Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ajka72
29. nov 2009

inak zukrik tema hernia je v kategorii babatká tak skus sa pozrieť možno sa niečo dozvieš 😉

mauzos
29. nov 2009

Zukrik tak ako napisala Ajka, to poznas, ked budu chciet viac, budu nekludni.
Ja davam Hipp cajiky. Od 2 tyzdnov je feniklovy, ten je dobry na brusko, alebo mozes skusit prevarenu vodu, moji ju ale nechceli. Ale na stikutku im to aj tak nikdy nezabralo a ani do teraz nezabera. Tiez stale stikutali, teraz uz len sem tam.

chruminka
29. nov 2009

zukrik ja som davala tiez feniklovy cajik ale mali krce a dr. povedala ze to moze byt aj z toho caju ,ze kamilkovy je na ukludnenie zaludka tak piju teraz kamilkovy a dnes sme vyskusali aj taku zmes uz do 4tyz.a velmi im chutil.

zukrik
29. nov 2009

Ahojte
Baby,dakujem za radu,dojčenskú vodu im dávam teraz,zatial zaberá,ale chcela som skúsiť čajík.
Lepšie chutí 😀
Moji chalani,ledva vipijú 60 ml. a niekedy aj na dva krát,potrebujú si v polovici odgrgnúť,ale
nie vždy 🙂
Prajem dobrú nôcku 😉

loginka
29. nov 2009

caves,
zukrik chalosi su krasni, este raz blahozelam! 🙂
chrumi ako sa mate?

baby ja mam kupene obyc cumliky a obyc flasky 250 ml, ak by som chcela tie mensie avent flasky, nevadilo by ze maju iny typ cumlikov?
ja si tiez planujem pozicat odsavacku do nemocky (dufam ze to vyjde) a potom uvidime
ohrievacku mam, sterilizator zatial neplanujem
ten dojcensky vankus sa da zobrat do nemocky? este ho nemam ale ten si chcem kupit

mauzos
29. nov 2009

moji ked boli mali, pili flasku na niekolko krat, museli vkuse odgrgovat a to sme od narodenia pouzivali antikolikove flase s ventilmi. Cez den ju pili aj 20-30 minut, iba v noci ju stiahli naraz v takom polospanku.
Pokial nemaju problem s vodickou, tak by som im ani cajik zatial nedavala. Predsa su to bylinky a kazde babo moze na nich zareagovat inak.

mauzos
29. nov 2009

logi podla toho, ci mas siroke, alebo uzke tie cumle. Ale nevidim v tom vyznam, kedze pri Avent flasiach ide podla mna hlavne o ten cumel, lebo ma antikolikovy ventil 😉
Vankus si samozrejme mozes zobrat do nemocky. Tam kde som rodila ja, ich ale mali, takze som ho nepotrebovala.
Ja mam tento sterilizator, ale kupila som ho o dost lacnejsie v lekarni a fakt je to nezaplatitelny pomocnik http://www.malvik.sk/Vse-ke-krmeni/sterilizator... Par mesiacov sme sterilizovali flasky po kazdom krmeni a to si fakt neviem predstavit ich stale vyvarat 😉

chruminka
29. nov 2009

loginka mame sa dobre akurat sme uspesne ulozili jezibabky na nocny spanok ,posledne asi dva tyzdne ich krmime okolo 22:00h a trva nam to cca do 23:30-24:00h kym zaspia,ale potom nam krasne spinkaju do 3:30-5:00h tak sa konecne uz aj vyspime lebo potom sa najedia a spia dalsie 4hodinky.Len to zaspavanie po napapkani nam trva vyse hodiny 😝 ,ale nestazujem sa,mam ukazkove deticky,plackaju len ked su hladne alebo im daco ine chyba inac spinkaju alebo aj kukuckuju hlavne Viktoria ta je taka nasa kukucka vsetko ju zaujma a vsetko chce vidiet a pocut,Alexia ta je taka spavejsia.
Na avent flase pasuju zial len avent cumle,ale my ich tiez mame a som spokojna.Odsavacky som mala tiez pozicane az dve a veru som ich naplno vyuzila.
Ohrievac mam tiez pozicany,ale nepouzivame ho,nase jezibaby by sa zblaznili keby mali cakat ť-10 min kym sa im zohreje mliecko,ja to supnem do mikrosky a za par sekund papame a sterilizujeme v hrnci,lebo mame malu mikrosku a taky elektricky parny sterilizator sa nam zdal predrazeny.

