Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

timmka
11. feb 2013

@dodkap dakujem za radu, ale nechcu mi to predat ☹, je to na predpis ☹, nukali mi nieco podobne na cmulanie, tak som to nekupila, lebo tento liek nie je original na tvorbu mlieka, tak neviem co tie na cmulanie mali taky isty ucinok

dodkap
11. feb 2013

@timmka predpisat to moze obvodak, gynekolog, gastroenterolog....domperidon sa nachadza v lieku Costi, ktory je na palenie zahy apod. Ak mas nechapavych doktorov, tak povedz, ze mas nieco so zaludkom a hento ti kedysi fakt pomohlo a ze by si to chcela znovu. V drahsej, volnopredajnej verzii sa tento liek vola Motilium. Je to to iste, akurat drahe a bez predpisu. Ale na prvu pomoc sa to vyskusat da. To na cmulanie nepoznam zasa ja. Nieziaduce ucinky pre mamu ani babo to nema a pomaha to uzasne. Hotovy zazrak.

timmka
11. feb 2013

@dodkap dakujem, uz to mam 😵 😵 😵 , citam akurat davkovanie na nete, tak sa to ma brat 3-2-3??? nevies ci rano, obed , vecer??? alebo musi byt hodinovy rozdiel? dakujem ti este raz, hadam urobi aj u mna ten zazrak

dodkap
11. feb 2013

@timmka zo zaciatku 3X3 denne , rano, obed, vecer a casom si to mozes regulovat, znizit mnozstvo, to uz uvidis sama,mozes aj vysadit a znovu nasadit....podla potreby....

timmka
11. feb 2013

@dodkap aha, tak idem dobrat este jednu tabletku 😉

dodkap
11. feb 2013

@timmka su aj bylinky, niekomu pomahaju Benedikt lekarsky a Senovka grecka , v tabletkach, (davkovanie u oboch rovnake ako u Costi), najlepsie je nechat si to poslat balickom z lekarne Adonai Kosice,su zvyknuti 🙂 a inak sa to tazko zhana. A niekomu pomaha aj pit Caro, meltu apod.

timmka
11. feb 2013

@dodkap pijem cajik benedykt lekarsky a beriem semiacka senovky greckej, ale cca 4 den, brala som to hned po porode, ale ked som mala dost mliecka tak som to prestala brat a po dvoch tyzdncoh som dostala krizu s mlieckom, v jednom mam a v druhom prsniku co som odsavala od zaciatku nemam, netvori sa tak ako ma... a mala co chce sat, nema co ☹ ☹ ☹ ☹ , tak hadam costi pomoze 😒 chcela by som silou mocou dojcit aspon do pol roka 😒 a nie len 7 tyzdn.

nishka
11. feb 2013

@dodkap presne tak, nic tam nebolo. vyhodne peniaze za vstup - 5e za osobu. kociky pre dvojicky ziadne. ak sa niekto rozdhouje pre easy walker, je teraz akcia na vypredaj modelov 2012, oplati sa.

sophie32
11. feb 2013

Caute dievcata! Co davate drobcom proti bolesti bruska?... nam doktorka doporucila Infacol, ale uz to beru 4 dni a nemam pocit, ze by to nejako pomahalo...

jeemima
11. feb 2013

@sophie32 no my sme vyskusali az na infacol vsetko a nic poriadne nepomohlo ☹ este by som povedala ze Babycalm nam aspon niekedy ulavil

eeska
11. feb 2013

@sophie32 ja som davala vsetko mozne, espumisan, sabsimplex, baby calm...ale nam teda nepomohlo nic, museli sme to prezit...treba vydrzat do toho 3-4 mesiaca, potom to prejde...ale treba vyskusat, mozno vam nieco sadne...ja davam akurat bio gaiu...

