Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
8. jún 2010

jajka je doma 😉

janulqa07
8. jún 2010

dlho sa neozvala
chalani spia?

juliagregor
8. jún 2010

pomrnkávajú, mám obavy, že aj oni sú už chorí...
máš IP 😉

janulqa07
8. jún 2010

diky 😉

no dufaj ze nie, troch marodov mat doma ☹ tak sa musia trapit ☹

leto bude krasne teplucke, pokial neporodim............. pri malom som vymakla naj horucky a teraz zase aby mi luto nebolo 😠

polsko zaplavene a my estelen ideme objednavat kocik 😲 nepoznate niekoho kto nakupuje cez net z polska?

murkaa
8. jún 2010

@lucia.kl,@zu26,@alienka73 krásny týžden 🙂 😉 😵
@jankaa15 super - chaloši

a my už začíname s mrkvičkou - chutííí.

murkaa
8. jún 2010

@aknats na zápchu je dobrý odvar z ovsených vločiek, je to aj pre detičky - VYBORNE (1PL + 1l vody a hodinu variť)
1 lyž.pre každym jedlom, (deti kávova lyž.)

@juliagregor aj u nas koluje angína, my zatiaľ dúfam obchádzame - skoré uzdravenie

tinka9
8. jún 2010

@adjka asi si uz v nemocnici a toto si neprecitas, ale ak nahodou ano: aj ja som mala preeclampsiu, teda doktori si mysleli ze mam, ja si myslim ze nie, mala som vysoky tlak, cez 150/90, a veeelmi opuchnute nohy (a ktora dvojmamka nemala?) ale z bielkovin len stopy. Nechali si ma v nemocnici v 30tt, asi 5 dni, lieky na tlak mi ho stiahli za par dni, opuchy zoslabli, lebo som cely cas lezala, ale akonahle ma pustili, tak mi zase opuchli, doma som lezat nemohla. Lieky na tlak som brala az do porodu, napodiv este po porode som mala vysoky tlak, tak som si tam dlhsie polezala (aspon som mohla chodit kazdy den na jisku), dostala som ine lieky. Tie som si neskor doma sama vysadila, ked mi tlak klesol.
Drzim palce aby si dnes dopadla dobre!

juliagregor
8. jún 2010

@murkaa tak už mrkvičku 😉 ten čas letí...
mm šiel s malými von, aby mal Maťko chvíľku kľud.... 😎

matelko1
8. jún 2010

no u nas riadne prsalo.ved to je hrozne.
zajtra rano ideme s detmi na rehabilitaciu,tak som zvedava.dam vediet.

a spodna voda este ako dlho bude vyvyierat,lebo mna uz z toho slak trafi 😠

juliagregor
8. jún 2010

matelko daj vedieť...a aj prejdete? s kočíkom môžeš ísť na prechádzku?

murkaa
8. jún 2010

@juliagregor no ja som už na to kukala. 😅

buchtulka
8. jún 2010

ahojte,maminky alebo buduce maminky,mali ste niektora pocas teh.nizky tlak?v noci sa preberam na to ze idem odpadnut,zle mi je,na chrbate sa mi neda spat,ani na lavom boku ani na pravom,najlepsie je to v sede,rano zasa zle,odmeriam tlak a nizky,zacalo mi aj tvrdnut brusko,no neviem ci to je v pohode.prve teh,bolo uplne ine,,tak neviem,obdivujem vas kocky co ste uz v takom vysokom tyzdni,ako to ja dobojujem,dufam ze to vydrzim co najdlhsie..

juliagregor
8. jún 2010

@buchtulka moj tlak pri obidvoch tehu býval bežne 70/50...odpadávala som, nebola som schopná cestovať,ležať len na boku, alebo v polosede..na chrbát som si nemohla ľahnúť...ani somo nešiel v ľahu 😀 😝 a magneziové infuzky mi tikeli stráááááááááááááášne dlho, lebo magnezium mi tlak znižuje....
príkazom som mala kávu, vo vrecku vždy kusok čokolády a kofolu som pila tiež...nízsky tlak je nepríjemný ale nemá nepriaznivý dopad na tehu...tak si dávaj na seba pozor, aby si si neublížila... 😉

