Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

julietka
18. nov 2009

no dia ako vravis, ziadna slava, ale aspon to "kocikove"co sa dava po doziti 28 dni dietatka dostaneme dvakrat, ale my to dame na odber pupocnikovej krvi pre oboch

dia..
18. nov 2009

my sa ešte nevieme rozhodnúť že či dáme odobrať tú pupočníkovú krv , máme ešte dcéru a tá to nemá 😒 ,ešte máme zopár týždňov na rozhodovanie .

scarlette
18. nov 2009

jul ten teplomer mali jednorazovo v akcii, bezne ho nedrzia, co sa tyka odsavacky tak sestra ktora robila nedavno v detskom obchode ma odhovarala hlavne kvoli cene a ze vraj tak dobre nesaju, ja pouzivam tu na vysavac a nemozem povedat jedno zle slovo na nu 😉

my sme pupocnikovu neodoberali, nechceli sme a hlavne lekari nemali na to cas...

nadja1909
18. nov 2009

Ahojte, mám 4 mes. dvojičky- Radku a Emmku. Od druhého mesiaca sa okrem kojenia aj dokrmujeme. Momentálne je počet kojení vyrovnaný ku fľaši. Snažím sa ich prikladať čo najčastejšie, ale jedna začala cez deň odmietať kojenie. Ak ju priložím, začne plakať a skrúcať sa. V noci je to v pohode. Zaujímavé je, že doposiaľ bola na mne doslova prisatá, niekedy aj zaspávala pri prsníku.Techniku ani polohu pri kojení sme nezmenili. Máte s tým skúsenosť???? Viete mi poradiť ☹

taella
18. nov 2009
deny32
18. nov 2009

Ahojte, dnes sme boli na poradni a dr. ma nepotesil.. vsetko je ok az a o, ze mam makky krcok.. zajtra idem do nemocnice na rizikovu poradnu, ale moj dr. navrhuje zasitie... ☹ mali ste to niektora? Krcok ma cca 3cm, takze v norme, neotvaram sa, len zmakol... ☹
Nastastie babulky su ok, rastu aj napriek tomu, ze som za tyzden schudla 1,4 kg.. tiez nechapem, lebo brusko narastlo... asi som sa len odvodnila. Aj vysledky kultivacie mam dobre, len ten krcok nestastny... neviete z coho to vzniklo? Asi soncim aj ja na PN a podla dr. aj na tyzden v nemocke ☹

eviska83
18. nov 2009

Ahojte,
Nadja- urcite poziadaj o radu Annag- nam velmi pomohla nebyt jej vobec by som nekojila- je to uzasna zena
Deny- drzim palceky.neboj vsetko bude ok 😉
My mame tiez ten teplomer z lidlu a som spokojna.Odsavacka na vysavac - nenahraditelna. A jednu obyc mam v kociarovej taske ,ale este som nepouzila 🙂

taella
18. nov 2009

deny držím palce , možno nebude treba šitie , len viac oddychovať .

katrinb
18. nov 2009

ooooo deny, to mi je velmi luto

ja som pred 3 tt mala maksi krcok...ale v pohode bol...aj som bola na UTG na krcok a merali ho zvnutra,....ci sa nahodou zvnutra neotvaram - a je to ok....mozno aj teba este poslu na taketo vysetrenie...a neudu ta musiet sit

katka.ott
18. nov 2009

ahojte,
pipka, dobrý nápad s tým rodičovským príspevkom. len keby som mala na to čas 😠
malé sa mi už všade dostanú, a to sa len kotúľajú. teda prevaľujú. Terezi začína cúvať, Danieli jej berie všetko z ruky a pritom sa tvári maximálne nevinne.
vonku by prespali aj celý deň, a večer si to všetko vynahrádzajú

čo sa týka odsávačky hlienov - máme aj tú na vysávač, aj ústnu. ústnu som použila hneď na začiatku a to bolo posledný krát.
tá na vysávač je perfektná. ten, čo to vymyslel by mal dostať nejakú svetovú cenu. - určite to bola žena 😎

mauzos
19. nov 2009

Ahojte 🙂

Ospravedlnujem sa vsetkym co som vcera neodpisala na FB, zaspala som na gauci o osmej 😲 O deviatej som sa len odplazila do postele 😀

Deny no najvyssi cas aby si zmiernila tvoje tempo 😝 Neboj vsetko bude dobre, len musis viac oddychovat, predsa su to dvojicky a kazde tehu s dvojickami je rizikovejsie ako s jednym babom. Takze nohy na stol a citat casopisy 😀 Ja co som citala o serklazi, tak uz to velmi nepraktizuju, lebo sa nepotvrdilo, ze by to bolo ucinne. Mozno fakt bude stacit zacat viac oddychovat.

