Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
16. máj 2010

vracanie, to je ozaj veľmi dávno, hlavne pomaly jesť v malých dávkach a nikdy nie samostatný čaj 😝
ja som pľula do záchoda a Maťko ma hladkal po chrbáte, taký bol zlatý 🙂

štikutka je veľká sranda....ako sa bruško natriasa, detičky aj už narodené štikajú a dosť, to im trávi, nič netreba robiť...horšie to vyzerá ako to v skutočnosti je...

máte niektorá domácu pekáreň?

adjka
16. máj 2010

ja nie, ale tatko to pouziva uz polroka alebo tak .preco?

medinila
16. máj 2010

Adjka ,ked sa prihlásiš,klikni si na nastavenia a tam niekde sú udaje o tehotenstve.Ked zadáš predpokladaný termín porodu, tak sa Ti bude zobrazovať Tvoj tt

andrea_b
16. máj 2010

dakujem za odpovede a pekny vecer vsetkym

juliagregor
16. máj 2010

chcem kupiť...je tu téma, tak čítam skúseností mamín...

alienka73
16. máj 2010

Vidim, ze sa bavite o postolkach, tiez sme poculi kadejake nazory ze netreba ale brali sme za dolezity nazor ortopeda. Nas maly mal nozky v poriadku ale dr nam povedal, ze on kazdemu odporuca balit nasiroko aspon do 6mesiacov a aspon na noc ak sa dobre pamatam. Tak sme davali a nebol problem. Hovori sa, ze ked chlapci maju koliky tak vtedy ich treba z postoliek vybalit lebo ich mozno tlacia tak sme sem tam nedali ale inac sme davali.

eviska83
16. máj 2010

Juli- ja mam a nemozem si ju vynachvalit 🙂 Ale mozno aj preto lebo tu nieje chutny slovensky chlieb 😒 a rozky a pod. 😒
Postolky som pouzivala asi do 3 mes .ale len na noc 😉

lusinkaj
16. máj 2010

ahojte,chcem sa spytat skodi babätkam alebo mne tvrdnutie brucha?alebo ma to nejake zle vedlajsie ucinky?
ja uz neviem co to je...beriem to magne b6 ale neviem ci to je tvrdnutie brucha....taka som z toho 😒

juliagregor
16. máj 2010

evi..veľmi nad ňou rozmýšľam, u nás je denná spotreba chleba - celý.. 😝
a hlavne vymieša kysnuté cestá a nemáš bordel... 😉 ale som rozmaznaná gazdinka 😀
http://www.mall.sk/domace-pekarne/eta-duplica-1...
zatiaľ u mm naj...
u nás on vyberá, ja len schvaľujem....

juliagregor
16. máj 2010

lusinka ozaj neviem 😖

lusinkaj
16. máj 2010

juli nevadi,ved v utorok idme do poradne som zvedava....ale dufam,ze je vsetko dobreeee 🙂

jennys
16. máj 2010

Ahojte
LUSINKA škodiť by to nejak zvlášť nemalo, ja som pri Lucke mala tvrdnutie veľmi časté možno aj skorší týždeň ako máš teraz ty. Hlavne nelež na chrbte vtedy mi tvrdlo viac, treba ležať na boku najlepšie ľavom a netreba sa stresovať a namáhať, aj to k tomu prispieva. Ale v poradni sa spýtaj, možno ti doktor zvýši dávku magnézia. Koľko berieš teraz?

murkaa
16. máj 2010

zavinovačky - ja som tiež stara škola a balila som deti do takych čipkových ako julia. S detmi sa dobre manipuluje, je im teplučko a vraví sa, že su aj kludnejšie, lebo im to pripomína stiesnený priestor z bruška. No moderne mamičky radšej nechajú trebars aj vymrznuť deti - moj názor zo skúsenosi. Takže je to na tvojom rozhodnutí.