kablika
8. jún 2010

@andrea_b Tomasko mal porodnu vahu 1650, samozrejme schudol....a potom, ked mu vybrali infuzie zacal priberat cca 35-50 denne. Neboli ale vobec v inkubatore, len na takom vyhrom lozku......Nam dali limit 2200g a 37ttehotenstva. Skor som ale mala pocit, ze sledovali, ako to zvladam ja - oboch krmit a podobne, pretoze nas nakoniec pustili s vahou 2160 a 37tt a trvalo to 3tyzdne presne od porodu. Takze vam to mozno bude trvat 2,5tydzdna. Ale to su NAOZAJ len odhady. Nam dr tiez absolutne nechceli povedat kolko to moze trvat. VIEM, ze su to pre teba asi najhorsie dni v zivote - ja som to znasala dost tazko, ale uslo to nakoniec rychlo a teraz uz ani neviem, ake tazke to bolo a ako som sa nevedela dockat mojich drobcekov 😉

andrea_b
8. jún 2010

ahojte, chcem sa trosku podelit o radost, dnes vybrali Alexa z inkubatora. je sice spavy, ale verim ze je to na dobrej ceste...dokonca sa dnes prisal . bolo to sice pre neho narocne, nevypil vela a musel byt dokrmeny ale bol to skvely pocit 🙂

andrea_b
8. jún 2010

@kablika dakujem za odpoved, dufam ze sa nas chlapcek co najskor aklimatizuje a nebude sa musiet vratit do inkubatora

buchtulka
8. jún 2010

juliagregor,dakujem ukludnila si ma,no uz to musim vydrzat.keby som sa aspon s tou mojou malou nemusela natahovat,no musim to vydrzat.

juliagregor
8. jún 2010

@andrea_b super Alex je bojovník 😉 a ked sa dokázal prisať je ozaj super 🙂
vim si predstaviť, čo prežívaš, ja som bola veľmi citlivá ....držím pästičky a nemyslím, že bude musieť ísť späť 😉

tintin
8. jún 2010

ahojte, bola som dnes v poradni a moja gyn ma uz preventivne hospitalizuje od pondelka 14.6. Hadam sa este dovtedy ozvem. Vsetko je inac v poriadku, ale chce ma mat uz pod dohladom. teraz mam trochu nervy ako bude s nasou Kristinkou, ale hadam dobre. Mamina je od min. tyz. na dochodku tak bude zarezavat...chuda..ani si poriadne neoddychla.
Drzte sa a Luci kl hadam sa aj v tom Ruzinove stretneme 😉 Alienka drz sa, verim, ze mas brusko tazke, ja mam na sebe zavesene asi dve olovene gule 😅

lucia.kl
9. jún 2010

@tintin no tak to by sme sa aj mohli, ja nastupujem 10 dni po tebe. len si musim zistiť čo a ako, lebo len mi doktor kazal hlasiť sa na prime a neviem o kolkej ani nič, tebe dala dr nejake papiere čo maš mať na prijem????

alienka73
9. jún 2010

@tintin, @lucia.kl mate uz urobene predoperacne vysetrenia, ci kedy sa robia? Rodite obe cisarakom?

fefferonka
9. jún 2010

ahojte dievcata, dlho som tu nebola, tak sa teraz chalani vozia a rychlo citam, co nove...

minuly tyzden prsalo, cize sme boli zatvoreni doma... potom sme boli na ockovani, Petko mal horucku a v nedelu sme krstili. este nemame foto, lebo fotili svokrovci a segra a este mi nic nedodali, tak som nevidela este ziadnu fotku... 😝 vsetko dobre dopadlo 🙂

ako sa mate?

inak chlapci mali minuly tyzden 5570g a 5200g - vahove rozdiely su bezne..., dokonca Peto predbehol Patka a za mesiac pribral 1200g, Pato "len" 800g.

