Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

betina1984
23. jún 2012

@brita ja práveže bola unavená do 20 tt., potom som mala energie až až. A do práce chodila až do 32 tt., kým som prešla cez dvere...🙂. Ale chodila som zásadne výťahom, lebo na druhom schode som bola hotová...

hural
24. jún 2012

@betina1984 @brita ja som bola tiez unavena prvy trimester, zle mi nebyvalo, len som spala a spala, kazdy den od siestej do siestej....teraz uz je to v poho, vecer vydrzim pozriet aj nejaky film 🙂 , ale uz pribudli ine tehotenske priznaky: nemotornost, rychle zadychanie, opuchajuce nozky, palenie zahy... vychutnavam si tehotenstvo so vsetkym co k tomu patri 🙂

betina1984
24. jún 2012

@hural tak tak, tehu je krasne. Skoda ze ja uz mam za tym... ☹ . Mozno este tesne pred styridsiatkou by som si dopriala mazlicka.... 🙂

elapp
25. jún 2012

ahojte maminy, co tak (opat🙂) podebatovat o kocikoch? mne sa preferencie menia pomaly zo dna na den 🙂 Tie co uz dvojicky mate, ako ste spokojne so svojimi vozidlami? babenky, ktore dvojicky cakate, mate uz kociky vybrane? kupene? podla coho ste sa rozhodovali ? mojim momentalnym favoritom je easy walker ... presviedcajte ma 🙂

moncikg
25. jún 2012

@elapp ahoj, no ja som dlho hladala taky do ruky, kedze sme obaja vyssi, hladali sme nieco, co nam vyhovuje...otestovali sme po predajniach vselico a to, co som mala vyhliadnute povodne len z googlovania, mi v skutocnosti absolutne nesadlo, sirkou, ruckou, velkostou vaniciek, celkovou manipulaciou....my mame definitivne vyhliadnuty ABC Design Zoom, teda uz objednany...ten u nas zabodoval...vyber kocika je velmi individualny, kazda znama s dvojickami ma iny kocik a kazda je spokojna 🙂

elapp
25. jún 2012

@moncikg ved prave, ze som bola na tej vystave dvojickovskych kocikov a tam ma tak zmagorili, ze zacinam odznova 🙂

pistaciaa
25. jún 2012

@elapp Ahoj ja mam tiez vyhliadnuty ABC design zoom, ma velke vanicky, lahko skladatelny, a aj zadne dieta ma dost miesta, najprv som chcela kocik vedla seba, ale ked vidim ako parkuju auta na chodnikoch zmenila som nazor, ale zase tento je podla mna dobry ak nemusis vela chodit vytahmi.

hiva
25. jún 2012

@elapp my mame dokonca uz doma kupeny CAM Twin Pulsar.... velikanske vanicky, sportove casti sa daju otacat akymkovlek smerom... a velmi lahko sa sklada a zmesti sa nam do kufra auta, co bolo pre nas dolezite 🙂.... navyse sa velmi lahko manipuluje a ma aj super perovanie, cize lahko sa s nim da vyjst na chodnik.... a co bolo pre nas dolezite je, ze sa da skladt rovno aj so sportovymi sedackami... netreba ich demontovat pred skladanim 🙂... kedze my sa hodne presuvame autom, nakolko babka a dedko budu od nas cez 70 km, tak pre nas bola skladnost do auta velmi dolezita 🙂.... v predajni sme porovnavali s ABC design, ale CAM nas nakoniec oslovil viac... ale vela rozdielov s ABC nebolo 😉... akurat CAM sa nam zdal lahsi na manipulaciu a vyzeral tak trosku pevnejsie 🙂

elapp
25. jún 2012

@pistaciaa obzerala som aj ABC,a hoci som chcela kocik, kde sedia babatka takto za sebou, tento je na moj vkus prilis dlhy a teda dost tazko manipulovatelny (plne nalozeny). mne sa pacil Jane twintwo, ale ten ma zase strasne labilnu konstrukciu a malicke plastove kolieska vpredu, velmi neprakticke do snehu. Navyse Jane ma aj strasne miniaturne vanicky, tak zacinam pozerat pomaly aj po kocikoch, kde su babatka vedla seba 🙂

elapp
25. jún 2012

@hiva boli ste v tej predajni v mocenku ? ci mame na slovensku este nejaky dvojickovsko-kocikovy obchodik ?

