Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janula18
22. máj 2012

@maklu
@modra môj starší aj títo drobci majú také obdobie, že niečo alebo nič nechcú jesť, strší bol ked bol malý týžden na kukuručných chrumkách a mlieku, nič iné nechcel. Niekedy mne mali obdobie že len párky jedol, ale potom to prejde. To isté majú aj týto. Ale už mi moc tie detské neslané jedlá (ako povie môj muž grcky)nechcú, tak som im cez víkend dala už našu normálnu stravu, a to sú inak spráskajú. Slepačia polievka a francúzske zemiaky 😀

hural
22. máj 2012

@janula18 dakujem za odpoved, a zacali ste hned od zaciatku, alebo ste presli postupne z jednorazoviek, lebo vacsina okolia (mamiciek) ma od toho odhovara ☹,ale co som preskumala nazory mamieciek, co latkuju, velmi si to chvalia...

janula18
22. máj 2012

@hural no na začiatku sme mali jednorázové, lebo sa mi zdala veľká investícia do látkových, a nechápala som tomu čo vlastne treba k tým látkových ako to je. ALe potom ked sme mínali veľké peniaze na plienky, a to som obmedzila prebalovanie na minimum, som si prerátala že vlastne za 3 mesiace to mám naspäť, a potom sa to môže aj predať dalej, tak to stojí ešte menej som išla ku kamarátke ta mi ukázala ako čo, a od 3mes látkujeme. No fin. úspora či je to neviem, lebo sú také krásne plienočky tak stále dokupujem, už si aj šijem, a niečo predám, a dokola, je to už taká závislosť. Inak naši neznášali napr pampersky boli z nich strašne vyhádzaný, jedinú značku čo znesú su babylove plienky, ktoré dávam na noc, alebo ked ideme niekam a nemám možnosť prebalovať tak aby vydržali v jednej plienke
Inak do nemocnice treba jednorázovky.

modra
22. máj 2012

@janula18 no uz som im skusala dat aj normalnu stravu to co jeme aj my ale teraz proste nechcu.. Aj teraz som varila zemiakovy privarok a zjedli tak po 1 lyzicke a konec.. tak som im dala chleba so syrom tak to zjedli par kuskov a uz nechceli tak sme zase skoncili pri pribinaciku :( no co uz,..

hural
22. máj 2012

@janula18 dakujem pekne este raz za info. Som rozmyslala, ze zacnem s latkovanim postupne, vsak budeme mat toho na zaciatku az az ....zvyknut si na plno inych veci....pozerala som na nete rozne stranky latkoviek, je uz toho velmi vela a nozaj su krasne. Nasla som aj nejake startovacie sady, tak si kupim zo dve a postupne budem dokupovat, lebo naraz je to naozaj velky obnos ponazi. A mozes mi poradit, z kadial by si mi odporucila objednat? ktore su dobre na zaciatok? Este mam v nich aj ja dost velky chaos....ale uz troska ziskavam prehlad

maklu
22. máj 2012

@84matulik ahoj kojila som krátko, ondrík bol maličký, nechcel ťahať, mlieka bolo málo, adelka saprisala, ale nebolo čo piť, tak nakoniec sme to vzdali. prvú dcéru som úspešne kojila 18 mesiacov, ale teraz sa mi nezadarilo. ale nevadí, majú už skoro rok, sú krásni a zdraví. vravím, že dôležitejšia je tvoja pohoda a kľud, netreba sa stresovať kvôli kojeniu, nieje to jediná vec, čo môžeš pre ne spraviť. držím palce, a prajem odteraz už len veľa radosti!!!

mirasierra
22. máj 2012

@kkatka113 mne hodnoty vysli take na hrane ale som ich vobec nepovazovala za podstatne lebo som vedela ze pri dvojickach sa na to tak neprihliada. a amnio som odmietla j ked som ju mala indikovanu aj vekom. nechcela som byt postavena pred volbu co urobim ak bude jedn o zdrave a druhe chore. radsej som si dala urobit u odbornika morfologicky uzv. vsetko dopadlo dobre.