Julietka ja mam len ten z Lidlu, ale ma presne tie iste funkcie ako ten Topcom. Skus este pockat, oni ho semtam hodia do akcie, uz odvtedy bol raz a dokonca lacnejsi ako som ho kupila ja. Topcom mame chuvicku, asi som sa zle vyjadrila 😖

Co sa tyka odsavacky mame tiez tu na vysavac, je super, len je horor s nou odsavat, mali pri tom hrozne vrestia. Ale to by bolo jedno s cim by sme odsavali, oni su celkovo na svoje nosteky haklivi 😀 Na tu na baterky som nepocula dobre ohlasy. Dokonca v lekarni ma od nej odhovorili, ze nestoji za nic a odporucili mi tu na vysavac. A aj v cene je podstatny rozdiel.

deny32
19. nov 2009

Ahojte, dakujem za povzbudive slova, dobre padli 🙂
Boli sme dnes u Bosormenyioho v novej ohladom cerklaze.. povedal, ze pravdepodobne ma bude musiet zasit, mam zmaknuty krcok a som otvorena na 1cm, ale ze to vraj este nie je kriticke. Podla neho mam pravdpepodobne aj infekciu, takze idem na dalsiu kultivaciu a musi sa to preliecit predtym ako ma zasije. Mam ist k nemu na kontrolu o tyzden, tak uvidime.. kontroloval aj oboch chlanov, oni su nastastie uplne v poradnu, jeden vazi cca 650 a druhy cca 560-610g.

Mauzi, napadlo mi, ze si "odkvecla".. vcera to bol zasa zaberak? Beriem si Tvoju radu k srdcu, uz lezim na gauci, pod nohami vankuse, uvareny cajik... 🙂 musim pohladat viac info, ale mozno sa to fakt ukludni samo, ked nebudem pobehovat.. takze prudko kludovy rezim.. 🙂

julietka
19. nov 2009

Deny, verim ze ta to zaskocilo a prekvapilo, ale neboj sa urcite vsetko dobre dopadne. Ako babenky hovoria tehu s dvojkami je asi fakt narocnejsie a vyzaduje si to viacej setrenia. MOzno bude lepsie ak uz ostanes PN, ak este nie si..
Ja som tiez vcera v poradni zazila prekvapenie, lebo ma doki poslala na interne, mavam akesi "kolapsove stavy" ako to nazvala, casto mam pocit na odpadnutie zatmie sa mi pred ocami a mam strasne vysoky pulz...takze zajtra zacinam s vyseterniami..

Mauzi vcera ked sme tu diskutovali o tych teplomeroch som poslala linku aj muzikovi ze taketo zvazujem..a on hned akcny prisiel vecer z prace aj z teplomerom 😀 Musim povedat ze je fakt super, teda zatial... vsetko sme s nim pomerali co sa da a ukazuje naozaj presne hodnoty, takze teplomer uz riesit nemusim 😉

babenky a vsetky co mate vysavacovu odsavacku tak ste ju pouzivali od narodenia? babatka sa nezlaknu ked napr.v noci potrebujete odsat sopliky?

deny32
19. nov 2009

Juli, doteraz som nebola na PN, vsetko islo super.. tead az doteraz.. oni aj babulky zacali teraz viac priberat,takze je asi vacsia zataz na krcok a preto sa to stalo. Jendoducho sa teraz musim zabrzdit a uvidime..
Mrzi ma, ze aj Ty mas problemy... ale neboj, vsetko bude ok a dotiahneme to do uspesneho konca 😉

julietka
19. nov 2009

deny o tom ani nepochybujem ze by sme to nedotiahli do uspesneho konca, jednoducho musime a hotovo 😉 😵
deny a o tej infekcii si vedela, alebo sa ti to nejako neprejavilo? zlvastne mne zatial nerobili kultivaciu v tehu, ale asi preto ze nemam ziadne subjektivne tazkosti..
ale ma prekvapuje ze az o tyzden mas prist na kontrolu..dovtedy mas iba lezat a setrit sa?