blahozelam @menidila a @andrea_b a nech deturence rastu!! a aj novym dvojtehulkam! 🙂
@loginka - riadne ste velki!
@juliagregor - juli, krasnych pomocnikov mas!
@katrinb - nadherne su dievcence!!! so stolicou si nerob starosti, ak neplacu a su spokojne. aj moji chalani mavaju roznu, riedku, tuhsiu, niekedy zdracnute mlieko ci co to je.... segra bola vystresovana maminka a s kazdou plienkou chodila k lekarke a co ju to len trapilo a stresovalo...

fefferonka
9. jún 2010

@katrinb - citas mi myslienky 🙂 tiez som rozmyslala nad zumbou, len neviem, ci mozem popri kojeni cvicit. a hlavne kedy 😵
zatial iba kojim, chalani este flasu nemali.. ked su take horucavy, hovorite, ze stale staci prsnik??? uz som kojila aj vonku (prikryvam ich satkou alebo plienkou), len kedze ich kojim naraz a vonku to nejde, musim zacat o takych 15 min skor, aby ten druhy nezacal revat...

uz sa nam aj uspavanie zlepsilo, tak snad to na dnes vecer nezakriknem 🙂

a vcera boli taki rozkokoseni, uplne cvicene opicky, kazdemu sa usmievali, trepotali... no uzasni. a kupila som cervenu stuzku, ak nie pre nic ine, tak na okrasu 🙂 a raz sa mi stalo, ze sme boli na pive a taky ujko sa pozeral a v zlomku sekundy lup ho!, podal malemu cumel... skoro ma vystrelo.... 😕

fefferonka
9. jún 2010

@adjka - preeklampsia je nebezpecna, mala som, urcite chod do nemocky, ak treba. drzim palce!!!

lucia.kl
9. jún 2010

@alienka73 predoperačne nemam, doktor ma neposlal, len na vyter či su čiste pôrodne cesty, tak uvidime ako to nakoniec bude s tym cisarakom, v najhoršom si urobia vyšetrenia priamo v nemocke....

alienka73
9. jún 2010

Lucia dobre ze pises o tom vytere , ja som uz druhy den zabudla volat ci som mala dobre vysledky 😲 . Tak dnes este zavolam.

Feferonka super vahy , drzte sa a nadalej uspesne kojenie 😉 .
S tou zubmbou ste dobre, mne sa to zda prilis tanecne, to by som nevedela poriadne cvicit. Pred tehu som chodila na tae bo a to sa mi velmi pacilo aj pilates a joga, to ma sice az tak nebavilo ale tiez bola z toho dobra postava, ale taebo vyhrava u mna. Tak uvidime ci sa este niekedy na take cvicenie dostanem.

alienka73
9. jún 2010

Juli, susicka uz je doma, len ju teraz este odbalit a vyskusat 🙂 . Potom dam vediet ci sme spokojni, aj ked teraz v tychto horucavach sa vsetko vysusi aj na balkone 😀 .

juliagregor
9. jún 2010

@alienka73 vyskušaj si ju na uterákoch alebo posteľnom prádle 😉

tehuľky ozaj vám nezávidím toto teplo 😢

jennys
9. jún 2010

Ahojte kočky, teda u nás je tak horúco, ja som bola doobeda trochu na nákupoch, ale stačilo mi. Lucke som na narodky kúpila takú peknú súpravičku, aj som to oprala aby si to potom mohla aj obliecť keď to rozbalí a hneď nosiť. Už jej len pobaliť a o týždeň môžeme oslavovať. Ani sa mi veriť nechce že bude mať už 4 roky.
JULI kukám že si doma. No ale s bábätkami to nie je bohviečo behať vonku v tomto teple. Si pamätám že s Luckou sme chodili na prechádzky tak po piatej - siedmej tak bolo vtedy horúco. Ja by som šla najradšej na nejaké kupko. Ani mi teraz nevadí že som na PN a mám vychádzky lebo aj tak by som v tomto teple moc nechodila, však ráno už bolo riadne teplo.
FEFERONKA ja som niekde čítala o tom cvičení a kojení, že by sa nemalo lebo potom deťom nemusí chutiť mlieko, teda keď sa cvičí pred tak neviem, možno keby bol väčší časový odstup. Uvidím ako to bude u mňa, ale u mňa jednoznačne tá zumba prichádza do úvahy ale aj to len doma lebo u nás sa necvičí.