Chcem sa spytat dokedy budete sterilizovat detickam flasky a dudle?

ajka72
29. nov 2009

chruminka my ešte raz do týždňa vyvárame fľaše s cumlami podľa mňa asi budeme dovtedy pokiaľ ich budu mať 😉

mauzos
29. nov 2009

chrumi ja sterilizujem stale, ale uz len vecer 😉

julietka
30. nov 2009

chrumi ale ty ohrievas v mikrovlne asi len vodu na mliecko vsak? alebo cele zarobene mliecko?

baby a da sa ohrievat aj materske mlieko v mikrovlnke alebo to treba iba v teplej vode ohriat (ak nemam ohrievacku)?

chruminka
30. nov 2009

mauzos na kramaroch nam kazali sterilizovat raz za 24h tak to robime aj my,zatial

julietka ja ohrievam cele zarobene mlieko v mikroske,alebo zvyknem mat aj prevarenu vodu v termoske to je tiez fajn.
No materske mliecko neviem ale myslim ze ak to das na 5 sek, do mikrosky tak sa nic nestane,alebo pod horucou vodou...

julietka
30. nov 2009

chrumi prave som kukala tvoje fotecky, si tusim pridala nove do albumiku 🙂 jezibabulky su take krasnucke, najviac sa mi paci ta kreativna fotka ako si pridrziavaju dekou flasky s mlieckom, ta je super 😅

aj zukrikovi chalosi su strasne zlati a na tej fotke vyzeraju uz taki veliki uz by som im aj mesiac tipovala keby som nevedela ze su "cerstvi" 😵

loginka
30. nov 2009

baby po cisarskom sa mozu pouzivat vlozky allways, ci musia to byt tie klasicke poporodne vlozky?

murkaa
30. nov 2009

Dnes som bola na poradni a Dr. mi robil UZV. Babatkam sa nedali zmerat stehenne kosti, lebo stehienka majú skovane hore pod rebrami. Tak neviem ani celkovu velkost ani hmotnost. Stalo sa to uz niekomu? Ale som potesena, lebo su hlavickami dolu a a nastastie este sa netlacia do porodnych ciest. Aj tak mi doktor hovoril, ze on by radsej nalozil na krcok kruzok. Ak zacnu naberat na vahe tak to uz moze tlacit na krcok.

Tu je nejake info, ktore sa tyka detských fliaš.
A ak Vam to rozsiri obzor tu je link na temu plastove detské fľaše.
http://www.alinka.sk/c/bisfenol-a-v-detskych-fl...

Ja som zasadne za prikrmovanie ak treba (aspon 3 mesiace) zo skla. A dalej som kupila zasa uz z plastových Dr.Browns 240 ml, normalne v lekarni a stali okolo 5,5 €.
http://www.pharmshop.eu/redirect.asp?shopid=0

ajka72
30. nov 2009

loginka na allways zabudni používaju sa poporodne vložky, u nás v nemocnici sme nemohli mať ani nohavičky, ale samozrejme keď sme začali chodiť tak sme ich nosili i ke´d ja môžem odporučať nohavičky po porode su také sieťkové a netlačia na ranu ja som ich dostala v obchode s detskými vecami 😉

loginka
30. nov 2009

ajka aj po cisarskom?

ajka72
30. nov 2009

ano ja som mala cisársky, oni ti hneď po cisárskom daju asi dve vložky lebo krvácaš a potom si už meníš svoje takže je dobré mať zásobu a potom krvácaš cca 6 týždňov, jednie mliečko môže prísť neskor ako po prirodzenom porode tak do 3 dní, ostatné je rovnaké ako po prirodzenom 😉

loginka
30. nov 2009

murkaa zaujimave...
ajka, hm, tak asi nie, kolko si ich mala do nemocky?