mauzos
19. nov 2009

Deny ako Besy? Srandista, ze? 😝

deny32
19. nov 2009

Juli, ja viem o tom, ze mam ureoplazmu, ale to je asi nieco ine.. o dalsej infekcii som nevedela, praveze kultivacia pred 2 tyzdnami vysla v poriadku, takze ma teraz prekvapil.. on to posudil hned podla hlienu a povedal, ze ma nemoze zasit, pretoze by zasil aj infekciu v maternici a to by olo ako "casovana bomba" ... jeho slova.. takze najpr ma musia preliecit a az tak sa da uvazovat nad zasitim... taktiez mi povedal, ze to nie je kritick, nastastie je to podchytene vcas.. vdaka za tie navstevy poradne kazde 2 tyzdne, este ze na tom moj dr. trval..

Mauzy, Besy hej.. ma u mna body k dobru.. fakt bol perfektny,klobuk dole.. ma sice svojsky humor, ale aj ja mam podobny.. a aj Lacovi sadol. Pekne vysiel von a zavolal tatika dnu a co ma soklo, nechal ho, aj ked ma vysetroval na koze.. ale bolo to v poho, Laco bol viac v strese ako ja 😀 😀 😀 aspon uz vie co je to navsteva gyndy.. 😀
Vazne uvazujem nad tym, ze ostanem pri nom aj rodit, co som pocula od inych lekarov, tak ze vraj je odbornik a zalezi mu na detoch a pacientkach, len ma svojsky pristup.. asi nie je nic pre slabsie povahy, no mne nejako sadol.. 😉 Urobil detailny USG, pomeral oboch chlapcov, vsetko kontoloval a vsetko nam vysvetloval.. fakt super..

loginka
19. nov 2009

deny, tak drzim palce aby sa to rychlo preliecilo a krcek nech uz nemakne, mne tiez moja dr uz asi v 20tt konstatovala maksi krcek, kazala vela oddychovat, som zvedava v po na poradnu, inak ja som mala poradne kazdy mesiac, az teraz pojdem po 3tt, ster mi brala naposledy

katrinb
19. nov 2009

deny - hlavne oddychuj - je to sice na nervy stale lezat, ale clovek si zvykne. Ja som doma do 22.7. a vidis, zvykla som si. Drzkaj sa mi, preliec sa a mozno ta nechaju sice doma do konca...ale nebudes musiet ist na zasivanie....aj ked aj to sa da prezit.....radsej tak ako by sa malinke nejakym sposobom ohrozit. Myslim na teba.

Julietka - aj ty sa nam drz..a daj vedsiet, ako si dopadla na internom

A s tymi poradnami to mate OK... ja momentalne idem ku mojej lekarke az po piatych tyzdnoch.....az 30.11. Uz som z toho na nervy....bambulky kopkaju...len by som rada chcela vediet, ci rastu rovnako...kedze mam jednovajecne s jednou placentou. Dost ma moja lekarka prekvapila....ze chodim kazde 4 tyzdne a teraz az po piatich. Aj ked chdoim este do sace ...... ale tam predsa len na mna dohlaidaju inak...skor specialne....ale nie ako vc poradni...sakra.....

deny a Besy je v novej nemocnici?

mauzos
19. nov 2009

Deny ja som u neho nikdy nebola, ale pocula som o nom vselico. Kamoska u neho rodila spontanne a povedala ze nikdy viac. Lenze jej prave vadil ten jeho humor a otvorenost, ako odbornik je ale fakt vynikajuci.

Katrin ja som tiez chodila len raz za mesiac do poradne. Ale jednovajecne dvojky su predsa nieco ine. Kam chodis na gyndu?

Julietka drzim palce 😉

matelko1
19. nov 2009

s tymi poradnami aj u mna je to na nervy.tiez cakam jednov.dvojky a teraz idem do poradne tiez po 5 tyz.ved som citala,ze pri dvojcatach by sa malo chodit kazde 2 tyzdne.tak ja neviemtiez chcem vediet ci moji drobci rovnako rastu.mala by som byt pod vacsim dohladom.minule ma tiez obj.po 5-tich tyz.a nevydrzala som,tak som sa obj.do nemocnice na usg,presvedcit sa ci je vsetko ok.

loginka
19. nov 2009

je to zvlastne s tymi poradnami, lepsi pocit by sme mali pri castejsich

julie aj ja drzim palce, aky mas pulz? ja tak 110
napis mi este pls. kde sa da kupit ten teplmer a kolko stal, dik

matelko1
19. nov 2009

loginka veru mali by sme lepsi pocit.a kopkaju tia riadne drobci....lebo mna hej 🙂 ..pozeram,ze sme rovnako skoro v tt.