pistaciaa
25. jún 2012

@elapp ja som tiez najprv chcela iba taky co budu vedla seba, ale kamaratka ma presvedcila praxou, ze lahsie sa vsade zmestime ked budu za sebou a este okrem toho sa mi zda, ze kociky kde su babatka vedla seba maju malicke vanicky a kedze ich budeme mat zaciatkom zimy budeme potrebovat priestor vo vanickach. Ale este nie som ani ja uplne rozhodnuta, este sa pojdeme niekde pozriet, ale zatial vyhrava ABC, len vravis ze plne nalozeny sa zle ovlada?

hiva
25. jún 2012

@elapp my sme boli v Mocenku 😉 ... o inej predajni fakt neviem ☹ ... inak aj nam sa zdalo, ze ABC plne nalozene bude trosku tazke dvihnut na chodnik cez obrubnik....v tomto sa nam pacil CAM, lebo tam ma take perovanie, vdaka ktoremu sa lahsie dvihne kocik nad obrubnik..... ale tak zatial to este nazivo vyskusane nemame.... ale tak o nejaky ten mesiac budem vediet dat aj realnu radu 😀

elapp
25. jún 2012

@pistaciaa dost zle, napriklad ho v ziadnom pripade nenakopnes na obrubnik, musis ist chrbtom ... ja som mala presne ten isty pocit, ze lepsie sa chodi s dlhym kocikom, lenze napr. ako si otvoris dvere? zase musis ist chrbtom ... ATD. preto sa pytam aj mamiciek, ktore uz nejake skusenosti maju.
tie kociky, kde deti sedia vedla seba robia teraz v takej sirke, ze prejdu cez standardne siroke dvere /do 80cm/, problem je ale ozaj s tymi vanickami. ved do niektorych ledva vojde fusak, nie to este babiky 🙂

elapp
25. jún 2012

@hiva nam v obchode do kazdej vanicky, resp. sedacky nalozili foliu 1,5 litrovych mineralok (cca 9kg... to vraj zodpoveda tak rocnemu babatku), mala som co robit! :P

hiva
25. jún 2012

@elapp 😀... my sme ich skusali len na prazdno... a teda niektore kociky uz naprazdno boli dost tazke 🙂

pistaciaa
25. jún 2012

@elapp No uvidime, ak mi zdravotny stav dovoli pojdeme niekedy v auguste-septembri pozriet este do Mocenku a potom sa rozhodneme, zatial asi budem hladat podla recenzii, mne sa ten ABC pacil asi ako jediny z tych za sebou, lebo tie ostatne maju tu zadnu vanicku strasne zastrcenu a ked bude babika plakat ako sa k nej dostanem, tak mozno nakoniec vyberieme tiez vedla seba.

angieska
25. jún 2012

my máme rezervovaný Peg perego duette sw, skúšala som s ním chodiť, ľahko sa s ním manipuluje, má veľké kolieska aj dole odkladací priestor, je ľahký a celkom šikovne sa skladá, fusakotašky sú tiež dostatočne veľké, takže by nemal byť problém tam drobčatá po narodení dať aj s fusakmi a dekou atď 🙂 takže som po vyskúšaní už nevymýšľala a budeme mať tento 🙂

lulucertik
25. jún 2012

my máme peg perego duette sw , je suprový , ľahko ovládateľný sedel tam môj malý 2,5r, keď sme ho skúšali a odkedy ho máme doma tak občas si zažiada nový kočík vonku a keď je unavený ľahne a spinká a ja skúšam hladká kamenistá deravá cesta obrubníky sem tam skúšam aj vojsť do brány niektoré schody sú fakt šikmé ale v pohode sa vytlačí hore na začiatku to chcelo trocha cviku a supééér strašne ľahúčke ovládanie odporúčam 😵