ivkamaco
22. máj 2012

@kkatka113 ahoj aj ja som sa toho bala, tiez som citala o tom ze niesu tabulky pre dvojicky, preto mozu vyjst testy aj pozitivne, ale vacsinou to nic neznamena, ja som mala testy negativne, urcite ti to dobre dopadne

kacena85
22. máj 2012

ahojte mozem sa k vam pridat?? vcera mi dr na kontrole oznamil, ze cakam dvojicky, doteraz som sa z toho nespamatala a drahy bol tiez riadne prekvapeny, tesime sa velmi ale zaroven bojime, som cca v 6tt. uz som raz pred rokom potratila tak dufam, ze bude vsetko ok, dnes som sa bola prejst trocha a strasne ma zacala prava strana popichavat...myslite ze je to ok?dala som jedno rozpustne magnezium a lenosim

kkatka113
22. máj 2012

@evusaa
@sisi79
@brita Caute baby, dakujem za odpovede, tiez sa skor priklanam k morfologickemu ultrazvuku. Co sa tyka dobreho doktora, tak moja doktorka vzdy robi morfologicky aj sama, a aj posiela k doktorovi Slezakovi, a o nom mi povedali doktori na kramaroch ze on je jeden z najvacsich odbornikov a nemohol sa pomylit ked mu vyslo vsetko v poriadku....cize pojdem opat k nemu a verim ze budem v dobrych rukach, a aj by som teda uvitala keby mi vysli dobre vysledky nech vobec nestresujem :D Ako ratam so vselijakymi vysledkami, ale nebudem z toho taka nervozna kedze u dvojiciek nie su tie vysledky nejake presne 🙂

kkatka113
22. máj 2012

@ivkamaco Dakujem za podporu, no ja dufam, ale chcela som sa radsej popytat ze ako sa vec ma kedze je tu vela dvojickovskych mamiciek a buducich mamiciek 🙂

zuzancek22
22. máj 2012

ahojte babenky, mamičky dvojíčok, rada by som sa vás spýtala ohladom pôrodu, ako ste rodili, ako dlho to trvalo, aké boli veľke detičky, či vám pôrod vyvolávali a podobné vecičky okolo toho, lebo už som v nemocnici a čakáme čo bude.

betina1984
22. máj 2012

@zuzancek22 ahoj. Ja som druhorodicka, rodila som prirodzene v 38+2 tt. Rano bola na 6 cm otvorena, dali mi o 8.30 vyvolavacku, o 10.00 prepichli vodu a syn sa narodil o 11.00 s mierami 2850 g a 47 cm a dcera o 11.06 s mierami 2550 g a 48 cm, boli krasne a donosene. Porod bez komplikacii. Kontrakcie trvali tak hodinku, aj to bola oproti prvej dcere prechadzka ruzovou zahradou. Na porod mam krasne spomienky.

zuzancek22
22. máj 2012

@betina1984 jej, tak to chcem aj ja takýto pôrod. návod nemáš? 😀 😀 😀

betina1984
22. máj 2012

@zuzancek22 nemam... 🙂. Ja mala aj krasne tehu, pribrala len 7,5 kg, ale som zacinala z vahy takmer 90 kg, takze pekne brali zo mna. S porodnice sla lahsia o 15 kg.

zuzancek22
22. máj 2012

@betina1984 no ja som mala 58 kg a teraz mam tak 14 kg navyše, podla sona majú cca 3000g obidvaja sú hlavičkami dole.tak snád to pôjde rýchlo, som na 2 cm otvorená tak trošku viac pochodíme, snád sa to do piatku rozbehne

betina1984
22. máj 2012

@zuzancek22 mne povedali v 34 tt., ze maju 2340 a 2320 g, takze sa pekne sekli, na to moc never na ten odhad.

betina1984
22. máj 2012

@zuzancek22 a co to bude?

zuzancek22
22. máj 2012

@betina1984 budú to chlapci

betina1984
22. máj 2012

@zuzancek22 su jednovajecny, ci dvoj?

zuzancek22
22. máj 2012

@betina1984 su dvoj´.

sisi79
22. máj 2012

@zuzancek22 aj ja mam dvojvajecnych chalanov rodila som cisarskym naplanovanym v 38. tyzdni lebo obaja moji chlapi boli otoceni koncom panvovym mali 3080 g 48 cm a 2720 g a 47 cm

dibik
22. máj 2012

@zuzancek22 ahoj, ja som bola v nemocnici od 37.tt a cakalo sa na porod, lebo bol na plane prirodzeny... no do 40.tt. sa nic nedialo, takze mi nakoniec dva dni pred terminom urobili cisarsky, kedze som bola otvorena len na 3 prsty a hlavicky boli ze vraj vysoko a to som lietala hore dole po schodoch, sprchovala sa horucou sprchou, dala si kus cerveneho vina, no vsetky babske recepty som skusala a nic to nepomohlo. potom uz ze vraj boli babiky na prirodzeny porod podla hlavneho porodnika privelke. cisarsky bol bez komplikacii, babule mali 3050 g a 2800 g. na 6. den po porode som sla aj s babami domov.
a tie tri tyzdne v nemocnici pred porodom to uz bolo ciste psycho... 🙂. nie je to jednoduche, ked zdraveho cloveka zatvoria do nemocnice 😀, no vytvorili sme tam s babami celkom fajn partiu, teraz na to celkom rada spominam.