ajka72
30. nov 2009

no ten počet ti už presne neviem povedať predsa to bolo dávnejšie ale radšej kup viac balíkov však ich určite za tých 6 týždňov spotrebuješ do porodnice si vezme 3-4 balíky bude záležať ako dlho v nej budeš a potom ti už budú v prípade potreby nosiť ďalšie balíky keď ťa prídu pozrieť, ak by si bola dlhšie, len ich maj doma v zásobe lebo keď ti to bude kupovať chlap tak kupi všetko iné len nie tie pravé vložky 😅

katrinb
30. nov 2009

deny - ja mam zatial len odsavacku na mlieko...rucnu loveli...a ako pisali baby...ked zistim, ze ju potrebujem...co by smo chcvela...kojitt - tak si potom kupim elektricku...je vraj lepsia..ale to uvidim, ci budem potrebovat. Tuto rucnu mam od kamosky len pozicanu. A odsavacku na soplik si musim kupit, sterilizator som sa rozhodla, ze tiez a ohrivacku este neviem. Rozmyslam aj nad kupou rachlovarnej konvice....kde mas stupne..ktore ti udrzuju teplotu.A konvica mi potom ostane...no to este neviem, cvi ohrievacku alebo konvicu..alenbo ani ani.
V utorok nam daj hned vediet, ako dopadnes...budem drzkat palceky... Budeme teda 😉 😉 😉

Mauoz - ten sterilizator mozes pouzit aj na avent flase? V pohodicke sa to tam zmesti? Lebo fatk clovek nemusi kupovat podla znaciek potom...

Murkaa - jooj skoda, ze nevies vahy...ale hadam ta objednal doktor na UTG opat, ze?

no a ja som bola dens u lekarky....bambulky rastu...su vitalne....su krasne...a mame 650 + 630 g....cca . Ono totiz kazdy lekar inak odmera...lebo jedna bambulka mala minuly tyzden uz 650 g...ale to mi ich meral iny lekar...srand, ze? Ale beriem, ved to su milinetrikove rozmery...a na zaklade toho su cca vahy

bibianka
30. nov 2009

Ahojki, som tu len na skok, ani by som nereagovala, ale všimla som si, že niekto ohrieva mlieko v mikrovlnke - NIEEE - mali by ste vedieť, že sa tým zničia probiotické kultúry, to je jedno, či je MM, alebo UM, určite ohrievajte v ohrievačke alebo v horúcej vode. Ale treba dávať pozor, aby teplota nepresiahla 50 st., lebo aj potom sa tieto kultúry ničia. A tie vlastne podporujú imunitu bábätka. Stojí to za tu námahu mať zdravé bábo. My sme najprv ohrievali v hrnci s horúcou vodou, potom spm kúpila ohrievačku a ua 2 min. je mliečko ohriate (ak niekto dáva odsaté z chladničky). Na UM dobre poslúži termoska s prevarenou vodou. Stačí potom na chvíľu nechať vychladiť sklenenej fľaške v nádobe so studenou vodou. Sklenené fľašky sú najlepšie na ohrievanie a chladenie, ide to v nich najrýchlejšie. Mlieko (resp. vodu) potom stačí preliať do plastovej.

bibianka
30. nov 2009

a pre murku - ak môžeš, nedaj sa nahovoriť na ten krúžok, hrozí potom oveľa väčšie riziko infekcie a predčasného pôrodu. Vo svete sa cerkláž prakticky už prestáva robiť, pretože sa zistilo, že štatsiticky nemá prínos, ale naopak, môže predčasný pôrod vyvolať. Poznám min. 2 baby, ktoré "vďaka" preventívnej cerkláži predčasne porodili (tj. krčok bol o.k., ale schytali infekciu). A ten druhý, ešte predpotopnejší spôsob - nasadenie pesaru, má rovnaký efekt.