katrinb
19. nov 2009

Matelko, presne viem, ako sa citis...ale musime to vydrzat...ja ale verim, ze bambulky si rovnako velke...ved kopakju obidve statocne. Drzte sa tehulky a maminky tiez....a aj vase krasne deticky. Pozrela som si vase albumy...krasne deticky mate.....fakt 😉

katrinb
19. nov 2009

mauoz - ja chodim s lekarke....ma svoju vlastnu ambulanciu....nechem pisat jej meno...nemuselo by to byt dobre, ak by ju niekto poznal...ved chapes

deny32
19. nov 2009

tak som bola u svojho dr. a stale mi robi kultivaciu a stale negativne.. tak nechapem.. ale povedal mi, ze to moze byt mikoza, ci co to je a to vraj kultivacia neukaze, takze mi dal nejake tabletky na preliecenie.. neznasam lieky ☹
Vazne sa divim, ze chodite do poradne raz za mesiac, resp. 5 tyzdnov.. mne sa prave teraz potvrcilo,ze radsej castejsie. Pred 2tyz. bol krcok uplne v poriadku, este ma pochvalil.. a teraz je uz trocha otvoreny a makky... sa to vstko moze velmi rychlo zmenit a mozno o 2 tyzdne by som uz musela do nemocnice.

Katrin, Besy je v novej...

Mauzy, tiez som na neho pocua a citala vselico, no vacsina sa zhodla, ze je fakt odbornik... jedna moja znama tiez u neho rodila a uplne neplanovane, mala vybaveneho lekara v starej a ked to na nu prislo a dosla tam, tak ju poslali domov, aj ked jej odtekala plodova voda a mala bolesti. Sli rovno do novej, Besy mal sluzbu a ju odrodil. Nevie si ho vynachvalit a povedala ze dalsie babo urcite u neho. Ale uz som aj pocula o takych, ktore na sale doslova rozplakal... je to asi o tej jeho uprimnosti, fakt co ma na dusi to aj povie 🙂 tiez ma hned na zaciatku prekvapil, hned mi povedal svoj nazor na vkladanie dvoch vajicok, ale zasa ho hned aj zdovodnil.. a taktiez v inych veciach.. ale zasa bol pri vysetreni max. jemny, som skoro nic necitila.. a pri usg na vsetko upozornoval, ukazoval muzovi prsteky, rucicky, ocka, ako si cuca palec, pipikov,... 🙂 🙂 🙂
fakt je to zvlastny clovek, ale odbornik.. aspon zatial je to moj nazor.. 😉

deny32
19. nov 2009

ozaj, tehulky, kupila som si vankus na kojenie a som s nim spala... no aj s manzelom.. 😉 som ho dala do tej polohy, ako je aj na webe, jeden koniec medzi kolena, stred pod brusko a dalsi pod hlavu.. neskutocne pohodlne... 🙂 a hlavne mi netrpli ruky v noci, teda skoro 😉 Loginka, skus, mozno Ti to aspon trocha pomoze

loginka
19. nov 2009

ja som dookola obklopena vankusmi aj takym relaxacnym a ruky mam vylozene na vankusoch a rano s nimi ani nepohnem
ja som objavila tento vankus, tak rozmyslam ze si ho objednam http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=145102
ci pockat az po porode, neviem ci kupovat dopredu

loginka
19. nov 2009

inak mne nekopu rovnako, kocka viac o dost, som zvedava v po na utz ze ako sa maju

murkaa
20. nov 2009

Julietka ja som iez pocitovala take kolapsove stavy, ze cca po 20 minutach niekde v obchode sa mi zacalo tazsie dychat a tocit hlava, musela som sa opriet a predychavat. Z krvi mi vyslo, ze mam malo zeleza cize som anemická. Tak urcite nech ta vysetri internista, moze to sposobovat aj tato anemia. A deti si zoberu z matkinho tela co potrebuju bez ohladu na jej organizmus. Pri dvojickach je to este viac.
Kocky ja tiez chodim na poradnu presne kazde 4 tyzdne, ale ak sa mi nieco nezda tak kontaktujem svojho lekara a pytam sa. Ved za opytanie clovek nic neda. Nikdy ma neodbije, ze to niej je potrebne.