klincek
22. máj 2012

@kkatka113 ahoj, mne tie testy vysli zle, zvysene riziko Downovho syndromu, cisla uz z hlavy neviem. poslali ma na genetiku, genetik mi amnio vyslovene neodporucil, vraj na to nie je dovod, ak v rodine ziaden taky pripad nemam - tieto testy udajne nie su stavane na dvojicky. ale poslal ma na morfologicky uzv v 17tom tt a potom o mesiac. bola som v GNP BA-ruzinov, nic podozrive sa neukazalo..
no a v 22 tt som dostala ponuku na "protekcny" 4D uzv u kamaratovho otca-a tak nielenze sme mali paradne divadlo (jedna druhu buchala po chrbte a skrabala na hlave 😀 ), ale ziskala som aj uistenie, ze je vsetko v poriadku. baby su krasne, zdrave a silne, narodili sa s mierami 2550/47 a 2930/50, a za tych 9 mes, co su tu, este neboli chore (nastastie)-ale to je mozno aj dosledok toho, ze su pol dna vonku v kazdom pocasi, za co ale vdacia svojej urevanosti..🙂
viem, ze mas obavy - ja som dopredu tusila, ze nam to vyjde zle, ale aj ked sa clovek najprv vyplasi, tie testy su vacsinou len zbytocne stresovanie mamin (hlavne) dvojiciek.

mirasierra
22. máj 2012

moje baby sa narodili 38 tyzden planovanou sekciou. Jedna babulka bola otocen koncom panvovym, ale v den porodu sa pretocila. miery mali 3270 a 2780, krasne donosene. teraz v 12 tyzdni maju obe cez 6 kg a stale sa pekne kojime.

maklu
22. máj 2012

@kacena85 v prvom rade gratulujem, ja ked som sa dozvedela, že budú 2 - veľmi dlho mi trvalo, kým som sa s tým zrovnala. dnes majú 11 mesiacov, a môžem ti povedať, že je to skvelé, spočiatku je to ťažké, ale čím budú staršie budeš vidieť len samé výhody. prajem hlavne veľa zdravia.

adjka
22. máj 2012

@kkatka113 ahoj,mate uz kocik, predavam easywalker mam dva zeleny a cerveny , bola som s nim nadmieru spokojna,viac info na www.dvojcata.kat.cz

parvitas
23. máj 2012

@kacena85 vitaj a drzim palce, nech ti toto tehotenstvo dobre dopadne 🙂

hiva
23. máj 2012

ahojte baby... chcela by som Vas poprosit o radu... ako ste si odnasali svoje dve stasticka z porodnice? v autosedacke alebo vo vanicke?

mame termin v auguste, rodit budem v Bratislave a domov si ich budeme viest az do Zamkov, co je cca 1, 5 hodiny jazdy autom... preto som rozmyslala, ze by som si ich radsej odviezla vo vanicke, ale neviem, ci sa mi dve vanicky zmestia do auta... lebo co som pozerala ako sa priputavaju vanicky, tak pozdlzne cez obe sedadla... takze dve mz asi nevojdu... alebo som potom rozmyslala ci by nevosli aj obaja do jednej vanicky 🙂... nejak sa mi zatial nepozdava predstava brat ich rovno v autosedacke.... preto by som rada pocula Vase nazory a skusenosti 🙂 .... a este jedna otazka... kedze budem rodit uprostred leta, asi v najvacsich horucavach, ma pre mna vobec zmysel kupovat zavinovacky a perinky?... nebude im v tom brutalne horko?

dibik
23. máj 2012

@hiva ahoj, myslim si, ze dieta (aj ked je to novorodenec) nemozes prepravovat v aute inak ako v autosedacke, to je myslim podla predpisov. mozno sa mylim. nam aj v porodnici davali zoznam veci, ktore potrebujeme a na odvoz babatka z porodnice tam bola autosedacka.
nase baby mali zavinovacky velmi rady, ale boli oktobrove, takze neviem, ako to je v lete. ale v zavinovackach spinkali najlepsie a nam sa tak s nimi najlepsie manipulovalo, takze ja ich len odporucam.