poštolky - v pôrodnici nie, len na cestu domov (kazali nám). Balila som do prvej kontroly u ortopéda a balila by som dalej, ale začali koliky a vadilo nám to.

pekáren - vela ludi si to chváli, no ked si zratas tu muku (cca aspon 1€) a elektrinu (pečenie aspon 2 hodky) - neviem ci sa to oplati

jennys
16. máj 2010

Vyjadrím sa aj ja k tým zavinovačkám. Ja som mala pri Lucke tiež klasické jednu štvorcovú a jednu obdĺžnikovú, super, aj teraz som si zabezpečila, s deťmi sa dobre manipuluje, mne sa to dobre osvedčilo pri kŕmení. Lucke som zabalila aj ruky a lepšie to bolo. Presne ako píše Murkaa deti majú radi tesný priestor ako mali v maternici, v jednej knihe som dokonca čítala, že aj v noci v tom dobre deti spia, že keď dieťa často v noci sa budí a plače treba skúsiť zavinovačku, možno ho to ukľudní a má pocit bezpečia.
Poštolky som si kúpila aj ja, určite budem baliť naširoko. Lucku som tiež a tiež mala trošku skrútené nožičky tak sme aj masírovali a chodili na pravidelné kontroly, cvičením a masírovaním sa jej to pekne upravilo. Teraz som rozhodnutá masírovať aj keď mi nikto nedoporučí alebo kým nepôjdeme k ortopédovi prvýkrát.
Čo sa týka tej domácej pekárne, tak svokrovci ju mali kým bývali na dedine. Tiež si treba odskúšať kým sa na tom človek naučí dobre piecť nie vždy to sedí podľa knižiek. Ak je chlieb čerstvý tak je super, ale väčšinou na druhý deň sa to už moc jesť nedalo. Ja osobne by som nekupovala keďže bývam v meste a čerstvé pečivo nie je problém zohnať. Ale oni keď bývali na dedine tak chlieb museli dopredu objednávať tak nie vždy ho mali preto kúpili pekáreň. Aj otcovi sme to kúpili tiež býva na dedine a nemá možnosť tam vždy chlieb zohnať. Ale zas ak sa v tom pečie aj kadečo iné tak to nie je až také zlé. Ja by som však tú pekáreň nevyužila a viac mi chutí kupovaný chlieb ako bol ten z pekárne.

eviska83
16. máj 2010

Hmm- tak ja som asi ta moderna mamina- ja som sice rychlozavinovacky mala ale nepouzivala- vzdy tu bolo teplo- ja nevravim ze ma dieta mrznut ale zasa podla mojho nazoru to niektore mamicky s obliekanim prehanaju- moj nazor 😉 My sme na noc pouzivali balenie na Gagarina- do deky 🙂
Postolky- pouzivali sme cca 3 mes ale len na noc 😵
Pekaren- kedze tiez byvame na dedine tak nam to vyhovuje- ja som zo zaciatku piekla z Bread Mixu z Lidlu- veeelmi chutne-ale tiez nie vsetky treba odskusat (niektore su presolene ) Teraz jednoducho podla toho ci chcem biely alebo cierny - dam vodu ,muku,sol,drozdie - zapnem a rano mam cerstvy vonavy chlebik- Nam teda chuti aj na druhy den aj ked malokedy sa zvysi 😝
Juli- ta pekaren vyzera byt super- ale ta cena 😲 My sme nasu kupili v akcii za 20£ 😉 - no nekup to 😉

murkaa
16. máj 2010

eviska83 - bez urazky, napisala som zo skusenosti - tak teda som zažila ako mamina nechala mimčo v bodinku s kratkym rukavom pri teplote 22 stupnov, co je na novorodenca dost malo. A plakalo, a plakalo, a plakalo. 😨
Tak take moderne maminy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A do deky som aj ja tak balila 😅

jennys
16. máj 2010

Tak 22 stupňov je dosť málo na také maličké. Ja som Lucku v kočíku ani v zavinovačke hádam nemala, boli strašné horúčavy, ale vždy som mala poruke deku, aj bola väčšinou tak zakrytá ale to bolo fakt riadne teplo.