sisi79
11. feb 2013

@sophie32 nam celkom pomohol sabsimplex aj ked nie uplne skusali sme aj espumisan ale ten nezabral vobec asi je to u kazdeho ine a naozaj treba to nejak vydrzat ono to casom prejde

dodkap
11. feb 2013

@sophie32 ak su to koliky, na tie nic moc nezabera vacsinou, fakt to len prejde, ale vydrzat to, to maju rodicia moj velky obdiv, my sme to nezazili, nastastie, nechcem si ani predstavit 😒

mirasierra
11. feb 2013

@sophie32 aj my sme brali vsetko, preso to az v 3 mesiacoch. vydrz, bude lepsie

vampgirl
11. feb 2013

@timmka Mna doktorka varovala s Costi/motilium, ze treba velmi opatrne vysadzat, leno vraj ked ho vysadis prirychlo, moze sa ti dramaticky znizit tvroba mlieka. Tak ked budes brat 3 3 3, tak treba 3-2-3 par dni, potom 2-2-3 zase par dni a podobne, nie zo dna na den...
Napis potom ci to zabralo, ja tiez stale bojujem s nedostatkom mlieka a to sa tiez napchavam senovkou a benediktom, pije, caje atd.

zeina62
12. feb 2013

Baby chcem sa opytat, kedy ste zacali citit prve pohyby? Ako prvorodicki? Ja som v 19 tt a neviem ci to co citim su pohyby alebo creva

sonia1501
12. feb 2013

@zeina62 uz to budu urcite pohyby, ja som zacala citit v cca 16tt, ale nebola som si ista, az v 21tt som vedela, ze to co som citila to bolo ono. Takze urcite su to uz pohyby, len si si neni ista :o)

zeina62
12. feb 2013

@sonia1501 dakujeeem za odpoved , ja som sa uz zacala strachovat ze nieco neni ok

sonia1501
12. feb 2013

@zeina62 nie je zac. Ja som bola na tom takisto, cele tehot. som mala kopec otazok, no a potom po narodeni dvojiciek tiez ale uz z ineho hladiska :o)

zeina62
12. feb 2013

@sonia1501 kolko maju uz tvoje male kuriatka?

griska11
12. feb 2013

@zeina62 ja az v 21.tt... No ale potom mi to vynahradili... Kopali vkuse 😉

zeina62
12. feb 2013

@griska11 hehe uz sa na to tak tesim 🙂))

sophie32
12. feb 2013

@zeina62 Vacsia zabava bude, ked uz budu narodeni....uzivaj si, kym su v brusku 🙂

zeina62
12. feb 2013

@sophie32 diki 🙂

sonia1501
12. feb 2013

@zeina62 tento mesiac uz 11 mesiacov :o)

zeina62
12. feb 2013

@sonia1501 aha uz su ako vacii🙂 tak su zdravi hlavne

andy_123
12. feb 2013

@zeina62 - ja som prve "simranie" drobcov zacala citit az na zaciatku 24tt, dodnes sa tomu pocitu neda povedat kopanceky, citim to naozaj zriedka, a ak uz, tak vacsinou neskoro v noci. Kedze chodim kazdych 14 dni na utz, viem ze su ok. Naposledy bolo krasne vidiet ako kopkaju, ale seba navzajom. To bol teda ukazkovy boj. Ja som napriek tomu v tej chvili vobec nic necitila. Zalezi od polohy..

andy_123
12. feb 2013

@dodkap ;
@nishka tak o vystave mi hovoril mm, vraj to bolo v spravach TV ,, na velkej ploche vystava a vraj obrovsky vyber kocikov, potrieb atd.....,, To by ma teda piclo, ak by som isla taku dialku, len koli kocikom a ziadny dvojickovsky by tam nemali..... 😖 To je ako s hlasenim pocasia, ked na vychode svieti slnko, tak v telke hlasia kalamitu, a naopak 😀

zeina62
13. feb 2013

@andy_123 dakujem ti za odpoved🙂

ludmil33
13. feb 2013

tak ja som prve pohyby citila uz v 16tt, ked sa drobci pretacali uz mi aj trcili bokom, je to aj preto ze su ulozeny jeden vedla druheho a je to moje tretie tehotenstvo :o))