Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

wera
7. júl 2011

@zuzuliatko12 ahoj, aj moja Emka rada papkala, ale až tak hltavo a potom grckala strašne... ale známa nám poradila dávať do mliečka (my máme Bebu HA) Nutriton od Nutrilonu na zahustenie mliečka a sme s tým veľmi spokojní 🙂 Emka grcká teraz len raz za čas a to minimálne a iba tak trochu, už to nie sú tie prúdy ako vo vymetačovi diabla 😀 😝

janette77
7. júl 2011

@wera Miska ma take suche miesta na hlavke + sa jej tie supinky odlupuju, ale same nevypadnu, musim vycesavat, odtrhavat v ziadnom pripade, ani nic nasilu, mohla by sa zaviest infekcia.
Kerasal nam predpisala pediatricka, ale prave som dostala avizo od jednej maminy, ze je to ekrazit na detsku pokozku...tak som sa zlakla, idem sa popytat mamin, co si o tom myslia, bo ma to vylakalo...ale co som si citala na nete popis k tomu kremu, tak je urceny pre vsetky vekove kategorie, aj pre male deticky, tak hadam...

wera
7. júl 2011

@janette77 ja som kerasal tiež používala a bol dobrý 😉 si myslím že by Ti pediatrička nepredpísala niečo čo by nebolo dobré pre detičky 😉
my ideme na poradňu za jeden a pol týždňa tak uvidím čo povie doki nám... dovtedy to hádam počká 🙂

janette77
7. júl 2011

@wera ...aj ja by som cakala na lekarku, my velmi neradi sami nieco podnikame...nech sa s Adamkom a Emkou dari. 🙂 Z Tvojich riadkov ide pokoj a radost, tak mi je jasne, ze to mas doma s pohodickou a drobceky posluchaju.🙂

wera
7. júl 2011

@janette77 to hej, dobre si to vycítila 🙂 drobčekovia sú naozaj moje pokladíky, sú dobručkí a plačkajú iba keď sú hladnučkí 🙂 dokonca aj keď sú prekakaní tak si v tom spokojnučko hovejú a čakajú kým maminka zacíti smrad 😀 ... u nás "vystrája" teda mrnká iba Emka večer, lebo chce aby ju ocinko nosil na rukách kde zaspí... ale nie je to každý... včera som ju dokonca musela budiť na papanie lebo spala skoro 5 hodín a my sme už s mužíkom chceli ísť spať 😀

nattalia
7. júl 2011

@janette77
@wera my sme ten kerasal pouzivali fakt kratko, velmi rychlo im to zmizlo, a zostala mi skoro cela tuba. Akonahle im to zmizlo, prestala som to pouzivat. drzim palce, @janette77, aby to ani tvojim drobcom nerobilo zle, ked im to nasadis.

nattalia
7. júl 2011

@wera no tak náš tomáš ked papá, tak to musí počuť snáď celý dom 🙂 vzdychá, pohmkáva, achká, no koniec 😎 ! Už som si to aj nahrávala 😀

janette77
7. júl 2011

@wera 🙂 tesim sa, to si mozeme ruky podat, aj ked nasi su aj hladni naticho, my sa im uz s manzelom smejeme, ze musite byt priebojni, lebo vas svet uslape.🙂) Ale inak su to vymyselnici, vela sa smeju a stvaraju adekvatne k veku, co sa len da.🙂)

ivikli
7. júl 2011

@janette77 tak drzim palce, nech sa to dobre vyvija, o chvilu uz budu vyprazane kura v nedelu 🙂 lyzicky MAM mam 🙂 aj ja, davam s nimi lieciky.

janette77
7. júl 2011

@wera ...a s kakanim je to u nas detto, hovkaju si v tom...ale ja to velmi rychlo zacitim, manzel nie...ten vzdy nechape, ked to vcas odhalim. ...ze jemu sa nic podozrive nezda. 😀 Ach ti chlapi! 😎

boobaa
7. júl 2011

ahooj baby, musím sa aj ja pochváliť dnes 11tt + 4, dvojičky 😵 Už sa neviem dočka toho ked budú na svete, zdravé, voňavé, ružové, moje 🙂 I. trimester bol u mna zatila najsamlepší, bez ťažkostí a iných tehotenských príznakov, proste super, pfuj pfuj pfuj aby som nič nezariekla.

nattalia
7. júl 2011

@zuzuliatko12
@smejko na harmančekovom čaji fičíme aj my! 😎 ten nám pomohol asi najviac (a tiež sme skúšali všetko) , už im to ale dávam najnovšie len 2x za deň, lebo mám pocit, že uz sa im to upravuje a ani brušká ich už veľmi nebolia, skoro vôbec. A samozrejme, zmenili sme mliečko, kedže to ich zapekalo.

janette77
7. júl 2011

@nattalia urcite dam vediet, ak sa rozhodnem ho pouzit. Som trosku vyplasena, najprv si poriadne prestudujem navod...