juliagregor
16. máj 2010

ahojte,
dala som tam aj link na vložku, je to tenké, ja som ich vtedy kupila a stáli cca 220 Sk, inak mám vyskúšané aj osušku napoly...
ed bolo teplo, tak som ich v kočíku odviazala, a prikryla len plienkou...oni boli ale veľmi zimomriví, 2,5 kg..nemalo ich čo ohrievať...
ja tú pekárničku chcem aj hlavne kvôli kysnutému cestu...ved ešte hľadáme a mám čas...

eviska83
16. máj 2010

murka- no to by si mala prist na jeden den tu- to ma clovek niekedy k takej mamine prist a jej to dieta vziat- matka na sebe kozuch a dieta len v mikinke- a specialitka je tu - bez ponoziek 😠 Moja svokra ked tu bola tak to nemohla predychat.
Ale zasa poznam pripady ked je teplo - a matka oblecie dieta+zavinovacka+ zabali do deky a zababusi do kociara, to zasa predychat nemozem ja 😠 a potom sa divia ze ma potnicky 😠 ZLATA STREDNA CESTA 😉
Juli -robis vela kysnuteho?

juliagregor
16. máj 2010

ešte nie, ale budem 😀 😝
ja neviem piecť kysnuté...zatiaľ... 😎

mima595
16. máj 2010

ahojte - k zavinovackam - nakupila som si zavinovacky - jeden par na suchy zips - krasne - Eviska - aj tebe ich kupial svokra?? myslim Adriannovi 😀 😀 - ale otras, nedrzalo to... mali sme to na krstiny a potom k lekarke a ako nahradne.... ale skoda vyhodenych prachov

zavinovacka na snurky - vyuzili sme to až po 3 mesiacoch - a pouzivam to aj teraz pri Vladkovi - ke duž je vacsi, ale nechce byt pevne zviazany, nozky mu trcia, ale neprikryvam ho perinou, lepsie sa manipuluje, moja segra v nej uspavala do roka maleho

najlepsie su tie klasicke perinky - dieta pevne stiahnu - manipulacia super - vsetky 3 segry sme do tych 3 mesiacov vyuzili stare klasicke perinky, co nam dala mama este po nas - ale volany som odmietala skrobit - nie som sisi 😉

alienka73
17. máj 2010

Mima ale tie klasicke perinky su dost velke, aspon nasmu malemu boli velke, ja som kupila pri nom klasicku a ta este ako tak ale nechcel v tom byt a svokra mi dala dve po jej detoch no tie su obrovske, tam by sa nas zmestil ako rocny mozno 😀 .V porodnici mali take sikovne mensie tie boli super...

Minule som sa pytala ako je to teraz pri nastupe na MD. Oddnes som na MD, muz odnesie do prace papier , oni ho poslu na socialku a co dalej? Kedy mi treba ist na urad prace soc veci a rodiny, tusim sa treba odhlasit z RP ci ako je to? Moze tam ist aj mm miesto mna? Za maj dostanem este v juni RP a dostanem aj cast novej materskej?

Pekny den vsetkym. My sa mame dobre, az na to, ze som este zahlienena, zacala som kaslat pred dvoma dnami, predtym som soplila ale uz dva dni pijem cibulovy caj a asi pomaha, uz viac nekaslem len citim hlieny, tak som si dnes dala uz aj sinupret. Snad to pomoze a maly to zas odo mna nechyti lebo to je uz ako na kolotoci, najprv on ,potom ja ......

sylvia21
17. máj 2010

Luci -ja sa tiez snazim jest pravidelne kazde dve hodky, ale vcera nezaberalo vobec nic.

Adjka - kamaratka ma teraz mesacne chlapceka a hovorila, ze hlavne ku koncu tehotenstva sa mu stikutalo jedna radost.