mauzos
1. dec 2009

Ahojte 🙂

Neda mi nereagovat na tu mikrovlnku. Aky je rozdiel, ci mlieko prihrejem o par stupnov v ohrievacke, alebo v mikrovlnke? Bibianka mas nejaky link na tie skodlove uzinky mikrovlnky? Ja som doteraz myslela, ze sa nema ohrievat len kvoli tomu, ze sa mliecko nepravidelne ohreje. Ja mam v termoske teplu vodu vychladenu tak akurat na mliecko, takze neohrievam ... ale ohrievam im prikrmy a to tiez pisu ze by sa nemalo. Doteraz som vsak nic podlozene na tuto temu nenasla 😖 Je vela ludi, ktori doteraz nepouzivaju mikrovlnku ani pre seba, lebo maju predsudky, na tu temu sa uz popisalo vela, ale same bludy. Ved co v dnesnej dobe neskodi? To by sme museli zit v inkubatore, aby sme sa vyhli vsetkym skodlivym vplyvom prostredia ...

O serklazi som aj ja citala, ze sa vo svete uz nepraktizuje presne kvoli tomu, ze sa nepotvrdila ucinnost ☹

Logi ja som si len do porodnice kupila tie poporodne vlozky, doma som uz pouzivala klasicke, ktore bezne pouzivam. Tie sietovane nohavicky si urcite kup, su super a v lekarni ich kupis za par centov. Mne stacili 3ks, v pohode sa to da preprat.

Katrin gratulujem k super vysledkom. Neviem ake su Avent flase vysoke, ja pouzivam MAM a tie velke mi do sterilizatora na vysku v pohode vojdu. Len musis dat pozor na rozmery mikrovlnky, do tych mensich nevlezie 😉

Deny drzim prsty na dnes 😵

ajka72
1. dec 2009

bibianka no ja som mala pesar a podľa mňa vďaka aj nemu som vydržala do 38tt a dával mi ho primár, ale je to vec názoru ja som mala dobru skusenosť a ty poznáš dievčatá čo ju nemali, to je asi vo všetkom tak,

loginka možeš to s tými vložkami riešiť aj ako píše mauzos, v podstate som to aj tak myslela že keď už budeš doma tak môžeš používať už tie klasické vložky ale keď ešte budeš mať aj z tých poporodných tak ich určite minieš aj doma, len vieš ja som bola v porodnici kvoli váhe dievčat aby teda pribrali 3 týždne a mne sa teda zásoba tých poporodnych zišla 😉

chruminka
1. dec 2009

bibianka ja zohrievam v mikrovlnke a presne ako pise mauzos to by sme museli s detickami zit v dakom sterilnom prostredi,vsak aj ty pouzivas pocitac a televizor urcite aj mobil a to vsetko vyzaruje ziarenie ,urcite sa deti nachadzaju v miestnostiach kde sa tato elektronika nachadza.
A neviem ktora mamina ohrieva mlieko na 50 stup.!! vsak to by sme babetkam pusinky popalili,mliecko ma byt len vlazne,vsak ani materske mlieko nie je horuce!!!Takze tych 5-10 sek v mikroskoke je myslim si ze menej skodlive ako ked maminka pät minut telefonuje z mobilu!!

ajka72
1. dec 2009

súhlasím s chruminkou aj mauzos myslím tu mikrovlnku 😉

loginka
1. dec 2009

nevyznam sa v tom , ale myslim si ze je rozdiel ci ohrievas v ohrievacke a v mikrovlnke, kedze ide o uplny rozdiel v ohreve, tiez som pocula zeby sa nemalo ohrievat v mkrovlnke, aspon na zaciatku nie,ale nic odborne k tomu neviem, takze tiez som zvedava, ake su k tomu vyskumy
uvidime ako budeme fungovat, ohrievacku mam, takze sa tak chystam ohrievat ked bude treba
blbe je ze byvame v dome s poschodim, tak by som sa chcela vyvarovat tomu , aby sme chodili v noci hore dole