz na kontrolu?

katrinb
8. jan 2010

matelko - to je super, ze si mala vcera vsetko OK.....ides mi krasne prikladom 😉

julietka - som rada, ze aj tebe je fajn...a to trpnutie je urcite blbe...ale su aj horsie veci, no nie? Toto aspon nema negativny vplav na babatka. A v pondelok idem aj ja k dokimu...task som zvedava, co sa nove obe dozvieme 🙂

julietka
8. jan 2010

katrin tusim nas viac ide 11.1. na kontrolu 😉 neboj urcite bude vsetko v poriadku, ved aj tvoje princezne mali naposledy pekne vahy ak si dobre pamatam 😵

julietka
8. jan 2010

babule ja som sa chcela spytat ci tie mantinely alebo hniezda do postielky su potrebne? lebo som citala ze sa to neodporuca kvoli moznemu uduseniu babatka, ale zasa kvoli "otlkaniu" babatka je to lepsie mat...tak neviem..co si o tom myslite?

mauzos
8. jan 2010

matelko s tym tt porodu to nie je pravda, ja som mala sekciu az v 39 tt a je nas tu takych viac, co rodili az v 39 tt 😉

my hniezda sice mame, ale nasi mali doteraz spinkaju vo vankusoch na kojenie, takze su mi vlastne zbytocne. Teraz sa uz zacinaju hrat so snurkami z nich, takze uz ich asi aj dam dole 😒

juliagregor
8. jan 2010

ahoj mauzos máš krásne detičky 🙂

zastanem sa trošku matelka, je rozdiel v jednovaječných a dvojvaječných dvojčatkách aj tie jednovaječné sú dva druhy,
jednovaječné dvojčata sa rodia maximálne v 36 tt, majú jednu placentu, nesmú mať medzi sebou viac ako 600 g rozdiel, vtedy môže dôjsť k syndromu, názov si nepamätám ale jednoduche jedno dieťa oberá druhé o stravu a môže dôjsť k ....
dvojvaječné dvojčatá, poznám maminu, ktorá dokonca prenášala, ale myslím si, môj názor, že je to nezodpovedné od lekárov, deti sú v 38 tt vyvinuté majú váhy okol 3000 g, tak na čo čakať. Maminám akurát popraská brucho alebo svaly. Obdivujem všetky maminky, ktoré rodili neskôr, lebo si neviem predstaviť ako chodili, sedeli, ležali 🙂

mantinely som nemala, od steny som dala deku a mne vyhovovalo, že som na nich videla z postele a nemusela som stále vstávať, ked sú väčší, tak som ich cez tyčky držala za ruky 🙂 ale je to veľmi pekné 😉

mauzos
8. jan 2010

ja som to poplietla, patrilo to Julietke s tym terminom porodu 😀

Julia dakujeme, aj tvoji chalani su zlati

mir13
8. jan 2010

Ahojte, mozem sa pridat? Dvojicky cakame v juni.
Co sa mantinelov tyka, tak kvoli prostrednej dcerke sme ich boli kupit a museli sme kupit okolo celej postielky. Inak sa vzdy niekde zasekla, prestrcila sa jej nozika a pod. a budilo sa na to. Kvoli najmladsej sme to viacmenej neporebovali - najskor spavala v kociariku (bola v nom kludnejsia ako v postielke), potom chvilu v postielke, ale po par tyzdnoch sme to vzdali (budila sa v nej cca kazdu hodinu) a odvtedy spinka s nami. Kazde dietatko je ine.

matelko1
8. jan 2010

julietka ja teraz chodim kazdy tyzden do poradne.
na poslednom utz mal jeden drobec 2370g a druhy 1810g-to je rozdiel myslim nejakych 500g.
na tyzden idem znova na kontrolu,tak som zvedava,ze co mi doki povie.jeden povie,ze v 36tt musia vyvolat porod,mam naplanovanu sekciu,lebo jeden je zadockom dole a druhy je priecne nozickami dole,druhy doki zase,ze cim dlhsie ich drzim,tym je to lepsie.....no ja som blba z toho vsetkeho.

mir jasne,ze sa mozes pridat.a cakas jednovaj.alebo dvojvajec.dvojky.

julietka
8. jan 2010

mauzi ja som to pochopila ze to patrilo mne 😉
ale toto mi povedali lekari na Antolskej..ale myslim ze kazde dvojky su indi vindi a treba ich len sledovat ako tehu prebieha hlavne ku koncu 😵
ja si tiez neviem predstavit ist rodit o tyzden, dva, ale zasa ked si predstavim ako ma bolievaju krize a obcas mi v nich teda riadne puka az sa bojim ze mi nieco vyskoci..no ked si predstavim ze cakat az do terminu porodu neviem neviem ako by som to zvladla s mojou postavou..

julietka
8. jan 2010

juli, mauzi dakujem za nazor s tymi mantinelmi, mne sa to zda tiez zbytocne, ale vyzera to pekne to je asi vsetko..

julietka
8. jan 2010

matelko a nie je to velky vahovy rozdiel pri jednovajecnych drobcoch?
ale aj tak maju krasnucke vahy 🙂 ja som zvedava ako dopadnem v pondelok na poradni, som nebola 3 tyzdne..
a urcite je lepsie ak situaciu v akej si ty posudia viaceri lekari, nez jeden..hlavne aby spravne rozhodli. Ak je vsetko v poriadku tak nech vydrzia este aspon do toho 37tt, no nie 😉

juliagregor
8. jan 2010

matelko si úplne super 🙂
ešte chvíľočku a budeš maminka

ahoj mirka? blahoželám

julietka
8. jan 2010

mir13 tiez gratulujem k tehu s dvojkami 🙂 a nechces si to dat aj do pasu, ci cakas dvojvajecne, alebo jednovajecne?

matelko1
8. jan 2010

julietka doki povedal,ze nieje velky rozdiel a to moze byt len informativne,tam moze byt +,- 300g.to sa neda presne zvazit.
ja tiez pochadzam z jednovajecnych dvojciat a medzi nami bol rozdiel presne kilo.ja som mala 2400g,segra 1400g,

a co sa tyka krizov,tak aj mne sem-tam pukne.
julia veru ochvilocku budem mamina 🙂