lulucertik
25. jún 2012

tie čo bývate v bloku a máte schody odporúčam zistiť širku kolajničiek či sa vám oplatí trápiť s kočíkom , lekárne , obchody aké sú široké uličky plus ulička pri pokladni a tak miesta kde chodíte či sa tam vmestíte s kočiarom vedľa seba alebo za sebou

elapp
25. jún 2012

@lulucertik nas tatik vcera chodil po shopping centre s metrom a imitoval kocik 🙂

mzuzka
25. jún 2012

na FB je tajna skupina maminky dvojickeiek, je nas tam uz okolo 500. Tam vam mamminky poradia snad zo vsetkymi dostupnymi kociarikmi 🙂 ja osobne som mala asi 10 dvojickovych kocikov, takze niet nad prakticke skusenosti. ak chcete niektora pridat do skupiny maminky dvojiciek, pohladajte ma na FB a ja vas pridam. Nick mam Zuzana Mankovecka.

elapp
25. jún 2012

@mzuzka ja chceeeeeeem. uz som poslala ziadost o priatelstvo. DIK

mzuzka
25. jún 2012

@elapp hmm, zatial nic .hadam pride 🙂

angieska
25. jún 2012

@mzuzka taktiez poslane 🙂

klincek
25. jún 2012

kocky, ja len tak narychlo, nebojte sa naoko malych vaniciek pri duokocikoch vedla seba. mam bubleride /sirka vanicky asi 30 cm/ a baby /su augustove/ vo vanickach boli do januara. fusaky sa do nich pekne zmestili /len som im musela odopnut spodok kvoli dlzke, ale nevadilo to, lebo baby boli aj tak este v overaloch naobliekane/. takze ak budete mat jesenne alebo zimne deticky, vanicky budu urcite stacit.
@elap, @hiva, s tou vahou mate pravdu. moje maju 10,5 kg uz ako 10mesacne, plus kocik..no tlacim takych 30 kileciek denne aspon dve hodiny, niekedy aj dvakrat. najazdy a obrubniky su uz dost sranda, vyzeram pritom asi takto 😝 😝

hural
26. jún 2012

@elapp my sme sa rozhodovali medzi easy walker a bumbleride. Hladali/me kocik so sedenim vedla seba. a easy walker zvitazil. Uz ho len kupit 🙂 , skusame zatial bazar, ak na nic nenarazime tak zakupime novy, ale je to dost drahe(aspon pre nas), sportovy kocik, s vajickami, vanickami cca 1400€

sloto
26. jún 2012

my sme tiež kúpili Bumbleride indie twin... tak dúfam, že to bude dobrá voľba.... U nás bol problém, že sa nič nevošlo do výťahu a mne sa v Močenku keď sme boli zdalo, že tie čo sú za sebou sa ťažšie ovládajú, napríklad pri vychádzaní na obrubník.... S bumbleridom už skúsenosť mám, mala som ho pri prvej dcérke a bola som s ním veľmi spokojná, tak hádam budem i teraz 🙂

elapp
26. jún 2012

@hural pisu, ze je to mercedes medzi kocikmi... minimalne cena tomu zodpoveda 🙂

janula18
26. jún 2012

@hural easy walker mám teraz aj ja, a som s ním veľmi spokojná

dataline
26. jún 2012

Stretli ste sa s tým, že niekto mal negatívny triple test a predsa jej povedali, že bude mať choré dieta po amnio? A tie, ktoré ste mali negatívny test, boli ste na amnio? Mne vyšli testy dobre teda v priemere, aj meranie nt a nb v 12. týždni bolo v poriadku. Čaká ma amnio a neviem či mám tam vôbec ísť a riskovať tehotensto s dvojčatami.