deinad
7. júl 2011

@matelko1 dakujem moja, tvoj mm ma narodky a lucia ma vyrocie svadby...tak to uz su ake znamenia 😵

nattalia
7. júl 2011

@janette77 moja, mohla by som ta poprosit o radu? Ako vyzera to novorodenecke akne a co si na to pouzivala? Krpcom sa vyhadzuju na tvarickach take hnisave vyrazocky, velmi pripominaju akne, mohlo by to byt to? Dakujeeeem

usjak
7. júl 2011

@boobaa jeeej blahozelam, pekne to zacina, tak nech su take aj dalsie trimestre 🙂 aj ja by som deticky uz mala najradsej pri sebe, no musime si este pockat 🙂

janette77
7. júl 2011

@nattalia ono neboj, ako prislo tak odide, to sa deticky cistia...ale dr nam doporucila kupel s harmancekom, no opatrne, lebo ten aj vysusa...inak vyrastu z toho. 😉

juliagregor
7. júl 2011

@deinad držkajte sa, budem na teba myslieť 🙂

nattalia
7. júl 2011

@janette77 aaach jo! Dakujem moja, no snad to nebude trvat dlho 🙂 dakujem, skusim im na to nic chvilu nedavat, uz sa mi zda, ze ich furt niecim ládujem a mastím🙂 skusala som to trosicku potriet liehom, ale bez nejakeho vyrazneho efektu🙂

juliagregor
7. júl 2011

@nattalia nevšímaj si to...čím menej, tým lepšie...to prejde

janette77
7. júl 2011

@nattalia no liehom ja cistim dodnes - ale len pod krcikom, za uskami, pupcok, vsetky zahyby...detvaky to maju radi, ich to stekli...🙂) Na tvaricku by som lieh nedavala, davam len na skrabance kvoli dezinfekcii a na to framykoin, ten zhoji snad do hodiny, je velmi ucinny.
Inak, velmi na babatka nedavaj kozmetiku, je to chemia, co si budeme hovorit. Ja uz mam vycitky, ze pri kazdom kupkani pouzivam mydlo a sampon, nedokazem ich len tak vodou oplachnut, mali sa mi to...

nattalia
7. júl 2011

@juliagregor veru, veru, máš pravdu, ono je to asi fakt lepsie niekedy radsej menej 🙂

juliagregor
7. júl 2011

starší mal taký ekzem pod krkom, chodili sme ku kožnej, bol ako pokusný králik, ja blbá som posluchala, až sme dali hormonálne maste, tak som ich vyhodila do koša a jemu to do mesiaca prešlo, čistila som mu to len prevarenou vodou a ako to prišlo, tak aj odišlo...

modra
7. júl 2011

@nattalia ahojte baby... chcem sa spytat ked davate cajik tak z akej flasky? lebo ja som dala s tej co piju mliecko a strasne rychlo im to tece a potom grcaju..
Nam lekar povedal ze mame davat len cierny ale ja neviem ci to nezapeka aj ked to dam len tak ze namocim a hned vyberem.. Myslite ze mozem dat aj iny? Zatial som im dala len vodu aj to len par krat moc to nechcu.. :(
A este mam dalsiu otazku.. co sme boli ockovani na TBC tak nam to zahnisalo ale len u jednej tak neviem ci ju to neboli lebo je taka uplakana..Neviem ci to mam natierat s niecim alebo co..

modra
7. júl 2011

@janette77 preco cistis babatka liehom? Nestaci len cistou vodou ich umyvat cez den? 🙂
A co ste davali na potnicky? Lebo nam sa nejako rozmozili na tvaricke.. tak neviem ci mam nejaky krem kupit alebo co.. Lebo ked ich kupem tak len samponom sebamed a potom ich tym olejcekom tiez sebamed a nicim inym tak neviem ci mam este nieco pridat alebo co..? 🙂

janette77
7. júl 2011

@modra na potnicky tiez ten harmancek by som ja dala...mozno zmena kozmetiky, porad sa s dr, ale potnicky vacsinou nie su nicim vaznym. Nasa Miska to mala v zime z ciapok...
Babatka "predcistujem" slabym liehom pred kazdym kupanim - nie cele, samozrejme, len tie casti, co som menovala. Mna v tom nasa pediatricka podporila... a robim to tak od narodenia, to mi uz v porodke doporucili a potom som to konzultovala s dr a ze este stale tak mam robit...

modra
7. júl 2011

@janette77 a s akym liehom? tym co sa dava na pupok? a kupes ich kazdy den?
A este aku kozmetiku by si mi poradila?

nattalia
7. júl 2011

@janette77
@modra liehom cistim obcas, hlavne ked je taketo teplo aj ja, koli potnickam.🙂, preto som skusala aj na tie vyrazky.🙂 Inak ja mam osvedceny olejovy kupel od Nivea. Staci ho malo, a netreba babatka potom natierat, a kraaasne vonaju!🙂 Inak vraj sa nema davat ta ista flasa na mliecko a na caj. Ja mam na vodicku alebo cajik flasticky od Lovi, ktore sme mali v niektorom z tych kufrikov pri narodeni, tusim z poistovne 🙂 my pijeme cajiky od HIPP granulovane, davam im vlastne vsetky co mozu, podla mesiacov, co je na doze. Ale cez den piju skor vodicku, som rada, ze sa mi tymi cajikmi zatial nepokazili a chcu aj vodu, davam viac vodu ako cajik. Inak po tom TBC to ma po nejakom case hnisat, nemalo by to boliet, a nema sa to nijak osetrovat, len to ma pediater sledovat... aspon mne tak hovorili v nemocnici. A vraj to hnisa dlllhoooo.

nattalia
7. júl 2011

@modra a este som zabudla, na tu vodicku mam stale cumel 1. Je to redsie ako mliecko, tak nech im to tak silno netecie, potom sa zakuckvaju.

modra
7. júl 2011

@nattalia no ja mam flasky od aveentu a dudle tiez 1 tak nechapem ze ake.. lebo nam na gastre povedali ze su 3 druhy dudlov na caj na mlieko a na kasu ale este som take nanasla tak neviem.. no vodu im davam z druhej flasky mam ich viac tych aventackych.. tak neviem a skusim pozriet aj ja nejake caje mozno im to zachuti..