Julia mi domacu pekaren mame. Sme spokojni. A okrem kysnuteho cesta tam vies urobit i lekvare a dzemy 🙂

Alienka - tieto info o MD a RP Ti asi najlepsie poradia v socialnej poistovni. Skus si tam zavolat 🙂

juliagregor
17. máj 2010

Mima škrobiť volány 😀 , ty brdo ja som ich dobre natriasla a bolo vyžehlené 😝
alienka ja ked som ich uväzovala, tak ten roh, čo sa dáva ako prvý som si zložila dovnútra, podľa toho ako som potrebovala,,,súhlasím, že v nemocke majú lepšie perinky, je to veľkosť presne plienky a do vnútra dávali zošité dohromady bavlnené plienky...teda saspoň v TN, perinky klasicky bola ušitá z bavlnky a previazané širším pásom...

sylvia ked to príde, tak nepomôže nič 😎 ale prestane to... 😉
aý máte typ pekárničky?

mm teraz vybral túto: ale je dosť drahá...http://www.mall.sk/domace-pekarne/eta-duplica-1...
maminy v dvojičkove majú väčšinou Tesco, mne by stačila...ale mm špekuľuje... 😨

jajka28
17. máj 2010

ahoj kočky!

no ja stále v nemocke...ráno dr. povedal, že no skúsime vysadit tie infuzky a uvidíme...t.j. že ani na velku vizitu sa nemusím tešit, domov isto nepustia...ale neva vonku je hnusno len malý mi chýba

dior IP

fefferonka
17. máj 2010

ahojte babule!

juli - ano, som trocha streska 🙂 inak, aj moji mali su zimomrivi, ked sa teraz ochladilo a nekurime na cinziaku, tak som ich priobliekla.
domaca pekaren - super vec, mam taku obyc z lidlu a fakt dobra, paci sa mi system "nehadzes a hotovo", ja sa nerada serinkam s cestom...
zavinovacka - u nas sa osvedcila klasicka, boli v nej kludnejsi

chalani sa drzia, zatial "len" kychaju, obletujem ich. len mna vcera mlela zima a som akasi vycerpana.. ☹

sylvia21
17. máj 2010

juli aj my mame z lidla pekarnicku ako fefferonka, ked bola nedavno na ne akcia. Pozrela som i znacku - silver crest. Stala okolo 30€ a uplne vyhovuje. Ma vsetky mozne funkcie, ani ich vsetky nevyuzivame.

To pocasie sa ale pekne ochladilo 😎

alienka73
17. máj 2010

Joj zeny stale date nejaky spotrebic do debaty a mna to potom laka. 😀 Pekarnicku som chcela uz davnejsie ale prislo do toho tehu s dvojkami tak teraz bude asi susicka a aj ta mikrovlnka co tu vsetky mate doma. Pekarnicka je super vec len sa bojim ze zopar mesiacov nebudem mat cas ani do nej nahadzat veci a tiez to nie je najlacnejsie tak piect ale zas super vec je ze viete co jete, co sa pri kupenych chleboch a pecive neda povedat...

Juli, my sme pri malom mali najmensiu perinku obdlznikovu nie tu stvorcovu , teraz bude jedna stvorcova a jedna taka a plus zavinovacky od Katrin 🙂 . Tak snad nieco pouzijeme.

juliagregor
17. máj 2010

alienka, neboj sa postíhaš ... 😉
ja to chcem kvôli koláčom buchtám a aj knedli, ved tá je teraz nenormálne drahá 😠
tie obdlžnikové sú voľnejšie...

jajka primár je starostlivý 😉, to je dobre si v dobrých rukách...

dior
17. máj 2010

adjika--moj malicky co je dole hlavou mava aj pol hod stikutku chuidacik-aj vcera ked tocili CTG tak sa mu stikutalo,ten co je KP-ten mal len 1x